Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5844197 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29895 Dátum: 2021.07.30 15:20:51 »
Szia!

Nekem ugyan Carinám van, de sedan.
Elég nagy a csomagtartó, de néha elég zavaró, hogy kicsi a csomagtartó nyílása (egy 80 literes villanybojler nem fér bele), illetve a hátsó ülések lehajtása után kicsi  a nyílás is az utastér felé. A babakocsi az persze belefért :)
Amúgy el lehet lenni vele, de egy liftback sokkal jobb ebből a szempontból, annak viszont kevésbé merev a kocsiszekrénye. Van viszont egy Thule tetőcsomagtartóm hozzá, az sokat segít, legutóbb kb. 120 kg-ot hoztunk rajta haza. Ha pedig van vonóhorog és utánfutó, akkor kb. mindegy, hogy sedan vagy liftback  ::)

Helga8619

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29896 Dátum: 2021.07.30 16:01:00 »
Köszönöm a választ!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29897 Dátum: 2021.07.31 00:08:56 »
Én mondjuk csomagtérmániás vagyok (értsd: sosem elég nagy), tehát elfogult vagyok a kérdésben, és ebbéli minőségemben azt mondanám, hogy ha még nem kötelezted el magad a négyajtós mellett, akkor lebeszélnélek róla, pláne, ha lesz(nek) még annak a gyereknek testvére(i) is. Az ötajtós sokkal jobban pakolható, és az a tény is sokat számít, hogy legfelül egy kalaptartó van, amit adott esetben ki lehet venni, és afölött is van még csomagtér. Nemcsak a babakocsival gyűlhet meg a bajod, bármi nagyobb tárgy (tv, lapraszerelt bútor, stb.) túlméretesnek bizonyulhat a csomagtartónyílásnál. Corolla/Aurisból a sima ötajtósnak elég kicsi a csomagtartója, szóval a kombi lenne az ideális választás. 3 gyereknél pedig egyterű.
Tudom, erre szokták mondani, hogy mi is felnőttünk valahogy, volt család, ahol a kispolszki volt AZ autó, és azzal kellett megoldani négy személy utazását, - nekünk pl. bogárhátúnk volt ötéves koromig, de az akkor volt, ne sírjuk vissza...
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29898 Dátum: 2021.08.29 08:51:53 »
Sziasztok!
Én nem találom vagy tényleg nincs külön topikja a a Corolla Hybrid vonalnak?
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29899 Dátum: 2021.08.29 13:14:03 »
Tényleg nincs.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29900 Dátum: 2021.08.29 21:54:56 »
Ahogy az Aurisnak sincs külön ilyen (meg a RAV4-nek sem, de az itt úgy is OFF lenne  :D ).
Lehetne nyitni egyet itt külön a Hybrid vonalnak, szerencsére szép számmal szaladgálnak az utakon.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10669
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29901 Dátum: 2021.08.29 22:26:43 »
Sziasztok!

6 éve vagyok egy 95-ös liftback tulaja, és sajnos most jutottam el odáig, hogy én nem tudom számomra gazdaságosan megszereltetni, sajnos. Mindezt úgy, hogy 270 ezres javítás van benne januárról (szilentek, vezérlés,plusz apróbb dolgok) Bosszantó a dolog, mert rozsda alulról alig van rajta, még bőven szaladgálna egy jó ideig. Ami maradt javításra: első lengéscsillapítók, egy kis hegesztés a katalizátornál (megoldható levétel nélkül), plusz valahol folyik az olaj. (valószínűleg szelepfedél, a motor nem eszi)  Sajnos esztétikailag nincs annyira szép állapotban, viszont ahogy már írtam, az alváz remek, a beltér is megkímélt, a kerékjáratoknál itt ott ütődés, a motorháztetőn a fényezés felpattogzott.
Április 10-én járt le a műszaki. Véleményt szeretnék kérni, hogy van-e esély, hogy valakinek kéne az autó,szerintem ha valaki tud és szeret szerelni, megbecsüli a még japánban gyártott, nem elrozsdált, szép liftback formát, elég jól járna vele.

Bár már nem friss a hozzászólásod, a válasz sajnos mindig aktuális lesz  ;)
Nekem is ez a nagy dilemmám van a Corival, mert sajnos a korábbi gazdái nem vigyáztak rá (fű, nedves talaj alatt állt évekig  :cry: ), így sajnos a rozsda már kikezdte a kerékjáratokat és egyebeket is - de 250e Ft-ért meg lehetne szakszerűen csináltatni - utána pedig kellene rá egy komplett újrafényezés - szintén 6 számjegyű összeg.
És mint utólag kiderült, egy kis ritka gyöngyszemet birtoklok, az 1.6 Si-t, de ugye a 3 ajtós mivolta végett egyszerűen semmi de semmi nem elérhető hozzá itthon, még bontott alkatrész sem (vagy azt azonnal elkapkodják). A motor szerintem még egyszer elmenne 283e km-et, és a kis súlya végett a mai napig nagyon kis fürge virgonc maradt - a beltere pedig nagyon egyben van még szerencsére. 94-es, de pl a tetőablaka a mai napig úgy nyílik/siklik, mint az új autókban, és persze még mindig nem ázik be.  :wub:
Az autót 180e Ft-ért vettem az asszonynak tanuló autónak még 2019-ben, azóta asszony ment, a kocsi maradt.  ::)
A vásárlás után azonnal ráment 230e Ft, fékek, folyadékok - és minden olyan elengedhetetlen dolog, ami a biztonságos közlekedéshez nélkülözhetetlen. Rá 1 évre vadi új gumik. Tavasszal új akksi.
Így most csak olajat és szűrőket kellett rajta cserélni, és teszi a dolgát.  :wub:

De van értelme egy ilyen autót "életben tartani"? Persze hobbi szinten nézve, és a Toyota iránti szeretetet, azonnal azt mondod rá, hogy igen.  :yes:
Anyagilag? - biztosan nem, főleg, hogy ott van mellette egy 2.4-es Avensis is minden földi jóval felszerelve, a Coriban meg még ABS sincsen, nemhogy légzsákok.
Használt autóként mit adnának érte? Illetve a Csontin kívül - és persze nyomott áron - ki adna érte bármit is?  :no: :cry:
Talán az eredeti vételárát még igen, na de azt a sok százezret, ami ráment, sajnos már biztosan nem.

Vagy tényleg meg kell csináltatni szakszerűen mindent, és OT-ra vinni (persze akkor legyen valami ritkább példány/kivitel - bár 30 évesen mindegyik esetében ritka, amik épségben megmaradnak).
« Utoljára szerkesztve: 2021.08.29 22:28:56 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29902 Dátum: 2021.09.08 20:41:54 »
Üdv fórum társak!

Nem olyan régen megvettem második Corollámat a családi E15 mellé. Ezt terveztem magamnak egy kicsit jáccós kocsinak. Ez egy 2000-es évjáratú E11 1.6 G6 3 ajtós. Valaki fel tudna világosítani, hogy a kilométerórája spirálos, vagy jeladós, mert egyik napról a másikra nem mozdul az óra.   :censored: :surrender:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29903 Dátum: 2021.09.09 08:39:27 »
Üdv fórum társak!

Nem olyan régen megvettem második Corollámat a családi E15 mellé. Ezt terveztem magamnak egy kicsit jáccós kocsinak. Ez egy 2000-es évjáratú E11 1.6 G6 3 ajtós. Valaki fel tudna világosítani, hogy a kilométerórája spirálos, vagy jeladós, mert egyik napról a másikra nem mozdul az óra.   :censored: :surrender:
Üdv!
Szerintem biztos, hogy jeladós. Nekem Carinán is az, és ott akkor volt ilyen problémám, amikor magában a műszerben az áramköri lapon eloxidálódott egy réz vezetősáv, és a végén elégett, szakadássá vált. Persze lehet jeladó probléma, kontakthiba is. Youtube-on vannak videók, könnyen kiszerelhető a műszerfalból. A réz vezetősáv elégést annyira nem könnyű szemmel észrevenni, mert védőlakk is van rajta.

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29904 Dátum: 2021.09.09 09:38:33 »
Na ezt most már biztos nem értem. Most reggel szét akartam szedni a műszerfalat, hogy megnézzem, de nem jött ki a helyéről. Mögé tudtam nézni, és láss csodát, a kilóméter óra spirál ott vigyorog és az tartja benn a helyén. Tehát akkor a 2000-es Toyota Corolla G6 spirálos. 😮

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29905 Dátum: 2021.09.09 09:48:25 »
Na ezt most már biztos nem értem. Most reggel szét akartam szedni a műszerfalat, hogy megnézzem, de nem jött ki a helyéről. Mögé tudtam nézni, és láss csodát, a kilóméter óra spirál ott vigyorog és az tartja benn a helyén. Tehát akkor a 2000-es Toyota Corolla G6 spirálos. 😮
A legegyszerűbb és legbiztosabb ilyenkor ránézni a toyodiy.com-on alvázszám szerint a kocsira.
Én ezt nem tettem meg nyilván a te kocsidra, a tapasztalatra hivatkoztam, és most ez nem jött be sajnos.
Rákerestem körülbelül, és tényleg van spirálos  :eek:
Még jó, hogy szintén az "Electrical" fülnél.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29906 Dátum: 2021.09.09 11:49:30 »
Üdv fórum társak!

Nem olyan régen megvettem második Corollámat a családi E15 mellé. Ezt terveztem magamnak egy kicsit jáccós kocsinak. Ez egy 2000-es évjáratú E11 1.6 G6 3 ajtós. Valaki fel tudna világosítani, hogy a kilométerórája spirálos, vagy jeladós, mert egyik napról a másikra nem mozdul az óra.   :censored: :surrender:

Hány óránál állt meg?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29907 Dátum: 2021.09.09 12:37:48 »
Ha jól emlékszem kb du. 4 óra lehetett!  :hmmmm:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29908 Dátum: 2021.09.09 13:24:57 »
Ha jól emlékszem kb du. 4 óra lehetett!  :hmmmm:

 :D :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29909 Dátum: 2021.09.12 19:05:43 »
Kicsit kigyomláltam az utóbbi hozzászólásokat - nem szívesen  :nono: :hmmmm: