Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6028633 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22620 Dátum: 2012.09.02 14:37:18 »
Mai napon megadta magát az 1es oxigén szenzorom 105.00km-nél.Nektek már volt hasonló dolog? Szerintetek ez normális egy Toyotánál?  :lol:

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22621 Dátum: 2012.09.02 16:29:17 »
az minden autónál előfordulhat, valószínűleg Bosch van benne...
de arra figyeljetek, sokszor a 2.-es rossz és az egyest írja be hibának sok autó ECU-ja.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22622 Dátum: 2012.09.02 17:25:07 »
az minden autónál előfordulhat, valószínűleg Bosch van benne...
de arra figyeljetek, sokszor a 2.-es rossz és az egyest írja be hibának sok autó ECU-ja.

Hogy kell megállapítani,hogy tuti az a rossz-? Ha esetleg nem tudná a szerelőnk!  :clap: Bosch? Félek ha már ezt látom egy kocsiban  :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22623 Dátum: 2012.09.12 22:16:38 »
Ma beraktam  a Coriba egy pallettányi árut (szétrakva,200kg papir,műanyag, gumi , meg egy kis vas) ,simán befért a csomagtartóba és a hátsó ülésre,ülés elé. Kolleganőm akinek Golfja van csodálkozott, hogy fért bele ennyi áru. Nem is bántam , hogy sedánom van :flowers:

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22624 Dátum: 2012.09.13 18:22:12 »
Ma beraktam  a Coriba egy pallettányi árut (szétrakva,200kg papir,műanyag, gumi , meg egy kis vas) ,simán befért a csomagtartóba és a hátsó ülésre,ülés elé. Kolleganőm akinek Golfja van csodálkozott, hogy fért bele ennyi áru. Nem is bántam , hogy sedánom van :flowers:

Sok kis apró motyó esetén jó a sedan is, de próbálj meg hazavinni egy 72cm-es CRT (katódsugárcsöves) TV-t gyári dobozában vagy mondjuk egy klíma kültérit + beltérit gyári dobozában... Akkor látod majd a különbséget egy sedan és a többi között (hatchback, liftback, kombi) pakolhatóság szempontjából.
A sedant én szebbnek tartom bár inkább elviselem a "csúnyaságot" a praktikum mellé...  ::)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22625 Dátum: 2012.09.18 20:44:07 »
Szép joestét!

Két dolog foglalkoztat mostanàban a közelgö müszaki vizsga kapcsàn:

1. Föleg a jobb elsö keréknél zörög a féknyereg-tarto (felemelt autonàl, megütögetve a kereket jol hallhato a zörej). Nem tudom ez mennyire veszélyes dolog, gondot okozhat-e a vizsgàn stb.? Amùgy erröl a gondomrol màr irtam egy kicsit bövebben a "Zörejek, nyikorgàsok stb." rovatba is néhàny napja.

2. A jobb oldali elsö làmpa felületének felsö harmada egy kicsit homàlyos, picit recés (tehàt nem olyan sima és fényes mint a bal oldali). Probàltam egy kicsi részen dörzsölni, de szinte rosszabb lett... Ebbe beleköthetnek a vizsgàn? Létezik/ismertek-e esetleg valami sprayt, pasztàt stb. amivel meg lehetne probàlkozni?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22626 Dátum: 2012.09.18 20:56:27 »
Szép joestét!

Két dolog foglalkoztat mostanàban a közelgö müszaki vizsga kapcsàn:

1. Föleg a jobb elsö keréknél zörög a féknyereg-tarto (felemelt autonàl, megütögetve a kereket jol hallhato a zörej). Nem tudom ez mennyire veszélyes dolog, gondot okozhat-e a vizsgàn stb.? Amùgy erröl a gondomrol màr irtam egy kicsit bövebben a "Zörejek, nyikorgàsok stb." rovatba is néhàny napja.

2. A jobb oldali elsö làmpa felületének felsö harmada egy kicsit homàlyos, picit recés (tehàt nem olyan sima és fényes mint a bal oldali). Probàltam egy kicsi részen dörzsölni, de szinte rosszabb lett... Ebbe beleköthetnek a vizsgàn? Létezik/ismertek-e esetleg valami sprayt, pasztàt stb. amivel meg lehetne probàlkozni?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

Első fényszóróra én azt ajánlom,hogy vidd el egy profi fényezőhöz akinek van frankó polír gépe meg polír papírja és tud is vele bánni.Nagyon szépen meg fogja csinálni a mattulást,bár 1 év múlva visszamattul de addig, mint ha új lennne :yes:

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22627 Dátum: 2012.09.20 09:43:47 »
az esőszenzoros ablaktörlő nagyon kafa, anélkül ne vegyetek kocsit
1.4 sol 2004

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22628 Dátum: 2012.09.20 09:58:30 »
az esőszenzoros ablaktörlő nagyon kafa, anélkül ne vegyetek kocsit
Én a parkoló és távtartó automatikát is kötelezővé tenném, talán kevesebb karc lenne egy két autón :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22629 Dátum: 2012.09.20 10:05:01 »
Én némelyik sofőrt tiltanám be :)
Ön és közveszélyes (saját és más autójára) emberkék vezetnek :)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22630 Dátum: 2012.09.20 10:07:46 »
az esőszenzoros ablaktörlő nagyon kafa, anélkül ne vegyetek kocsit
Én jobban tudom mikor van elég víz a szélvédőn és már nem maszatolja a kevés vizcseppet. [rohog]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22631 Dátum: 2012.09.20 10:14:40 »
Én viszont ma reggel agyérgörcsöt kaptam az esőtől. Ahhoz nem esett elég, hogy leglassabbra állítsam az ablaktörlőt, ahhoz viszont igen, hogy relatíve hamar kelljen törölni. Egész úton gépészkedtem emiatt.  ::)
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22632 Dátum: 2012.09.20 10:15:25 »
Én a parkoló és távtartó automatikát is kötelezővé tenném, talán kevesebb karc lenne egy két autón :D
Nem tudom az én autóimon mindenütt volt már karc csak elől még semmi :winkiss:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22633 Dátum: 2012.09.20 10:15:58 »
Én viszont ma reggel agyérgörcsöt kaptam az esőtől. Ahhoz nem esett elég, hogy leglassabbra állítsam az ablaktörlőt, ahhoz viszont igen, hogy relatíve hamar kelljen törölni. Egész úton gépészkedtem emiatt.  ::)
Ugyan, majd ha 0%-os lengéscsillapítóid lesznek, fogsz te gépészkedni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22634 Dátum: 2012.09.20 10:17:38 »
Én a parkoló és távtartó automatikát is kötelezővé tenném, talán kevesebb karc lenne egy két autón :D
Hidd el, van olyan, akinek van a kocsijában ilyen cucc, de képtelen JÓL használni ezeket, illetve az ezek által adott információt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i