Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5810287 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29205 Dátum: 2018.01.31 08:07:36 »
Érzékelni is később kezdHET a lerakódások miatt, valamint melegedni is nehezebben melegedHET, mivel a korom egész jól tud hőszigetelni...  ::)
De indítózásnál hogy szolgáltatna valós információt?300-350 fokot gondolom nem ripsz-ropsz éri el,még ha vab fűtőszál akkor sem.Na mindegy,nem értek hozzá.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29206 Dátum: 2018.01.31 17:41:31 »
Urak, Corolla E12-ben a hamutartót ki lehet cserélni valamiféle rekeszre?
Annyira felesleges oda az a hamutartó, ha léteznek értelmes megoldások, szívesen lecserélném valamelyikre.
Gearbest-en, Aliexpress-en nézelődtem, semmit erre valót nem találtam.

Ambroz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29207 Dátum: 2018.01.31 20:56:31 »
Üdv ! Új vagyok a fórumon. Most sikerült vennem egy 2009 és 1.6- is corollát. A tapasztalatokra lenne szükségem. Az üzemanyag szint jelző és a fedélzeti kijelző is azt mutatta hogy 10 km van hátra megtehető útként de csak 45 litert sikerült tankolni. Nem 55 literes a tank? A fogyasztás mérő pontos volt 8 literre jött ki a számítás után. Köszönettel András

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29208 Dátum: 2018.01.31 21:25:15 »
Érzékelni is később kezdHET a lerakódások miatt, valamint melegedni is nehezebben melegedHET, mivel a korom egész jól tud hőszigetelni...  ::)
Lehet. Én csak a saját kiszerelt példányom alapján tudok nyilatkozni, amin 11 év után nem volt szignifikáns lerakódás, csak kis mértékben el volt színeződve.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29209 Dátum: 2018.02.01 09:13:48 »
Üdv ! Új vagyok a fórumon. Most sikerült vennem egy 2009 és 1.6- is corollát. A tapasztalatokra lenne szükségem. Az üzemanyag szint jelző és a fedélzeti kijelző is azt mutatta hogy 10 km van hátra megtehető útként de csak 45 litert sikerült tankolni. Nem 55 literes a tank? A fogyasztás mérő pontos volt 8 literre jött ki a számítás után. Köszönettel András
Nekem is így jelez az Auris, ha a megtehető kilométer lemegy 0-ra, akkor megy bele 45-46 liter. Eddig 51 liter volt a maximum, amit tankoltam.
A Toyota mérnökei biztosra mennek, nehogy kifogyjon a benzin. Sajnos az óra az egész tartományban csal e miatt. Az átlag-fogyasztásmérő elég pontos (nálam 2-3 tizeden belüli az eltérés) így azzal elvileg lehet kalkulálni, hogy mennyi lehet még a tankban, de szerintem nem érdemes kicentizni. Idővel kitapasztalod, hogy mennyit mehetsz még a LowFuel jelzést követően.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29210 Dátum: 2018.02.01 10:03:30 »
Én elvittem szervízbe,kipucolták a légtömegmérőt,fojtószelepet,alapjárati levegőszabályzót kemény pénzért,de így is ugyanolyan maradt.
Azt mondták volt egy hasonló lambda szonda cserével megoldódott(bár ott 3000ig felpörgött és ott is maradt sokáig).Én ebben nem nagyon hiszek,ilyenkor a szonda még nem is meleg, 300-350 fokot el kell érnie,hogy valid értékeket küldjön,ez hidegindításnál gondolom még nincs meg.
Az a baj, hogy nagyon kevés a jó szakember, az autószerelők között is, sajnos. 90%-uk droid, betantott munkás kategória. Olajat, féket cserélni, hibakódot leolvasni stb. általában tudnak, de arra már képtelenek, hogy egy ritkább, összetettebb hiba okát felderítsék. Ehhez már komoly tudás, elhivatottság, motiváció is kellene. Itt nem a pénzről van szó, aki jól dolgozik, azt meg is fizetik. Jól elvannak a hétköznapi munkákkal, szépen megélnek abból is, nem vágynak szakmai kihívásokra, nem éri meg nekik, ráadásul akkor már gondolkodni is kellene. Ha tud valaki ilyen szerelőt ajánlani, írja meg nyugodtan, én rendesen megfizetném, de csak akkor ha jól dolgozik. Azért szerintem az E12-es Corolla a szívó benzines motorral nem az a nagyon bonyolult kategória, ráadásul elég sok fut belőlük az utakon.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29211 Dátum: 2018.02.01 11:06:45 »
Az a baj, hogy nagyon kevés a jó szakember, az autószerelők között is, sajnos. 90%-uk droid, betantott munkás kategória. Olajat, féket cserélni, hibakódot leolvasni stb. általában tudnak, de arra már képtelenek, hogy egy ritkább, összetettebb hiba okát felderítsék. Ehhez már komoly tudás, elhivatottság, motiváció is kellene. Itt nem a pénzről van szó, aki jól dolgozik, azt meg is fizetik. Jól elvannak a hétköznapi munkákkal, szépen megélnek abból is, nem vágynak szakmai kihívásokra, nem éri meg nekik, ráadásul akkor már gondolkodni is kellene. Ha tud valaki ilyen szerelőt ajánlani, írja meg nyugodtan, én rendesen megfizetném, de csak akkor ha jól dolgozik. Azért szerintem az E12-es Corolla a szívó benzines motorral nem az a nagyon bonyolult kategória, ráadásul elég sok fut belőlük az utakon.

A hatékony és gyors gyógyítás alapja, az alapos diagnosztika, a maradék az "csak" manuális lego!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29212 Dátum: 2018.02.08 16:28:56 »
üdv a fórumlakóknak... én mindig csak valamilyen problémával esek ide be :D hálistennek komolyabb történet még nem volt az elmúlt lassan 8 évben.
a kormányszervóba milyen olajat ajánlotok? nem minősítés, hanem konkrét termék... 2001, 1,4 benzines e11.
pár éve (4-5?) cserélve lett, konkrétan nem emlékszem mi került már bele, de ebben a hidegben mostanában érzékelhető, hogy jóval nehezebben lehet tekerni a kormányt 0 fok környékétől. aztán persze később már jobb, ha melegszik az idő, vagy az autó megtett egy hosszabb utat.
meg egyébként a váltóban is érzékelhető -5 alatt, hogy lekvárabb az elején, hidegen, az is cserélve volt 4-5 éve. az castrol (paramétereket nem tudom, de itt érdeklődtem, hogy mi a gyári előírás, az került bele).
arra is kérnék akkor már egy konkrét tippet, ami nem castrol :D
és az utóbbi időben jelentkezett egy fura nyikorgás, tolatáskor, ha balra kanyarodom ki. szerintem hátulról jön, kint aki meghallgatta, a faterom, őszerinte elölről.
erre vannak tippek, hogy kb. mi okozhatja? lassan éves szerviz, szeretnék akkor valamivel úgy odaállítani, hogy könnyebb legyen a hibafeltárás.
illetve bő 1 éve volt a váltóban egy csapágycsere, azóta ment kb. 15e km-ert. az alap probléma megszűnt, de 70-80 között van egy furcsa kis búgása 5.-ben, ami hidegben egy picit hangosabbnak is tűnik. szerintem másnak fel sem tűnne, csak nekem nem szerepel a megszokott zajaim listában.
E11 2001 1,4 vvti corolla

Bóta László

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29213 Dátum: 2018.02.12 08:08:00 »
Sziasztok kellene egy kis segitség 2006-os D4D Corollám van egyik pillantról a másikra elment az audio a kijelzővel együtt,diztositékokat megnéztem rendben vannak,az egységet kiépitettem nem kap áromot hol lehet a baj?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29214 Dátum: 2018.02.12 14:44:55 »
Dome bizti biztos jó, kimérted, vagy csak szemre jó?

torrtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29215 Dátum: 2018.02.12 14:54:41 »
Sziasztok kellene egy kis segitség 2006-os D4D Corollám van egyik pillantról a másikra elment az audio a kijelzővel együtt,diztositékokat megnéztem rendben vannak,az egységet kiépitettem nem kap áromot hol lehet a baj?

Sziasztok!

Ez engem is érdekelne, nekem is hasonló problémám van.
A következőket produkálja:
* Néha bekapcsol, szól egy ideig ill. a kijelző is világít, majd random kikapcsol mindkettő.
* Van hogy a kezelőgombok háttérvilágítása világít, de rádió és a kijelző nem működik.
* Amikor a rádió kikapcsol egy halk "pukkanás" is hallható.

A hamutartó világít, ha jól tudom ugyanazt a biztosítékot használja.

Köszönöm szépen!

kopygege

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29216 Dátum: 2018.02.19 10:30:19 »
Tisztelt Fórumozók!

Lehet, hogy nem jó topicba írok, ezért előre is szíves elnézést kérek, ha van megfelelőbb a témában, akkor, kérlek irányítsatok át.

Van egy 2000-es Corollám, VIN: SB164EEB10E040336

Örökös problémám van a hátsó ablaktörlővel. Pár éve az eredetileg beépített(?) elkezdett magától működni, majd leégett. Akkor még sikerül szereznem egy másikat bontóból. Ez pár évig működött, majd ismét magától elindult, beállt, ezt elvittem egy ilyen motorokat javító céghez, ahol meg is csinálták. Kb. egy évig működött, majd két hete ismét beindult magától egy autópálya-pihenőben és utána meg se nyekkent. Ismét elvittem a szervizbe, ahonnan most hívtak, hogy kuka.
A legnagyobb baj, hogy a kocsi március 2-án vizsgázik.
Mivel évek óta vadászom bontókban ilyen alkatrészt, sajna nulla eredménnyel, nem hiszem, hogy az elkövetkezendő 10 napban találnék másikat.
Az új 120 ezer forint  :censored:: ennyim nincs erre a vacakra, főleg, hogy vélhetően az is tönkre fog menni, mert valószínűleg a vezetékek az 5. ajtónál megtörtek és okozhatják ezt a magától elindulást, ezt orvosolni pedig nem tudom a hátralévő pár napban.

Két kérdésem van ezzel kapcsolatban:
1. A vizsga a Toyota Mayernél lenne Budakeszin, ott szerintem hátsó ablaktörlő nélkül nem fogják átengedni. Tudtok-e olyan lehetőséget, megoldást, ahol ilyen állapotban átmegy az autó?

2. Nincs-e véletlenül valakinek eladó, esetleg kölcsön, amit a vizsga napjára tud nélkülözni, és garantáltan csak aznap lesz bedugva arra a 3 törlésre, ameddig a vizsgán kipórbálják? Persze nem ingyen kérem, de a részleteket majd magánban egyeztetnénk.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket, konstruktív javaslataitokat!

kopacsygergely@gmail.com
20/264-5204

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29217 Dátum: 2018.02.19 10:54:49 »
Szerintem mondd el a problémát a Mayernél, lehet, hogy tudnak felújításban, bontott beszerzésében segíteni. Ők elég konstruktívak szoktak lenni, nekem a fűtőmotor felújítását intézték el (újan 70 ezer körül van, így megvolt szereléssel együtt 20 ezerből).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29218 Dátum: 2018.02.19 13:14:42 »
Tisztelt Fórumozók!

Lehet, hogy nem jó topicba írok, ezért előre is szíves elnézést kérek, ha van megfelelőbb a témában, akkor, kérlek irányítsatok át.

Van egy 2000-es Corollám, VIN: SB164EEB10E040336

Örökös problémám van a hátsó ablaktörlővel. Pár éve az eredetileg beépített(?) elkezdett magától működni, majd leégett. Akkor még sikerül szereznem egy másikat bontóból. Ez pár évig működött, majd ismét magától elindult, beállt, ezt elvittem egy ilyen motorokat javító céghez, ahol meg is csinálták. Kb. egy évig működött, majd két hete ismét beindult magától egy autópálya-pihenőben és utána meg se nyekkent. Ismét elvittem a szervizbe, ahonnan most hívtak, hogy kuka.
A legnagyobb baj, hogy a kocsi március 2-án vizsgázik.
Mivel évek óta vadászom bontókban ilyen alkatrészt, sajna nulla eredménnyel, nem hiszem, hogy az elkövetkezendő 10 napban találnék másikat.
Az új 120 ezer forint  :censored:: ennyim nincs erre a vacakra, főleg, hogy vélhetően az is tönkre fog menni, mert valószínűleg a vezetékek az 5. ajtónál megtörtek és okozhatják ezt a magától elindulást, ezt orvosolni pedig nem tudom a hátralévő pár napban.

Két kérdésem van ezzel kapcsolatban:
1. A vizsga a Toyota Mayernél lenne Budakeszin, ott szerintem hátsó ablaktörlő nélkül nem fogják átengedni. Tudtok-e olyan lehetőséget, megoldást, ahol ilyen állapotban átmegy az autó?

2. Nincs-e véletlenül valakinek eladó, esetleg kölcsön, amit a vizsga napjára tud nélkülözni, és garantáltan csak aznap lesz bedugva arra a 3 törlésre, ameddig a vizsgán kipórbálják? Persze nem ingyen kérem, de a részleteket majd magánban egyeztetnénk.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket, konstruktív javaslataitokat!

kopacsygergely@gmail.com
20/264-5204
Mayer nem tol át semmit. Viszont a hátsó ablaktörlő emlékeim szerint nem buktató tényező. Kérdezd meg előre, hogy buktató körülmény-e és ha igen, akkor ne oda vidd. OFF autóval jártam hasonló cipőben. Beázik, berohad a tengely, ettől kuka. Előre szét kell szedni és bezsírozni.
Hivatalosan ha kiszeded és ledugózod akkor vizsgán nem is nézik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29219 Dátum: 2018.02.19 13:32:02 »
Mayer nem tol át semmit. Viszont a hátsó ablaktörlő emlékeim szerint nem buktató tényező. Kérdezd meg előre, hogy buktató körülmény-e és ha igen, akkor ne oda vidd. OFF autóval jártam hasonló cipőben. Beázik, berohad a tengely, ettől kuka. Előre szét kell szedni és bezsírozni.
Hivatalosan ha kiszeded és ledugózod akkor vizsgán nem is nézik.
Ezt így tudom én is. Akár le is beszelheted a hátsó ablakot, nem kell rajta kilátni. Van két külső tükör és ennyi.
Viszont ha van rajta ablaktörlő, akkor valószínű működnie kell, tehát mint azt elöttem írták, dugózd le és ennyi.

Tapatalkkal küldve