Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5857104 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29310 Dátum: 2018.07.15 21:09:59 »
 :clap:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29311 Dátum: 2018.07.15 21:16:53 »
Sziasztok!
...
Bár még nem csináltam, de ki tudom cserélni a csuklót. Most hogy a félteengely már csak a váltóhoz csatlakozik (a féltengely csuklóhoz nem) észrevettem, hogy a féltengelyt előre-hátra tudom húzogatni kb. 3 cm-ert.

Ez normális ebben az állapotban? Nem kellene fixen rögzülnie a váltóhoz?
...

Szia!

Ha arról van szó, hogy a belső csukló a váltóban rendesen benne van (tehát  nem a váltószimmeringnél van a mozgás), de maga a tengely tud mozogni ki-be (tehát a csuklóban) több centimétert, akkor az természetes. A belső csukló egyenlíti ki a menet közben keletkező hosszirányú változásokat.

Vikthor1029

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29312 Dátum: 2018.07.17 20:04:18 »
Szia!
Nem biztos, hogy összefüggnek a jelenségek. Hibakódot olvastál?  Lambdaszonda hiba okozhat gyorsítási problémát, kombinálva megnövekedett fogyasztással, de hidegindításnál nem játszik szerepet. Ellenben alapjárati szelep és fojtószelep elkoszolódása nagyon is. Ezeket érdemes pucolni. Generátor, fesszabályzó vizsgálandó.
Szia!
OBD1-es olvasója senkinek nincs ismerőseim közt, de elvileg a szerelőm vár egy haverjára aki már három hete jön haza a nyaralásból[emoji2]
Műszerfalon semmi hibaüzenet nincs ezért lett kizárva a lambdaszonda. Fogyasztás normális.
Egy hét állás után most pöccre indult a gép de menet közben még rángatott. Ez tegnap volt és ma már úgy indult hogy fura volt az alapjárat indítás után és picit dadogott mintha megint le akarna fulladni. Érdekes ahogy folyamatos használatba van mintha új lenne egyre rosszabb. Lehet ez a szelepek koszolódása miatt?


Sent from my iPhone using Tapatalk

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29313 Dátum: 2018.07.18 09:01:05 »
Szia!
OBD1-es olvasója senkinek nincs ismerőseim közt, de elvileg a szerelőm vár egy haverjára aki már három hete jön haza a nyaralásból[emoji2]
Műszerfalon semmi hibaüzenet nincs ezért lett kizárva a lambdaszonda. Fogyasztás normális.
Egy hét állás után most pöccre indult a gép de menet közben még rángatott. Ez tegnap volt és ma már úgy indult hogy fura volt az alapjárat indítás után és picit dadogott mintha megint le akarna fulladni. Érdekes ahogy folyamatos használatba van mintha új lenne egyre rosszabb. Lehet ez a szelepek koszolódása miatt?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Szia!

Nálam sem égett a visszajelző, amikor behalt a szonda  :excl: Addig, amíg nem olvasol hibakódot, kár drágább próbálkozásokat tenni. Vannak hibák, amiket nem érzékel az ECU, a fojtószelep, alapjárati szelep koszolódás pont ilyen, ha még nem ejtetted meg, mindenképp érdemes, ki-beszereléssel is fél óra az egész.
www.youtube.com/watch?v=kDw6lHUsS3U

gyorstisztítás lehet a helyén hagyva is, de ez az alapjárati szelepet nem érinti:
www.youtube.com/watch?v=ZOQyUROf8WY

arra itt egy korrekt videó:
www.youtube.com/watch?v=rPfFZL2MO3Y

A rángatás inkább gyújtással, üzemanyagellátással van összefüggésben. Ezek azonban több érzékelő jelétől függenek: MAP szenzor, TPS szenzor, vízhőmérséklet jeladó is szóba jöhet.

macitibi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29314 Dátum: 2018.07.18 18:38:17 »
Sziasztok! Egy 2006-os 1,4 benzin gázos corollát hajtok.  Két hiba ami után érdeklődnék Az első néha nehezen jön ki sebességből főleg ahogy észre vettem 1-es 3-as ból, van hogy 2x kuplung se engedi csak ha picit mozdul akkor tudom kivenni,néha napokig semmi mint a svájci óra úgy működik.
 A másik hiba ma jött ki elhalványult kijelző ami a fogyasztást órát,hőfokot mutatja látni de halványan, de a működést nem befolyásolja mér a fogyasztás mérő mutatja a rádió állomást ha váltok.  Aki tud valamit szivesen veszem a válaszokat! Köszi elöre is! :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29315 Dátum: 2018.07.18 19:58:52 »
Sziasztok! Egy 2006-os 1,4 benzin gázos corollát hajtok.  Két hiba ami után érdeklődnék Az első néha nehezen jön ki sebességből főleg ahogy észre vettem 1-es 3-as ból, van hogy 2x kuplung se engedi csak ha picit mozdul akkor tudom kivenni,néha napokig semmi mint a svájci óra úgy működik.
...
Szia!
Kicsit megszállottnak tűnhetek, mert ezt sokszor kérdezem: váltóolajat mikor cseréltek a kocsidban? Ha cseréltek, akkor a megfelelő olaj került bele?

macitibi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29316 Dátum: 2018.07.18 21:02:58 »
Szia szerintem még nem cseréltek.Én kb 2 hónapja vettem a kocsit 130 000 km-el,és ma vettem hozzá 2 l 75w-90 -es Gl4 es olajat cserélni én is egyből ere gondoltam de rákérdeztem itt is!Hátha valaki tapasztalt ilyet,remélem ez megoldja ezt a problémát!!!

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29317 Dátum: 2018.07.18 21:30:11 »
Szia szerintem még nem cseréltek.Én kb 2 hónapja vettem a kocsit 130 000 km-el,és ma vettem hozzá 2 l 75w-90 -es Gl4 es olajat cserélni én is egyből ere gondoltam de rákérdeztem itt is!Hátha valaki tapasztalt ilyet,remélem ez megoldja ezt a problémát!!!
Majd ha megvolt a vàltoolaj cseréje kérlek szàmolj be, hogy jobb lett-e a helyzet.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

adamf

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29318 Dátum: 2018.07.19 21:28:40 »
Sziasztok! Egy 2006-os 1,4 benzin gázos corollát hajtok.  Két hiba ami után érdeklődnék Az első néha nehezen jön ki sebességből főleg ahogy észre vettem 1-es 3-as ból, van hogy 2x kuplung se engedi csak ha picit mozdul akkor tudom kivenni,néha napokig semmi mint a svájci óra úgy működik.
 A másik hiba ma jött ki elhalványult kijelző ami a fogyasztást órát,hőfokot mutatja látni de halványan, de a működést nem befolyásolja mér a fogyasztás mérő mutatja a rádió állomást ha váltok.  Aki tud valamit szivesen veszem a válaszokat! Köszi elöre is! :)

Ugyanezzel küzdök most kuplungcsere után én is, csak nekem a 3-ból nem kijönni nem tud, hanem bemenni néha.. Már próbált a szerelő kétféle váltóolajat is(az egyik Mobil, a másikat már nem tudom), de sajnos változatlan a helyzetem. Szóval ha van valami siker, én is örülnék, ha megírnád!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29319 Dátum: 2018.07.20 07:01:07 »
Ugyanezzel küzdök most kuplungcsere után én is, csak nekem a 3-ból nem kijönni nem tud, hanem bemenni néha.. Már próbált a szerelő kétféle váltóolajat is(az egyik Mobil, a másikat már nem tudom), de sajnos változatlan a helyzetem. Szóval ha van valami siker, én is örülnék, ha megírnád!
Elvileg van egy utánállító csavar a kuplung pedálnál, amivel a nyomó rúd hossza, így a kiemelés is növelhető. Azt esetleg próbáljátok meg.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29320 Dátum: 2018.07.20 09:50:29 »
Elvileg van egy utánállító csavar a kuplung pedálnál, amivel a nyomó rúd hossza, így a kiemelés is növelhető. Azt esetleg próbáljátok meg.
Van ilyen utànàllito csavar az E12-es Corollàn? Nekem egyszer egy szerelö azt mondta, hogy hidraulikus kuplung lévén ezen nincs...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29321 Dátum: 2018.07.20 10:06:10 »
Van ilyen utànàllito csavar az E12-es Corollàn? Nekem egyszer egy szerelö azt mondta, hogy hidraulikus kuplung lévén ezen nincs...
A Carináé is hidraulikus...Nálam az új kuplungszerkezet nem emelt ki, ez volt a megoldás.
Lásd 6. oldal:
https://www.scribd.com/document/329409128/Toyota-corolla-szerelesi-utasitas-HUN-pdf

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29322 Dátum: 2018.07.20 10:20:57 »
Van ilyen utànàllito csavar az E12-es Corollàn? Nekem egyszer egy szerelö azt mondta, hogy hidraulikus kuplung lévén ezen nincs...

Nekem is ezt mondta a szerelő, de azért kipróbáltam és tényleg lehet állítani rajta.
Carinán annak a rúdnak a hossza állítható az utastérből, ami a kuplungpedál szárához kapcsolódik. Kicsit be kell bújni oda, de nem annyira macerás.
Carinán 12-es kulccsal lehet a kontraanyát megfogni.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.20 10:24:00 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29323 Dátum: 2018.07.20 12:45:55 »
Nekem is ezt mondta a szerelő, de azért kipróbáltam és tényleg lehet állítani rajta.
Carinán annak a rúdnak a hossza állítható az utastérből, ami a kuplungpedál szárához kapcsolódik. Kicsit be kell bújni oda, de nem annyira macerás.
Carinán 12-es kulccsal lehet a kontraanyát megfogni.
::) Úgy-úgy! Képem is van hozzá:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29324 Dátum: 2018.07.23 10:14:42 »
Ugyanezzel küzdök most kuplungcsere után én is, csak nekem a 3-ból nem kijönni nem tud, hanem bemenni néha.. Már próbált a szerelő kétféle váltóolajat is(az egyik Mobil, a másikat már nem tudom), de sajnos változatlan a helyzetem. Szóval ha van valami siker, én is örülnék, ha megírnád!
Szinkron lesz az... 3-as szokott előszöt megkotlani, nekem is az volt. Alig lehetett betenni 3-ba, többször akadt is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...