Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029095 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24630 Dátum: 2013.11.28 16:50:59 »
A km számláló és a sebességmérő tud csalni fe/lefelé, attól függ milyen az eltérés.
Illetve bizonyos esetekben hozzérhet a dobhoz a gumi, ha mondjuk teljesen alászeded a kormányt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

2ozz

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24631 Dátum: 2013.11.28 16:54:14 »
A km számláló és a sebességmérő tud csalni fe/lefelé, attól függ milyen az eltérés.
Illetve bizonyos esetekben hozzérhet a dobhoz a gumi, ha mondjuk teljesen alászeded a kormányt.
Ezekkel tisztában vagyok, tudom mennyit csal a sebességmérőm... és mivel kevesebb a per szám, mint a gyári váltóméret, így nem hiszem h bele fog érni.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24632 Dátum: 2013.11.28 17:55:58 »
A Toyotában lehet kapni ilyet, jelenleg pont van valami "akció" rá, ajánlgatják is mindenkinek.
Haverom faterja kipróbálta a Celicájába, azt mondta hogy érzékeli a különbséget.  :yes:
Szia,

Meg tudnàd mondani mi a neve ennek a terméknek? Vajon csak a Toyotànàl lehet ilyet kapni, vagy akàr màshol is?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

2ozz

  • Vendég
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24633 Dátum: 2013.11.28 18:03:18 »
Köszi :D
Ilyen kérdésekben általában igazam szokott lenni, mivel ebben dolgozok :P
Nos, akkor neked is reagálok: Lehet h igazad van, lehet h nem, jó pár órát töltöttem a jogszabályok böngészésével, és nem találtam erre utaló konkrét részt, de az tuti h nem vállalom be, mert nincsen hangulatom komolyabb jogi vitát nyitni egy közlekedési járőrrel, mert akkor le kellene süllyednem a szintjükre és legyőznének a rutinukkal...  [rohog]

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24634 Dátum: 2013.11.28 20:06:36 »
Nos, akkor neked is reagálok: Lehet h igazad van, lehet h nem, jó pár órát töltöttem a jogszabályok böngészésével, és nem találtam erre utaló konkrét részt, de az tuti h nem vállalom be, mert nincsen hangulatom komolyabb jogi vitát nyitni egy közlekedési járőrrel, mert akkor le kellene süllyednem a szintjükre és legyőznének a rutinukkal...  [rohog]
miből gondolod,h nem alacsonyabb szinten vagy,m egy közlekedési járőr???
ebből a szólásodból meg épp az jön le,h lentebb vagy a szintjüknél...és még ráadásul kiderül az is,h nem tudod értelmezni azt amit órákon át olvasol... :otlet: :hmmmm: :cry: :cry:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24635 Dátum: 2013.11.28 20:16:31 »
Most nem azert de ez corolla topik, corollaba hal Istennek rendort nem lattam meg:)
Akibort biztos erzekenyen erinti a rendorokrol alkotott velemenyed :whistling:

Amugy meg igaza van, ha jon a rendor akkor ugyis te szivsz :devil: a foliat en is levetettem, muszaki miatt azota meg nem rakattam vissza, egyszeruen nem eri meg...
Az osszes tuning ami akocsimra kerult mind gyari pl, hogy eselye se legyen belekotni :cool2:
Noban se kellene ujra vizsgaztatnom a corimat.
Konrád

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24636 Dátum: 2013.11.28 20:20:05 »
de,a járőr corival jön,ami megállítja.
pl.a 9kerben;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24637 Dátum: 2013.11.28 20:23:02 »
Nem nagyon látom a számokon kívül a problémát, a váltómérettől való eltéréssel. Milyen következménye van ennek?
Üdv!

A váltóméretről:
Nekem 185/65 R 14 a gyári méret, illetve 175/70 R14-et ír a könyv, meg a kocsin a matrica.

Nem néztem meg, és 175/65 R14 gumikat vettem rá. Mert azokkal is kaptam, nem figyeltem. Azt hittem, megüt a guta, mikor kiderült a tévedés. Volt benne vagy 2000 km, mondom a gumisnak, mennyiért veszi vissza őket, kb. az eredeti ára feléért sem. De csak elmegy, nem nagy különbség. Gondoltam én kis naív.
Ja. Hihetetlen, hogy mik jönnek elő. Csak két példát írok.
Autópályán számottevően (!) jobban kellett pörgetni, hogy menjek valós 130-cal, mert ott szoktam vezetni, ha már pálya. Csúcsfogyasztást produkált, 8 liter fölöttit. Ez nem elég, Pécsen a klinika előtti parkoló elég árkos. Na ott úgy leért az alja, hogy majdnem agyvérzést kaptam. Idén lecseréltem 185/65-re őket, elegem lett, de nagyon. Egy-két centi miatt, nem hittem volna  :ph34r:
Én a gyári méretnél maradok, ha lehetőségem van rá!

A tengelyeknél eltérő gumiméret esetén viszont kérdés, hogy mekkora az eltérés a kerületben és mennyire kezeli le az ABS vezérlő? Ha véletlenül csúszásnak ítéli meg, az is érdekes  lehet  :hmmmm:

2ozz

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24638 Dátum: 2013.11.28 20:39:55 »
Akkor egy füst alatt mindenkinek reagálok:
Robi: Nem bántom a rendőröket, tisztelem a munkájukat, csak utálom ha szőrszálat hasogatnak és nem vagyok benne biztos h a jogszabályt ők is így értelmezik, az esetleges félreértésből lehet gond és drága az ügyvéd...
vd1234:
Nekem most kisebb van rajta /65 helyett /55, de sosem zavart, odafigyelek h ne feküdjön fel sehol, a magasabb fordulatszám igaz, de nem zavaró mértékű, télen amúgy is többet fogyaszt, szal az a plusz 2 deci/100km már nem számottevő.
Azt a parkolót ismerem, ott a gyári méretű gumival is felfekszik ha béna vagy.
ABS nincsen a kocsiban, szal nem tudja másképpen kezelni, a jogszabályból egyértelműen kiderül h lehet tengelyenként eltérő méretű a gumi, de konkrétan nincsen leírva benne ez a tény, szal értelmezés kérdése. Tudom a Smart meg néhány hátsókerékhajtásos német autó esetén gyárilag így szerelik, de sajna több embertől hallottam h mind a 4 keréken egyforma méretűnek kell lennie.
Konrad:
Igen erre céloztam, hiába magyarázom a rendőrnek h téved, ő a rendőr, megírja a csekket, én meg mehetek a bíróságra pereskedni, ami a végén nekem többe fog kerülni, mint befizetni a csekket. Ha a rendőrrel sokat szívózok még a rendszámomat is leveszi, arról nem is beszélve h ők ketten vannak, én egyedül, tehát az ő szavuk lesz a frankó...
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.28 20:45:33 írta 2ozz »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24639 Dátum: 2013.11.28 20:43:58 »
...
vd1234:
Nekem most kisebb van rajta /65 helyett /55, de sosem zavart, odafigyelek h ne feküdjön fel sehol, a magasabb fordulatszám igaz, de nem zavaró mértékű, télen amúgy is többet fogyaszt, szal az a plusz 2 deci/100km már nem számottevő.
Azt a parkolót ismerem, ott a gyári méretű gumival is felfekszik ha béna vagy.
...

185/65-tel nem ült fel soha, de legyen igazad, béna vagyok. Mondjuk jópár km-t vezettem földesutakon, de mindegy. Visszatérhetünk rá, majd ha hasonlóan jársz.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.28 20:47:56 írta vd1234 »

2ozz

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24640 Dátum: 2013.11.28 20:47:01 »
185/65-tel nem ült fel soha, de legyen igazad, béna vagyok. Visszatérhetünk rá, majd ha hasonlóan jársz.
ABS kérdésre is írhatnál valami építőt.
Reagáltam, nem téged bénázlak, de ha ott nem figyelsz mindenképpen felfekszik, és Pécsen egyébként is van néhány magas padka.

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24642 Dátum: 2013.11.28 20:49:04 »
Reagáltam, nem téged bénázlak, de ha ott nem figyelsz mindenképpen felfekszik, és Pécsen egyébként is van néhány magas padka.
Közben észrevettem. Elég egy olyan dolog, hogy jön egy gyalogos, aki nem figyel, és ráfékezel, Ha gyárival 0,1mm-rel elment, akkor most egy centivel belever. Ennyi. Hol van Pécsen egyébként  olyan magas padka például, ami máshol nincs?
Amúgy ha egy autót úgy ad ki a gyár, hogy egyforma kerekek vannak mindenhol, akkor a futóművet is arra méretezik szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.28 20:51:18 írta vd1234 »

2ozz

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24643 Dátum: 2013.11.28 20:51:52 »
Közben észrevettem.
De ha egy autót úgy ad ki a gyár, hogy egyforma kerekek vannak mindenhol, akkor a futóművet is arra méretezik szerintem.
Aham, ezért is nem célszerű tengelyenként eltérő méretet feltenni...
Szerencsére Bp-en eléggé sima mindenhol a talaj... A foci pályától a régi 6os felé eső első utcában van egy olyan hely, ahol a padkáról lejönni még a gyári váltómérettel is művészet volt. Hidd el, olyan kellemes 20-25centis padkák itt Bp-en is vannak, h a fekvőrendőrökről már ne is beszéljek.
A mostani gumijaim last minute vásárlás volt, két napom volt téligumit keríteni, ilyenek voltak azonnal felrakhatók.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.28 20:57:03 írta 2ozz »

2ozz

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24644 Dátum: 2013.11.28 21:19:46 »
miből gondolod,h nem alacsonyabb szinten vagy,m egy közlekedési járőr???
ebből a szólásodból meg épp az jön le,h lentebb vagy a szintjüknél...és még ráadásul kiderül az is,h nem tudod értelmezni azt amit órákon át olvasol... :otlet: :hmmmm: :cry: :cry:
Erre most nem reagálok, lehet h nem tűné a nyomda festéket a véleményem, eddig intelligens embernek tartottalak aki tud a sorok között olvasni...
De ha ennyire magadra veszed akkor sajnálom, nem akartam a lelkedbe gázolni...