Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5865554 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

nemedi1990

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29010 Dátum: 2017.10.24 15:26:13 »
Nekem csak az furcsa, hogy miután elállt az eső, megoldódott. Elkezdett volna kiszáradni?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29011 Dátum: 2017.10.24 15:26:21 »
Hol is vannak pontosan ezek a vizelvezetök az E12-es Corollàk motorterében?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

GRob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29012 Dátum: 2017.10.26 02:14:24 »
Hol is vannak pontosan ezek a vizelvezetök az E12-es Corollàk motorterében?
Az ablaktörlő karoknál a műanyag rácsok alatt. Ablaktörlő karokat le kell szedni, majd a műanyag rácson lévő gumicsíkot is (csak feszítőpatentok tartják) ezután a jobb és bal oldali műanyag rácsot is, (1-1 patent tartja). Érdemes 1-2 évente kitakarítani, mert a rácsok résein átjutott levelek, kosz stb.. nem biztos, hogy le tud folyni a vízzel együtt a kis elvezető réseken kétoldalt. Ettől viszont a víz is megáll a csatornában és a légbeszívó nyílásokon át befolyik egyenesen a pollenszűrőhöz, majd tovább a padlószőnyegre illetve lemezre...

A kerékjárati dobbetéteket leszedve érdemes lehet alulról is kitakarítani (az A oszlop legaljánál, ahova levezeti, illetve kicsit felette is van egy kifolyó rés)
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.26 02:16:19 írta GRob »

nemedi1990

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29013 Dátum: 2017.10.26 07:56:06 »
Az ablaktörlő karoknál a műanyag rácsok alatt. Ablaktörlő karokat le kell szedni, majd a műanyag rácson lévő gumicsíkot is (csak feszítőpatentok tartják) ezután a jobb és bal oldali műanyag rácsot is, (1-1 patent tartja). Érdemes 1-2 évente kitakarítani, mert a rácsok résein átjutott levelek, kosz stb.. nem biztos, hogy le tud folyni a vízzel együtt a kis elvezető réseken kétoldalt. Ettől viszont a víz is megáll a csatornában és a légbeszívó nyílásokon át befolyik egyenesen a pollenszűrőhöz, majd tovább a padlószőnyegre illetve lemezre...

A kerékjárati dobbetéteket leszedve érdemes lehet alulról is kitakarítani (az A oszlop legaljánál, ahova levezeti, illetve kicsit felette is van egy kifolyó rés)


Köszi. Viszont az volt az első dolgom amikor haza értem, hogy megnéztem a pollenszűrőt. Csont száraz volt. Nyoma sem volt víznek.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29014 Dátum: 2017.10.26 09:05:49 »
Köszönet @GRob a részletes leiràsért.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29015 Dátum: 2017.10.27 20:53:58 »
magasabb fényû izzót. Nagyon jó volt, de hamar kiégett mint ahogy korábban említve is volt.
En tavaly decemberben cseréltem ki a jobb oldalon a Philips X-treme Vision izzot, àm a vele egyidös bal oldalit akkor benne hagytam. Nos, ez a héten égett ki, 10 honappal késöbb... Eddig mindig pàrban cseréltem az izzokat, és meglep, hogy ekkora különbség lehet az élettartamban...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29016 Dátum: 2017.11.04 19:11:18 »
Sziasztok, hideg motornál tapasztalom, hogy kuplung felengedés közben , elinduláskor, iszonyatosan rángat az autó, amíg nincs teljesen felengedve a pedál. A váltás könnyen megy, a kuplung jó helyen emel ki, és nem csúszik. Ahogy melegszik a motor, a jelenség megszűnik. A kocsi ritkán van használva, 5 éve volt cserélve a kuplung szett / Valeo /, azóta 50000 km lett a kocsiba téve. Tapasztalt valaki hasonló jelenséget? Mi lehet a hiba? Haldoklik a kinyomócsapágy? Köszi.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29017 Dátum: 2017.11.04 19:31:11 »
Sziasztok, hideg motornál tapasztalom, hogy kuplung felengedés közben , elinduláskor, iszonyatosan rángat az autó, amíg nincs teljesen felengedve a pedál. A váltás könnyen megy, a kuplung jó helyen emel ki, és nem csúszik. Ahogy melegszik a motor, a jelenség megszűnik. A kocsi ritkán van használva, 5 éve volt cserélve a kuplung szett / Valeo /, azóta 50000 km lett a kocsiba téve. Tapasztalt valaki hasonló jelenséget? Mi lehet a hiba? Haldoklik a kinyomócsapágy? Köszi.
Adsz elég gázt? Fordulat mennyi? Próbálj meg annyi gázt adni, hogy a 2500 rpm meglegyen.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29018 Dátum: 2017.11.04 22:57:18 »
Rángatás lehet attól is (totalcar autódokiban olvastam), hogy megégett a kuplung és ha lekopik az égett rész, akkor jó lesz. Nem tudom nekem ez volt-e, de nekem is volt rángatás, de aztán egyszercsak eltűnt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29019 Dátum: 2017.11.04 23:09:15 »
Sziasztok!

