Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039766 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28035 Dátum: 2016.04.10 18:58:42 »
Köszönöm a választ, Konrád!

De mi a fenét tudtam ártani egy mosással? Kidőlhetett kicsit a betét a függőleges helyzetből?, Azért nem tiszta, mert amikor nyári záporok során patakokon kelünk át sokkal több és intenzívebb vizet kaphat, nem?

Egyszerű vagy felületi reve, vagy pedig kicsi kosz bemosódása.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28036 Dátum: 2016.04.11 21:00:03 »
A kocsim beleesik a légzsák visszahívásba, ma beszéltem toyota szervízzel.
Mindenki jobban teszi, akit érinthet, ha felhívja a szervízt maga, mert hiába vagyok első tulaj rendszám alapján nem tudott rám keresni, pedig szerepeltem az adatbázisban.

1,5 óra lesz, de szerintem biztos lesz az 2 óra is...

Nem érdemes a TOYOTA Hungaryra várni, mert ezidáig sajnos nem értesítettek. :(
És vicces, mert megrendelésre jön az anyag, tehát nincs raktáron, nekem logikusnak tűnt volna, ha van mondjuk 10 db  minden szervízben és egyszerű jelzőkészlet alapján utántöltik.

Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28037 Dátum: 2016.04.12 19:45:40 »
Hetfon reggel hetre viszem szervizbe, utanna megtudom mondani mennyi idot vesz a csere igenybe a legzsakkampany kapcsan.
Azert azt hiszem korbe nezek mit kinal a toyota...
Konrád

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28038 Dátum: 2016.04.12 20:25:23 »
A kocsim beleesik a légzsák visszahívásba, ma beszéltem toyota szervízzel.
Mindenki jobban teszi, akit érinthet, ha felhívja a szervízt maga, mert hiába vagyok első tulaj rendszám alapján nem tudott rám keresni, pedig szerepeltem az adatbázisban.

1,5 óra lesz, de szerintem biztos lesz az 2 óra is...

Nem érdemes a TOYOTA Hungaryra várni, mert ezidáig sajnos nem értesítettek. :(
És vicces, mert megrendelésre jön az anyag, tehát nincs raktáron, nekem logikusnak tűnt volna, ha van mondjuk 10 db  minden szervízben és egyszerű jelzőkészlet alapján utántöltik.

Konrad! Szerintem azért nem kell ezt túlidegeskedni. Talán én írtam ide a fórumra, hogy kaptam levelet, lehet ezért hívtad te is fel őket? Nyílván szisztematikusan küldik ki a leveleket, az sem cél, hogy az összes tulaj egyszerre ellepje a szervizeket. Miért baj, ha megrendelésre jön az anyag? Azt nem írtad, hogy mennyi idő alatt ér be...mert ha 2hét az gáz, de ha 2-3 nap alatt itt van valamelyik német raktárból, akkor szerintem teljesen mindegy.

mb33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28039 Dátum: 2016.04.13 10:05:14 »
Sziasztok,

2005-ös 1.4 VVTI Corollában 4ZZFE szeretném lecserélni a váltóolajat. Eneos Premium Gear 75W90-et vettem bele. Ahogy néztem 1,9 litert kell beletöltenem.
Az lenne a kérdésem, hogy kell ezt megcsinálni. Hol vannak a leeresztő és betöltő nyílások. (motorolaj, szűrő stb scserét én csinálom, szóval ha jó a válasz, akkor simán megoldom ezt is, csak még nem csináltam, ezért kérdezem a menetét és módját).

köszi!!!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28040 Dátum: 2016.04.13 15:46:17 »
váltó legalsó pontja a leeresztö, fölótte picivel a betöltö
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28041 Dátum: 2016.04.13 18:03:34 »
Sziasztok,

2005-ös 1.4 VVTI Corollában 4ZZFE szeretném lecserélni a váltóolajat. Eneos Premium Gear 75W90-et vettem bele. Ahogy néztem 1,9 litert kell beletöltenem.
Az lenne a kérdésem, hogy kell ezt megcsinálni. Hol vannak a leeresztő és betöltő nyílások. (motorolaj, szűrő stb scserét én csinálom, szóval ha jó a válasz, akkor simán megoldom ezt is, csak még nem csináltam, ezért kérdezem a menetét és módját).

köszi!!!

Az első kiemelést hogyan döntöd el a második tükrében? :eek:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28042 Dátum: 2016.04.13 18:34:14 »
Hetfon reggel hetre viszem szervizbe, utanna megtudom mondani mennyi idot vesz a csere igenybe a legzsakkampany kapcsan.
Azert azt hiszem korbe nezek mit kinal a toyota...

Megosztanád majd velünk a tapasztalataid? Meddig tart? Hogyan csinálják? Zörög-e valami utána? stb  Én jövő héten pénteken megyek. Az én esetemben úgy volt, hogy írtam a Toyota Central Europe-nak, ők visszaigazolták, alvázszám alapján, hogy beleesik. Ezután elkérték az adataim, mivel már a második tulaj vagyok, és meg kellett jelölnöm a szervizt, ahol csináltatni akarom. Ezután a szerviz hívott időpont egyeztetésre. Mindezt úgy, hogy ápr. 4-én írtam nekik először, és tegnap már hívott a szerviz az időpont miatt. Szóval eddig szokatlanul simán ment, remélem az elvégzett munka is ilyen normális lesz.

Vettem is gyorsan egy Yatourt és megkérem őket, hogy dugják be a rádióba a csatlakozót a másik végét meg dobják be a kesztyűtartóba, ha már úgyis szétszedik. Ha van valakinek Yatour beépítve E12 Corollába, az megírná, hogy elér-e a kábel a kesztyűtartóig? Így szemre elégnek tűnik.

gralex

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28043 Dátum: 2016.04.13 18:40:19 »
Megosztanád majd velünk a tapasztalataid? Meddig tart? Hogyan csinálják? Zörög-e valami utána? stb  Én jövő héten pénteken megyek. Az én esetemben úgy volt, hogy írtam a Toyota Central Europe-nak, ők visszaigazolták, alvázszám alapján, hogy beleesik. Ezután elkérték az adataim, mivel már a második tulaj vagyok, és meg kellett jelölnöm a szervizt, ahol csináltatni akarom. Ezután a szerviz hívott időpont egyeztetésre. Mindezt úgy, hogy ápr. 4-én írtam nekik először, és tegnap már hívott a szerviz az időpont miatt. Szóval eddig szokatlanul simán ment, remélem az elvégzett munka is ilyen normális lesz.

Vettem is gyorsan egy Yatourt és megkérem őket, hogy dugják be a rádióba a csatlakozót a másik végét meg dobják be a kesztyűtartóba, ha már úgyis szétszedik. Ha van valakinek Yatour beépítve E12 Corollába, az megírná, hogy elér-e a kábel a kesztyűtartóig? Így szemre elégnek tűnik.

Yatour kábel elér a kesztyűtartóig. Nekem is ott van az egység.

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28044 Dátum: 2016.04.13 18:59:02 »
Yatour kábel elér a kesztyűtartóig. Nekem is ott van az egység.

Köszi! :clap:

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28045 Dátum: 2016.04.13 20:37:07 »
Lemaradtam, mi ez a "légzsákkampány"?
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28046 Dátum: 2016.04.13 21:45:09 »
Lemaradtam, mi ez a "légzsákkampány"?

Légvár helyett osztogatja a Toyota világszerte, a kijelölteknek. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28047 Dátum: 2016.04.14 19:04:55 »
Üdv, csúszik a kuplung, szerelő szerint csere indokolt.
Mint a többi alkatrész esetén, itt is vannak különböző márkák? Ha igen, akkor miben érdemes gondolkodni?
2006-os 1.4-es Corolla
Köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28048 Dátum: 2016.04.14 19:58:41 »
2005-ös 1.4 VVTI Corollában 4ZZFE szeretném lecserélni a váltóolajat. Eneos Premium Gear 75W90-et vettem bele.

Szia!
Én is ilyet tettem bele pár hónapja, fogtam egy tölcsért, meg egy átlátszó PVC csövet (talán 12es külső átm.) odakötegeltem az akkutartóhoz, végét beletoltam a betöltőnyílásba (elöl középtájban), és 1,9l után elkezdett kicsöpögni mellette, kész. Visszateker 39Nm...
Simább lett a váltásérzet, vagy csak beképzelem...  :lol:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28049 Dátum: 2016.04.14 20:32:13 »
ha valaki magyarul is olvasni akarja;-)
Konrád