Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6007854 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22845 Dátum: 2012.11.16 14:14:31 »
Ja, csak egyelőre most egy jó ideje ott tartunk, hogy eleve drágább a dízelmotorral felszerelt autó és a gázolaj is drágább.  :D
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22846 Dátum: 2012.11.16 14:35:36 »
Ja, csak egyelőre most egy jó ideje ott tartunk, hogy eleve drágább a dízelmotorral felszerelt autó és a gázolaj is drágább.  :D
Nem , használtan nincs különbség a benzines és diesel között, ránézésre a hahun :no: Talán még a különböző motorok között se (gondolom mindkettőből a kicsik válltak be jobban, vagy gyakoribbak)
Az hogy drágább a gázolaj nem sokat számit, ha figyelembe veszed mennyivel kevesebbet fogyaszt a diesel.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22847 Dátum: 2012.11.16 14:39:51 »
Furi, E12-nél és COV-nál eddig bizony sok százezer difi volt a benzin-dízel közt használtan.
Hiába olcsóbb a dízel, ha nem mész vele annyit, hogy megérje. Ki kell számolni. Plusz ugye nem egészséges naponta pár km-re dízelt használni, mert az kvázi csak hidegjárat.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22848 Dátum: 2012.11.16 14:44:45 »
Furi, E12-nél és COV-nál eddig bizony sok százezer difi volt a benzin-dízel közt használtan.
Hiába olcsóbb a dízel, ha nem mész vele annyit, hogy megérje. Ki kell számolni. Plusz ugye nem egészséges naponta pár km-re dízelt használni, mert az kvázi csak hidegjárat.
Mai cáfolat  :flowers:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22849 Dátum: 2012.11.16 14:54:49 »
url=http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2012/11/15/autot_egy_kilometerre/]Mai cáfolat[/url]  :flowers:
:clap: Kéne rövid távra a francnak dízel. Amikor a régi jobb esetben 6 km után már talán elkezdett langyosat adni és mire beértem melóba 12 km után, már majdnem meleg is volt. :devil: Bár igaz, 1 km-t nem gond fázni. Ez hülye, tényleg valaki erre koptat egy autót??? :eek: Az ilyet kéne ütni, addig, amíg... :cry:
         

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22850 Dátum: 2012.11.16 14:59:20 »
Mai cáfolat  :flowers:
Autót 1 km-es utakra. Normális ez az ember? :censored: Legyilkolja szegény autót :cry:. Csak abban az esetben érthető, ha mozgássérült.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22851 Dátum: 2012.11.16 15:01:16 »
:clap: Kéne rövid távra a francnak dízel. Amikor a régi jobb esetben 6 km után már talán elkezdett langyosat adni és mire beértem melóba 12 km után, már majdnem meleg is volt. :devil: Bár igaz, 1 km-t nem gond fázni. Ez hülye, tényleg valaki erre koptat egy autót??? :eek: Az ilyet kéne ütni, addig, amíg... :cry:
Azért Pöstön vannak olyan utszák (bizonyos kerületekben), ahol nem szivesen sétálnál le 1km-t se  :devil:
Autót 1 km-es utakra. Normális ez az ember? :censored: Legyilkolja szegény autót :cry:. Csak abban az esetben érthető, ha mozgássérült.
Azt szerintem említette volna.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22852 Dátum: 2012.11.16 15:09:49 »
:clap: Kéne rövid távra a francnak dízel. Amikor a régi jobb esetben 6 km után már talán elkezdett langyosat adni és mire beértem melóba 12 km után, már majdnem meleg is volt. :devil: Bár igaz, 1 km-t nem gond fázni. Ez hülye, tényleg valaki erre koptat egy autót??? :eek: Az ilyet kéne ütni, addig, amíg... :cry:
Van az éremnek egy másik oldala: azért gazdaságos a diesel rövid távon, mert nem termel feleslegesen hőt. A benzines szét szivatja magát, ami nagy fogyasztást eredményez.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22853 Dátum: 2012.11.16 15:12:43 »
Akkor majd anyámnak keresünk dízel Suzukit 5 km-re.  :D
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22854 Dátum: 2012.11.16 15:13:59 »
Van az éremnek egy másik oldala: azért gazdaságos a diesel rövid távon, mert nem termel feleslegesen hőt. A benzines szét szivatja magát, ami nagy fogyasztást eredményez.
Igen, pont erről van szó a linken :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22855 Dátum: 2012.11.16 15:17:57 »
Igen, pont erről van szó a linken :D
Ok, bocs, már régebben olvastam :D de valahogy belémivódott [rohog]

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22856 Dátum: 2012.11.16 16:50:11 »
Elöször is köszönöm a valaszokat.
Hat ha igy elünk tovabb ahogy eddig akkor kb evente max 5-6 ezer km-et evente.Többet nem szerintem.
Eddig a csaladban csak toyota corolla volt.
Elsö egy toyota corolla gt dohc 1.6 82-es,aztan egy toyota corolla 1.3 sedan 89-es,jelenleg egy 93-as,1.4-es corolla lifback ha jol irom.
Mindegyik benzines volt,mühelyben csak müszakinal voltak!!!!! Nem merek,es talan nem is akarok mas markat valasztani babonabol!Meg yaris utan erdeklödtem itt,de inkabb nem!
Ez az emlitett corolla meg tetszik is  formailag.
Szoval valahogy szivem szerint az 1.6 os benzinest valasztanam.De mi is lenne a különbseg az 1.4 es kepest.Ahogy en hasznalom az  autot lehet csak a tudat ,hogy a nagyobb motor van bennne!?
Amugy erdekesseg keppen irom csak hogy nemreg ertünk vissza BRETAGNE-i utunkrol az emlitett 1.4 es corollaval.Le is fenykepeztem,mert azt hittem lehet ide kepet feltölteni, a point trevignon-nal ,hogy ide is elvitt minket meg haza is hozott benzin fejeben.Ez a corolla!Üdv


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22857 Dátum: 2012.11.16 16:52:29 »
Akkor majd anyámnak keresünk dízel Suzukit 5 km-re.  :D
Nem lesz nehéz, van a 2005 után gyárott swiftből 1.3ddis, jóféle fiat multijet dízellel (ezt szerelték a corsákba is, év motorja volt).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22858 Dátum: 2012.11.16 16:55:11 »
Hat ha igy elünk tovabb ahogy eddig akkor kb evente max 5-6 ezer km-et evente.Többet nem szerintem.
Akkor egyértelműen benzines!
Az 1.4 és az 1.6 között szerintem nincs sok különbség. Én azért vettem végül 1.4-est, mert ugyanazok a váltóáttételek, tehát 130-nál ugyanúgy 4000-et forog, akkor meg minek a nagyobb motor. Eddig nem éreztem, hogy gyenge lenne, pedig többször megjártam Lengyelországot 4 fővel, illetve most nyáron Dubrovnikot és jórészt 4 fővel, mindig elég volt. Volt, hogy vissza kellett váltani és nagyon pörgetni, ez van akit zavar, engem nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22859 Dátum: 2012.11.16 16:56:55 »
@smithi1979: Azt szokták mondani, hogy évi 20 ezer alatt meg se forduljon az ember fejében a dízel.
Fotót meg lehet csatolni (hsz alatt "Csatolmányok és további opciók", max 200 kb méretben.  :)

mondi: nem nyert, csak vicc volt a dízel Su, mivel anyámnak napi 2x5 km-re kéne egy üthető-vágható kocsi, amit ott hagyna a város központjában (ergo bármi történhet vele, tehát max 300 ezer forintig filóznak rajta jelenleg). A családi autót sajnálnák erre, hiszen nagyon jó állapotban van ehhez a ridegtartáshoz.