99-es sedan corollám van... Van négy darab Yokohama s.drive 195/55 R15 nyári gumim, ehhez szeretnék venni alufelnit...
Az osztókör adott (4x100)

Nekem nagyon bejön, mikor a felni pereme és a sárvédő pereme egy vonalban van... Szóval ilyet szeretnék.... Csak fogalmam sincs,
milyen szélesség/et szám lenne ideális...

Valakinek esetleg tapasztalat?

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29020 Dátum: 2017.11.04 23:32:01 »
Adsz elég gázt? Fordulat mennyi? Próbálj meg annyi gázt adni, hogy a 2500 rpm meglegyen.
Két ugyanolyan corollnák van, ugyanúgy indulunk mindkettővel, ugyanannyi gázzal. Van összehasonlítási alapom. Gázadásra még rosszabb . Az elindulási technikám biztos hogy jó, bárki ül bele ,ugyanazt tapasztalja. Ez valami rendellenes dolog. Korábban nem csinálta. Az asszonyé a kocsi, keveset megy vele, viszont jól vezet, ő sem nyírhatta ki a kuplungot.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29021 Dátum: 2017.11.05 10:46:56 »
Sziasztok!

99-es sedan corollám van... Van négy darab Yokohama s.drive 195/55 R15 nyári gumim, ehhez szeretnék venni alufelnit...
Az osztókör adott (4x100)

Nekem nagyon bejön, mikor a felni pereme és a sárvédő pereme egy vonalban van... Szóval ilyet szeretnék.... Csak fogalmam sincs,
milyen szélesség/et szám lenne ideális...

Valakinek esetleg tapasztalat?
Teny, hogy jol nez ki, viszont kozlekedes szempontjabol nem biztos hasznos. Berugozasnal a sarvedo pereme beleer(het) a gumiba, ami surun elofodulva bajt is okozhat (kivaghatja a gumi szelet, vagy a futofeluletet, es/vagy a sarvedo peremet elgorbiti). A legcelravezetobb talan, ha neten keresel kepeket, forumbejegyzeseket hasonlo allasu autokrol, ahonnan esetleg a szelesseget/ET szamot is meg lehet tudni, ezutan mar van egy csapasirany, amin el lehet indulni.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29022 Dátum: 2017.11.05 21:02:23 »
A legcelravezetobb talan, ha neten keresel kepeket, forumbejegyzeseket hasonlo allasu autokrol, ahonnan esetleg a szelesseget/ET szamot is meg lehet tudni, ezutan mar van egy csapasirany, amin el lehet indulni.

Ezzel már próbálkoztam, de a képekről/videókrol max. a felni átmérőjét tudom megnézni, a fórumokon sem dobálóznak ET számokkal (sajna)....

A felni csak 1 collal lenne nagyobb, az még nem a világ vége, + az a gond a kocsival, hogy túl puha a futómű és ha beülnek hátulra, akkor mindenhol leér az alja....
Emiatt egy keményebb koni szett fog bekerülni háta, az elejével meg szerencsére nincs gond....  Ez az  átalakítás sokat fog rontani, pont emiatt gondoltam, hogy akkor már
legalább legyünk stílusosak :)


... és esetleg a gyári 4x100 r15 5,5J gyári lemezfelni ET számát valaki? :)   (Elvileg a felni belső oldalára rá van gravírozva...)

Attila 86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29023 Dátum: 2017.11.05 22:18:13 »
sziasztok kérdésem lenne 2003-as corolla 1.4 benzin, benzinszűröt azt hol találom a kocsin?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29024 Dátum: 2017.11.05 23:11:04 »
sziasztok kérdésem lenne 2003-as corolla 1.4 benzin, benzinszűröt azt hol találom a kocsin?
tankban?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки