Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5811660 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29130 Dátum: 2017.12.09 14:03:30 »
Nem a kapcsolokarral lehet valami gond?
Valamiért nem engedett vissza eddig a fórum. :-)
De. A kontaktorokat és a pogácsákat picit megpucoltam és állítottam az erősségükön, és úgy néz ki, hogy ez segített.
Amikor levettem a kormányburkolatot, megnyomkodtam a hátulját és rögtön működött. Ezt követően csináltam meg az előbb leírtakat.
Köszi a tippet.
Remélem tartós lesz, mert hétfőn megy vizsgázni a kocsi. :-)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29131 Dátum: 2017.12.09 18:46:25 »
Jo, hogy nem volt nagyobb gond.

Egyébként mennyire maceràs kiszerelni a kapcsolokart? Csak a kormàny burkolatàt kell lebontani, vagy a kormànyon is valamit? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Snake

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29132 Dátum: 2017.12.10 20:25:20 »
Sziasztok. ha valakit érdekel 4 db. gyári Toyota alufelni, idei, kevés km-t futott nyári gumikkal (195/60R15, Dunlop Bluresponse), privátban elér.
köszi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29133 Dátum: 2017.12.10 21:12:43 »
dobj be pár fotot v linket
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Snake

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44

official sponsor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29135 Dátum: 2017.12.14 12:45:43 »
Sziasztok!

Visszaolvastam a fórumban, de mivel nem találtam túl sok erre vonatkozó bejegyzést, így megkérdezem, hátha tudtok segíteni:

- A hétvégén nézek meg egy 2003-as, 1.4-es Corollát vételi szándékkal, erre vonatkozóan tudtok gyakorlati tapasztalatokat adni, mit nézzek meg a jelentősebb kiadásokat kerülendő?

Pl. van konkrét jele az olajfogyasztásnak? Állítólag 167.867 km van benne, gondolom itt még nem jelentkezhet.. Voltak visszahívások erre a típusra? Váltó, kormánymű, stb?

Előre is köszi!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29136 Dátum: 2017.12.14 13:28:40 »
...erre vonatkozóan tudtok gyakorlati tapasztalatokat adni, mit nézzek meg a jelentősebb kiadásokat kerülendő?
Pl. joautot.hu-t, vagy egyéb szerelőt, aki ért hozzá és kimegy veled megnézni. A díjuk 10-20.000 forint, de megspórolhat több százezret, hogy nem kell a saját laikus vélemény alapján beleugrani a vásárlásba.

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29137 Dátum: 2017.12.14 22:23:08 »
Jo, hogy nem volt nagyobb gond.

Egyébként mennyire maceràs kiszerelni a kapcsolokart? Csak a kormàny burkolatàt kell lebontani, vagy a kormànyon is valamit?
Nem macerás. A kormánykereket kell elforgatni, hogy az alatta lévő két csavart ki lehessen tekerni, illetve a magasságállítónál van még egy picike.
Utána csavarhúzóval közé kell menni az alsó és a felső elemnek, hogy szétpattanjon.
Maga a kar már nincs csavarral rögzítve. egy csati van rajta.
A kontaktorokat kellett "megbütykölni".
Azóta is jól müxik.
Az egészben az volt a cumi, hogy hétfőn ment vizsgázni a kocsi. A hét vége felé, amikor előjött a probléma, eléggé leizzadtam. :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.14 22:31:35 írta ilias »

official sponsor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29138 Dátum: 2017.12.20 09:19:45 »
Pl. joautot.hu-t, vagy egyéb szerelőt, aki ért hozzá és kimegy veled megnézni. A díjuk 10-20.000 forint, de megspórolhat több százezret, hogy nem kell a saját laikus vélemény alapján beleugrani a vásárlásba.

Köszi, ezzel nem is lenne gond, ha lenne olyan autó, ami megbízható szerviz vagy bármilyen Toyota márkakereskedő közelében van és azt hétköznap, nyitvatartási időben oda is lehet vinni, persze érjen rá az eladó és a vevő is. De ugye a valóság nem ez, a munka/egyéb teendők mellett talán hétvégén jut idő autót nézni, előfordul,hogy olyan vidéki helyeken, ahol nincs márkaszerviz.

Ezért is kérdeztem,hogy a szokásos, nyilvánvaló dolgokon felül, amit az ember minden autónál megnéz, van-e olyan specifikus dolog, amit feltétlenül nézzen meg az ember egy 1.4-es Corollánál.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29139 Dátum: 2017.12.20 10:30:27 »
Köszi, ezzel nem is lenne gond, ha lenne olyan autó, ami megbízható szerviz vagy bármilyen Toyota márkakereskedő közelében van és azt hétköznap, nyitvatartási időben oda is lehet vinni, persze érjen rá az eladó és a vevő is. De ugye a valóság nem ez, a munka/egyéb teendők mellett talán hétvégén jut idő autót nézni, előfordul,hogy olyan vidéki helyeken, ahol nincs márkaszerviz.

