Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032934 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26535 Dátum: 2015.01.12 21:35:10 »
Ne vicceljetek már.. Lezárt flakonban mit találkozik az a levegővel porral? semmit..
A váltóban sem vákuum van, hanem levegő az olajon kívül..
Aki azt akarja nekem bemagyarázni, hogy a leengedett váltóolaj "tönkremegy" vagy állaga változik ahhoz képest, mintha ugyenennyi időt a váltóban állna, az butaságokat beszél...

Inkább azon gondolkoznék el azok helyébe, akik ilyet írnak, hogy egy egyfokozatú téli viszkozitású olaj hogy állhatja meg a helyét egy olyan váltóban, ahol többfokozatú olaj az előírás, nyáron, mikor a levegő hőmérséklete is meghaladja a 30 fokot árnyékban.... Az a váltóolaj akkor olyan lesz mint a víz...  Biztos nagyon jó lesz az élettartam szempontjából..
Én inkább leveszem, minthogy kockáztassak. Nekem a kényelem és az élettartam maximalizálása egyaránt célom. Ezért választottam ezt az arany középutat. Akinek nem tetszik, törődjön bele, de kötekedni nem hiszem, hogy sok értelme lenne...
Szerintem te szimplán nem értesz ehhez az egészhezz.Van egy hamis ideologiád amit kergetsz....de te tudod.Viszont semmi hasznod nem fog származni a szezonális olajcserén!

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26536 Dátum: 2015.01.12 21:56:31 »
dehogynem.. azt érem el vele, hogy nagyon jó érzés kapcsolgatni a váltóm, és télen csont hidegben is majdnem olyan könnyedén kapcsolható, mint üzemmelegen a gyárilag előírt olajjal... és ez baromi jó...
plusz pont hogy a szilárd kopadék részecskék kisebb eséllyel keringenek a váltóolajomban, mivel kb fél évet lesz ideje "ülepedni" . Lebegtetni meg semmi nem fogja a szilárd részecskéket, azok idővel úgyis leülnek!
                                                                                                                                                   

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26537 Dátum: 2015.01.13 07:53:39 »
dehogynem.. azt érem el vele, hogy nagyon jó érzés kapcsolgatni a váltóm, és télen csont hidegben is majdnem olyan könnyedén kapcsolható, mint üzemmelegen a gyárilag előírt olajjal... és ez baromi jó...
plusz pont hogy a szilárd kopadék részecskék kisebb eséllyel keringenek a váltóolajomban, mivel kb fél évet lesz ideje "ülepedni" . Lebegtetni meg semmi nem fogja a szilárd részecskéket, azok idővel úgyis leülnek!
[emoji30] [emoji32]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26538 Dátum: 2015.01.13 11:33:54 »
Józan-paraszti ésszel végiggondolva:
1. a hajtómű olaj feladata többek között a szennyeződések keringtetése, nem szabad, hogy leülepejen a trutyi, mert az lerakódást, dugulást okoz
2. a motor- és a hajtómű működése közben a mozgásban lévő kenőanyag miatt nem fog leülepedni a szenny
3. az olajokban lévő adalékok, többek között, ezt a lebegtetést is elősegítik.

Tehát, nem fog a motorban leülepedni semmi, ha rendeltetésszerűen van használva és megfelelően van karbantartva a motor (rendszeres és minőségi olaj- és szűrő cserék).

Szerintem...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26539 Dátum: 2015.01.13 11:42:04 »
ne mongyá má ellent neki. waze.
leülepedik és kész.
azért kell cserélni 3hetente az olajat.
az eneos már gyárt külön páratartalomra olajakat.
esős napokra,hőségre,stb.;)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26540 Dátum: 2015.01.13 12:26:19 »
ne mongyá má ellent neki. waze.
leülepedik és kész.
azért kell cserélni 3hetente az olajat.
az eneos már gyárt külön páratartalomra olajakat.
esős napokra,hőségre,stb.;)))
Nem beszélve arról, ha 3 havonta cserélgetjük- csűrölgetjük az olajakat, akkor nem fáradnak el, mert a leengedett olajnak van ideje kipihenni magát addig. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26541 Dátum: 2015.01.13 12:43:17 »
Ja, fúj egyet a garázsban, csak a buborékolást hallod kintről...  :D :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26542 Dátum: 2015.01.13 13:53:11 »
Ja, fúj egyet a garázsban, csak a buborékolást hallod kintről...  :D :lol:
Ez jó [emoji106] [emoji16]  Bizony,a "szak"társ igen nagy blődséget csinál...és még ideologiát is gyárt hozzá,mondván,milyen jót is tesz a váltónak ezzel!Közben meg halomra szopatja magát...ő tudja.Ha ez neki jó...csinálja.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26543 Dátum: 2015.01.13 13:58:47 »
közben még a környezetet is szennyezi.

erre mondják,h nagy az isten állatkertje és mi épp egyik díszes csúcspéldányába botlottunk bele.:)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26544 Dátum: 2015.01.13 21:58:18 »
Biztos nem próbált meg hal sütés után olajban rántott húst sütni:)
Ott is ülepítheti mégis hal szagú lesz, pedig leülepszik.

Nehogy már az a 60enkénti olaj vágjon haza, Tescoban 3x többet költök bőven kajára.

Hülyeség, moderálni kellene, vagy Veszprémbe kellene beiratkoznia:
Mérnöki Kar
Ásványolaj- és Széntechnológiai Tanszék:
8200 Veszprém, Egyetem u. 10.
Tel: 06-88-422-022/4217
Fax: 06-88-423-225
e-mail: hergom@almos.vein.hu
 
Konrád

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26545 Dátum: 2015.01.13 22:22:24 »
vagy miskolcra...;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26546 Dátum: 2015.01.14 06:08:02 »
Biztos nem próbált meg hal sütés után olajban rántott húst sütni:)
Ott is ülepítheti mégis hal szagú lesz, pedig leülepszik.

Nehogy már az a 60enkénti olaj vágjon haza, Tescoban 3x többet költök bőven kajára.

Hülyeség, moderálni kellene, vagy Veszprémbe kellene beiratkoznia:
Mérnöki Kar
Ásványolaj- és Széntechnológiai Tanszék:
8200 Veszprém, Egyetem u. 10.
Tel: 06-88-422-022/4217
Fax: 06-88-423-225
e-mail: hergom@almos.vein.hu
 

Miért kéne moderálni?? Az a véleménye, hadd írja. Majd jól megmondjuk-(játok) nekije és okulhat-(unk).Mi ezzel a baj? Egyébként valóban, tanulni posztgraduálisan sem szégyen, ha már a tribológiát nem oktatták az szvsz-ben.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26547 Dátum: 2015.01.14 06:56:04 »
Feleslegesen kötekedtek, annak az olajnak nem lesz baja, mert kb fél évet áll. És nem az olajcserét spórolom meg de nem fogom 10 ezrenként lecserélni a váltóolajat azért, mert szezononként más váltóolajjal szeretnék járni, mert így jobbnak érzem, de biztonságosabbnak is. Az szerintem sokkal veszélyesebb is, hogy 75W-90 olaj az előírás és nyáron is vannak akik 75W-vel járnak, de így van ahogy írtátok a lényege az, mindenki a saját hülyeségét csinálja, és felel érte. Én így jónak látom még akkor is, ha nektek nem tetszik, vagy csak kötekedésből írtok ezt-azt.
                                                                                                                                                   

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26548 Dátum: 2015.01.14 08:05:27 »
Feleslegesen kötekedtek, annak az olajnak nem lesz baja, mert kb fél évet áll. És nem az olajcserét spórolom meg de nem fogom 10 ezrenként lecserélni a váltóolajat azért, mert szezononként más váltóolajjal szeretnék járni, mert így jobbnak érzem, de biztonságosabbnak is. Az szerintem sokkal veszélyesebb is, hogy 75W-90 olaj az előírás és nyáron is vannak akik 75W-vel járnak, de így van ahogy írtátok a lényege az, mindenki a saját hülyeségét csinálja, és felel érte. Én így jónak látom még akkor is, ha nektek nem tetszik, vagy csak kötekedésből írtok ezt-azt.

Èn csak azt nem értem, hogy ha számodra az egyik váltóolaj jobb váltásérzetet ad, akkor miért cserélgeted félévente egy másikra.  :?:

Szerintem is hülyeség amit csinálsz, de mindenki maga döntése, hogy mit csinál.  ;)

Az meg, hogy félévig valami pekecben tárolod a váltóolajat amit aztán visszaöntessz, NO KOMMENT..  :cool2:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26549 Dátum: 2015.01.14 08:09:36 »
Már kismilliószor leírtam hogy azért nem hagyom benne nyárra a 75W-t mert ez egyfokozatú és a gyártó többfokozatú olajat ír elő ebbe a váltóba. Tehát eleve hígabb, de nyáron brutálisan híg a többfokozatú 75W-90-eshez képest, hiszen az egy 90-es olaj..
Azt meg nem értem mire írtad miben tárolom, mert normális olajos flakonba tárolom...

De nem érdekel, mindenki törődjön a saját dolgával, én csak leírtam hogy csinálom, és én hogy találom jónak, mondtam már mindenki saját dolga, hogy csinálja, hogy teszi tönkre az autóját, vagy hogy nem.