Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5985031 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28560 Dátum: 2016.11.30 13:16:18 »
Bocsi, de mekkora paraxtság már az, hogy vki beír segítséget, tanácsot kérni márkatárs, és gyk egyből elkülditek melegebb éghajlatra, merthogy nem jó a helyesírása.. B+, attól hogy nem jó, még simán lehet penge valamiben, pl nálad is pengébb.. találkoztam már ilyen emberrel. vagy lehet disgrafia-s, stb.

1, Én nem küldtem senkit sehova.
2, Nem vitattam se a tehetségét, se emberi mivoltát.
3, Van diszgráfiás ismerősöm, a kézírása borzasztó, de géppel tökéletesen ír. Van akinek a géppel írás is nehézséget jelent, na nekik van pl a helyesírás ellenőrző, javító.

Tapasztalataim szerint az ilyen bejegyzések igénytelenségből/lustaságból születnek, nem "betegség" hatására...  ::)

.(pont)

ON

rgabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28561 Dátum: 2016.12.01 11:51:08 »
Sziasztok toyotások KÉRDÉSEM LENNE.2001 14 VVTI COROLLA 72 E KM PÁR éve -15 alatt hidegen egyenetlen alapjárat,most már 0-la fok alatt is.Könnyen indul leesik az alapjárat dadog,a gázra reagál,picit melegszik szépen jár.Hőfokjeladó  gyertya csere benzin stb túl vagyok rajtuk.ismerősom jarisa -5 alatt ugyanezt csinálja 2 éve.tud e valaki valami okosat,volt e már valakinek hasonló problémája.előre is köszönöm válaszotokat.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28562 Dátum: 2016.12.01 16:00:09 »
Beszívott levegő hőmérséklet jeladó mit mutat? Légtömegmérő tisztítás volt? Fojtószelep ház/megkerülő járat nem kokszos?

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28563 Dátum: 2016.12.01 19:27:14 »
Sziasztok toyotások KÉRDÉSEM LENNE.2001 14 VVTI COROLLA 72 E KM PÁR éve -15 alatt hidegen egyenetlen alapjárat,most már 0-la fok alatt is.Könnyen indul leesik az alapjárat dadog,a gázra reagál,picit melegszik szépen jár.Hőfokjeladó  gyertya csere benzin stb túl vagyok rajtuk.ismerősom jarisa -5 alatt ugyanezt csinálja 2 éve.tud e valaki valami okosat,volt e már valakinek hasonló problémája.előre is köszönöm válaszotokat.
Nekem ugyan ilyen idő és motoros ugyan ezt csinálta...aztán egy idő után már le is állt....minden új lett rajta...szivocsonk...jeladók...és semmi...leállás...most adtam el

rgabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28564 Dátum: 2016.12.02 10:52:48 »
Nekem ugyan ilyen idő és motoros ugyan ezt csinálta...aztán egy idő után már le is állt....minden új lett rajta...szivocsonk...jeladók...és semmi...leállás...most adtam el

rgabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28565 Dátum: 2016.12.02 10:53:39 »
obd nem ir hibát minuszban a hő gombátnem látta a hőfokot 1-4 gyujtás hibát ir,visszaraktam a gyárit azt látta.elsőre minden henger beindul,majd az emelt fordulat leesik egyenetlenül jár a motor,picit melegszik kb30.50 másodperc fordulat felmegy leesik es szépen jár.Autószerelő vagyok 20 éve villamossági sz is megnézte gyujtástrafó hibát mondott de semmi biztosat.jovő héten beruházok egy gyári jeladóra majd meglátom.A FAE JELEDÓ NEM JÖTT BE.hétvégén szétszedem a foj sz házat átnézem.12 két kollégát hivtam föl abból 8 a jeladóra tippel,őket is átverte már,megrpobállok ellenálást mérni a hűtőből kiszedve.MIÉRT JÁR SZÉPEN GY DARABIG-MIÉRT CSAK 0-LA FOK ALATT CSINÁLJA.KÖSZI A VÁLASZOKAT.

rgabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28566 Dátum: 2016.12.02 11:20:43 »
Most jött be műszakira egy emberke őneki 100 e től csinálja  le is áll nem lehet otthagyni hidegen,nem jöttek rá többszöri nekifutásra se mi lehet a gond .most 240 e van benne azt mondta meg kell szoknom ne foglalkozzak vele,másik segítőkész kolléga indítás után mindjárt induljak el és kész.de ebbe én nem törődöm bele meg kell oldani.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28567 Dátum: 2016.12.02 20:47:15 »
obd nem ir hibát minuszban a hő gombátnem látta a hőfokot 1-4 gyujtás hibát ir,visszaraktam a gyárit azt látta.elsőre minden henger beindul,majd az emelt fordulat leesik egyenetlenül jár a motor,picit melegszik kb30.50 másodperc fordulat felmegy leesik es szépen jár.Autószerelő vagyok 20 éve villamossági sz is megnézte gyujtástrafó hibát mondott de semmi biztosat.jovő héten beruházok egy gyári jeladóra majd meglátom.A FAE JELEDÓ NEM JÖTT BE.hétvégén szétszedem a foj sz házat átnézem.12 két kollégát hivtam föl abból 8 a jeladóra tippel,őket is átverte már,megrpobállok ellenálást mérni a hűtőből kiszedve.MIÉRT JÁR SZÉPEN GY DARABIG-MIÉRT CSAK 0-LA FOK ALATT CSINÁLJA.KÖSZI A VÁLASZOKAT.
Én ezzel 2 évet szoptam....ki lett az összes trafó cserélve,légtömegméro,szívó csonkból van otthon 3 darab...mindel ezt csinálja...meg Novoth úr is vizsgálta..össze jeladó új..és leáll...ujraindul alacsony és magas fordulaton küzd....aztán egyszer jó lesz...meg untam...eladtam

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28568 Dátum: 2016.12.02 20:48:41 »
Most jött be műszakira egy emberke őneki 100 e től csinálja  le is áll nem lehet otthagyni hidegen,nem jöttek rá többszöri nekifutásra se mi lehet a gond .most 240 e van benne azt mondta meg kell szoknom ne foglalkozzak vele,másik segítőkész kolléga indítás után mindjárt induljak el és kész.de ebbe én nem törődöm bele meg kell oldani.
pedig jól mondja...szokd meg...én 2 évet jártam így...12o ezret....nem volt túl jó de ment

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28569 Dátum: 2016.12.02 20:51:06 »
tud esetleg valaki e11, 1,4 vvti váltót bontottan?
a békalámpásé vagy az e12-é gondolom nem jó bele...
vagy szakembert dél dunántúlon, aki megoldja a csapágy cserét/felújítást?
a heti tervek nem váltak be... :(
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.02 20:53:01 írta avman »
E11 2001 1,4 vvti corolla

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28570 Dátum: 2016.12.03 14:58:45 »
Sziasztok!

Adott egy E12 Corolla 2003 1.4vvti  330.000KM

Nemrég dobott egy hibajelzést  P0420 Katalikus rendszer hatékonyság küszöb érték alatt.

Katalizátor adhatta meg magát vagy szenzor is lehet?
 Az autón semmi változást nem érzek ugyanúgy működik mint előtte, fogyasztás is rendben.

Hogyan tudnám kideríteni pontosan mi adta meg magát.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28571 Dátum: 2016.12.04 10:37:28 »
Sziasztok!

Adott egy E12 Corolla 2003 1.4vvti  330.000KM

Nemrég dobott egy hibajelzést  P0420 Katalikus rendszer hatékonyság küszöb érték alatt.

Katalizátor adhatta meg magát vagy szenzor is lehet?
 Az autón semmi változást nem érzek ugyanúgy működik mint előtte, fogyasztás is rendben.

Hogyan tudnám kideríteni pontosan mi adta meg magát.
Az katalizátor halált jelez....ki kell iktatni a hatsó szondat.Nekem is ilyen volt az előző Corolla

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28572 Dátum: 2016.12.04 10:50:44 »
Ha így teszek gondolom műszakin lehetnek gondjaim a kipufogógáz szén-monoxid (CO) ellenőrzéssel?

Tavaszon lejár a műszakim is.


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28573 Dátum: 2016.12.04 11:06:05 »
Nekem is P0420-m van. Elmentem méretni (pedig másfél évem van még a következő műszakiig)
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=32.msg684961#msg684961
CO 0 simán átmegy
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28574 Dátum: 2016.12.04 11:19:28 »
Az lehet, hogy átmegy, de katalizátorral még jobb lesz az érték.
Gondolj a jövő nemzedékére, hogy ne rákban haljon meg...

Kiiktatást semmiképpen sem tartom megoldásnak, hisz az autó műszaki paraméterei nem fogják a gyári értéket hozni.
Legyünk már környezettudatosak.
Konrád