Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032853 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28065 Dátum: 2016.04.18 22:22:08 »
Persze, hétfőn reggel 7re megyek a szervízbe, majd este elmondom az észrevételemet. mindenestre az 1 óra szintidőt keveslem... Azt meg is mondom majd, hogy ne csapják össze, mert jelenleg nem zörög, csörög semmi.
A csere megvolt szervizkampány kipipálva. Sajnos sikerült összeolajozni az utasoldali ülésemet amit kiszúrtam rögtön és az A és B oszlopot összetapicskolták. Úhogy otthon lesz még vele egy fél órás melóm legalább mire kiszedem majd kárpittisztitóval.
Nem hagytam szó nélkül, a srác csodálkozott hogy nem is cirkuszoltam, amikor mondtam neki, ugyis várrtam, h valamit elrontanak...
Szerelő csak az utas ülést fedte le azt persze h a koszos csavi húzokat oda rakta rá, illetve a műszarfalat az ülésre..:
Majd a kezét nem mosta meg, és összetapicskolta az A oszlopot amit előtte levő nap pucoltam hófehérre... Pedig ha húzott volna egy 300ftos latex kesztyűt akkor mindenki tapsolt volna örömében

Összességében rendben volt, de azért sajnálattal konstatálom, hogy a munkafelvevőn kivül senki se tudott mosolyogni és igazi magyar mentalitás volt ...ez sajnos nem olyan mint USAban.
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28066 Dátum: 2016.04.18 22:23:26 »
1,5 -2 óra addig meg kuksiztam a RAV4et az tetszene, de ez a darált bőr szövet kombó ami most Toyotánál megy nem igazán az én világom.
Konrád

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28067 Dátum: 2016.04.19 20:36:17 »
Nemrég cseréltem gumi fékcsöveket de kilégteleníteni az istenért sem lehetett. Segítségül kellett hívnom egy ismerősöm aki laptoppal úgynevezett olajcsere programot futtatott le rajta. Ez abból állt, hogy program egyfolytában dolgoztatta az abs-t és így kellet légteleníteni a rendszert.
Normális ez, valaki járt már így?
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28068 Dátum: 2016.04.19 20:42:16 »
A csere megvolt szervizkampány kipipálva. Sajnos sikerült összeolajozni az utasoldali ülésemet amit kiszúrtam rögtön és az A és B oszlopot összetapicskolták. Úhogy otthon lesz még vele egy fél órás melóm legalább mire kiszedem majd kárpittisztitóval.
Nem hagytam szó nélkül, a srác csodálkozott hogy nem is cirkuszoltam, amikor mondtam neki, ugyis várrtam, h valamit elrontanak...
Szerelő csak az utas ülést fedte le azt persze h a koszos csavi húzokat oda rakta rá, illetve a műszarfalat az ülésre..:
Majd a kezét nem mosta meg, és összetapicskolta az A oszlopot amit előtte levő nap pucoltam hófehérre... Pedig ha húzott volna egy 300ftos latex kesztyűt akkor mindenki tapsolt volna örömében

Összességében rendben volt, de azért sajnálattal konstatálom, hogy a munkafelvevőn kivül senki se tudott mosolyogni és igazi magyar mentalitás volt ...ez sajnos nem olyan mint USAban.
Melyik szervízben voltál?

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28069 Dátum: 2016.04.20 22:54:19 »
Regisztráltam, és bár hiába jó az angolom, egyszerűen nem találok erre vonatkozó információt az oldalon.

https://www.toyota-tech.eu/
Ez a pontos link, miután beléptél:
https://www.toyota-tech.eu/euro5search/Campaigns

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28070 Dátum: 2016.04.21 08:15:58 »

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28071 Dátum: 2016.04.21 10:55:00 »
Fel is hívtam a monori Toyota Kovácsot, majd kérésükre elküldtem nekik emailben az alvázszámot, várom a válaszukat.

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28072 Dátum: 2016.04.22 15:27:15 »
A csere megvolt szervizkampány kipipálva. Sajnos sikerült összeolajozni az utasoldali ülésemet amit kiszúrtam rögtön és az A és B oszlopot összetapicskolták. Úhogy otthon lesz még vele egy fél órás melóm legalább mire kiszedem majd kárpittisztitóval.
Nem hagytam szó nélkül, a srác csodálkozott hogy nem is cirkuszoltam, amikor mondtam neki, ugyis várrtam, h valamit elrontanak...
Szerelő csak az utas ülést fedte le azt persze h a koszos csavi húzokat oda rakta rá, illetve a műszarfalat az ülésre..:
Majd a kezét nem mosta meg, és összetapicskolta az A oszlopot amit előtte levő nap pucoltam hófehérre... Pedig ha húzott volna egy 300ftos latex kesztyűt akkor mindenki tapsolt volna örömében

Összességében rendben volt, de azért sajnálattal konstatálom, hogy a munkafelvevőn kivül senki se tudott mosolyogni és igazi magyar mentalitás volt ...ez sajnos nem olyan mint USAban.

Én karcokkal lettem gazdagabb, pedig eddig nem voltak. Utána meg, hogy bizonyítsam egy 12 éves autónál, hogy de ez bizony 2 órával ezelőtt még szűz műanyag volt. (a könyöklő fedele és középkonzol sebváltó melletti részének utas felőli oldala) Az egész műveletből semmit sem lehetett látni.

Normálisak voltak, de azért csak Magyarországon vagyunk: megcsináljuk, mert meg kell, de kicsit olyan "Kenjük be sárral oszt jó' lesz ez ennek örüljön, hogy ingyen van!" munka az egész. Pedig szerintem egy rongy kérdése lett volna, amit ráterítenek.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.22 15:35:08 írta kisváros »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28073 Dátum: 2016.04.22 19:00:08 »
Én karcokkal lettem gazdagabb, pedig eddig nem voltak. Utána meg, hogy bizonyítsam egy 12 éves autónál, hogy de ez bizony 2 órával ezelőtt még szűz műanyag volt. (a könyöklő fedele és középkonzol sebváltó melletti részének utas felőli oldala) Az egész műveletből semmit sem lehetett látni.

Normálisak voltak, de azért csak Magyarországon vagyunk: megcsináljuk, mert meg kell, de kicsit olyan "Kenjük be sárral oszt jó' lesz ez ennek örüljön, hogy ingyen van!" munka az egész. Pedig szerintem egy rongy kérdése lett volna, amit ráterítenek.
Nem tudom a Mayernél mindig akurátúsan még a kormányt is benájlonozzák, meg az ülést is.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28074 Dátum: 2016.04.22 22:51:03 »
Melyik szervízben voltál?
Inicial Gyor, osszesegebn jo a tapasztalat. Munkafelvevo 5 bol 6os nagyon nagy a tudasa a sracnak es kezseges.
Nekem a mosoly hianyzott a tobbiek arcarol, o lelkes volt. Karpot 20 perc alatt hofeher lett ujra.
Volt otthon osregi percent folyekony karpittisztito es mindent kiszedett:)
Konrád

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28075 Dátum: 2016.04.23 15:23:01 »
Inicial Gyor, osszesegebn jo a tapasztalat. Munkafelvevo 5 bol 6os nagyon nagy a tudasa a sracnak es kezseges.
Nekem a mosoly hianyzott a tobbiek arcarol, o lelkes volt. Karpot 20 perc alatt hofeher lett ujra.
Volt otthon osregi percent folyekony karpittisztito es mindent kiszedett:)
Te  a munkafelvevővel állsz kapcsolatban, a szerelő miért mosolyogjon rád?  :surrender: ez nem bordély ...  :lol: :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28076 Dátum: 2016.04.23 15:27:43 »
Én is túl vagyok a lufi cserén.
Jól is jött, mert így az air-mix motort ki tudtam cseréltetni, mivel ahhoz is szét kell kapni a műszerfalat, így olcsóbban megúsztam.
De még így is +1.5óra meló volt vele, még a fűtőradiátort is ki kellett szedni a cseréjéhez  ::)
Szóval a hiba, amit a kocsi csinált nekem alapból ennyi lett volna: 70 000 ft alkatrész + kb. 2,5óra munkadíj: 35.000-Ft, összesen 105 000 Ft.
Bontós cuccból és luficserés olcsóbb munkadíjból megúsztam összesen 30.000.-Ft-ból.
De az utánajárást, a sok időt, és a kisebb szerencsét nehéz beárazni... szóval nagy fekete pont a kocsinak, főleg, hogy ez típushiba, itt is ls avensisnél is.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28077 Dátum: 2016.04.23 19:22:31 »
Te  a munkafelvevővel állsz kapcsolatban, a szerelő miért mosolyogjon rád?  :surrender: ez nem bordély ...  :lol: :D
A mosoly önmagaban nem kerul semmibe...
Usaban sutivel kaveval kinaltak, probavezetesre invitaltak. Ezt Noban is megtapasztaltam, ahol masnap mehettem volna gtrt tesztvezetni....
Konrád

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28078 Dátum: 2016.04.23 19:50:11 »
A mosoly önmagaban nem kerul semmibe...
Usaban sutivel kaveval kinaltak, probavezetesre invitaltak. Ezt Noban is megtapasztaltam, ahol masnap mehettem volna gtrt tesztvezetni....
De azért a sütit meg kávét nem a szerelőtől kapta ott se ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28079 Dátum: 2016.04.23 21:16:32 »
És arról ne beszéljünk, hogy mennyit gomboltak le róla ott ezért.
music