Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026177 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28230 Dátum: 2016.07.25 17:55:34 »
Sziasztok!

Eldugult az ablak spriccelő a sofőr oldalon ..e12-es corolla 2002-esnél..már voltam benzinkúton és 4-5 bárral megnyomattam de semmi javulás  :no:

A cserére gondoltam csak nem tudom hogy lehet szétszedni..nem 1-szerű mivel alul felül lemezborítás van..

Ha lenne olyan aki már cserélt v. tud képet videót hogy hogy kell kicserélni annak örök Hála..nem szeretnék valamit elcseszni.

Mielőtt még szétszednéd, fogj egy megfelelő méretű tűt és piszkáld meg.  A 4-5 bar a trutymót felküldte a fúvókához, úgyhogy a tűvel átszúrható, lazítható a tömőanyag.  Egy próbát megér.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Jzolika

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28231 Dátum: 2016.07.25 18:51:11 »
Sziasztok!

Alufelniben gondolkozok a 2005-ös versohoz és segítség kellene, hogy a mi a pontos osztókőre(5x100 vagy 5x114,3) illetve a felni közepe hány mm-es.

Segítséget előre is köszönöm

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28232 Dátum: 2016.07.25 20:37:40 »
Mielőtt még szétszednéd, fogj egy megfelelő méretű tűt és piszkáld meg.  A 4-5 bar a trutymót felküldte a fúvókához, úgyhogy a tűvel átszúrható, lazítható a tömőanyag.  Egy próbát megér.

Köszi szépen hogy válaszoltál..a tűs dolog már előtte meg volt..de nem adom fel..tű..és fúvatás..ha kell többször is..csak végső esetben szerelném ki..de azt nem tudom hogy kell.. olyan szutyok helyen van.
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28233 Dátum: 2016.07.25 21:16:45 »
Én szemből, a fúvóka felől nyomatnám meg, hátrafelé könnyebben távozik a szutyok...  ::)

feca81

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28234 Dátum: 2016.07.26 09:23:13 »
Nekem is csinálja OFFos kocsin, vadi új lengéscsillapítókkal, toronyszilentekkel és toronycsapágyakkal, stabpálcák is ki vannak cserélve. Még nem jöttünk rá mi lehet az oka, lehet valamelyik alkatrész nincs meghúzva rendesen. Nem igazán foglalkozom vele, igaz az enyém 19 éves :D

Engem megőrjít a hangja. Én nagyon allergiás vagyok  zörejekre.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28235 Dátum: 2016.07.26 12:45:32 »
Sziasztok!

Eldugult az ablak spriccelő a sofőr oldalon ..e12-es corolla 2002-esnél..már voltam benzinkúton és 4-5 bárral megnyomattam de semmi javulás  :no:

A cserére gondoltam csak nem tudom hogy lehet szétszedni..nem 1-szerű mivel alul felül lemezborítás van..

Ha lenne olyan aki már cserélt v. tud képet videót hogy hogy kell kicserélni annak örök Hála..nem szeretnék valamit elcseszni.
fogsz egy varrótűt és készen van...
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28236 Dátum: 2016.07.26 12:49:03 »
Engem megőrjít a hangja. Én nagyon allergiás vagyok  zörejekre.
lengőkar-kompletten cseréltem stabpácákkal, gömbfejekkel, kormányösszekötő gömbfejjel....
stabpálcával kezdeném, mert ahhoz nem kell futómű állítás, nekem csak puhított futóműnél csinálta először, keménynél csak rossz úton zörgött, mert bekeményítve támaszt...
220ezernél cseréltem mindent, nem érdemes vacakolni, ha megteheted anyagilag, ég is föld lesz utánna...
Konrád

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28237 Dátum: 2016.07.26 15:40:45 »
2006 E12 Corollámban (96000km) a hosszbordás szíjnál elkezdett kissé ciripelni sivítani, bemelegedve elmúlik. Hétvégén autópályán mentem és 4000 fordulat felett mintha hallható lenne valami magas hangú sípolás, bár lehet hogy beképzelem?
Ezért hosszbordás szíjat szeretnék cserélni (már eléggé repedezett a belső fele) a két görgővel együtt. Szerintetek indokolt lehet?

Szokás-e vízpumpát is cserélni, és milyen márka ajánlott? Néztem ZSUnál, de egy tucatnyi gyártó van. Tömítést adnak hozzá?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28238 Dátum: 2016.07.26 17:37:57 »
szerintem ne cserélj pumpát,ha nem szivárog...elég a szij...
dayco,gates,conti, ki mire esküszik...
nekem dayco bevált...
gyerekjáték cserélni...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

waldaran

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28239 Dátum: 2016.07.27 10:05:08 »
Üdv mindenkinek!

Kettő napja vettem egy 1.4 L-es hatchback Corollát. 2002-es évjárattal. Pöpec állapot stb, stb. Viszont van két apróság ami nem hagy nyugodni.
1 - Ha felkapcsolom a világítást akkor a felsó pótféklámpa folyamatosan világt. Ha rálépek a fékre akkor kicsit erősebben látható.
2 - Ez inkább furcsa nekem: tegnap éjszaka amikor beültem és gyújtás nélkül ráléptem a fékre a műszerfal világtás bekapcsolt.

Ebben a két dologban kérnék egy kis felvilágosítást.
Motorkód: 4zzu275433

Előre is köszönöm a válaszokat, és ugyanit elénézést is kérek ha már vaan ilyen kérdés. A kereső nem talált és nem igazán van kedvem átolvasni 1900 oldalt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28240 Dátum: 2016.07.27 10:14:20 »
Üdv mindenkinek!

Kettő napja vettem egy 1.4 L-es hatchback Corollát. 2002-es évjárattal. Pöpec állapot stb, stb. Viszont van két apróság ami nem hagy nyugodni.
1 - Ha felkapcsolom a világítást akkor a felsó pótféklámpa folyamatosan világt. Ha rálépek a fékre akkor kicsit erősebben látható.
2 - Ez inkább furcsa nekem: tegnap éjszaka amikor beültem és gyújtás nélkül ráléptem a fékre a műszerfal világtás bekapcsolt.

Ebben a két dologban kérnék egy kis felvilágosítást.
Motorkód: 4zzu275433

Előre is köszönöm a válaszokat, és ugyanit elénézést is kérek ha már vaan ilyen kérdés. A kereső nem talált és nem igazán van kedvem átolvasni 1900 oldalt.
Hát ez már alapból megkérdőjelezi a pöpec állapotot. 5 év alatt nem olvastam még hasonló hibáról. Elektromos galibát inkább utólagos riasztó szokott okozni. Ha ilyen nincs, akkor inkább egy villanyász szakival derittesd fel a hibát, elég komolynak tűnik és feltételez egyéb rejtett gányolásokat is a rendszerben. Esetleg előző tulaj/kereskedővel kicsit beszélgetni ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28241 Dátum: 2016.07.27 10:17:53 »
szerintem ne cserélj pumpát,ha nem szivárog...elég a szij...
dayco,gates,conti, ki mire esküszik...
nekem dayco bevált...
gyerekjáték cserélni...
Mivel egy körön van a vízpumpa ezért indokolt azt is cserélni. Azért elég nagy szívás rá egy hétre újra szétszedni, megint munkadíjat fizetni. 2 görgő plusz szíj, én daycot vettem 2x cseréltem már és vízpumpa SKF, korábban Saleri (olasz volt). A gyerekjátéknak meg nem nevezném, mert akkora erőkar kellett, alig bírta a srác hátranyomni.. Ha van pénzed, akkor érdemes a termosztátot is kicserélni, mert a generátor alatt van, no meg a hűtőfolyadékot. (Én mindig rendszerben gondolkodom). És nézd meg, hogy a generátor csapágya jó-e.

Szerelőm off G Astraban nem egyszerre cserélte rá egy hétre nyaralás előtt szívott is...
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28242 Dátum: 2016.07.27 10:18:27 »
Egy lánc annyira erős, mint a leggyengébb láncszem... :innocent:
Konrád

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28243 Dátum: 2016.07.27 13:04:03 »
Srácok, milyen tetőantennát vegyek az autómhoz?
A napokban vettem észre, hogy szét van szakadva a gumiborítása, nem is értem, felakadni nem akadtam fel vele, az időjárás így megeheti tizenév alatt?
Ugyan nem szoktam rádiót hallgatni, de azért hogynézmáki'?

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28244 Dátum: 2016.07.27 13:42:31 »
Nekem is szétmállott/repedezett a tetőantenna gumi borítása, fekete zsugorcsövet rámelegítettem, így nem feltűnő, és egyben tartja.

Még kivárok a szíjcserével, hogyan viselkedik. A gyári vízpumpa milyen gyártmány lehet?
Hűtőfolyadék a tágulásiban minimumon van, egy év alatt lecsökkent a szintje 1 cm-t, nem láttam elsőre sehol nedvesedést, de alúlról is rá fogok nézni, nem-e a vízpumpánál kristályosodik.