Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5870884 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25110 Dátum: 2014.03.13 07:16:28 »
A problémám,csak úgy mint a  volt carinámmal a motorral van.Nehogy szegénykeverékes legyen!!
Ez biztos, hogy nem szegénykeverékes.
Az, hogy ez hány LE nem vennék rá mérget.
A motortér nem úgy néz ki, mint az enyémben, ami 88LE-s. De nem is úgy néz ki, mint a 95-97 közt gyártott 75LE-s (más a szívótorok). És nem is úgy néz ki, mint az E11-ben használt 86LE-s. (abban nincs elosztó, hanem dupla trafós dupla szikrás a gyújtás.)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25111 Dátum: 2014.03.13 08:16:47 »
Szia!
Kollégám akar venni egyet.Ez nem szegénykeverékes ugye?(Carinába én belefutottam)
Konkrét kérdés csak annyi,hogy ez is a legendás elnyűhetetlenek közzé tartozik-e?
Szimpi az autó.Ezt-azt leszámítva.Vagy valaki tud-e róla valamit
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_xli_klima---m.o-i-7721077
Én sem vennék neppertől, meg szedánt sem, de ez egyéni preferencia. A rozsda miatt necces, az nem két fillér... A motor elnyűhetetlen, ha volt gazdája az autónak és nem csak tulaja. Az enyémben (nem E10, hanem már E11, 99-es), 220 ezer van és nem eszi az olajat, nincs semmi baja. Az alkatrészek nem vészes árúak hozzá, szerelőt is sztem tudnék mondani hozzá, ha kell, Érden normális áron. Kérdés, hogy egyébként milyen a kocsi, át kéne vizsgáltatni egy szervizben állapotfelmérésen, mert azért ha a lengéscsillapító, kuplunghoz hozzá kell nyúlni, az már húzós lehet összességében (ha egyszerre kell rákölteni). Mindenesetre a vételárhoz adjon hozzá első szerviz/átírás/bizti miatt még egy százast (vezérlés, vásárlás utáni kötelezők cseréje).
Nekem csak ilyen képem van a motorról.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.13 08:18:45 írta kleingy »
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25112 Dátum: 2014.03.13 08:47:57 »
50-100.000 Ft-ot akkor elég félre rakni az autó vételárán felül, ha új gumigarnitúrát nem kell hozzá venni.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25113 Dátum: 2014.03.13 08:50:53 »
50-100.000 Ft-ot akkor elég félre rakni az autó vételárán felül, ha új gumigarnitúrát nem kell hozzá venni.  ;)
Jogos, 50 ezer forint körül van egy normálisabb szett gumi.  :yes:
         

Pa7r1k

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25114 Dátum: 2014.03.13 18:55:14 »
Sziasztok!

Nos segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy corolla e11 es ráncfelvarott gépállatom, útólagosan van beszerelve a központi zár (nem távírányítóval nyitható, csak kulcs) ha jól tudom bosh márkájú (jó sz*r :D ) a probléma az hogy kinyitom bal oldalt akkor nem nyitja a többit de viszont a kormány oszlop környékén jön egy kattogó hang, és akkor fogja be ha felhúzom a jobb oldalit. Ez fordított helyzetben is fentáll. A kérdésem az lenne hogy tudtok-e valami megoldást erre, kapcsoló hiba vagy biztosíték vagy mi egyébb lehetne. Ill. ma találtam meg a bal oldalon a kinyitható tartó mögött egy biztosíték táblát, vajon oda lehet bekötve a zár?

Válaszotokat köszönöm
Üdv Patrik.!

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25115 Dátum: 2014.03.13 19:13:13 »
Sziasztok!

Nos segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy corolla e11 es ráncfelvarott gépállatom, útólagosan van beszerelve a központi zár (nem távírányítóval nyitható, csak kulcs) ha jól tudom bosh márkájú (jó sz*r :D ) a probléma az hogy kinyitom bal oldalt akkor nem nyitja a többit de viszont a kormány oszlop környékén jön egy kattogó hang, és akkor fogja be ha felhúzom a jobb oldalit. Ez fordított helyzetben is fentáll. A kérdésem az lenne hogy tudtok-e valami megoldást erre, kapcsoló hiba vagy biztosíték vagy mi egyébb lehetne. Ill. ma találtam meg a bal oldalon a kinyitható tartó mögött egy biztosíték táblát, vajon oda lehet bekötve a zár?

Válaszotokat köszönöm
Üdv Patrik.!

Szia!
nem hinném, hogy Bosch lenne, vagy valamelyik vezérlő motor romlott el (5 vezetékes), vagy az elektronikája...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25116 Dátum: 2014.03.13 19:36:48 »
Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólását!De inkább letesz róla.Bár szerintem ennyi pénzért nem annyira rossz.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25117 Dátum: 2014.03.13 20:14:06 »
Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólását!De inkább letesz róla.Bár szerintem ennyi pénzért nem annyira rossz.
Nem hiszem hogy 400 környékén kapni fog olyan autót, amire mégegyszer ugyanennyit nem kell rákölteni.
Max melósautónak, ahol nem számít ha kopog a futómű, valahogy húzza ki köv vizsgáig és ne csússzon a kuplung, aztán megy donornak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

ördög

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25118 Dátum: 2014.03.14 14:35:29 »
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni egy kuplungal kapcsolatos problémában.
Konkrétan:váltás után amikor engedem rá a kuplungot, még a holtpont előtt rádobja,így nem éppen zökkenőmentes az erőátvitel.
Ha valaki találkozott már ilyennel vagy tudja a probléma forrását,megköszönöm a hasznos infót!
Ja igen és még egy,a legkisebb gázadásra is felpörög a motor kétezer fölé es és pár másodpercig tartja is.Ez mi a t...mért van?

Előre is kösz!Ördög
 









egri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25119 Dátum: 2014.03.14 20:18:57 »
Sziasztok kérlek segitsetek !! Jelentkezett egy hiba ma. világitott az oil change lámpa az olajat már elött kicseréltem mielött kivillant vona. gondoltam majd kialszik mivel észleli a friss olajat. nem igy történt gondoltam leveszem az pozitiv aksi sarut, 30 perc mulva viszaraktam. és a navigácio meggajdult kiirt valami angol szoiveget meg japánt...lenyitottam az elölapját de már vissza se akar csukodni ....teljes káosz..:D :cry:


Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25120 Dátum: 2014.03.14 21:53:08 »
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni egy kuplungal kapcsolatos problémában.
Konkrétan:váltás után amikor engedem rá a kuplungot, még a holtpont előtt rádobja,így nem éppen zökkenőmentes az erőátvitel.
Ha valaki találkozott már ilyennel vagy tudja a probléma forrását,megköszönöm a hasznos infót!
Ja igen és még egy,a legkisebb gázadásra is felpörög a motor kétezer fölé es és pár másodpercig tartja is.Ez mi a t...mért van?

Előre is kösz!Ördög

Kinyomocsapagy, szerkezet lehet elfaradt...
Volt mar cserlve?
Ha igen egybe minden?
Mert annak van csak ertelme.
Kb 110 ezret elmegy nekem 120at birt ki.
Valeo szett 21-24 ezer ft es tokeletes:) kompletten mindennel.
Konrád

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25121 Dátum: 2014.03.21 15:12:59 »
 :cry: :cry: :cry:

Ebből az autóból kompletten össze tudnám rakatni a Corit, pont ilyet keresnék hozzá, ami TK-s és az eleje sérült csak...150-ért elhozatnám, szerintem munkadíjjal ezen felül még kb 250e-ből meglehetne csinálni az enyémet.

Qrva lakáshitel... :censored: :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25122 Dátum: 2014.03.21 15:29:28 »
Ezt elhozod, megcsináltatod és eladod, sokkal jobban jössz ki mintha csak ott állna..  :whistling:

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25123 Dátum: 2014.03.21 20:35:36 »
:cry: :cry: :cry:

Ebből az autóból kompletten össze tudnám rakatni a Corit, pont ilyet keresnék hozzá, ami TK-s és az eleje sérült csak...150-ért elhozatnám, szerintem munkadíjjal ezen felül még kb 250e-ből meglehetne csinálni az enyémet.

Qrva lakáshitel... :censored: :cry:
A tulaj eladja neked, ÁT KELLL ÍÍRATNOD. Te mint magánszemély, nem tudod a forgalomból kivonni. A gondolatod el fog veszni a bürokráciában.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #25124 Dátum: 2014.03.21 20:38:51 »
hogyne tudná kivonatni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки