Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5865903 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28800 Dátum: 2017.05.31 19:04:59 »
Szerintem megérett az autód a cserére. :D

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28801 Dátum: 2017.05.31 19:06:40 »
Mit is szoktak ilyenkor ajánlani???

Jaaaa:

Lökd szakadékba !!
 [rohog]
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28802 Dátum: 2017.05.31 20:53:18 »
Mit is szoktak ilyenkor ajánlani???

Jaaaa:

Lökd szakadékba !!
 [rohog]
Új ablaktörlőlapáttal :surrender: Kár lenne érte :devil:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28803 Dátum: 2017.06.01 09:48:34 »
Na gyerekek, 10 és fél év után a  gyári nagyobbik ablaktörlögumit le kellett cserélni :wacko: :tt2:
Mennyi km van benne?
Nekem 3-4 évet szoktak kibírni az ablaktörlők, igaz a gyári elment 5 évet is (60-80 ezer kilométert).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28804 Dátum: 2017.06.01 09:51:34 »
Szerintem megérett az autód a cserére. :D
Akkor én mit szóljak? Fékbetéteket és tárcsákat kell rövidesen cserélni, a futómű rossz, macskaköves úton elég rossz hangokat ad, és lassan a kuplung is feladja...  :whistling:
A feleségem már mondta is, hogy kezdjem el nézegetni a fiatal 2-3 éves autókat. Mondtam neki, hogy gondolja végig, mi éri meg jobban ezt megcsináltatni, vagy venni egy másikat úgy, hogy a Corolla jó ideje második autó státuszban van. Meggyőztem  :cool2: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28805 Dátum: 2017.06.01 10:22:06 »
Akkor én mit szóljak? Fékbetéteket és tárcsákat kell rövidesen cserélni, a futómű rossz, macskaköves úton elég rossz hangokat ad, és lassan a kuplung is feladja...  :whistling:
A feleségem már mondta is, hogy kezdjem el nézegetni a fiatal 2-3 éves autókat. Mondtam neki, hogy gondolja végig, mi éri meg jobban ezt megcsináltatni, vagy venni egy másikat úgy, hogy a Corolla jó ideje második autó státuszban van. Meggyőztem  :cool2: .
Tökéletesen igaza van: most fékbetét, aztán egy elrohadt kipuff, aztán egy garnitúra gumi, aztán egy kuplung. Ez így kapásból több száz ezres tétel és úgyis akkor fogja feladni az a kuplung, amikor a legjobban szükség volna rá, vagy a legmesszebb vagy a bejáratott szerelődtől. Akkor ott elvontatod valakihez, aki kapva a "nyakig vagyok és kell a pénz" rosszul fogja megcsinálni extra felárért, ami okoz majd további gondokat, stb stb.
Meg ott van a sokat hallott mondat a masszív térdizület kopás előtt: "Ezen már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon ..."
Még kapsz érte pénzt, szabadulj tőle, második autónak meg V6 3L alá nem szabad adni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28806 Dátum: 2017.06.01 12:06:20 »
Tökéletesen igaza van: most fékbetét, aztán egy elrohadt kipuff, aztán egy garnitúra gumi, aztán egy kuplung. Ez így kapásból több száz ezres tétel és úgyis akkor fogja feladni az a kuplung, amikor a legjobban szükség volna rá, vagy a legmesszebb vagy a bejáratott szerelődtől. Akkor ott elvontatod valakihez, aki kapva a "nyakig vagyok és kell a pénz" rosszul fogja megcsinálni extra felárért, ami okoz majd további gondokat, stb stb.
Meg ott van a sokat hallott mondat a masszív térdizület kopás előtt: "Ezen már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon ..."
Még kapsz érte pénzt, szabadulj tőle, második autónak meg V6 3L alá nem szabad adni.

