Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5985101 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28545 Dátum: 2016.11.28 21:59:28 »
[emoji12] [emoji12] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28546 Dátum: 2016.11.29 07:23:13 »
üdv mindenkinek kérdésem a következö lenne.A fütésem tökéletes de ha felveszem maxra a ventillátort érezni hogy jön a meleg rendesen de nem fuj olyan erösen mint más tipusokban mindegy mijen hejzetben van . Ez hiba vagy ennél a tipusnál ijen választ kösszi

Báttya!
Néköd se teccöt a nye'vtan tanittó néne?!  He!  Mán' csak emigyen ké'dem a Corolláddal kapcsolatban.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28547 Dátum: 2016.11.29 10:27:34 »
Én kb 70.000 km-t tettem meg vele így eddig. (kb. 110.000 km-nél volt az első alkalom, hogy megjelent) Néha előjön hosszabb távon aztán kialszik, de sosem állandó a hiba. Semmit nem lehet észrevenni rajta, teljesen tünetmentes egyébként az autó. A vezérlést meg lehet bontani, de ha nem csörög a láncod én nem látom értelmét egy jó technikát megbontani. Én is próbáltam utána járni mi lehet a baj, de nem tudom. Olajáramlás szelep és szöghelyzet érzékelőt kipróbáltam új alkatrésszel, a hibajelzés ugyanúgy előjött.  Úgyhogy inkább nem is foglalkoztam vele a továbbiakban, ha jó az autó, inkább menjen, mint a szervizben legyen értelmetlenül boncolgatva.
Én is erre jutottam. Köszönöm a választ

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28548 Dátum: 2016.11.29 10:33:40 »
Néztetek már alá az autótok kerékjáratívének? Én ezt még tavasszal csináltam a 11 éves autómról. Azért látszik, hogy már megkezdte a rozsda, és a szövet alatt is mintha rozsda szín lenne, ami már átütött?

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/rozsdap1090191bal.JPG

Én most kicsit bizonytalan vagyok, mivel abban a hitben voltam hogy ez az autó nem rozsdásodik. De tényleg csak ez a baja van én hiszek benne, hogy a technika az elpusztíthatatlan. Néztem a piacot, de az a baj, hogy nem is találtam olyan jelöltet, amit meg mernék venni. Kiskategória/olcsó kategória furcsa is lenne (pl swift, splash, celerio, i20, aygo, up=citigo=mii, aveo.. stb de nézek mást is, jazz, punto, fiesta, civic) , meg relatíve drága. Külföldről behozottakat sem szeretnék. Pedig sok van. Egy fullosabb autó meg ugyanilyen korú vagy idősebb, és hiába olcsó, ha utána költhetek rá meg bizonytalan az előélet. Pedig egy Subaru Legacy vagy Lexus IS 200 nagyon bejönne. De ezek nem azok az autók szerintem amiket úgy adnak el 10-15 évesen, hogy ne kéne rá tíz- esetleg százezreket költeni. Legideálisabb talán még egy Jazz lenne, ami köztudottan jó autó is. De szintén kevés van eladó, ami egygazdás, itthon vásárolt. És az árát is jól megkérik. Hát mit gondoltok ti erről?
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.29 10:35:50 írta G86 »
                                                                                                                                                   

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28549 Dátum: 2016.11.29 12:19:41 »
Néztetek már alá az autótok kerékjáratívének? Én ezt még tavasszal csináltam a 11 éves autómról. Azért látszik, hogy már megkezdte a rozsda, és a szövet alatt is mintha rozsda szín lenne, ami már átütött?

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/rozsdap1090191bal.JPG

Én most kicsit bizonytalan vagyok, mivel abban a hitben voltam hogy ez az autó nem rozsdásodik. De tényleg csak ez a baja van én hiszek benne, hogy a technika az elpusztíthatatlan. Néztem a piacot, de az a baj, hogy nem is találtam olyan jelöltet, amit meg mernék venni. Kiskategória/olcsó kategória furcsa is lenne (pl swift, splash, celerio, i20, aygo, up=citigo=mii, aveo.. stb de nézek mást is, jazz, punto, fiesta, civic) , meg relatíve drága. Külföldről behozottakat sem szeretnék. Pedig sok van. Egy fullosabb autó meg ugyanilyen korú vagy idősebb, és hiába olcsó, ha utána költhetek rá meg bizonytalan az előélet. Pedig egy Subaru Legacy vagy Lexus IS 200 nagyon bejönne. De ezek nem azok az autók szerintem amiket úgy adnak el 10-15 évesen, hogy ne kéne rá tíz- esetleg százezreket költeni. Legideálisabb talán még egy Jazz lenne, ami köztudottan jó autó is. De szintén kevés van eladó, ami egygazdás, itthon vásárolt. És az árát is jól megkérik. Hát mit gondoltok ti erről?

