Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5849024 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29070 Dátum: 2017.11.14 09:43:43 »
Sziasztok!

Egy barátnőmnek szeretnék segíteni, akinek van egy 1994-es Corolla 1.3 XLI, 4E111 motorkóddal.
Az a problémája, hogy ha bemelegszik a motor, és lassít (fékez), akkor néha leáll teljesen az autó és csak ha eltelt egy kis idő, visszahűlt, akkor tud elindulni vele.
Leginkább a városi közlekedésben jön elő a hiba, és rendszertelenül. Akikhez eddig vitte mindenki csak a karját tárta szét.

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel, kihez vigye a járművét (Bp-en), ahol értenek is hozzá?
Jó állapotú az autó, és nem dobná ki.

Kösz előre is!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29071 Dátum: 2017.11.14 10:04:11 »
Sziasztok!

Egy barátnőmnek szeretnék segíteni, akinek van egy 1994-es Corolla 1.3 XLI, 4E111 motorkóddal.
Az a problémája, hogy ha bemelegszik a motor, és lassít (fékez), akkor néha leáll teljesen az autó és csak ha eltelt egy kis idő, visszahűlt, akkor tud elindulni vele.
Leginkább a városi közlekedésben jön elő a hiba, és rendszertelenül. Akikhez eddig vitte mindenki csak a karját tárta szét.

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel, kihez vigye a járművét (Bp-en), ahol értenek is hozzá?
Jó állapotú az autó, és nem dobná ki.

Kösz előre is!
Nekem úgy tűnik, akkor megy, ha szivatózni kell, ezt megcsinálja magának (vagyis nem kézzel kell, mert automata). Hideg motornál megy, melegnél nem. Nem lehet hogy túl szegény a keverék? Szóval én valahol itt kezdenék kutatni. De egy jó autódiagnoszta szerintem megtalálja a hiba okát. Keresd a ToyoTeamGarage-t, van is topikjuk itt a fórumon, biztosan tudnak segíteni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.14 10:06:52 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29072 Dátum: 2017.11.14 10:24:51 »
Az a problémája, hogy ha bemelegszik a motor, és lassít (fékez), akkor néha leáll teljesen az autó és csak ha eltelt egy kis idő, visszahűlt, akkor tud elindulni vele.
Leginkább a városi közlekedésben jön elő a hiba, és rendszertelenül. Akikhez eddig vitte mindenki csak a karját tárta szét.

Szia!

Nálam is volt egy hasonló jelenség, mondjuk nekem nem leállt menet közben, hanem parkolás-leállítás után nem tudtam indítózni (meg sem nyikkant), csak ha kicsit visszahűlt.
Tesco pakolóban ez mókás tudott lenni.

Azidőben még visszahordtam jótállásban az autót a Toyota Dél-Pest-hez, ezzel a problémával is hozzájuk fordultam.
Szerencsére akkor és ott is produkálta ezt, vagyis leállítottam a parkolójukban és utána nem lehetett indítózni.
Kijött egy szerelő, benyúlt a motorblokk elé, turkált egy kicsit, majd hallottam egy kattanást, mondja most próbáld.
Azonnal beindult.
Valami csatlakozó el volt mozdulva.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29073 Dátum: 2017.11.14 10:32:42 »
Szia!

Nálam is volt egy hasonló jelenség, mondjuk nekem nem leállt menet közben, hanem parkolás-leállítás után nem tudtam indítózni (meg sem nyikkant), csak ha kicsit visszahűlt.
Tesco pakolóban ez mókás tudott lenni.

Azidőben még visszahordtam jótállásban az autót a Toyota Dél-Pest-hez, ezzel a problémával is hozzájuk fordultam.
Szerencsére akkor és ott is produkálta ezt, vagyis leállítottam a parkolójukban és utána nem lehetett indítózni.
Kijött egy szerelő, benyúlt a motorblokk elé, turkált egy kicsit, majd hallottam egy kattanást, mondja most próbáld.
Azonnal beindult.
Valami csatlakozó el volt mozdulva.
Jó, hogy mondod, nekem is hasonlókat produkál néha. Elviszem a gyereket az oviba (kb 1-2 kilométer a lakásunktól), majd az ovinál többször alig akart beindulni, csak forgatta az önindítót. Majd megnézem a csatlakozókat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29074 Dátum: 2017.11.14 10:34:24 »
...csak forgatta az önindítót.

Nálam még azt sem.

csite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29075 Dátum: 2017.11.14 12:03:17 »
Nekem úgy tűnik, akkor megy, ha szivatózni kell, ezt megcsinálja magának (vagyis nem kézzel kell, mert automata). Hideg motornál megy, melegnél nem. Nem lehet hogy túl szegény a keverék? Szóval én valahol itt kezdenék kutatni. De egy jó autódiagnoszta szerintem megtalálja a hiba okát. Keresd a ToyoTeamGarage-t, van is topikjuk itt a fórumon, biztosan tudnak segíteni.

