Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032790 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28110 Dátum: 2016.05.10 21:10:49 »
Sziasztok! Annyi csupán a kérdésem, hogy van e valami válltozás - különbség akkor ha kicseréltetetm a Corolla HB pedál szettet egy gyári TS pedál szettre. Megvettem a TS szettet de bevallom én azt hittem, hogy csak azt a fémes pedál végeket kapom, nem pedig a teljes pedál szettet...........amit most majd be kell építeni a kocsiba! Profik fióogják beszerelni (Szendrei Józsi és a Tamás), tehát nem félek hogy valami nem úgy fog működni ahogy kel, de szeretném ha írnátok hogy érezni fogok e válltozást. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy "igen mert szebben csillog mint a gyári gumi pedál" !
Na de milyen változásra számitsz? :hug:

szuribaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28111 Dátum: 2016.05.10 21:55:18 »
Szia! Bevallom semmire,  csak én egy optikai tunning pedál szettet akartam venni, most meg itt vagyok 3 kompltett TS pedállal, megy egy taposóval. Eléggé elbizonytalanodtam, mert nem igazán akarom az egész kocsit szétbontatni 3 pedál beszereléséért ami ugyan úgy fog működni, mint az eredeti! Tetszik az a "fém szinű" pedál vég de nem biztos hogy olyan áron is, hogy bontogatni kell a kocsit! Nem tudom........nagy meló ez?
A Szutival  (Szendrei Józsival ) beszéltem és azt mondta, hogy mindösszesen 1-maximum 1,5 óra a szerelés! Bízo bennük..............talán nem is lenne jó ha megtudnám, hogy mit-hogyan bontanak majd szét, hogy hozzáférjenek a pedálokhoz!   Üdv!  Tamás

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28112 Dátum: 2016.05.10 22:45:41 »
Most tényleg, hogy maradjon az ember nem cinikus a felvetéssel kapcsolatban?
A pedálok pontosan annyit tesznek a teljesítményhez, mint a Turbo matrica az autó hátulján, vagy a pirosra festett féknyereg...
De most komolyan: Tényleg kérdezed, vagy csak DonPregot közelítve trollkodsz?
Nem vagyok egyáltalán rossz indulatú, de a kérdésed rendkívül komolytalan, ne haragudj...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28113 Dátum: 2016.05.10 22:58:55 »
Én pl érzek változást, amióta krómozottak a kilincseim és nyáron kint áll a napon az autó. Teljesen más a fogása :D
Ha a pedálok magassága és egymástól való távolsága megegyezik a mezei corolláéval, nem fogsz különbséget érezni. Én pl különböző cipőimmel szoktam más más karaktert elérni: van sportcipőm amelyiknek vastag gumis a talpa, meg van olyan Bugattim, aminek nagyon vékony. Teljesen más lesz a vezetési érzet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28114 Dátum: 2016.05.11 19:42:31 »
Sziasztok! Annyi csupán a kérdésem, hogy van e valami válltozás - különbség akkor ha kicseréltetetm a Corolla HB pedál szettet egy gyári TS pedál szettre. Megvettem a TS szettet de bevallom én azt hittem, hogy csak azt a fémes pedál végeket kapom, nem pedig a teljes pedál szettet...........amit most majd be kell építeni a kocsiba! Profik fióogják beszerelni (Szendrei Józsi és a Tamás), tehát nem félek hogy valami nem úgy fog működni ahogy kel, de szeretném ha írnátok hogy érezni fogok e válltozást. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy "igen mert szebben csillog mint a gyári gumi pedál" !
:eek: :eek: :eek:
LFA lesz belőle!!  ::) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28115 Dátum: 2016.05.11 22:08:20 »
Hat nekem kb 1 ora alatt felment. Igaz enyem nem ts hanem a gyari alu, ami majdnem uaz:).
A gumik le, uj gumik fel, egyedul egyik oedalon kellett ket lyukat furni es csavarozni, majd taposo kifur es femlemez felrak. Nem egy gepesz feladat te magad is fel tudod rakni. Van hozza leiras.
Ha elkopik a gumi csuszni fog, jobban nez ki, de koszolodik, labtervilagitassal a franko, viszont szar szerelni, mert terdelsz, kenyelmetlen:)
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28116 Dátum: 2016.05.11 22:10:56 »
Ha mar tsesitesz van egy balos kuszobom elado, akkor egyik oldala a kocsidnak mar ts lenne;)
Konrád

Bravo2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28117 Dátum: 2016.05.12 16:36:47 »
Sziasztok!

Van egy Corolla E11-em érdeklődni szeretnék, hogy milyen motorolajat ajánlanátok bele. Most esedékes a csere, és nem szeretném elcseszni.
És esetleg van valami buktatója az olajcserének amire érdemes odafigyelni?

Üdv.:Bravo2
Bravo2

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28118 Dátum: 2016.05.12 16:58:49 »
Sziasztok!

Van egy Corolla E11-em érdeklődni szeretnék, hogy milyen motorolajat ajánlanátok bele. Most esedékes a csere, és nem szeretném elcseszni.
És esetleg van valami buktatója az olajcserének amire érdemes odafigyelni?

Üdv.:Bravo2
Még a szíjas motor vagy már a láncos? 5W30-cat szoktunk béle önteni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

devfeco85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28119 Dátum: 2016.05.12 19:56:26 »
Sziasztok!
Van nekem egy corolla 2.0 d4d 116 le. a napokban kezdett olyat produkálni, hogy menet közben megtorpan, hiába nyomom a gázt nem gyorsul. olyankor visszaváltok padlógáz és megy tovább! de ez sem mindig segít! 2006 évj.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Bravo2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28120 Dátum: 2016.05.13 08:33:05 »
Még a szíjas motor vagy már a láncos? 5W30-cat szoktunk béle önteni.

Szia!

Már a láncos motor. Esetleg valami amire érdemes odafigyelni?

Köszi!
Bravo2

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28121 Dátum: 2016.05.13 09:09:24 »
Sziasztok!
Van nekem egy corolla 2.0 d4d 116 le. a napokban kezdett olyat produkálni, hogy menet közben megtorpan, hiába nyomom a gázt nem gyorsul. olyankor visszaváltok padlógáz és megy tovább! de ez sem mindig segít! 2006 évj.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Első körben EGR tisztítás.
És ha már ott vagy a szervizben, méresd be az injektorokat, valószínűleg elkezdhetsz gyűjteni a cseréjükre...

devfeco85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28122 Dátum: 2016.05.13 10:08:42 »
Szia! Egr szelep lett tisztítva,de sajna nem oldotta meg a problémát! Az injektor csere mit jelent árban kb? Vagy lehet ezeket javítani?első diesel autóm, nem nagyon értek hozzá! Köszönöm!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28123 Dátum: 2016.05.13 11:03:25 »
Szia!

Már a láncos motor. Esetleg valami amire érdemes odafigyelni?

Köszi!
Nekem a szíjas volt, de nem hiszem hogy nagyon mellé lehet nyúlni az 5W30 között. Én használtam a gyári Texaco-t, utolsó töltet LM TopTech volt, hideg időben halkabb volt tőle a motor. De ezek lehetnek szubjektív érzések is, ki kell próbálgatni az olajakat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28124 Dátum: 2016.05.13 11:10:52 »
Szia! Egr szelep lett tisztítva,de sajna nem oldotta meg a problémát! Az injektor csere mit jelent árban kb? Vagy lehet ezeket javítani?első diesel autóm, nem nagyon értek hozzá! Köszönöm!
Először egy komolyabb bevizsgálást csináltass, mert távolból csak tippelni lehet - még akkor is, ha nekem is pont így kezdődött, lehet más is. (pl. kipuffogórendszer eltömődés).
A 4db cseréje majdnem fél milla munkadíjjal. Ajánlgatják különböző cégek a javítást is, de én rákérdeztem itt a fórumon hogy van-e valakinek tapasztalata róla, és mivel nem volt visszajelzés, én inkább cseréltettem mindet, így sok évre le van tudva ez az előbb-utóbb úgyis bekövetkező probléma egy tizenéves dízelnél.