Pontosan melyik részen is készült ez a fotó? A hátsó kerékjárati ív első részén a kerék előtt? Ahol van az a kis műanyag terelőlap a kerékjárati ív folytatásaként?  Kíváncsiságból ellenőriztem én is. Nem látok semmit az egész íven. Megtaperoltam a belső oldalát is, ahol a lemez vissza van hajtva és oda már nem ér el a szövet. Az tiszta kiszáradt sár volt. (tehát a rozsda melegágya)  Belátni oda nem lehet. Az autóm 2004. decemberében lett forgalomba helyezve, 2004. májusban gyártották, tehát kb egyidős a tieddel.  Ennyi rozsdától én még nem ijednék meg. ha nagyon-nagyon alapos akarsz lenni, akkor rászánod a pénzt az alvázvédelemre. Olyanra, aminél a kerékdobok védelmét is leszedik és alatta is kezelik. Szerintem így rendben leszel, ha más baja, akkor még hosszú évekre lehet egy jó autód.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28550 Dátum: 2016.11.29 13:32:56 »
Kerékjárati ív felső részén készült, oda biztos, hogy nem látsz be, max ha leveszed a kereket. Fényképező befért.
                                                                                                                                                   

géza báttya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28551 Dátum: 2016.11.29 17:53:54 »
üdv .Én ugy gondolom hogy a hejes irási hibám miatt nem gunyolodni kéne :no: hanem segiteni válaszokal akin tudtok. Mert én ugy gondolom hogy aki regisztrál erre az oldalra az tiszteli a toyotáyát és a válasz adott a sgitségért. :yes: Én amúgy humoros ember vagyok :tt2:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28552 Dátum: 2016.11.29 19:29:01 »
Én meg úgy gondolom, hogy aki ide regisztrál, annak illik megtisztelni a társaságot azzal, hogy könnyen olvasható, értelmezhető, és nem (nagyon) szemet szúró hibákkal teli szöveget fosik (bocs, nem jut eszembe szebb jelző) a topicba.

A jó fórum nem egy szolgáltatás, hanem csapatmunka.  ;)

géza báttya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28553 Dátum: 2016.11.29 20:03:16 »
Azért kaphatok választ a kérdésemre kösszi

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28554 Dátum: 2016.11.29 20:28:47 »
Azért kaphatok választ a kérdésemre kösszi

Ha választ akarsz, azt ne itt keresd :) Hanem az indexes toyota fórumon: forum.index.hu/Article/showArticle?t=9056647
Ott az egy szem Frinyi kb 1000x ér többet mint az itt tobzódó elitista felfuvalkodott entellektüel pénzeszsákok  ;) Itt nincs szakember, nem véletlen..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28555 Dátum: 2016.11.29 20:32:32 »
Néztetek már alá az autótok kerékjáratívének? Én ezt még tavasszal csináltam a 11 éves autómról. Azért látszik, hogy már megkezdte a rozsda, és a szövet alatt is mintha rozsda szín lenne, ami már átütött?

http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/rozsdap1090191bal.JPG

Én most kicsit bizonytalan vagyok, mivel abban a hitben voltam hogy ez az autó nem rozsdásodik. De tényleg csak ez a baja van én hiszek benne, hogy a technika az elpusztíthatatlan. Néztem a piacot, de az a baj, hogy nem is találtam olyan jelöltet, amit meg mernék venni. Kiskategória/olcsó kategória furcsa is lenne (pl swift, splash, celerio, i20, aygo, up=citigo=mii, aveo.. stb de nézek mást is, jazz, punto, fiesta, civic) , meg relatíve drága. Külföldről behozottakat sem szeretnék. Pedig sok van. Egy fullosabb autó meg ugyanilyen korú vagy idősebb, és hiába olcsó, ha utána költhetek rá meg bizonytalan az előélet. Pedig egy Subaru Legacy vagy Lexus IS 200 nagyon bejönne. De ezek nem azok az autók szerintem amiket úgy adnak el 10-15 évesen, hogy ne kéne rá tíz- esetleg százezreket költeni. Legideálisabb talán még egy Jazz lenne, ami köztudottan jó autó is. De szintén kevés van eladó, ami egygazdás, itthon vásárolt. És az árát is jól megkérik. Hát mit gondoltok ti erről?

Nem tűnik vészesnek. Én 4 éve beírtam ide, hogy megnéztem és mire jutottam: mindenki xart rá. Nálam is ilyen "mini".hólyagok voltak, sok, rozsdás színűek. Lekentem RO 55tel majd 2 réteg fekete Hammerite ment rá azóta is szép fekete. Plusz a szövetbetéten is állítottam, kihajtottam, mert a pereme vissza volt hajtva és hozzáért az ív belsejéhez, sztem tuti azért kezdett rozsdálni. Az enyém egyébként 2002es.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.29 20:34:46 írta Kisfiatal »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28556 Dátum: 2016.11.29 20:56:11 »
Ha választ akarsz, azt ne itt keresd :) Hanem az indexes toyota fórumon: forum.index.hu/Article/showArticle?t=9056647
Ott az egy szem Frinyi kb 1000x ér többet mint az itt tobzódó elitista felfuvalkodott entellektüel pénzeszsákok  ;) Itt nincs szakember, nem véletlen..

bocsbű tezsó igzad van bammeg, sok itt a kotsog...  [rohog]

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28557 Dátum: 2016.11.30 08:10:55 »
Ha választ akarsz, azt ne itt keresd :) Hanem az indexes toyota fórumon: forum.index.hu/Article/showArticle?t=9056647
Ott az egy szem Frinyi kb 1000x ér többet mint az itt tobzódó elitista felfuvalkodott entellektüel pénzeszsákok  ;) Itt nincs szakember, nem véletlen..

Bizonyára azóta állhat fenn eme hiátus, mióta nem fordulsz itt meg!!

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28558 Dátum: 2016.11.30 10:59:37 »
bocsbű tezsó igzad van bammeg, sok itt a kotsog...  [rohog]

Bocsi, de mekkora paraxtság már az, hogy vki beír segítséget, tanácsot kérni márkatárs, és gyk egyből elkülditek melegebb éghajlatra, merthogy nem jó a helyesírása.. B+, attól hogy nem jó, még simán lehet penge valamiben, pl nálad is pengébb.. találkoztam már ilyen emberrel. vagy lehet disgrafia-s, stb.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28559 Dátum: 2016.11.30 11:31:44 »
OFF
Sajnos alacsony a kerítés.
ON