Köszönöm a tippeket!
Megpróbálom a ToyoTeamGarage-t!

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29076 Dátum: 2017.11.14 12:04:51 »
Megpróbálom a ToyoTeamGarage-t!

Megéri! ;)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29077 Dátum: 2017.11.14 18:52:40 »

Röstellem, de sehogy sem talàlom az irànyjelzö relét... A fénymagassàg-àllito gomb alatti kis ajtot levettem, ott rögtön hozzà tudok férni a biztositékokhoz. Ez a bizonyos relé akkor vajon hol lehet azon a környéken? Alatta, fölötte? Esetleg meg kell elöször bontani valamit? Ennyire nehéz hozzà férni...?

Elöre is köszönöm a segitséget és ùtbaigazitàst.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29078 Dátum: 2017.11.18 16:25:28 »
Sziasztok!

Ma elmentem a boltba, hazafelé már kicsit nehezebben indult a szokásosnál, de még beindult... Út közben ki be kapcsolgatott a rádió és világított a töltés jelző is... Élesebb kanyarban, ha visszakapcsoltam kettesbe, alacsony fordulatszámnál nagyon erőtlen volt a kocsi. Kikapcsoltam a fényszórót,fűtést így sikerült még hazaérni, de azóta nem indul a kocsi.
Ha csak simán ráadom a gyújtást, akkor nem világít a töltésjelző, még egy fordulat a kulcson, akkor is csak világítanak a check lámpák, szóval nincs semmi jele annak, hogy esetleg hiba lenne, de ha elfordítom a kulcsot, 1-2 fordulatot tesz az önindító, utána pici kattogó hang és leáll...  Szóval sz önindító sem pörög fel....

Idén kb. 700 km-ert mentem az autóval, de minden héten volt használva egy kicsit..

Szerintetek mi a gond?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29079 Dátum: 2017.11.18 16:52:48 »
aksi gatya. rakd töltöre.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29080 Dátum: 2017.11.18 16:59:41 »
aksi gatya. rakd töltöre.

Ha az akkuval van gond, akkor nem kellene világítani a töltésjelzőnek, ha az első állásba fordítom a kulcsot?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29081 Dátum: 2017.11.18 17:12:56 »
dobd fel töltöre,reggel kiderül...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29082 Dátum: 2017.11.18 18:14:32 »
Sziasztok!

Ma elmentem a boltba, hazafelé már kicsit nehezebben indult a szokásosnál, de még beindult... Út közben ki be kapcsolgatott a rádió és világított a töltés jelző is... Élesebb kanyarban, ha visszakapcsoltam kettesbe, alacsony fordulatszámnál nagyon erőtlen volt a kocsi. Kikapcsoltam a fényszórót,fűtést így sikerült még hazaérni, de azóta nem indul a kocsi.
Ha csak simán ráadom a gyújtást, akkor nem világít a töltésjelző, még egy fordulat a kulcson, akkor is csak világítanak a check lámpák, szóval nincs semmi jele annak, hogy esetleg hiba lenne, de ha elfordítom a kulcsot, 1-2 fordulatot tesz az önindító, utána pici kattogó hang és leáll...  Szóval sz önindító sem pörög fel....

Idén kb. 700 km-ert mentem az autóval, de minden héten volt használva egy kicsit..

Szerintetek mi a gond?

A gond az, hogy nem gondozod az autód akkumulátorát. Tőccsed rendesen és használd megelégedve!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29083 Dátum: 2017.11.18 18:26:37 »
A gond az, hogy nem gondozod az autód akkumulátorát. Tőccsed rendesen és használd megelégedve!
Dehát gondozásmentesek  :winkiss:
Mondjuk van amit fel lehet önteni, az enyém varázsszemes, nem is csináltam vele semmit az elmúlt 10,5 évben mind hogy " szemztem" vele (ránéztem) de még mindig OK-és.
Nyílván gond lenne ha nem rendszeresen használnám (messze nem minden nap), hetente többször.


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29084 Dátum: 2017.11.18 19:10:40 »
Ha járó motornál felvillant a töltésjelző, akkor valami gond van a töltésrendszerben is. A generátornak ki kell tudnia szolgálni az alapvető fogyasztókat (fényszóró, fűtőmotor, motorvezérlő, gyújtás, stb...)

Ha akku feltöltés után is hasonló gondok vannak, érdemes lenne elmenni villamosságishoz, mielőtt esetleges feleslegesen veszel új akkut.  ::)