Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032195 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22560 Dátum: 2012.08.19 20:47:04 »
Megoldódott. A pót távkapcsolóval működött. Vsz. csak a mikrokapcsoló halt be. A gond az volt, hogy mindez persze ne motthon történt, hanem a Balcsin, s mivel ebben az utólag szerelt riasztóban indításgátló is volt, a B terv a trélerezés lett volna...

diegho

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22561 Dátum: 2012.08.19 20:59:52 »
Valaki le tudná fényképezni nekem az E10 kesztyűtartó zárát nyitott állapotban? Fel kéne törnöm a sajátot, mert nem nyílik és nem akarom szétbarmolni, jó lenne tudni hogyan működik, no meg, hogy mi van benne, mert vétel óta nem nyitottuk ki, mikor ki akartuk már nem nyílott, pedig az előző tulaj onnan vette ki az autó papírjait.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22562 Dátum: 2012.08.19 21:32:35 »
Nálam is ez volt a helyzet, de a két alsó rögzítő pánt csavarjának kivételével kijött a kesztyűtartó. A zárat egy ismerős hekkelte meg. tk. különböző hosszúságú fémlemezekből áll a betét, a megfelelő sorrrendbe rakással bármilyen kulcshoz átrakható a sorrendjük.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22563 Dátum: 2012.08.20 13:15:08 »
Szerintetek (ha egyáltalán létezik a kormányon tempomatkapcsoló rajtuk) az újabb e15 Corollának a kormányát fel tudom rakni könnyen az e12-re?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22564 Dátum: 2012.08.20 19:15:35 »
nem tudom még, hogy mennyi cuccal jár egy gyerek a kocsiban, de ha a mai babakocsikra gondolok, lehet meg kéne nézegetni az ave meg a corolla csomagtartóját:)
Nem feltétlenül. Keress rá az ABC design márkára. Kis tulzással egy kispolski csomagtartójába is beférnek összecsukva. Egy ismerős család nemrég vett babakocsit, és fontos szempont volt, hogy kicsire össze lehessen csukni. Ezeket pedig lehet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22565 Dátum: 2012.08.21 12:36:06 »
E12-höz volt gyári tempomat, szóval ne kísérletezz!
Megjegyzem napi 120km-t vezetek pályán, de nincs az enyémben 1,4 állítólag itthon nincs, de NO-ban van VDO.
Nagyon ellustúl tőle az ember, egyedül a fogyi lenne jó.
Ha valaki hirtelen bevágna eléd, akkor nem tusz időben fékezni stb., illetve a golfal már tempomattal lassítottam.
Konrád

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22566 Dátum: 2012.08.21 16:36:13 »
nem értem pontosan amit írtál. 1.4 e12-n kívül mindbe ott van a tempomat opció. Én gyári kormányt szeretnék, és utólagos tempomatot. És nem csak a fogyi, hanem a gyorsan menni nem akarás is érdekel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22567 Dátum: 2012.08.21 17:00:52 »
E12-höz volt gyári tempomat, szóval ne kísérletezz!
Megjegyzem napi 120km-t vezetek pályán, de nincs az enyémben 1,4 állítólag itthon nincs, de NO-ban van VDO.
Nagyon ellustúl tőle az ember, egyedül a fogyi lenne jó.
Ha valaki hirtelen bevágna eléd, akkor nem tusz időben fékezni stb., illetve a golfal már tempomattal lassítottam.
Az utolsó mondatod nem értettem, miért nem tudsz hirtelen fékezni tempomattal? Rálépsz a fekpedalra és kész.
A fogyasztás pedig nem csökken tempomattal, mert a gázt pumpalja, nem egyenletesen adagolja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22568 Dátum: 2012.08.21 17:20:41 »
nem értem pontosan amit írtál. 1.4 e12-n kívül mindbe ott van a tempomat opció. Én gyári kormányt szeretnék, és utólagos tempomatot. És nem csak a fogyi, hanem a gyorsan menni nem akarás is érdekel.
A fogyi nem attól lesz a legkisebb. De az egyenletes haladásra, a véletlen sebesség túllépésre nagyon jó. Én nagyon hamar rászoktam, már hiányozna.
Alapból az enyémhez nem lehetett választani tempomatot, de viszont simán beszerelhető volt utólag (a gyári).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22569 Dátum: 2012.08.21 17:22:15 »
Az utolsó mondatod nem értettem, miért nem tudsz hirtelen fékezni tempomattal? Rálépsz a fekpedalra és kész.

Azért, mert olyankor a jobb lábad nem a gázon van, ahonnan a leggyorsabban tudod nyomni a féket!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22570 Dátum: 2012.08.21 17:44:07 »
Bocsi, nagycitrom, de ez ... hogy is mondjam... butaság. Ez akkor lenne igaz, ha bal lábbal fékezne az ember. De nem, jobb lábbal kell fékezni akkor is, ha a gázt nyomod, és akkor is, amikor tempomat visz és a bal lábad a fék-gáz környékén pihen.  :flowers: ;) Rálépni a fékre kb ugyanannyi idő..

Felvetettem a problémát a mostanában rakoncátlankodó központi zárammal kapcsolatban pár napja, jelentem, tegnap sikerült megoldani:
A jelenség annyi volt, hogy kulccsal nem reagált a kp. zár, csak a vezető felőli ajtót zárta. Ha a gombot nyomtam le (vezető oldali ajtón), akkor hibátlanul zárta mindet és nyitotta is.
Nos, szétszedtem és WD40-nel befújtam az ajtó szélén lévő, süllyedő-emelkedő "gomb" kárpit alatti egységét. Kiszáradt 12 év alatt...  ::)
Persze, nem sajnáltam tőle az anyagot, jól befújtam. Hamár a kárpit lent volt, akkor befújtam a zár belső mozgó részeit is.
Gyakorlatilag a 2. zárási műveletre már hibátlanul zárt és nyitott (és azóta is rendben teszi ezt) a szerkezet.

És egyébként megint vicces, de igaz: Ami egy Corollán nem működik, de működött, arra elég a WD40, nem kell a kárpiton kívül semmit sem lebontani, szétszedni, kicserélni...  :wub: :wub: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22571 Dátum: 2012.08.21 17:58:41 »
Szerintem nem butaseg, en ertem ami Nagycitrom ir.
Amikor tempomatozok, akkor a labam vagy be van huzva, vagy ki van nyujtva a pedalok moge. Ha meg gazt nyomok, akkor csak kb 45 forditas a labamon es ott a gaz. Az rovidebb ido mint megemelni a comboddal es/vagy terdeddel az egesz labad.
Ezert ha surusodik a forgalom akkor erdemes a fek kozeleben tartani a labunkat.
Tempomat nelkul nem szabad autot venni  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22572 Dátum: 2012.08.21 17:59:11 »
Bepi, a jobb láb nincs ott, ahol lenni kéne, mert nem nyomom a gázt.  Valahonnan megtalálni a féket vagy a megszokott gázpedál helyéről fékezni, itt van a különbség. Tudom, szinte mindig tempomatozok.  :flowers:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22573 Dátum: 2012.08.21 19:47:09 »
E12-höz volt gyári tempomat, szóval ne kísérletezz!
1.6 benzineshez, az 1.4-eshez nincs, mert bowdenes a gázpedál.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22574 Dátum: 2012.08.21 19:49:23 »
Én még a gyári tempomatot is beszereltetném (vagyis csak azt), de az 1.4-eshez nincs, megkérdeztem a márkaszervízben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...