Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032870 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28095 Dátum: 2016.04.28 21:12:21 »
Urak.Segitségre volna szükségem.
Toyota gurut keresek...Pesten,esetleg a Dunakanyarban.Olyat,aki a vvti tipust keni vágja.Válaszokat előre is köszönöm
szerintem vidd a toyoteamgarage-ba, fórumon alul a támogatóinknál..
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?board=55.0


boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28096 Dátum: 2016.04.28 22:04:27 »
szerintem vidd a toyoteamgarage-ba, fórumon alul a támogatóinknál..
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?board=55.0
Köszi.Már fel is vettem velűk a kapcsolatot!!

csiszta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28097 Dátum: 2016.04.30 10:49:29 »
Megnéztem neten és légzsák visszahívásos az autóm. Beküldtem egy jó rokonom a debreceni toyota kereskedésbe, mert neki ott jó kapcsolatai vannak. Kérdezze meg, hogy ilyenkor mi a teendő. A válasz az volt hogy jól tudom a dolgot, de ez nem így megy hogy én kicseréltetem, hanem küldik majd a levelet és akkor kell menni, várjam ki a sorom... Szóval most várok. Viszont örülhetnek a toyotánál mert akit beküldtem, megrendelte az új hiluxot...:D

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28098 Dátum: 2016.05.01 11:48:43 »
Corolla beragadó fékjeit kifejtenéd jobban, mit takar?
Nálam némelyik csúszó csapszeg korrodál, azóta évente ellenőrzöm, tisztítom, megkenem, de nem gondolnám, hogy ez "típushiba".




Szia, énis eladtam az én corollámat anyagi okokból de nagyon megbántam, most viszont lenne egy kérdésem:

Véleményt szeretnék kérni, régebben volt egy e12-es corollám benzines, nagyon jó volt, hibamentes, azt szeretném kérdezni, hogy a yaris 2-es is van olyan megbizható mint a corolla? Olvastam hogy franciaországba rakják össze, de akkor is japán cuccok vannak benne :) csak jót hallottam róluk, esetleg valami tipushibájuk van? Mint pl a corolla beragadó fékei? Melyik a megbizhatobb? Köszönöm, ja ha yaris akkor 1.3-as benzinest vennék, corollából is benzinest, mert keveset használom :)
                                                                                                                                                   

overhaulin87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28099 Dátum: 2016.05.01 19:53:10 »
Nekünk a jobb első fék már olyan szinten fogott, hogy amikor cseréltük a kereket a nyárira, akkor még kézzel nagyon nehezen lehetett megforgatni. Ha üresbe hagytuk gurulni, érezni lehetett jobban lassul, a piroslámpánál nem kell a kéziféket használni, nem gurul hátra. Megtisztitottuk 3x is, de egy rövid idő itán mindig előjött. :eek:

czltaah

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28100 Dátum: 2016.05.06 21:10:01 »
Hali!!

Egy olajos kérdésem lenne 2003-as 1.6 os corollába milyen olajat töltsek? Ugye a gyári 5w40 de azt minimálisan csipegeti, vagy rakjak bele 10w 40et?? 166ezer van az autóba.
Szerintetek? Ti mit raktok bele???

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28101 Dátum: 2016.05.06 21:51:13 »
Hali!!

Egy olajos kérdésem lenne 2003-as 1.6 os corollába milyen olajat töltsek? Ugye a gyári 5w40 de azt minimálisan csipegeti, vagy rakjak bele 10w 40et?? 166ezer van az autóba.
Szerintetek? Ti mit raktok bele???
Szia! Semmiképpen ne rakj bele 10w-t, azzal csak felgyorsítod a motor idő előtti kopását. A gyári viszkozitás 5W-30, nem 40-es. Annyit tudsz tenni, hogy maradsz a jó minőségű (!!!) 5W-40-nél és 10000km-ként lecseréled szűrőkkel együtt. Semmilyen motor olaj adalékot ne használj, kizárólag csak jó minőségű olajat.

A 2000-2005 közötti vvt-i motorokra jellemző lehet a km futás előrehaladtával az olajfogyasztás, de a mértéke nagy szórást mutat. Van, akinél csak 5-6000km/1liter, van, akinél 1000km/1liter.

A vége úgyis gyűrűzés, tömítés csere és szelepszár szimering csere lesz egy komplett hengerfej felújítással, de nem azonnal szükséges ezt elvégezni, hanem sok egyéb körülménytől is függ.
Amíg "minimálisan csipegeti", addig pótolgasd rendszeresen, tartsd max jelzésnél az olaj szintet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28102 Dátum: 2016.05.07 06:19:19 »
Hali!!

Egy olajos kérdésem lenne 2003-as 1.6 os corollába milyen olajat töltsek? Ugye a gyári 5w40 de azt minimálisan csipegeti, vagy rakjak bele 10w 40et?? 166ezer van az autóba.
Szerintetek? Ti mit raktok bele???

Gali!

Eneos SUSTINA 5W30!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28103 Dátum: 2016.05.07 17:18:45 »
Sziasztok!

A visszahívásos dologhoz annyit szeretnék szólni hogy kedden (10-én) kell vinnem a járgányt..Toyota Hering Jászberény..Március közepén hívtam fel őket és most lett aktuális a csere...(légzsák&kormányösszekötő).

Ha érdekel valakit akkor szívesen megírom a tapasztalatokat..
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28104 Dátum: 2016.05.08 10:16:16 »
Ezért a szezonális kerékcsere alkalmával én mindig megnézem, hogy a csapok könnyen járnak-e, és ha igen, akkor is kiszedem, megtisztítom, újra megkenem, azóta és nincs beragadás :) Kellemetlen is lenne, ha szorulna, mert nőne a fogyasztás, meg megég a tárcsa, a betét, aztán kuka lehet mindegyik, márpedig azért a fék alkatrészek sem a legolcsóbbak. Úgyhogy én ezt teszem de jó szívvel javaslom mindenkinek. Sajna a hátsó fékeknél a csúszócsapon lévő gumi nekem nincs rajta, mert egyszerűen nem tudom gumival betolni a helyére. Vettem újat is és úgy sem tudom, az is túl passzentos. Ha megjátszanám, hogy lehűtöm, a lyukat meg felforrósítom lehet össze tudnám rakni, de ennyire nem foglalkoztam vele. Úgyhogy sajnos marad így.



Nekünk a jobb első fék már olyan szinten fogott, hogy amikor cseréltük a kereket a nyárira, akkor még kézzel nagyon nehezen lehetett megforgatni. Ha üresbe hagytuk gurulni, érezni lehetett jobban lassul, a piroslámpánál nem kell a kéziféket használni, nem gurul hátra. Megtisztitottuk 3x is, de egy rövid idő itán mindig előjött. :eek:
                                                                                                                                                   

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28105 Dátum: 2016.05.08 15:55:31 »
Sziasztok!

A visszahívásos dologhoz annyit szeretnék szólni hogy kedden (10-én) kell vinnem a járgányt..Toyota Hering Jászberény..Március közepén hívtam fel őket és most lett aktuális a csere...(légzsák&kormányösszekötő).

Ha érdekel valakit akkor szívesen megírom a tapasztalatokat..

kormányösszekötő az nem kampányos javítás volt ugye?
Konrád

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28106 Dátum: 2016.05.08 23:15:39 »
Sziasztok!

Autóm egy 2003as 1.6 VVT-i Corolla Verso.
Néha előfordul hogy 5.ből lassításkor nem bírom visszarakni 4.-be.
Más esetben nincs probléma,csak ilyenkor.
Tapasztalt vki már ilyet?

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28107 Dátum: 2016.05.09 07:27:44 »
üdv,

Régebben (3-4 éve) ritkán, hosszabb menet után én is tapasztaltam ilyet, mármint, hogy nem akart elsőre kijönni 5.-ből. Mintha beragadt volna, kicsit tovább kellett húzni a váltókart, mire kijött üresbe. Aztán az alacsonyabb fokozatot már könnyen bevette.

Arra nem jöttem rá, mitől volt, viszont már jó ideje nem tapasztaltam. Váltó olaj csere 2 éve volt.

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28108 Dátum: 2016.05.09 16:38:24 »
kormányösszekötő az nem kampányos javítás volt ugye?

Nekem azt mondta az "ügyeletes" telón hogy ..a kormányösszekötő..a légzsák patron..és elektromos ablakemelő..nálam csak mechanikus..az első kettőt cserélik..fél nap alatt.. :yes:
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

szuribaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28109 Dátum: 2016.05.10 21:05:48 »
Sziasztok! Annyi csupán a kérdésem, hogy van e valami válltozás - különbség akkor ha kicseréltetetm a Corolla HB pedál szettet egy gyári TS pedál szettre. Megvettem a TS szettet de bevallom én azt hittem, hogy csak azt a fémes pedál végeket kapom, nem pedig a teljes pedál szettet...........amit most majd be kell építeni a kocsiba! Profik fióogják beszerelni (Szendrei Józsi és a Tamás), tehát nem félek hogy valami nem úgy fog működni ahogy kel, de szeretném ha írnátok hogy érezni fogok e válltozást. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy "igen mert szebben csillog mint a gyári gumi pedál" !