Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5856550 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29175 Dátum: 2018.01.14 13:32:29 »
A kesztyűtartó izzóját szerintem egyszerűbb kikapni, mint googlizni. Vagy sofita lesz, mint az utastéri, vagy egy W5W. De szerintem sofita. Azért is érdemes kivenni, mert pl. az én T22-esemben sem egyforma az első-hátsó világítás izzója, elkég egyedi típusokat használt a Toyota, nem olyanokat, mint, amik az EU-i típusokban található. De boltokban ettől elérhetők, ha cserélni kell.

Én legutóbb ledeket vettem, de nem szeretem őket, mert nincs elég fényük és hideg fényűek. Legközelebb visszaváltok normál sofitára.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29176 Dátum: 2018.01.14 13:36:47 »
Valami típus összegzés elindult, de Verso-val kezdődik és azza is végződik. Vajh' ki tunnya mé?
Avensishez is készült egy kiemelt topic, amibe küldözgetek be többen adatokat. Neki lehet esni a közösség többi tagjához hasonlóan és összedobni az adatokat. Szerencsére nem csak kritikát szabad megfogalmazni(aztán elmondani, hogy az nem is kritika volt), önállóan is lehet adathalmazt összerakni és kiemelt topicba kitenni.
Továbbmegyek: ha mindenki aki segítséget kér, a végén megosztaná a közösséggel a megoldást is, akkor duplájára nőne a fórum információtartalma. Mivel ez nem egy fizetős szerviz platform, hanem egy közösségi tudásbázis&szabadidős virtuális park, ezért feleslegesek a cinikus megnyilvánulások.

Köszi. Megnéztem, és valoban sok kérdésre vàlaszt kaptam. A kesztyütarto égöjét viszont még ott sem talàlom... (E12 Corolla HB 2005-böl)
Képet tudsz róla mutatni méretekkel? Átmérő és hossz is fontos.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29177 Dátum: 2018.01.14 13:41:07 »
A kesztyűtartó izzóját szerintem egyszerűbb kikapni, mint googlizni. Vagy sofita lesz, mint az utastéri, vagy egy W5W. De szerintem sofita. Azért is érdemes kivenni, mert pl. az én T22-esemben sem egyforma az első-hátsó világítás izzója, elkég egyedi típusokat használt a Toyota, nem olyanokat, mint, amik az EU-i típusokban található. De boltokban ettől elérhetők, ha cserélni kell.

Én legutóbb ledeket vettem, de nem szeretem őket, mert nincs elég fényük és hideg fényűek. Legközelebb visszaváltok normál sofitára.
Elvileg van olyan amire több SMD-t raknak. Ebay-en nem néztél körül? Csak a pontos méretre kell figyelni tolómérővel, mert a túlméretes példány zárlati problémát okozhat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29178 Dátum: 2018.01.14 13:50:29 »
Elvileg van olyan amire több SMD-t raknak. Ebay-en nem néztél körül? Csak a pontos méretre kell figyelni tolómérővel, mert a túlméretes példány zárlati problémát okozhat.
Olyan van. Nem elég és rossz a színhőmérséklete. Ebayről nem rendelek ilyet, mert nem bízom a minőségében. Ezeket kifejezetten LED-es boltból vettem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29179 Dátum: 2018.01.14 14:00:09 »
Olyan van. Nem elég és rossz a színhőmérséklete. Ebayről nem rendelek ilyet, mert nem bízom a minőségében. Ezeket kifejezetten LED-es boltból vettem.
Ha ebay-ről rendelsz és nem az a minőség amit ígértek, akkor visszaadják a pénzedet(1-2$), mert a negatív értékeléssel buknának. Hazai boltnál ha ilyet veszel akkor nagyon sajnálják, hogy nem vagy elégedett, de az izzó 500-1700ft árát nem áll módjukban visszaadni. Őket nem fenyegeti a leértékelés.
Volt már olyan, hogy nem voltam elégedett a rendelt árú minőségével, első szóra küldték vissza a pénzt. Másik autós fórumon nemrég rendeltek gyanúsan olcsó Baofeng PMR rádiókat, ahol kiderült, hogy átverős az eladó. Többen nem is értesültek róla, csak Ebay küldött egy elnézést kérő levelet, meg a pénzüket vissza. Az ilyen "apróáru" esetében az értékelőrendszer miatt jobban bízom az ebay-ben, mint a hazai boltokban, mert számonkérhetőek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29180 Dátum: 2018.01.14 14:02:20 »
Ha ebay-ről rendelsz és nem az a minőség amit ígértek, akkor visszaadják a pénzedet(1-2$), mert a negatív értékeléssel buknának. Hazai boltnál ha ilyet veszel akkor nagyon sajnálják, hogy nem vagy elégedett, de az izzó 500-1700ft árát nem áll módjukban visszaadni. Őket nem fenyegeti a leértékelés.
Volt már olyan, hogy nem voltam elégedett a rendelt árú minőségével, első szóra küldték vissza a pénzt. Másik autós fórumon nemrég rendeltek gyanúsan olcsó Baofeng PMR rádiókat, ahol kiderült, hogy átverős az eladó. Többen nem is értesültek róla, csak Ebay küldött egy elnézést kérő levelet, meg a pénzüket vissza. Az ilyen "apróáru" esetében az értékelőrendszer miatt jobban bízom az ebay-ben, mint a hazai boltokban, mert számonkérhetőek.
2010 óta vagyok rendszeres vásárló ebayen keresztül. Van abban igazság, amit írsz, de én valahogy visszafelé húzok a sofita felé.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ogreguru

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29181 Dátum: 2018.01.14 22:50:28 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy 2 konkrét Toyota Corolla közül melyiket válasszuk családi autónak! Az egyik Corolla megbízható ismerőstől jönne, 2002. dec.-i, 1.6-os benzines, 240.000 km van benne, 100 lovas, 875.000 Ft-ért adják. A másik Corolla a szomszédé, májusban vette külföldről, 2000-es dízel, 90 lóerős, 150.000 km van benne, ezt 950.000-ért adja. Ez utóbbit Mo-n nem forgalmazzák, ha szervizeltetni kellene, tudok így is hozzá alkatrészt kapni majd? Nem értek a műszaki autós dolgokhoz, az a fontos, hogy ne kelljen rá pár évig sokat költeni. Évi 10.000-15.000 km-t tennénk bele, Budapesten mindennapos használat, plusz tavasztól őszig kirándulásokra használnánk a családdal. Melyiket ajánljátok? Köszi a válaszokat!

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29182 Dátum: 2018.01.14 23:29:02 »
A felszereltségükröl (Terra, Sol stb.) mit lehet tudni? Ha összesen évi max. 15e km menne bele, föleg vàrosi hasznàlatban, akkor talàn a benzines tünik jobb vàlasztàsnak. Ugye az a fiatalabb és olcsobb is, viszont sokkal több km van benne... 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29183 Dátum: 2018.01.15 10:57:33 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy 2 konkrét Toyota Corolla közül melyiket válasszuk családi autónak! Az egyik Corolla megbízható ismerőstől jönne, 2002. dec.-i, 1.6-os benzines, 240.000 km van benne, 100 lovas, 875.000 Ft-ért adják. A másik Corolla a szomszédé, májusban vette külföldről, 2000-es dízel, 90 lóerős, 150.000 km van benne, ezt 950.000-ért adja. Ez utóbbit Mo-n nem forgalmazzák, ha szervizeltetni kellene, tudok így is hozzá alkatrészt kapni majd? Nem értek a műszaki autós dolgokhoz, az a fontos, hogy ne kelljen rá pár évig sokat költeni. Évi 10.000-15.000 km-t tennénk bele, Budapesten mindennapos használat, plusz tavasztól őszig kirándulásokra használnánk a családdal. Melyiket ajánljátok? Köszi a válaszokat!
Egyik ismert előéletű benzines, a másik ismeretlen előéletű dízel. A benzines lenne a logikusabb választás, bár a korai dízelek talán nem annyira problémásak. Természetesen állapotot veszünk, nem km óra állást, ezért az állapotát is értékeltetni kéne egy szerelővel.  Ha ezek rendben vannak, én akkor nézném a felszereltségi szintet.