Éppen van egy illen L'ancsa, venni való. Neked 2. játszósnak?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28807 Dátum: 2017.06.01 12:45:25 »
Tökéletesen igaza van: most fékbetét, aztán egy elrohadt kipuff, aztán egy garnitúra gumi, aztán egy kuplung. Ez így kapásból több száz ezres tétel és úgyis akkor fogja feladni az a kuplung, amikor a legjobban szükség volna rá, vagy a legmesszebb vagy a bejáratott szerelődtől. Akkor ott elvontatod valakihez, aki kapva a "nyakig vagyok és kell a pénz" rosszul fogja megcsinálni extra felárért, ami okoz majd további gondokat, stb stb.
Meg ott van a sokat hallott mondat a masszív térdizület kopás előtt: "Ezen már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon ..."
Még kapsz érte pénzt, szabadulj tőle, második autónak meg V6 3L alá nem szabad adni.
Szívem szerint vennék egy 3 éves autót. De ha végiggondolom akkor amire most használom a Corollát teljesen jó, sőt még ez is túlzás. De megcsináltatom rajta ezeket a dolgokat, és ráköltök 2-3 százezret, még akkor is olcsóbban jövök ki. Egy másik kocsinál csak az átírás 70-80 ezer.
Erre most viszonylag jó gumijaim vannak, megbízható az autó.
Ha vennék egy másikat kezdhetném előről: ablak fóliázás, téli gumi, tetőcsomagtartó (bringákat és tetőboxot szoktam vinni). Ezek is simán százezres nagyságrendet jelentenek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28808 Dátum: 2017.06.01 16:13:59 »
Tökéletesen igaza van: most fékbetét, aztán egy elrohadt kipuff, aztán egy garnitúra gumi, aztán egy kuplung. Ez így kapásból több száz ezres tétel és úgyis akkor fogja feladni az a kuplung, amikor a legjobban szükség volna rá, vagy a legmesszebb vagy a bejáratott szerelődtől. Akkor ott elvontatod valakihez, aki kapva a "nyakig vagyok és kell a pénz" rosszul fogja megcsinálni extra felárért, ami okoz majd további gondokat, stb stb.
Meg ott van a sokat hallott mondat a masszív térdizület kopás előtt: "Ezen már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon ..."
Még kapsz érte pénzt, szabadulj tőle, második autónak meg V6 3L alá nem szabad adni.
Ne feledd! Ez nem olasz autó ;)
Nem fog minden a felsoroltakból egyszerre előjönni.
Nagy eséllyel egy 3 évesnél is sok minden cserés lehet.(gumi, fék stb)
Egy 3 évesnek ugyancsak magas még az ára, ha nem akkor azért mert baj van  vele, kompromisszumot kell kötni valami miatt.
Ha eladja, tutti a várható javítandókat úgy is belealkudnák, te is azt tennéd, nem?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28809 Dátum: 2017.06.01 16:20:34 »
Ne feledd! Ez nem olasz autó ;)
Nem fog minden a felsoroltakból egyszerre előjönni.
Nagy eséllyel egy 3 évesnél is sok minden cserés lehet.(gumi, fék stb)
Egy 3 évesnek ugyancsak magas még az ára, ha nem akkor azért mert baj van  vele, kompromisszumot kell kötni valami miatt.
Ha eladja, tutti a várható javítandókat úgy is belealkudnák, te is azt tennéd, nem?
Jah bocs, igaz, olyan vékony lemezből készítik, hogy jóval lassabban kopik el a fékbetét meg a gumi :D
A várható javitandókat miért alkudnám bele? Rosszabb esetben nem látod, jobb esetben tisztában vagy, hogy nem új autót veszel :)
Az ember azért alkudik mert használt portékánál/zsákbamacskánál szokás. Szerintem teljesen rendben van az, hogy az ember elkoptat egy garnitúra gumit, vezérlést/fékbetétet a kocsiján és a következőt egy másik autóra veszi inkább. Igények/lehetőségek változhatnak :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28810 Dátum: 2017.06.01 18:04:44 »
Van még egy alternatíva..., venni kell egy fórumtárstól , egy akár 18-20éves, 255.000 km-es, már minden kopóalkatrész cserén átesett Corollát- és  mosolyogva használni . Occó pénzért.
Balázs .... Tudsz ilyen esetről ?

Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28811 Dátum: 2017.06.01 22:08:38 »
Jah bocs, igaz, olyan vékony lemezből készítik, hogy jóval lassabban kopik el a fékbetét meg a gumi :D
A várható javitandókat miért alkudnám bele? Rosszabb esetben nem látod, jobb esetben tisztában vagy, hogy nem új autót veszel :)
Az ember azért alkudik mert használt portékánál/zsákbamacskánál szokás. Szerintem teljesen rendben van az, hogy az ember elkoptat egy garnitúra gumit, vezérlést/fékbetétet a kocsiján és a következőt egy másik autóra veszi inkább. Igények/lehetőségek változhatnak :)
Ja van aki így gondolja. De ésszerűbb az ismert saját régit rendbe rakni, mint egy következőre, egy zsákbamacskára költeni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28812 Dátum: 2017.06.01 22:14:43 »
Van még egy alternatíva..., venni kell egy fórumtárstól , egy akár 18-20éves, 255.000 km-es, már minden kopóalkatrész cserén átesett Corollát- és  mosolyogva használni . Occó pénzért.
Balázs .... Tudsz ilyen esetről ?
Azok a cserélt alkatrészek életciklusa mindnek más, így soha nem lesz olyan hogy minden éppen cserélve lett  és mint egy újnál sokáig semmi sem esedékes  :no:
(Csak egy példa a Corimon a hátsó fékbetéteket sokkal sűrübben kell cserélni (most már az okát is tudom) mint az elsőket. Ez eddigi autoimnál fordítva volt)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28813 Dátum: 2017.06.02 08:42:25 »
Elmondod az okot? Nálam is ez a helyzet. (első még gyári, hátsóból a 3.)

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28814 Dátum: 2017.06.03 18:45:37 »
Azok a cserélt alkatrészek életciklusa mindnek más, így soha nem lesz olyan hogy minden éppen cserélve lett  és mint egy újnál sokáig semmi sem esedékes  :no:
(Csak egy példa a Corimon a hátsó fékbetéteket sokkal sűrübben kell cserélni (most már az okát is tudom) mint az elsőket. Ez eddigi autoimnál fordítva volt)
Igazad van. Nálunk " hirtelen kelett" egy második autó, kevés pénzből, kockázatmentesen. Persze ilyen nincs. Nekünk szerencsénk volt a Don Prego Balázs Corollájával. Sok mindent kicseréltetett a kocsin, mi csak használjuk. Apám eladta a 10 éves e15_ ét, 3 hete, volt egy " lehetősége" pénzügyileg , és vett egy újat. Arra nem kell költeneni sokáig, és 4 év műszaki.  Gyönyörű autó, az 50 éves Corolla jubileumi kiadása... leesett az állam.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!