Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5810075 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28860 Dátum: 2017.06.26 10:05:22 »
Mit'tomén, nem vagyok almájdi de vélem, hogy jók. A légoldalról még nem érkeztek hírek, azért gondoltam azokat is az ellenőrzendők közé említeni.
Még annyit talán, hogy ha az akksi saruk rögzítettsége és a kontaktus eddig nem került ellenőrzésre, akkor azt is meg kellene tenni.
Mondjuk ott kellett volna kezdeni  :devil: :winkiss:
Az a legolcsóbb ;)

Horvathzsolt1980

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28861 Dátum: 2017.06.26 10:39:50 »
Sziasztok!Nem üzengetni szeretnék ,hisz nem ezért regisztráltam ide...de annyit azért Agyarkának h véletlenül kűldtem többször be az üzenetet,amire ő "úgy"reagált.Személyeskedő hangvétel miatt moderálva.  Trotter
Na de az autómról:Aksi rendben,Saruk rendben,próbáltam egy másik aksival is.Trafók jók(cserélve lettek újra ),új gyertyák vannak benne.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.26 13:45:49 írta Trotter66 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28862 Dátum: 2017.06.26 10:55:55 »
Sziasztok!Nem üzengetni szeretnék ,hisz nem ezért regisztráltam ide...de annyit azért Agyarkának h véletlenül kűldtem többször be az üzenetet,amire ő "úgy"reagált.Személyeskedő hangvétel miatt moderálva. TrotterNa de az autómról:Aksi rendben,Saruk rendben,próbáltam egy másik aksival is.Trafók jók(cserélve lettek újra ),új gyertyák vannak benne.
Új vagy, nem ismersz senkit, de ha ilyeneket írogatsz, nem is fogsz, mert kívül találod magad nagyon hamar  :excl:  :nono:
 
Olvass, figyelj, tanuld meg a "helyi" fórum szokásokat és addig ne alkoss markáns véleményt senkiről!
Ja és kevésbé kell érzékenynek lenni, inkább tartsd magadban az ilyen megjegyzéseket  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.26 13:46:59 írta Trotter66 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28863 Dátum: 2017.06.26 13:38:33 »
Szerintem meg nem kellene mindenkit egyből leszúrni, mintha egyikünk is különb lenne a másiknál, inkább örüljünk, hogy egyre többen vagyunk. Ha valakinek nem tetszik a másik tevékenysége vagy gyakorlatlansága meg lehet azt szebben is fogalmazni, nem pedig kioktató, "kivagyiság" stílusban. (Pl. Csak egyszer írom le, teleszemeteled stb.) UFF
Nem azzal van gond, hogy egyikünk különbözik a másiktól, mert ezt tudjuk, hogy természetes. Azonban, a forum szabályzata világosan leírja az ÖSSZES tag (függetlenül attól, hogy új-e az illető, vagy régi motoros) számára az elvárt hozzáállást. Ezen a fórumon az egyes topicokat ugyanaz az ember tömeg olvassa, így teljesen felesleges teleszórni 2-3-4 topicot ugyanazzal a kérdéssel. Egy helyre kell beírni és várni a választ. A válaszadók egyikétől sem várható el, hogy 1 percen belül válaszoljon, hiszen, mindenki dolgozik ilyenkor, de abban biztos lehetsz, hogy, ha valaki tudja a feltett kérdésre a választ, akkor le fogja írni a kérdés alá.

Agyarka, pedig, nem írt semmi rosszat, teljesen korrekt információt adott át. Rengeteg embernek segített már, megbecsült tagja a fórumunknak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28864 Dátum: 2017.06.26 13:54:33 »
Azt kérem, hogy fejezzük be a személyeskedő hangvételt, koncentráljunk a problémára, maradjuk hűek a fórum színvonalához.  Köszönöm. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28865 Dátum: 2017.06.27 07:18:05 »
Sziasztok!Segitségét szeretném kérni annak,aki találkozott már ilyen probléval!!
1-4 benzines corollám van,2003-as,szedán.A Következő a probléma:Néha alapjáraton ,néha menetközben ugrálnak az óracsoport mutatóim,és amikor ez van akkor érzem is h leáll a motor,apró rángásokat érzek közben!Trafók cserélve lettek,generátorfelújitva(fesszab.,diófasor ,csapágy).Még sem szűnik a probléma!
nem inkább gyujtáskapcsolo lesz a ludas? 1999es nissan almera 1x produkált olyat. süritett levegövel fujj be a gyujtás kulcslikba...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28866 Dátum: 2017.06.30 17:19:40 »
Sziasztok! Találkozott már valaki olyannal, hogy ha felkapcsolom a helyzetjelzőt vagy a tompítottat akkor amikor be van kapcsolva a légkondi, akkor a légkondi gombján a világítás elhalványul?

Azért kérdezem, mert nemrégiben szereltem be egy nappali menetfényt és nem tudom, nem volt időm próbálgatni, hogy emiatt van e.

Lehet hülyeség, csak érdeklődöm nem vettem még észre ezt a jelenséget korábban.

Koszi
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.30 22:04:11 írta Nagycitrom »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28867 Dátum: 2017.06.30 17:51:30 »
T25-ön normális, hogy fény felkapcsolására az ÖSSZES beltéri kis világítás halványul.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28868 Dátum: 2017.06.30 18:09:13 »
Világítást azért kapcsol az ember, mert nincs elég fény, ilyenkor a beltérben az eredeti fényerő zavaró lenne.
Ezek az autók nem a lakott területen kívül  kötelező tompítotthoz vannak beállítva.

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28869 Dátum: 2017.06.30 20:06:01 »
Köszi a válaszokat, ezek szerint nincs gond :)
Azért raktam fel egy videót a jelenségről.

https://www.youtube.com/watch?v=Gqqg5SSJdVQ

altbrucke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28870 Dátum: 2017.07.24 09:42:56 »
Sziasztok,

Adott egy 2004-as évjáratú Toyota Corolla Verso (1-s) 1.6 . Úgy egy hónapja kigyulladt a  motorhiba kontroll lámpa, elvittem a Mayerhez ahol katalizátor hibát dobott a rendszer. Törölték a hibát és megkértek teszteljem, hogy jelentkezik e ismét, kb 40 km után jelentkezett. (294 nettó a katalizátor+ szerviz  "csöppet" sok).
Mivel nyaralni mentem így kimaradt a csere, tankoltam bele prémium üzemanyagot az utazás miatt, a hibalámpa kialudt. Ezután beszéltem ismerős szerelővel is, aki elmondta ezek után, hogy ő hasonló esetben, tisztító adalékot javasol, majd lambda szonda csere és csak a legvégén katalizátor.
 A hibajel a beszélgetés után ismét jelentkezett, a tisztító adalék és magas oktánszámú üzemanyag hatására ismét megszűnt.
Ma reggel ismét kigyulladt a dugóban. Én egyre inkább a lambda ill. inkább az ellenőrző szondára gyanakszom.

Valakinek ötlete, tapasztalt már más is hasonlót?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28871 Dátum: 2017.07.24 10:05:33 »
Sziasztok,

Adott egy 2004-as évjáratú Toyota Corolla Verso (1-s) 1.6 . Úgy egy hónapja kigyulladt a  motorhiba kontroll lámpa, elvittem a Mayerhez ahol katalizátor hibát dobott a rendszer. Törölték a hibát és megkértek teszteljem, hogy jelentkezik e ismét, kb 40 km után jelentkezett. (294 nettó a katalizátor+ szerviz  "csöppet" sok).
Mivel nyaralni mentem így kimaradt a csere, tankoltam bele prémium üzemanyagot az utazás miatt, a hibalámpa kialudt. Ezután beszéltem ismerős szerelővel is, aki elmondta ezek után, hogy ő hasonló esetben, tisztító adalékot javasol, majd lambda szonda csere és csak a legvégén katalizátor.
 A hibajel a beszélgetés után ismét jelentkezett, a tisztító adalék és magas oktánszámú üzemanyag hatására ismét megszűnt.
Ma reggel ismét kigyulladt a dugóban. Én egyre inkább a lambda ill. inkább az ellenőrző szondára gyanakszom.

Valakinek ötlete, tapasztalt már más is hasonlót?
Lehet hogy a jó benzin meg a hosszú út (nyaralás :1eye:) jót tett neki :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28872 Dátum: 2017.07.26 09:02:55 »
Sziasztok,

Adott egy 2004-as évjáratú Toyota Corolla Verso (1-s) 1.6 . Úgy egy hónapja kigyulladt a  motorhiba kontroll lámpa, elvittem a Mayerhez ahol katalizátor hibát dobott a rendszer. Törölték a hibát és megkértek teszteljem, hogy jelentkezik e ismét, kb 40 km után jelentkezett. (294 nettó a katalizátor+ szerviz  "csöppet" sok).
Mivel nyaralni mentem így kimaradt a csere, tankoltam bele prémium üzemanyagot az utazás miatt, a hibalámpa kialudt. Ezután beszéltem ismerős szerelővel is, aki elmondta ezek után, hogy ő hasonló esetben, tisztító adalékot javasol, majd lambda szonda csere és csak a legvégén katalizátor.
 A hibajel a beszélgetés után ismét jelentkezett, a tisztító adalék és magas oktánszámú üzemanyag hatására ismét megszűnt.
Ma reggel ismét kigyulladt a dugóban. Én egyre inkább a lambda ill. inkább az ellenőrző szondára gyanakszom.

Valakinek ötlete, tapasztalt már más is hasonlót?
Károsanyag kibocsátás meg lett mérve? Annak az adatai mit mutatnak? Ha az értékek alapján a szonda rendben van, akkor hátulra szondakiemelőt szoktak javasolni. Ha viszont cserés a katalizátor és hosszan akarod tartani a kocsit, akkor a gyárit érdemes beletenni.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28873 Dátum: 2017.07.26 11:19:04 »
E12-be valószínűleg új fényszorókat kellene vennem, mert eléggé beáznak és fakulnak is. Ki mit ajánl? A facebookon láttam, hogy valaki TYC márkát tette be, és azt mondta minden frankó, és nem is volt drága. Valakinek van ezzel tapasztalata? A gyári 60-70 ezer körül van.

De csak akkor csináltatom meg, ha úgy döntünk, hogy az autó marad. Másnak nem csináltatom meg!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28874 Dátum: 2017.07.27 12:05:31 »
E12-be valószínűleg új fényszorókat kellene vennem, mert eléggé beáznak és fakulnak is. Ki mit ajánl? A facebookon láttam, hogy valaki TYC márkát tette be, és azt mondta minden frankó, és nem is volt drága. Valakinek van ezzel tapasztalata? A gyári 60-70 ezer körül van.

De csak akkor csináltatom meg, ha úgy döntünk, hogy az autó marad. Másnak nem csináltatom meg!
polír, tömitőpaszta oszt menjen a háztú'
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer