Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5849986 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29265 Dátum: 2018.03.29 11:31:56 »
Köszönöm szépen.

Ha az mmt váltóra gondolsz akkor úgy hogy megtetszett:)
Ok, árával azért ismerkedj meg. És ezt teljesen viccen kívül mondom. Bontottban kár gondolkozni, javítani nem tudják, a márkaszervíz az egyetlen lehetőség. Kérdezd meg, hogy amikor majd kell akkor mennyiért adják, mennyi idő a beszerzés, mennyi lesz a számla vége beszereléssel.

Adam_88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29266 Dátum: 2018.03.29 13:20:35 »
Igen azt csinalom is kiveszem a lampanal uresbe. Meg elvileg neha erdemes utana allittatni mert kopnak a dolgok. Olvasgattam elotte hat van jo es rossz tapasztalat is, valamilyen akutatorrol olvastam h az szokott tonkre menni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29267 Dátum: 2018.03.29 16:13:37 »
Kicsit olyan ez mint a 177 lovas dízel. Amíg megy addig boldogság-eufória a köbön. Aztán megáll és jön a szerviz ajánlata, ami a kocsi árának a felét teszi ki.

Adam_88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29268 Dátum: 2018.03.29 17:35:45 »
Ennyire rossz lenne? Milyen alkatreszek mehetnek tonkre? Jarhato ut manualisra cserelni ha tonkre megy a robotvalto?:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29269 Dátum: 2018.03.30 19:56:25 »
Az is egy olcsó játék...
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29270 Dátum: 2018.03.30 23:03:38 »
Ennyire rossz lenne? Milyen alkatreszek mehetnek tonkre? Jarhato ut manualisra cserelni ha tonkre megy a robotvalto?:)
Járható. Csak nem gazdaságos.

Kro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29271 Dátum: 2018.04.01 22:03:59 »
Sziasztok.
Nemrégiben elhatároztam, hogy a mostani autóm lecserélném egy Corollára (2002-2007) 5 ajtós. Nagyon tetszik ez a széria, megbízható jó autónak mondják.
Olvastam róla teszteket ahol dicsérik is. Nah igen de itt futottam bele az infóba, hogy igencsak előfordul közöttük nagy olajfogyasztás.
Ez kicsit megijesztett. Nem biztos hogy a keretből futja egy 2005 utáni modellre ahol ezt már orvosolták. Hogy tudnám vásárlás előtt leszűrni mennyire eszegeti az olajat az adott példány? Gondolom nem egyszerű...Mennyire jellemző ez a jelenség?
Egy olajtemetőbe meg nem szeretnék belefutni. Nem azt mondom, hogy nem ehet egy autó olajat, mert a mostani is eszik kb 2l/10000km-t.
De nem szeretnék motorgenerállal indítani egy szerelmet  ::)
Esetleg más jótanácsot is szívesen fogadok a vásárláshoz.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29272 Dátum: 2018.04.01 22:09:58 »
Sziasztok.
Nemrégiben elhatároztam, hogy a mostani autóm lecserélném egy Corollára (2002-2007) 5 ajtós. Nagyon tetszik ez a széria, megbízható jó autónak mondják.
Olvastam róla teszteket ahol dicsérik is. Nah igen de itt futottam bele az infóba, hogy igencsak előfordul közöttük nagy olajfogyasztás.
Ez kicsit megijesztett. Nem biztos hogy a keretből futja egy 2005 utáni modellre ahol ezt már orvosolták. Hogy tudnám vásárlás előtt leszűrni mennyire eszegeti az olajat az adott példány? Gondolom nem egyszerű...Mennyire jellemző ez a jelenség?
Egy olajtemetőbe meg nem szeretnék belefutni. Nem azt mondom, hogy nem ehet egy autó olajat, mert a mostani is eszik kb 2l/10000km-t.
Ha motorcserés volt ez a hiba miatt, akkor nem lesz gond. Egyébként igen. Mivel ez tervezési hiba, valamikor, valamilyen mértékben, de előjön.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29273 Dátum: 2018.04.01 23:57:20 »
Másfelől meg 13+ éves autókról van szó. Ott már "saját jogon" is előfordulhat olajevés - értem ezalatt, ha nem kellő gondossággal bántak vele korai éveiben, akkor eddigre már enélkül is előjöhet, vagy éppen ha 13 év alatt beletettek 3-400ezer km-t.
music     

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29274 Dátum: 2018.04.02 13:39:45 »
Sziasztok.
...
Egy olajtemetőbe meg nem szeretnék belefutni. Nem azt mondom, hogy nem ehet egy autó olajat, mert a mostani is eszik kb 2l/10000km-t.
De nem szeretnék motorgenerállal indítani egy szerelmet  ::)
Esetleg más jótanácsot is szívesen fogadok a vásárláshoz.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Családban két ilyen motorú autót is vettünk nemrégiben. Mindkettő DRASZTIKUS olajfogyasztású volt! (~2 liter/1000km nagyságrendű) Mindkettőn gyűrűket kellett cserélni. Szóval egyetértek az előttem szólókkal, sajnos szinte mind ilyen lehet.
Azonban vásárlás ELŐTT lehet egy próbát csinálni-ami az én tapasztalatom, nem biztos, hogy ez a tuti!  :no:
Kell egy segítő, követő, megfigyelő autó kipróbáláskor...
Menni kell a kiszemelt autóval normálisan... majd 3...5 sec motorfék...majd padlógáz... HA ekkor nagy füstfelhő jön, akkor BIZTOS, hogy drasztikus olajfogyasztó az autó!  :otlet: :cry:
Ez az én tapasztalatom! Ha nincs füst, akkor is lehet oaljafogyasztás!. De, ha van nagy füst motorféket követően, akkor BIZTOSAN olajzabálós ! :cry:
SZVSZ.
Persze, ha van időd, energiád, türelmed, akkor javítható...120.000...200.000.-HUF. Ezt érdemes bele alkudni! :hug:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

onexer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29275 Dátum: 2018.04.02 21:05:19 »
Sziasztok.

Elnézést előre is ha már az alábbi téma kivesézésre került. (Ez esetben tudnátok adni egy linket?)
 1.6 vvti 3zz motornál ugye a korai daraboknál előjöhetett olykor igen magas olaj fogyasztás. Ezt vissza hívással orvosolták, persze aki vissza vitte...
Szóval most én ennyi év távlatából, és esetlegesen a javítást igazoló papír hiányában, hogyan tudom megállapítani mikor megnézem a megvételre kiszemelt autót, hogy ennél vajon elvégezték e a cserét? Illetőleg nem találtam megbízható forrást, hogy melyik év mely hónapjától kezdve gyártották már a motort úgy, hogy ezt a hibát kiküszöbölték? Ekkor tettek e valami jelzés hogy ez már nem az a hibás motor?
2004-ben (ha jól tudom) volt a váltás ami első ránézésre látszik az első lökhárító különbözetéből. Talán utána már orvosolták a hibát?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!
Tisztelettel: F. Dániel

Kro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29276 Dátum: 2018.04.02 22:16:19 »
Sziasztok.

Elnézést előre is ha már az alábbi téma kivesézésre került. (Ez esetben tudnátok adni egy linket?)
 1.6 vvti 3zz motornál ugye a korai daraboknál előjöhetett olykor igen magas olaj fogyasztás. Ezt vissza hívással orvosolták, persze aki vissza vitte...
Szóval most én ennyi év távlatából, és esetlegesen a javítást igazoló papír hiányában, hogyan tudom megállapítani mikor megnézem a megvételre kiszemelt autót, hogy ennél vajon elvégezték e a cserét? Illetőleg nem találtam megbízható forrást, hogy melyik év mely hónapjától kezdve gyártották már a motort úgy, hogy ezt a hibát kiküszöbölték? Ekkor tettek e valami jelzés hogy ez már nem az a hibás motor?
2004-ben (ha jól tudom) volt a váltás ami első ránézésre látszik az első lökhárító különbözetéből. Talán utána már orvosolták a hibát?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!
Tisztelettel: F. Dániel

Tudtommal a forgalmiban az árulkodik hogy csak a motortipus van beírva, mint pl 3zz és nincs mögötte szám. A pontos orvoslást kb 2005 közepére végezte el a Toyota.

A válaszokat pedig köszönöm. Nem lesz egyszerű jót kifogni akkor ezek szerint... :(
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.02 22:44:08 írta Kro »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29277 Dátum: 2018.04.03 07:50:41 »
2006 utáni gyártásút kell venni, ott kisebb a sansz benyalni az olajevést...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29278 Dátum: 2018.04.03 16:30:28 »
De ide is érvényes az előző hsz.-om, egy tizenéves autó már nemcsak gyártási/tervezési hiba miatt eheti az olajat.
music     

gocsi79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29279 Dátum: 2018.04.24 20:02:40 »
Sziasztok
Érdeklődni szeretnék, hogy egy 2004 Corolla kombin mennyire bonyolult kicserélni az antenna talpat?
Nehéz-e megbontani a tetőkárpitot, illetve vissza lehet-e jól építeni?
Köszönöm előre is.