ogreguru

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29184 Dátum: 2018.01.15 13:09:21 »
Köszönöm a hozzászólásokat. Ma kipróbáltuk a benzinest, nagyon szép állapotban van, nem rohad sehol.
A kárpit a "mennyezeten" kiszakadt itt-ott, mert fotós a srác, és sok minden szállított vele. De ez nem zavar különösebben. A felszereltsége nekünk megfelelő, van benne klíma, légzsák, ABS.
Az eladó srác jó fej, elmondta, hogy kb. 1 éve van egy olyan gondja az autónak, hogy nem indul elsőre. De utána meg pöccre.
Volt már vele 4 szervíznél, nem tudtak it mondani rá.
A dizelt még csak kívülről láttuk, de mintha lenne rajta pár rozsdás folt a sárvédőknél a kasztnin. Ma fogjuk kipróbálni.
Hívtam telefonon egy korábbi szerelőmet, elmondása szerint nem ajánlja egyiket sem, sok a benyásban a 240.000 km. Sajnos viszont fiatalabbat nem tudunk venni anyagi okok miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.15 13:17:59 írta ogreguru »

ogreguru

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29185 Dátum: 2018.01.15 13:15:10 »
Ez a gond az indulással természetesen csak ritkán jön elő, mindenesetre egy szakival majd mindenképp megnézetem.

ogreguru

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29186 Dátum: 2018.01.15 13:20:31 »
Bocs,félreérthetően írtam, a dízel a fiatalabb, a motor 2000-es benne, az évjárata 2 évvel fiatalabb, mint a benzinesé.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29187 Dátum: 2018.01.15 13:40:04 »
Köszönöm a hozzászólásokat. Ma kipróbáltuk a benzinest, nagyon szép állapotban van, nem rohad sehol.
A kárpit a "mennyezeten" kiszakadt itt-ott, mert fotós a srác, és sok minden szállított vele. De ez nem zavar különösebben. A felszereltsége nekünk megfelelő, van benne klíma, légzsák, ABS.
Az eladó srác jó fej, elmondta, hogy kb. 1 éve van egy olyan gondja az autónak, hogy nem indul elsőre. De utána meg pöccre.
Volt már vele 4 szervíznél, nem tudtak it mondani rá.
A dizelt még csak kívülről láttuk, de mintha lenne rajta pár rozsdás folt a sárvédőknél a kasztnin. Ma fogjuk kipróbálni.
Hívtam telefonon egy korábbi szerelőmet, elmondása szerint nem ajánlja egyiket sem, sok a benyásban a 240.000 km. Sajnos viszont fiatalabbat nem tudunk venni anyagi okok miatt.
Önmagában a 240e km nem sok. Nagyon sok ennél jóval többet futott Toyota megy még mindig minimális ráfordítással. Ha az állapota jó, volt gazdája, megkapta a kötelező karbantartást, akkor csak a km miatt nem vetném el. Mész évente 15e km-t, akkor simán van 8 évig autód.
Nekem 300 volt nemrég, eszem ágában sincs megválni tőle.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29188 Dátum: 2018.01.15 16:27:53 »
240 egyáltalán nem sok, főleg benzinesnél. Ha 540-re vagy 640-re mondaná, hogy sok, akkor érteném, de így csak arra tudok gondolni, hogy túl sok 800.000km-ről visszatekert kocsit látott korábban.

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29189 Dátum: 2018.01.15 16:30:47 »
Ma megint indítottam kb 1 hét után, +6 fokban. kb 2500-2600-on ment szerintem 30-40 másodpercig biztosan (feltűnően sokáig), és aztán esett elég gyorsan. Mit kellene vele csinálni, egr tisztítás vagy mi?

Találtam egy ilyet :

I had the same issue with my Toyota Corolla 2003 car. Cold start RPM was sky rocketing 2600 and above. However, I managed to sort this out after investigating for a long period (4 years ++ with spending lot of money). Clean your MAF sensor and the throttle body including the IAC valve openings. If your issue is not sorted, check short term and long term fuel trim. If they are too high for a long period (above 6-7% for a long period) then there is a vacuum leak(buy a cheap ECU scanner and test this). If no vacuum leak you should remove the power socket from your IAC. If you see a difference in RPM (if it goes up or down) you better change your IAC valve. Please note that some IAC allows you to manually adjust the idle RPM up to some extend by rotating the IAC valve anti-clockwise(some Toyota allows this). Therefore, before replacing your IAC valve you better check for this adjustment. This will definitely sort your issue.

Mi azaz IAC?fojtószelep?