Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5985040 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28530 Dátum: 2016.11.26 13:41:58 »
Nem tudom mi lehet a baja, most volt olaj és szűrő csere, üzemanyagszűrő csere. MMT viszont rakoncátlankodik, lehet azzal van a ***.
Miért nem vált föl? Azt hallani lehetne ha mondjuk 2-esben megy 140-el :D (Persze nem tudom, mit tud produkálni egy ilyen váltó)
De talán mégis nagyobb baja lehet a rendszernek :devil: :devil:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28531 Dátum: 2016.11.26 14:20:16 »
az lett, mostanra. most felújított váltót keresek épp :D
És miért nem újíttatod fel a tiédet? Akkor tutira jó lesz sokáig.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28532 Dátum: 2016.11.26 16:08:45 »
"Hát az enyém ezt nem bírta volna".
Konkrétan mit nem bírt volna?
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28533 Dátum: 2016.11.26 19:02:54 »
Szerinte ezt a valós sebességet ennyi emberrel, ennyi ideig. Mondjuk szerintem nem próbálta, mert többnyire egyedül utazik. Mindenesetre valahányszor velem jön, nagyon tetszik neki :yes:

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28534 Dátum: 2016.11.26 20:36:52 »
Senkinek nem korrodál a corollája csak nekem?

Mondjuk nekem váltó problémám nem volt meg igazából semmi.. csak első lengéscsillapító porvédőket cseréltem és ennyi baja volt 11 év alatt ami tönkrement.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.26 20:44:23 írta G86 »
                                                                                                                                                   

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28535 Dátum: 2016.11.27 22:15:51 »
Sziasztok.Egy kis segítségép szeretnék kérni. Van egy Corolla 1.4 vvti autóm ami mostanság elkezdte hozni a p1345 hibát. Valaki találkozott már ilyennel?Esetleg megoldás?

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28536 Dátum: 2016.11.28 07:49:11 »
Senkinek nem korrodál a corollája csak nekem?

Mondjuk nekem váltó problémám nem volt meg igazából semmi.. csak első lengéscsillapító porvédőket cseréltem és ennyi baja volt 11 év alatt ami tönkrement.
Az enyém is korrodál.
Szélvédő csere után X évvel (X>10) kezd előjönni a gumi alól az A oszlopokra, tetőre itt-ott.
Küszöb vége és hátsó fele, kerékjárat és a lökös csücske találkozásánál. 16 éves koráig nem látszott, kívülről SEMMI probléma. 18 éves korában meg az emelési pont is beszakadt...
E12-nél még a kerékdobban lévő filc borítás mögött is lehetnek érdekes dolgok (a nedvességet megtartja). Ha egyszer átlyukad valahol a doblemez, akkor a víz folyamatosan bejut az üregekbe, szerintem a tiednél is ez lehet.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28537 Dátum: 2016.11.28 10:24:51 »
Srácok, szerelő javaslatára az előző olajcserénél 5W30 helyett 5W40 olajat kapott az autóm, viszont ebből kicsit többet csipegetett.
Most újra aktuális lett az olajcsere.
Visszatérhetek az 5W30-hoz?
Lehet egyáltalán összefüggés?

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28538 Dátum: 2016.11.28 10:56:10 »
Én kb 70.000 km-t tettem meg vele így eddig. (kb. 110.000 km-nél volt az első alkalom, hogy megjelent) Néha előjön hosszabb távon aztán kialszik, de sosem állandó a hiba. Semmit nem lehet észrevenni rajta, teljesen tünetmentes egyébként az autó. A vezérlést meg lehet bontani, de ha nem csörög a láncod én nem látom értelmét egy jó technikát megbontani. Én is próbáltam utána járni mi lehet a baj, de nem tudom. Olajáramlás szelep és szöghelyzet érzékelőt kipróbáltam új alkatrésszel, a hibajelzés ugyanúgy előjött.  Úgyhogy inkább nem is foglalkoztam vele a továbbiakban, ha jó az autó, inkább menjen, mint a szervizben legyen értelmetlenül boncolgatva.




Sziasztok.Egy kis segítségép szeretnék kérni. Van egy Corolla 1.4 vvti autóm ami mostanság elkezdte hozni a p1345 hibát. Valaki találkozott már ilyennel?Esetleg megoldás?
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.28 10:58:45 írta G86 »
                                                                                                                                                   

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28539 Dátum: 2016.11.28 10:58:12 »
Srácok, szerelő javaslatára az előző olajcserénél 5W30 helyett 5W40 olajat kapott az autóm, viszont ebből kicsit többet csipegetett.
Most újra aktuális lett az olajcsere. Visszatérhetek az 5W30-hoz? Lehet egyáltalán összefüggés?
Lehet, összefüggés, de épp ennyire lehet olyan összefüggés, hogy a régi márkájú jobban feküdt az autónak, mint a mostani. Ettől függetlenül 5W-30 a gyári ajánlás, én nem térnék el tőle, pláne ha azt kevésbé csipegette.
music     

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28540 Dátum: 2016.11.28 16:41:48 »
nekem már a tavasszal cserélt küszöböm felületén is ahol van a lemezél a hátsó kerék előtt, a lemezélen látszik a felületi rozsda.

elég tanácstalan vagyok, hogy érdemes-e belevágni karosszáriás munkába, vagy vegyek másik kocsit, de most volt időm nézegettem a piacot, hát elég veszélyes használt autót venni. Az enyém alatt meg egy jó technika van. De ez a korrózió akkor is nagyon zavar, főleg azért is, mert ennél a típusnál senkinek nincs baja a rozsdával, csak nálam jött elő valamiért.
                                                                                                                                                   

géza báttya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28541 Dátum: 2016.11.28 18:58:31 »
üdv mindenkinek kérdésem a következö lenne.A fütésem tökéletes de ha felveszem maxra a ventillátort érezni hogy jön a meleg rendesen de nem fuj olyan erösen mint más tipusokban mindegy mijen hejzetben van . Ez hiba vagy ennél a tipusnál ijen választ kösszi

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28542 Dátum: 2016.11.28 19:49:02 »
ez nem hiba bátya ez ien :D
                                                                                                                                                   

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28543 Dátum: 2016.11.28 19:54:22 »
nekem már a tavasszal cserélt küszöböm felületén is ahol van a lemezél a hátsó kerék előtt, a lemezélen látszik a felületi rozsda.

elég tanácstalan vagyok, hogy érdemes-e belevágni karosszáriás munkába, vagy vegyek másik kocsit, de most volt időm nézegettem a piacot, hát elég veszélyes használt autót venni. Az enyém alatt meg egy jó technika van. De ez a korrózió akkor is nagyon zavar, főleg azért is, mert ennél a típusnál senkinek nincs baja a rozsdával, csak nálam jött elő valamiért.
http://www.magyarhelyesiras.hu/
üdv mindenkinek kérdésem a következö lenne.A fütésem tökéletes de ha felveszem maxra a ventillátort érezni hogy jön a meleg rendesen de nem fuj olyan erösen mint más tipusokban mindegy mijen hejzetben van . Ez hiba vagy ennél a tipusnál ijen választ kösszi

ez nem hiba bátya ez ien :D
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28544 Dátum: 2016.11.28 21:20:50 »
Ne legyé má ijjen humótalan!
music