Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032918 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26565 Dátum: 2015.01.16 08:52:49 »
Váltó vagy motor olajról beszélünk? Mert a motorolaj a vízhűtés miatt biztos nem ingadozik annyit, de a váltóolaj télen elég lassan melegszik be, mert egyrészt a motor is hidegebb valamivel, másrészt a menetszélből is kaphat, nyáron meg nagyon könnyen át tudja venni a motor hőmérsékletét, és a +30 fok is hozzásegít, hogy meleg legyen.
                                                                                                                                                   

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26566 Dátum: 2015.01.16 19:06:14 »
Kis segítség kellene.

Ma nekiestem féktárcsát és betétet cserélni a Corollámon. Elől minden rendben ment.  Elidőztem vele. Maga a csere nem jelentett gondot de kegyetlen piszkos vastagon fékpor lerakódásos volt az egész nyereg szépen letakarítottam. Egyik tolócsap meg volt ragadva ezt szépen kipucoltam jól megjárattam.
Neki akartam fogni hogy hátul is megcsinálom de elakadtam. Leszedtem a féknyerget kézifék kiengedve és nincs beragadva. A tárcsa forog normálisan. De a tárcsát nem tudtam levenni. Bevallom nem tudtam
eldönteni fogja még valami vagy csak jó nagyot oda kell neki csókolni egy kalapáccsal. Esetleg tartja még a tárcsát valami? Csavart nem látok. Lehet csak jó oda rozsdált az agyhoz?  Erőltetni nem akartam rám is esteledett így ráhagytam majd holnap befejezem.
A tolócsapba pontosan milyen kenőanyagot kell tenni? Mert nehéz ránézésre eldönteni hogy ami benne van az valami sűrűbb olaj vagy zsír?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26567 Dátum: 2015.01.16 19:37:05 »
Kis segítség kellene.

Ma nekiestem féktárcsát és betétet cserélni a Corollámon. Elől minden rendben ment.  Elidőztem vele. Maga a csere nem jelentett gondot de kegyetlen piszkos vastagon fékpor lerakódásos volt az egész nyereg szépen letakarítottam. Egyik tolócsap meg volt ragadva ezt szépen kipucoltam jól megjárattam.
Neki akartam fogni hogy hátul is megcsinálom de elakadtam. Leszedtem a féknyerget kézifék kiengedve és nincs beragadva. A tárcsa forog normálisan. De a tárcsát nem tudtam levenni. Bevallom nem tudtam
eldönteni fogja még valami vagy csak jó nagyot oda kell neki csókolni egy kalapáccsal. Esetleg tartja még a tárcsát valami? Csavart nem látok. Lehet csak jó oda rozsdált az agyhoz?  Erőltetni nem akartam rám is esteledett így ráhagytam majd holnap befejezem.
A tolócsapba pontosan milyen kenőanyagot kell tenni? Mert nehéz ránézésre eldönteni hogy ami benne van az valami sűrűbb olaj vagy zsír?
Gumikali körbe-körbe puff-puff oszt po jó. Utána drótkefe+rézzsír és jóidő! 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26568 Dátum: 2015.01.16 19:48:35 »
Az első tárcsa nem is nézett ki rosszul igaz már peremes volt a betétek sem csak elkoptak. A hátsó katasztrófa tiszta rozsda mintha valami bili acélból lenne.
Különösebben pereme sincs de az egész tárcsa felülete barázdás. Betét félrekopva. Gondolom amikor cserélték jó olcsó tárcsa került hátra.

TZoli

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26569 Dátum: 2015.01.16 20:27:32 »
Esetleg tartja még a tárcsát valami? Csavart nem látok. Lehet csak jó oda rozsdált az agyhoz?  Erőltetni nem akartam rám is esteledett így ráhagytam majd holnap befejezem.

1. Lehetőség.  A tárcsa fel van rohadva az agyra. Nyolcas menet van a tárcsában, oda behajtasz egy csavart és azzal lenyomatod a tárcsát, ha nagyon nem adja akkor érzéssel odavágsz kalapáccsal a behajtott csavarral szembe levő résznek.

2. Lehetőség. A kézifék pofái megkoptatták kicsit a tárcsát , váll keletkezett és az nem engedi le a féktárcsát. Megoldás: Gumidugó kipattint a féktárcsából, óramutató járása szerint 6-7 óra között található egy állítócsavar amit csavarhúzóval benyúlva lehet tekergetni, azon visszábbtekerni és lejön a tárcsa.

http://kephost.com/image/FT1x



Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26570 Dátum: 2015.01.16 20:36:18 »
1. Lehetőség.  A tárcsa fel van rohadva az agyra. Nyolcas menet van a tárcsában, oda behajtasz egy csavart és azzal lenyomatod a tárcsát, ha nagyon nem adja akkor érzéssel odavágsz kalapáccsal a behajtott csavarral szembe levő résznek.

2. Lehetőség. A kézifék pofái megkoptatták kicsit a tárcsát , váll keletkezett és az nem engedi le a féktárcsát. Megoldás: Gumidugó kipattint a féktárcsából, óramutató járása szerint 6-7 óra között található egy állítócsavar amit csavarhúzóval benyúlva lehet tekergetni, azon visszábbtekerni és lejön a tárcsa.

http://kephost.com/image/FT1x

Köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!!   Holnap megoldom. Láttam azt a kézifék állító technikát youtube videon legalább láttam miről is van szó.

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26571 Dátum: 2015.01.17 18:18:28 »
Sikerült megműtenem a hátsó féket is. Jó rá volt rohadva. TZolinak nagy köszönet a segítségért!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26572 Dátum: 2015.01.17 19:39:40 »
Sikerült megműtenem a hátsó féket is. Jó rá volt rohadva. TZolinak nagy köszönet a segítségért!

Mit tevél vele, hogy lejöttek?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26573 Dátum: 2015.01.17 19:43:23 »
Mit tevél vele, hogy lejöttek?
flex
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26574 Dátum: 2015.01.17 19:47:38 »
két csavar és a gumikalapács csodákat tett.

OcsoJani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26575 Dátum: 2015.01.17 22:28:02 »
Sziasztok,

E15-ös Corollával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Check VSC és check engine hibakódot ír ki a gép... Felváltva...
Volt már valakinek hasonló?

Köszi:
O.J.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26576 Dátum: 2015.01.17 22:31:24 »
Szia OcsoJani!

Bizony, sokan jártak már így, de ebből még nem tudjuk, milyen hibakód tárolódott az autóban. Ha dízel kocsid van és részecskeszűrős, akkor van rá esély, hogy a részecskeszűrő fosta magát tele, de lehet az EGR is trutyis vagy megszorult, de lehet az üzemanyagrendszerben is bőven probléma dízelnél.  Ha benzines autód van, akkor kevésbé kell félned. :)
Irány a szerviz, olvassák ki a hibakódot, és annak alapján kezdjenek el keresni, mi válthatta ki a hibakódot.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.17 22:33:05 írta G86 »
                                                                                                                                                   

OcsoJani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26577 Dátum: 2015.01.17 22:46:12 »
Szia OcsoJani!

Bizony, sokan jártak már így, de ebből még nem tudjuk, milyen hibakód tárolódott az autóban. Ha dízel kocsid van és részecskeszűrős, akkor van rá esély, hogy a részecskeszűrő fosta magát tele, de lehet az EGR is trutyis vagy megszorult, de lehet az üzemanyagrendszerben is bőven probléma dízelnél.  Ha benzines autód van, akkor kevésbé kell félned. :)
Irány a szerviz, olvassák ki a hibakódot, és annak alapján kezdjenek el keresni, mi válthatta ki a hibakódot.
Köszi!!
1,6 benzin...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26578 Dátum: 2015.01.28 16:56:21 »
Sziasztok,

Ismeri valaki ezt a külsö visszapillanto tükörre ragaszthato esövédöt? Er ez vajon valamit?

http://www.ebay.fr/itm/161076025683?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Az igazsàg az, hogy sokszor elég zavaro, hogy nem lehet semmit làtni a vizes tükörben...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26579 Dátum: 2015.01.28 20:25:10 »
Ráadod a fűtést is kész, a tükörben van fütőszál.
Én szerintem felesleges.
Szélterelő is van a kocsimban, de nem raknék már, zajosabb lett tőle...
Konrád