Ezért is kérdeztem,hogy a szokásos, nyilvánvaló dolgokon felül, amit az ember minden autónál megnéz, van-e olyan specifikus dolog, amit feltétlenül nézzen meg az ember egy 1.4-es Corollánál.

Az elmúlt hétvégén megnézted az autó? Képek?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

official sponsor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29140 Dátum: 2017.12.20 12:15:49 »
Az elmúlt hétvégén megnézted az autó? Képek?

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-12341005

Erről lenne szó.. Hétvégén nem jutottam el, talán jövő héten. Ami feltűnt, hogy túl tiszta a motortér, pedig az eladó szerint nem volt mosás, illetve nagyjavítás.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29141 Dátum: 2017.12.20 12:56:56 »
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-12341005

Erről lenne szó.. Hétvégén nem jutottam el, talán jövő héten. Ami feltűnt, hogy túl tiszta a motortér, pedig az eladó szerint nem volt mosás, illetve nagyjavítás.

Az enyém sokkal tisztább, de nem áll szándékomban megválni tőle. Egy rakás vizsgálni való lenne, de ha neked a tapasztalt tisztaság a megemlítésre való "probléma", akkó' a vas nem téged vár.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

official sponsor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29142 Dátum: 2017.12.20 13:19:02 »
Az enyém sokkal tisztább, de nem áll szándékomban megválni tőle. Egy rakás vizsgálni való lenne, de ha neked a tapasztalt tisztaság a megemlítésre való "probléma", akkó' a vas nem téged vár.

Nem tapasztaltam, csak feltűnt a képek alapján, hogy szinte teljesen pormentes.. Mondjuk az érdekelne, hogy ettől tisztább hogy lehetne? Persze, ha ma mostad, úgy lehet :)  Mi lenne a "rakás vizsgálni való"?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29143 Dátum: 2017.12.20 14:09:34 »
Köszi, ezzel nem is lenne gond, ha lenne olyan autó, ami megbízható szerviz vagy bármilyen Toyota márkakereskedő közelében van és azt hétköznap, nyitvatartási időben oda is lehet vinni, persze érjen rá az eladó és a vevő is. De ugye a valóság nem ez, a munka/egyéb teendők mellett talán hétvégén jut idő autót nézni, előfordul,hogy olyan vidéki helyeken, ahol nincs márkaszerviz.
Oké. De minek a márkaszervíz? Haver joautot.hu-t használta. Hétvégén, nyitvatartási időn túl. joauto.hu lényegében egy szentendrei műhely szerelője. Kiszűrt háromból kettő hahu-s linket amit küldött, harmadikra mondta, hogy érdemes rámozdulni. Elmentek, alaposan átnézte, mindent végigpróbált rajta kb. másfél óra alatt. Utána elmondta mi van. Komoly probléma nem volt vele. Haver ezek alapján megalkudott rá az infók alapján, azóta is boldog vele, immár 2 éve. 19.000 forintot simán megér szerintem.

official sponsor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29144 Dátum: 2017.12.20 15:57:06 »
Oké. De minek a márkaszervíz? Haver joautot.hu-t használta. Hétvégén, nyitvatartási időn túl. joauto.hu lényegében egy szentendrei műhely szerelője. Kiszűrt háromból kettő hahu-s linket amit küldött, harmadikra mondta, hogy érdemes rámozdulni. Elmentek, alaposan átnézte, mindent végigpróbált rajta kb. másfél óra alatt. Utána elmondta mi van. Komoly probléma nem volt vele. Haver ezek alapján megalkudott rá az infók alapján, azóta is boldog vele, immár 2 éve. 19.000 forintot simán megér szerintem.

Értettem, hogy mire gondolsz az első üzenetedben, erre írtam, hogy ez tök jó, ha Szentendre, Pest, stb. 10 km-es körzetében van az autó és minden időpont stimmel, stb., de a jelenleg szóban forgó gépjármű 200 km-re található az általad ajánlott embertől. De majd egy viszonylag közeli komolyabb műhelyet keresek, ami így is legalább 20 km, de ha olyan hibája van, amit ki lehet szűrni pár tipp alapján, akkor nem húzom feleslegesen ennyi utazással sem az én időm, sem az eladóét (plusz költség is természetesen).