Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6014079 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28440 Dátum: 2016.11.07 19:46:00 »
Jah, még valami:

Ki milyen 1DIN-es rádiót ajánl?
Tudjon USB-t (és vagy SD kártyát) és persze CD-t.  :1eye:

Anyukám Corollájában meghülyült az elözö fejegység és szeretném meglepni egy újjal karácsonyra.

Olyan 20-30 körül szánnék rá.  :szemez:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28442 Dátum: 2016.11.08 13:17:50 »
Nagyapámnak már többedszer fordult elö, hogy elöbb kellett kidobni az autógumikat elöregedés miatt, holott még jópár mm volt a futófelületen.  :whistling:

Mivel télen, hóban alapból nem nagyon szeret autózni, arra gondoltam, hogy négyévszakos gumi lenne neki a nyerö, mert így legalább elkopna végre a gumi és nem lenne "elpazarolva" jópár mm.

175/70 R14 a gumiméret, ezzel gurult ki a gyárból, E12 Sedan Corolla.

Valakinek esetleg volna tapasztalata ilyen 4évszak gumikkal, ha igen melyek ajánlhatóak?  :?:  ::)
Minél kisebb a kerékméret, annál inkább ajánlható a GY Vector. Nagyobbaknál inkább az új Michelin Crossclimate a jobb.
music     

DonPedro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28443 Dátum: 2016.11.11 13:40:59 »
Tegnap vettem egy 2.0 D4D Corollát, érzésre nincs semmi baja, iszonyat jól megy, keveset eszik, de attól még szeretném átnézetni szervizben. Szerintetek érdemes szakszervizbe vinni egy vagyonért, vagy olcsóbb alternatíva is megfelelő? Olajcserét mindenképp fogok csinálni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28444 Dátum: 2016.11.11 17:18:10 »
Tegnap vettem egy 2.0 D4D Corollát, érzésre nincs semmi baja, iszonyat jól megy, keveset eszik, de attól még szeretném átnézetni szervizben. Szerintetek érdemes szakszervizbe vinni egy vagyonért, vagy olcsóbb alternatíva is megfelelő? Olajcserét mindenképp fogok csinálni.
Szerintem vidd be egy olajcserére!!!!, szervizre, lássák szakavatott emberek, hátha meglátnak valamit, ill megmondják mi lesz esedékes a közeljövőben (fék, folyadékok stb)
A munkadíj max . 10 e Ft szokott lenni.

géza báttya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28445 Dátum: 2016.11.12 17:41:51 »
üdv mindenkinek örülök hogy a toyota csapatba tatozhatok  :clap: vettem egy corollát vagon dx 1.3 55kw  97/12 kérdésem következö lenne van e saját tapasztalat a városi fogyasztásrol?? 2-a középsö konzolnál lévö fütés állitásnál van  háttér világitás ?? mert nekem nincs.3- kezelési karbantartási könyv magyarul létezik ?  5-a diagnosztikai csatlakozot hol találom? válaszotokat elöre is kösszönöm és sok sikert és kitartást a továbbiakban  :sorcerer:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28446 Dátum: 2016.11.13 01:36:22 »
Fogyasztás: az enyém ennyi volt.
music     

takacsgabor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28447 Dátum: 2016.11.13 12:29:49 »
Üdv klubtársak! Segítség, bajban vagyok.

Szorgos keresés és olvasgatás után sem jártam sikerrel, légyszi segítsetek.

Az autóm 1-2 éve ha nagyon esik, kanyarokban lötykölődő hangot ad, mintha az orrom előtt egy kádat billegtetnének. Ahogy eláll a sűrű eső, ez a jelenség max. fél napon belül meg is szűnik. A kaposvári Toyota szerviz azt mondta, ki kell szedni a rendszer tisztításához az egész műszerfalat, nagy macera... Hagytam annyiban. (Most már tudom, csapadéklefolyó is lehet, erre visszatérek később.)

Pár nappal ezelőtt az autóm egyszer csak reggel, ötven méter után, kikanyarodva az utcából, egyfajta szippantó hangot adott a kesztyűtartó mögül, majd szinte teljesen leállt a befújás. Kicseréltem a pollenszűrőt, és egy autóklímás kitisztította a csapadéklefolyót (aknán alulról szöszmötölt valamit, nem láttam, jól csinálta-e, de azt mondta, csináltak már ilyet) arra sokkal jobb lett, de még mindig csak kb. az eredeti erejének 50-70 százalékával fúj, és esőben (amiből tegnap volt egy egész napig tartó itt Pécsen) mocskosul párásodik. Lötyögni már nem lötyög, de a párásodás szörnyű.

Nem kaptam japán pollenszűrőt, csak a Unix-ban adtak valami 3600 Ft-osat, papír, elég merev és azt mondták teljesen jó.

Két Toyota szerviz is (Pécs és Kaposvár) és az autóklímás is azt mondta, ha ettől nem jön rendbe, ki kell tisztítani a levegőrendszert, amihez ki kell szedni az egész műszerfalat, ami 60 ezer forint! Ez normális, mással is előfordult már, vagy máshol kellene keresni a problémát?

Minden tapasztalatot nagyon nagy hálával fogadok!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28448 Dátum: 2016.11.13 15:04:40 »
Az ablaktörlő előtt/alatti rácsos részt nézted? Lehet ha azt kiszednéd, már ott sokat szutyok ki tudna jönni és sokat javítana a dolgon. De csak tipp.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

géza báttya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28449 Dátum: 2016.11.13 18:02:49 »
Üdv Mindenkinek!
Olajcserét akarok a kocsimon csinálni, most vettem , azt nem tudom, hogy jelenleg milyen olaj van benne. Úgy tudom, hogy ennek a típusnak 5V30 szintetikus a gyári olaja. Az autós boltban ajánlották Q8-10v40 részszintetikus , vagy maradjak a gyári ajánlásnál?
Válaszotokat előre is köszönöm. 

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28450 Dátum: 2016.11.13 18:09:24 »
Szerintem a radiátor alatti csepptálca lefolyója volt eltömődve, és azt purgálták ki. Ha abban annyira felgyűlt a lecsapódott pára, hogy hallhatóan lögybölődött, akkor az jutott a kárpitra is, amihez idő kell, mire kiszárad. Szerintem ezért párásodik most is. Fűtött, jól szellőző garázsban lehúzott ablakokkal tárolnám a verdát, és amennyit lehet fűtenék vele.  :yes:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28451 Dátum: 2016.11.14 00:57:14 »
Úgy tudom, hogy ennek a típusnak 5V30 szintetikus a gyári olaja.
Maradj az 5W30 nál, Castrolmintaboltban van klubos kedvezmény, de sokan kedvelik a Liqui Moly, Mobil1 és az Eneos olajokat is.

géza báttya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28452 Dátum: 2016.11.14 18:29:06 »
üdv mindsenkinek kérdésem a következö lenne a középsö konzolnáll l a fütés kapcsoloknál ennél a tipusnál van háttér világitás? mert sajnos nekem nincs választ kösszönöm

DonPedro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28453 Dátum: 2016.11.16 12:50:09 »
A corollámban van egy ilyen gomb: http://www.kephost.com/image/vkyB

Nem tudjátok véletlenül, hogy mire való? Köszi! :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28454 Dátum: 2016.11.16 14:11:34 »
vmi fűtés lehet...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки