Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5857744 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29250 Dátum: 2018.03.19 00:32:51 »
Én márkaszervízben vettem. 5k volt, plusz 13k volt a fényezés. 3nap volt rendeléssel és fényezéssel, csak el kellett menni hogy felpattintsák.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29251 Dátum: 2018.03.19 09:34:51 »
Sziasztok.

Nem tudom jo helyen irok.

2004 Corolla  Hatchbackhez keresek balloldali visszapillantó tükör boritást. Toyota szurkét.  Kösz!! :-)
A klub oldalán (nem a fórumon) találsz bontó listát, őket érdemes felhívni. Vagy egy kérdést megérhet márkaszervízben, nem feltétlenül csillagászati az ára.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29252 Dátum: 2018.03.19 10:23:17 »
A klub oldalán (nem a fórumon) találsz bontó listát, őket érdemes felhívni. Vagy egy kérdést megérhet márkaszervízben, nem feltétlenül csillagászati az ára.
Anno bontóban ~10k árakat mondtak rá, plusz el kellett érte menni, ami még idő&üzemanyag. Márkaszervízben 18k színre fújva, ami elég drága, de a bontós utánajárással kb. ugyanott jöttem volna ki.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29253 Dátum: 2018.03.19 11:06:57 »
Anno bontóban ~10k árakat mondtak rá, plusz el kellett érte menni, ami még idő&üzemanyag. Márkaszervízben 18k színre fújva, ami elég drága, de a bontós utánajárással kb. ugyanott jöttem volna ki.
Ezért mondom mindig, hogy a márkaszervíz sem feltétlenül drágább, mint bárhonnan máshonnan rendelni. Egy kérdést mindig megér.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rbalazs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29254 Dátum: 2018.03.20 20:54:12 »
Sziasztok!

Nem rég vettem egy szett gyári kf. felnit, E12-es Corolla-hoz. Hozzá való kerékanyákra van szükségem. Van esetleg bevált forrásotok? Ha nem, marad a Google/Ebay.

köszönöm előre is

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29255 Dátum: 2018.03.20 21:38:08 »
Sziasztok!

Nem rég vettem egy szett gyári kf. felnit, E12-es Corolla-hoz. Hozzá való kerékanyákra van szükségem. Van esetleg bevált forrásotok? Ha nem, marad a Google/Ebay.

köszönöm előre is
Márkaszervíznek írj ha gyári kell. AKH 100%, hogy tud neked adni rávalót. Ha nincs akkor rendelnek.

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29256 Dátum: 2018.03.21 10:34:55 »
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy e12 kombibam hol van a központi zár érzékelője? Ebben az csapadékos időben megőrült. Nyit-zár megállás nélkül. Kivettük a biztosítékot, így most kulccsal működtetem.

Köszi előre is a választ!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29257 Dátum: 2018.03.21 21:34:19 »
Lehet befagyott/megszorolt az egyik zár, amit nem tud bezárni, és ezért visszanyit... Én elsőre a zárszerkezeteket mozgatnám, olajoznám át...  ::)

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29258 Dátum: 2018.03.22 14:56:08 »
Köszönöm Picipeti, lehet benne valami, mert a csomagtérajtó elég korrodált a zár körül.

Adam_88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29259 Dátum: 2018.03.28 15:10:07 »
Sziasztok. Meg eleg friss az elmeny ezert szeretnek toletek segitseget kerni. Toyota Corolla 2006 1.4 D4D MMT.

Honnan lehet beszerezni vagy letoltelni hasznalati utmutatot? Nem tudom meik ellenorzo lampa mit jelent pl dtb.
Milyen markaju es viszkogitasu olajat ajanlotok?242000 km van benne.
Milyen izzitogyertyat erdemes beletenni?
Milyen feket (tarcsat, betet) erdemes alatenni? Van kulonleges atmero a tarcsanak vagy ismerteto jele a betetnek vagy valami amit neznem kell a vasarlaskor?
Hosszbordasszij cserejekor erdemes meg valamit cserelni?
Valaszaitok elore is koszonom:)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29260 Dátum: 2018.03.28 21:41:38 »
Sziasztok. Meg eleg friss az elmeny ezert szeretnek toletek segitseget kerni. Toyota Corolla 2006 1.4 D4D MMT.

Honnan lehet beszerezni vagy letoltelni hasznalati utmutatot? Nem tudom meik ellenorzo lampa mit jelent pl dtb.
Milyen markaju es viszkogitasu olajat ajanlotok?242000 km van benne.
Milyen izzitogyertyat erdemes beletenni?
Milyen feket (tarcsat, betet) erdemes alatenni? Van kulonleges atmero a tarcsanak vagy ismerteto jele a betetnek vagy valami amit neznem kell a vasarlaskor?
Hosszbordasszij cserejekor erdemes meg valamit cserelni?
Valaszaitok elore is koszonom:)
- pendrive-val bemész valamelyik márkakereskedésbe és megkapod pdf-ben.
- olaj: szigorúan a gyári ajánlás. Ez nem tartalmaz arra ajánlást, hogy bizonyos km után változtatni kellene.
- izzitógyertyához nem értek, benzinessel járok  :D
- minőségi cuccot kell venni, Ate, Ferodo ilyenek.
- a hosszbordásszíjat (meg ha van hozzá feszítő görgő azt). Vízpumpát akkor kell ha ereszt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29261 Dátum: 2018.03.28 22:53:37 »
...MMT....
:ph34r:
Hogy sikerült rádmelegíteni? :eek:

Adam_88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29262 Dátum: 2018.03.29 01:19:55 »
Köszönöm szépen.

Ha az mmt váltóra gondolsz akkor úgy hogy megtetszett:)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29263 Dátum: 2018.03.29 08:22:59 »
Köszönöm szépen.

Ha az mmt váltóra gondolsz akkor úgy hogy megtetszett:)

Ismerek itt ollan fórumtársat, akit 11 évig szolgált hibamentesen az MMT váltóval szerelt Corolla, majd otthagyta a xarban a forgalom kellős közepén, ahonnan szégyen szemre ki kellet tolni 1 Toyotát! "Rohan az idő... "  ::) :otlet:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29264 Dátum: 2018.03.29 10:42:07 »
Ismerek itt ollan fórumtársat, akit 11 évig szolgált hibamentesen az MMT váltóval szerelt Corolla, majd otthagyta a xarban a forgalom kellős közepén, ahonnan szégyen szemre ki kellet tolni 1 Toyotát! "Rohan az idő... "  ::) :otlet:
A lényeg, hogy az áll az autó járó motorral (pl. pirosnál) ki kell tenni üresbe. Ha ezt betartod akkor tudod csökkenteni a meghibásodás valószínűségét.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...