Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026181 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

katavirag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28215 Dátum: 2016.07.08 13:22:59 »
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2005-ös Toyota Corolla MMT váltós autóm. Mostanában a sebességet sokszor kidobja, és akkor se előre, se hátra nem megy az autó. Ha leveszem az akkumulátorról akkor újra tudok vele menni. Volt már valakinek hasonló esete. Mit tanácsoltok.
Köszi!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28216 Dátum: 2016.07.08 15:44:37 »
Az MMT sajnos nem túl jól sikerült konstrukció, szerencsére már nem gyártják.
Irány a szervíz, halogatni nem érdemes, mert később biztosan drágább lesz.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28217 Dátum: 2016.07.11 15:46:26 »
Srácok, most beszéltem a monori Toyota Kovács szervizzel, a múltkor rossz (nem megfelelő) légzsákot akartak az autómba tenni, azt beszéltük meg, hogy hívnak, ha megérkezik az enyémbe való.
Most felhívtam őket, azt mondták, hogy a ráncfelvarrott E12-höz való javított / módosított légzsákot még nem is gyártják, csak a ráncfelvarott előttiekhez.

Ilyen van???  :ph34r:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28218 Dátum: 2016.07.11 23:14:04 »
hát szerintem téged elég palira vettek, mert nekem Győrben cserélték már... és csak az indító patront cserélik...
én a helyedben felnyomnám őket Toyotánál ... legalább akkor a azervíz jogot is elvesik, vagy egy kis média visszhang mindig jót tesz...
Konrád

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28219 Dátum: 2016.07.12 10:20:17 »
A tiéd is faceliftes?

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28220 Dátum: 2016.07.13 23:53:43 »
A tiéd is faceliftes?

Ha utasoldali légzsák csere kell nálad és azt írták amit, akkor az ordas átverés. Másfél hónapja cseréltettem az E12 faceliftben (2006, 5 ajtós, HB, 3ZZ).
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28221 Dátum: 2016.07.14 05:58:39 »
Ha utasoldali légzsák csere kell nálad és azt írták amit, akkor az ordas átverés. Másfél hónapja cseréltettem az E12 faceliftben (2006, 5 ajtós, HB, 3ZZ).

Mennyi időbe került? Megvárható?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28222 Dátum: 2016.07.14 10:12:56 »
Ha utasoldali légzsák csere kell nálad és azt írták amit, akkor az ordas átverés. Másfél hónapja cseréltettem az E12 faceliftben (2006, 5 ajtós, HB, 3ZZ).

Ok, akkor felhívom a Dél-Pest-et, nem foglalkozok tovább ezekkel a bohócokkal.
Egyszer már megszívattak azzal, hogy egy szabad délutánom ráment az első, "nem belevaló" cserére.

csiszta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28223 Dátum: 2016.07.18 13:31:05 »
Sziasztok.
Olyan problemam van, hogy a gyari kulcsok nem nyitjak az ajto zárat. Csak ugy unalmamba raprobaltal hogy ki lehet e kulcsolni de nem. Mi lehet az oka? Ket gyari kulcsal probaltam, meg sem moccanak a zarban. A kesztyutartot siman nyitjak/zárják. A szervizkulccsal meg nem probaltam. Mi lehet a gond?

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28224 Dátum: 2016.07.18 13:52:44 »
Ket gyari kulcsal probaltam, meg sem moccanak a zarban.

Szia!
Nekem nehezen záródott, amikor egyszer bezárni próbáltam, az akku ki volt véve tölteni. Az eső meg az évszakok gondolom kiszárították, lehet be kell fújni valami zárspray-vel. (persze azon nem segít, ha nem bele való a kulcs)

hp16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28225 Dátum: 2016.07.21 21:50:07 »
sziasztok
2002-es Corolla Ts-ben ha felkapcsolom a lámpát,akkor miért jelenik meg a kilométerszámlálónál 3 csík a trip a,trip b utáni menüpontban?térképolvasó világításba és fő belső világításba milyen izzok kellenek?ledesíteni szeretném.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28226 Dátum: 2016.07.21 21:58:51 »
miért jelenik meg a kilométerszámlálónál 3 csík
Megmutatja a műszerfal megvilágítás erősségét a bekapcsolt lámpák esetén, és ekkor lehet átállítani folyamatos nyomvatartással.

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28227 Dátum: 2016.07.23 21:21:07 »
Sziasztok!

Eldugult az ablak spriccelő a sofőr oldalon ..e12-es corolla 2002-esnél..már voltam benzinkúton és 4-5 bárral megnyomattam de semmi javulás  :no:

A cserére gondoltam csak nem tudom hogy lehet szétszedni..nem 1-szerű mivel alul felül lemezborítás van..

Ha lenne olyan aki már cserélt v. tud képet videót hogy hogy kell kicserélni annak örök Hála..nem szeretnék valamit elcseszni.
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

feca81

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28228 Dátum: 2016.07.25 11:02:53 »
Sziasztok!

Talán ti tudtok segíteni. Valami kopog az első futóműben. Főleg macskakövön, illetve rossz minőségű úton lehet hallani, ahol gyorsan kell reagálnia a futóműnek. Kátyúnál nem jellemző. Álló helyzetben, felemelt, leengedett autónál nem mutatja semmi, mi lehet a hiba. Nem lóg, nem lötyög, nem kattog. Szerelővel is ellenőriztettem. 2 dologra tippelünk, lengéscsillapító vagy stab pálca. A problémám az,hogy ha a stab pálca lenne, akkor a kereket mozgatva lötyögnie kellene, ilyen baj nincs. Fél éve volt műszakin, direkt olyan helyre vittem, ahol nem "átlökik" az autót, és lazán teljesítette a lengéscsillapító az elvárt értékeket. Járt már így valaki? Nem akarom a jó gyári alkatrészeket cserélgetni találomra... Az autó egy 2006-os E12-es Sedan.


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28229 Dátum: 2016.07.25 13:25:44 »
Sziasztok!

Talán ti tudtok segíteni. Valami kopog az első futóműben. Főleg macskakövön, illetve rossz minőségű úton lehet hallani, ahol gyorsan kell reagálnia a futóműnek. Kátyúnál nem jellemző. Álló helyzetben, felemelt, leengedett autónál nem mutatja semmi, mi lehet a hiba. Nem lóg, nem lötyög, nem kattog. Szerelővel is ellenőriztettem. 2 dologra tippelünk, lengéscsillapító vagy stab pálca. A problémám az,hogy ha a stab pálca lenne, akkor a kereket mozgatva lötyögnie kellene, ilyen baj nincs. Fél éve volt műszakin, direkt olyan helyre vittem, ahol nem "átlökik" az autót, és lazán teljesítette a lengéscsillapító az elvárt értékeket. Járt már így valaki? Nem akarom a jó gyári alkatrészeket cserélgetni találomra... Az autó egy 2006-os E12-es Sedan.
Nekem is csinálja OFFos kocsin, vadi új lengéscsillapítókkal, toronyszilentekkel és toronycsapágyakkal, stabpálcák is ki vannak cserélve. Még nem jöttünk rá mi lehet az oka, lehet valamelyik alkatrész nincs meghúzva rendesen. Nem igazán foglalkozom vele, igaz az enyém 19 éves :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer