Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026002 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24750 Dátum: 2013.12.20 07:40:23 »
Hali,

ha a három motortartó gumibak közül a középső szétszakadt (a másik kettőn nem látni, csak repedéseket), az nagyon nagy baj? milyen fontosságszintű  beavatkozást igényel? (külföldön vagyok)
Szerintem minél előbb érdemes kicserélni. Így sokkal jobban stresszelődik a többi motortartó és a hátsót sokkal nagyobb szívás szerelni. A kipuff flexibilis csöve is tönkremehet. A sok hirtelen terhelésváltást (gáz - motorfék között) jobb kerülni addig.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24751 Dátum: 2013.12.20 15:10:06 »
Szerintem minél előbb érdemes kicserélni. Így sokkal jobban stresszelődik a többi motortartó és a hátsót sokkal nagyobb szívás szerelni. A kipuff flexibilis csöve is tönkremehet. A sok hirtelen terhelésváltást (gáz - motorfék között) jobb kerülni addig.

köszi,
meglátogatok akkor egy helyi szakit itt ez ügyben.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24752 Dátum: 2013.12.20 19:52:20 »
egyébként, mennyire lehet macerás kicserélni a motortartóbakokat?

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24753 Dátum: 2013.12.21 01:38:27 »
Az első és a vezérlés oldali könnyen hozzáférhető 2-2 csavar tartja a kasztnihoz és a motorhoz. A váltó oldalihoz ki kell venni az akksit, le kell bontani a légszűrőházat és a csöveket, talán az sem annyira vészes. A hátsót még nem is nagyon láttam :)
Egyenként kell cserélni és vagy az olajteknőnél alátámasztani a motort (nagy felületen feküdjön fel, hogy ne nyomódjon be), vagy fellógatni a kampónál.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24754 Dátum: 2013.12.23 21:38:28 »
Az első és a vezérlés oldali könnyen hozzáférhető 2-2 csavar tartja a kasztnihoz és a motorhoz. A váltó oldalihoz ki kell venni az akksit, le kell bontani a légszűrőházat és a csöveket, talán az sem annyira vészes. A hátsót még nem is nagyon láttam :)
Egyenként kell cserélni és vagy az olajteknőnél alátámasztani a motort (nagy felületen feküdjön fel, hogy ne nyomódjon be), vagy fellógatni a kampónál.

am, köszi az infót (el is felejtettem reagálni)

diegho

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24755 Dátum: 2013.12.24 18:26:40 »
Így karácsonyra egy tipikus made in japan toyota történet.

Múlt hét szerdán éppen a védőnő előtt álltam és vártam párom, gondoltam megnézem mikor jár le a műszaki, hiszen 94 februári forgalomba helyezésnél ez hamarosan jönni fog. Kinyitom a forgalmit 2013 12. 13. Azannya, ez lejárt. Hívom szerelőmet. Kérdi hány éves az autó? Mondom 20. Hát azt nehéz lesz így 1 nap alatt átnézni, megcsinálni és elvinni, de menjek be hozzá. Még megkérdezte, hogy mennyire rohad, mondtam neki, hogy annyira, mint a gyárból kigurulásakor. Bementem hozzá. Mosolyogva áll. Azt mondja nem tudta elképzelni ki a fene hívja őt corolla műszaki miatt, hozzá nem hordanak corollát (sokáig a carinát hordtam hozzá, ugyanaz a szín és nem ugrott be neki, hogy ki vagyok), de ezt át se nézi, hagyjam ott, írjuk meg a meghatalmazást és másnap mehetek érte. Csütörtökön 11-kor hívott, hogy kész a műszaki, meg se nézte (tudja, hogy minden apró szar miatt elviszem hozzá), csak bement az állomásra, minden ok. Ennyi. 20 éves autó. 27-et fizettem neki.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24756 Dátum: 2013.12.25 11:07:16 »
Hány km van a gépben? :)
Végig garázsos, vagy, hogy hogy nem rohad? (Szélvédő körül, hátsó sárvédő ívek, küszöb vége, hátsó lökös burkolat jobb vége alatt?)

Nekem is mostanában vizsgázott, de én személyesen vittem. Külön nem volt vizsgára felkészítés, mert szeretem mindig kifogástalan állapotban tartani.
A CO mérésnél rezgett a léc, amúgy dícséretet kapott a kocsi (a megkímélt állapot és a fék/futómű témakörben).

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24757 Dátum: 2013.12.25 12:27:25 »
A CO mérésnél rezgett a léc, amúgy dícséretet kapott a kocsi (a megkímélt állapot és a fék/futómű témakörben).
CO mérésnél nálam csak a katalizátor bemelegedését kellett megvárni hogy hozza az értékeket.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24758 Dátum: 2013.12.26 20:43:36 »
Utólagosan is Nagyon Boldog Karácsonyt Mindenkinek!  :tc:  :ser:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

diegho

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24759 Dátum: 2013.12.27 12:50:04 »
Hány km van a gépben? :)
Végig garázsos, vagy, hogy hogy nem rohad? (Szélvédő körül, hátsó sárvédő ívek, küszöb vége, hátsó lökös burkolat jobb vége alatt?)

Nekem is mostanában vizsgázott, de én személyesen vittem. Külön nem volt vizsgára felkészítés, mert szeretem mindig kifogástalan állapotban tartani.
A CO mérésnél rezgett a léc, amúgy dícséretet kapott a kocsi (a megkímélt állapot és a fék/futómű témakörben).

131e van benne, garázsos, de nem különösebben vigyáztak rá. Elég sok karcolás van rajta, de rohadás sehol, majd lövök róla képeket.

Zozi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24760 Dátum: 2013.12.27 19:56:03 »
Sziasztok,
Eszrevettem az automban, hogy a hatso kodlampa csak a bal oldalon van bekotve, pedig megvan a lampatestben a helye jobb oldalon is. Izzot hiaba teszek bele, mert latszik, hogy a csatlakozoban kevesebb a kabel mint a bal oldaliban. Muszakin lehet ez problema, ha mindket oldalon vilagitana? Ismertek helyet pesten, ahol olcson bekotnek nekem?

egri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24761 Dátum: 2013.12.27 21:22:54 »
Sziasztok! eladó.........

Flood miatt eltávolítva.
A hirdetés piactéren megtalálható.

Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.28 08:18:31 írta Trotter66 »

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24762 Dátum: 2013.12.29 09:39:04 »
Eszrevettem az automban, hogy a hatso kodlampa csak a bal oldalon van bekotve, pedig megvan a lampatestben a helye jobb oldalon is. Izzot hiaba teszek bele, mert latszik, hogy a csatlakozoban kevesebb a kabel mint a bal oldaliban. Muszakin lehet ez problema, ha mindket oldalon vilagitana? Ismertek helyet pesten, ahol olcson bekotnek nekem?
Eleinte én is azt hittem, hogy kiégett, ki akartam cserélni. :)
Ezekben gyárilag csak egy hátsó ködlámpa van, mint, ahogy sok más autón is.
Műszakin abszolút nem probléma. Amikor vizsgáztattam velem mindent végigkapcsoltattak (duda irányjelző, abalktörlő ablakmosó, hátsó ablakmosó is, tolató lámpa), de a hátsó ködlámpát nem kérték, azért azt is kapcsolgattam.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24763 Dátum: 2013.12.30 01:04:33 »
Sziasztok,

Több hirdetésben is olvastam, hogy olyan Corollàt/Avensist àrulnak, amiben hütött kesztyütarto van. Nos, az én Corollàm SOL felszereltségü ugyan, de nem hinném, hogy lenne benne ilyen extra... Hogyan tudnék megbizonyosodni arrol, hogy van-e az automban ilyesmi, ami lehet valami okbol kifolyolag esetleg nem müködik?

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24764 Dátum: 2013.12.30 02:01:37 »
...  Corollàt/Avensist àrulnak, amiben hütött kesztyütarto van. ...Hogyan tudnék megbizonyosodni arrol, hogy van-e az automban ilyesmi
Kinyitod a kesztyűtartót, ha van a klimától levegő bevezetés, akkor hűtött-vagy fűtött. Utólag is be lehet csövezni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.30 02:05:52 írta Agyarka »