Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6022302 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22725 Dátum: 2012.10.23 11:09:30 »
itt tudtommal, rendben van minden:
http://castrolmintabolt.hu/castrol-mintabolt
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22726 Dátum: 2012.10.23 11:12:31 »
itt tudtommal, rendben van minden:
http://castrolmintabolt.hu/castrol-mintabolt
Vagy az olajdokk. Unokahugom ott melózik,bárditól meg a castrol mintaboltból veszik az olajakat.
Az ott dolgozók pici kedvezményt is kapnak.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22727 Dátum: 2012.10.23 11:18:19 »
A kérdésekre azt tudom válaszolni, hogy a netről rendeltem a Castrol olajat (castrolmintabolt.hu.ról) 4 l-es kiszerelésben.

Nekem gyanús, hogy belefutott egy hamis Castrol olajba...még a flakont is hamisítják...
Castrol nagyon jó olaj, de csak biztos forrásból...

Milyen megbízható helyet tudsz, ahol Castrol olajat lehet venni? Azért kérdezem, mert majd szeretnék Castrol-t, vagy LM-t venni, és nem szeretnék pórul járni  :no:

itt tudtommal, rendben van minden:
http://castrolmintabolt.hu/castrol-mintabolt

 [rohog]
Ez jó volt!
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.23 11:21:00 írta Soma01 »

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22728 Dátum: 2012.10.23 11:24:07 »
[rohog]
Ez jó volt!

Gondolom láttál már hamis flakont...én igen...és nem tudtam megkülönböztetni az eredetitől, amíg meg nem mutatták miben különbözik...

A motort a kedves kollégának minden kép szét kell bontani a kopogás miatt...

Más segíteni akaró embert kiröhögni nem szép dolog  :censored:
nem kapok jutalékot se semmit, csak kérdezték, hogy ÉN honnan vennék, ha vennék...én mobil1, shell motorolajat használok...


E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22729 Dátum: 2012.10.23 12:50:38 »
Yautja, barátom, félreértetted picit, mert az előzőekben kismozso pont azt írta, hogy a castrolmintaboltból rendelte az olajat...  :whistling: :flowers:
Ez azért is gáz, mert, ha tényleg egy hamisítványba botlott bele, akkor az cink a mintabolt számára, én biztosan jelezném feléjük ezen problémát.  :censored:
Most folytathatnám azzal, hogy Pont ezért nem veszek soha többé Castrol olajat, mert egyszerűen nem tudhatom, hogy melyik a hamis és melyik a nem...hadd ne az autómon próbálgassam. Inkább - ahogy írtad is - Mobil olajat, vagy kicsit drágábban LM olajat veszek, azokról nem hallani ilyen csalásokat... Viszont, ha igaz, hogy a Castrolokat tényleg Soltvadkerten "finomítják" (ahogy azt a CCH fórumon toyotib írta), hááát, Castrol ide, vagy oda, köszi nekem nem fog kelleni...  :ph34r:

Viszont, kismozso esetében igen gyanus, hogy az olajfogyás hirtelen nagy mennyiségben következett be!  :hmmmm:
Jól gondolom, ha azt tanácsolom neki, hogy mihamarabb cserélje le ezt az olajat, ami benne van?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22730 Dátum: 2012.10.23 12:55:44 »
itt tudtommal, rendben van minden:
http://castrolmintabolt.hu/castrol-mintabolt
Köszi az infót!
Olajos topicban többen a formula3000-re voksolnak, de lehet, hogy inkább mégis LM lesz és nem Castrol :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22731 Dátum: 2012.10.23 13:24:18 »
Köszi az infót!
Olajos topicban többen a formula3000-re voksolnak, de lehet, hogy inkább mégis LM lesz és nem Castrol :hmmmm:
vd, kötve hiszem, hogy bármiféle problémád adódna a felújított motorodnak azért, mert LM olajat használsz... sőőőt!
Még nem tudok a szubjektív érzéseimnél objektívebb véleményt mondani az LM-ről, de bőven megvan az esélye, hogy egy év múlva a következő olajcserénél is maradok ennél. Tudom, ezt írtam anno a Q8-ra is, így nem adnám ezért az ígéretért a diplomámat, de kb ugyanaz az érzésem az LM-mel is, mint a Q8-cal. Minden fordulaton, hidegen és melegen is könnyebben jár a motor, és szebb a hangja is. Ez lehet placebo is, ezért nem mennék bele még mélyebben.
A lényeg, hogy ha ki tudod és akarod adni a Top Tec 4100-ért azt az 5000Ft-tal többet (Mobil Super 3000 5w-40-hez képest), akkor nyugodtan tedd meg, nem hiszem, hogy csalódni fogsz benne.

(Számomra megdöbbentő volt, hogy amikor kibontottuk és megszagoltam, konkrétan almalé illata(!) volt, nem pedig olajszaga)  :D

 ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22732 Dátum: 2012.10.23 13:41:08 »
vd, kötve hiszem, hogy bármiféle problémád adódna a felújított motorodnak azért, mert LM olajat használsz... sőőőt!
Még nem tudok a szubjektív érzéseimnél objektívebb véleményt mondani az LM-ről, de bőven megvan az esélye, hogy egy év múlva a következő olajcserénél is maradok ennél. Tudom, ezt írtam anno a Q8-ra is, így nem adnám ezért az ígéretért a diplomámat, de kb ugyanaz az érzésem az LM-mel is, mint a Q8-cal. Minden fordulaton, hidegen és melegen is könnyebben jár a motor, és szebb a hangja is. Ez lehet placebo is, ezért nem mennék bele még mélyebben.
A lényeg, hogy ha ki tudod és akarod adni a Top Tec 4100-ért azt az 5000Ft-tal többet (Mobil Super 3000 5w-40-hez képest), akkor nyugodtan tedd meg, nem hiszem, hogy csalódni fogsz benne.

(Számomra megdöbbentő volt, hogy amikor kibontottuk és megszagoltam, konkrétan almalé illata(!) volt, nem pedig olajszaga)  :D

 ;)
Nem gondoltam, hogy baja lenne tőle, hanem ezt a két olajat gondolom majd esélyesnek. Most 4100 van benne, de ennek nem volt almalé szaga...vagy nem erre az LM-re írtad?
Amúgy 4200-ra gondoltam majd, elvileg 2 év múlva, ahogy a tapasztalatok/lehetőségek/körülmények engedik, illetve indokolják  :yes:
Egyébként ez a 4100 is tetszik eddig :)
Bocs, ha ez itt OFF volt!
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.23 13:43:32 írta vd1234 »

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22733 Dátum: 2012.10.23 13:47:04 »
Elnézést, ha félreértettem  :flowers:
De eléggé gáz, hogy lassan semmiben nem lehet megbízni...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22734 Dátum: 2012.10.23 14:03:42 »
Elnézést, ha félreértettem  :flowers:
De eléggé gáz, hogy lassan semmiben nem lehet megbízni...
1. sor: No Problem  ;) :hug:
2. sor:  :yes: még jó, hogy nem csak Castrol olaj létezik...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22735 Dátum: 2012.10.23 14:47:47 »
Gondolom láttál már hamis flakont...én igen...és nem tudtam megkülönböztetni az eredetitől, amíg meg nem mutatták miben különbözik...

A motort a kedves kollégának minden kép szét kell bontani a kopogás miatt...

Más segíteni akaró embert kiröhögni nem szép dolog  :censored:
nem kapok jutalékot se semmit, csak kérdezték, hogy ÉN honnan vennék, ha vennék...én mobil1, shell motorolajat használok...

Én is mindig Mobil1-et rakok a kocsiba és azt is ajánlom mindenkinek. Castrolt nem vennék és nem is ajánlom. Mivel vagy jó, vagy nem. Én meg nem próbálkozok ilyesmivel. Drága teszt lenne.
De nem téged nevettelek ki, meg nem azt, hogy segítesz! Csak ha elolvasod az előzményeket látod, miből mi következik. Ez nekem meg viccesnek hatott. Természetesen örülök, hogy segítesz, mert így ezekből az esetekből én is és más is tanul. Engem közvetlenül nem érint, de így még tutibb, hogy Castrolt nem veszek. Nem e miatt, hanem a sok ilyen és hasonló sztorik miatt. És lám-lám itt van még egy. Lehet nem az olaj a hibás, de én nem próbálkozok.

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22736 Dátum: 2012.10.23 20:29:09 »
Sziasztok! Köszönöm az eddigi építő jellegű hozzászólásokat! Van fejlemény:
Szóval csak nem bírtam ki, ráindítottam újra az udvaron békésen pihenő "hideg" autóra. Már sötét volt. Indításkor a "normál" motorhang mellett továbbra is tolakodott valamiféle dízeles kopogás, vagy kattogás... Nézegettem a kipufogón át távozó füstgázt, eléggé látszódott. Aztán nem állítottam le, ahogy melegedett a motor, egyre jobban tűnt el a kopogó hang. A hőmérséklet mutató amikor a min jelzés fölé ért kissé, már meg is szűnt ez a fura kopogó hang. Ez nagyon jó érzés volt. Azonban a kifufogó gáz továbbra is nagyon látszódott. Meg-meg nyomva a gázpedált (túráztattam kicsit) szerintem a normálisnál kissé jobban füstölt. Szerintem amikor alapjáraton jár egy ilyen E11-es benzines és nincs nagyon hideg, akkor nem nagyon kellene látni kipufogó gázt... Szóval valami biztosan nem jó, mindenképpen viszem szerelőhöz. De az, hogy üzemmelegen már szép hangja volt, mindenképpen optimizmussal tölt el. Hátha nincs olyan nagy baj...

(Kicsit más téma... Hamis olaj... Ez az igazi biznisz... Utólag szinte bizonyíthatatlan... Nekem sincs meg a flakon már... Bár lehet az is, hogy az olaj tökéletes és tényleg az autóval van valami... Csak tényleg bosszantó ebben a mai világban, hogy már senkiben és semmiben nem lehet megbízni...)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22737 Dátum: 2012.10.23 20:40:44 »
Vávává!

Az kipuff gáz csak pára, hacsak nincsen neki SZÍNE (kékes)! Pláne, hogy mostanság azért hűvösebbek a hőmérsékletek. Az én autóm párája is látszik hidegindítás után, de ez természetes is.
Egyet fogadj meg - szerintem - :
Cseréld le ezt az olajat, amilyen gyorsan csak tudod, és rakj bele normális (ne Castrol) olajat, pl. egy Mobil Super 3000 5W-40-et, vagy Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40-et, Total Quatrz 9000 5W-40-et és használat közben NE elégedj meg a min-max közötti félig érő szinttel, hanem ennél ne add alább, egyébiránt a maxon legyen az olajszint.
Ezekben a motorokban nincsen olajhűtő és a szükséges 3,7 liter olaj nem túl sok ahhoz, hogy ilyen malőröket biztonsággal kibírjon.

A hamis olaj lehetősége (a Csatrollal kapcsolatban) azért is nagy, mert viszonylag rövid időn belül csökkent le a minimum alá a szint...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22738 Dátum: 2012.10.23 22:01:44 »
kismozso:
Üdv!
Kísértetiesen olyan, mint nekem volt szerintem.
Először tényleg egy normális olajjal próbáld ki, és ha nem válik be, akkor lehet elgondolkodni a továbbiakon.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22739 Dátum: 2012.10.24 09:19:49 »
Ügyes vagy, ezek szerint nem volt nagy művelet?
 :clap:


ez a rajz sokat segitett egyébként...DE!!! 2 balkezesek el se kezdjék a manővert,mert a rajzon is 2 jobbkéz van ábrázolva!:)
pedig egyedül is simán kilehet cserélni,előny ha ügyesebb a balkezed..mert a jobbal csak a szijfeszitőt kell lelazitani 19es krovakulccsal..:)

[a csatolmányt egy admin törölte]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки