Kicsit el vagyok maradva a Horvátországi úti beszámolóval, most pótolom. Végigmentünk Balatonrendes (onnan indultunk a nyaralóból) - Rogoznica - Spliti reptér (angliai ismerősökért mentünk, akikkel együtt nyaraltunk) - Rogoznica - Split - Brac sziget - Split - Rogoznica - Dubrovnik - Balatonrendes. Ez összesen olyan 2200-2300 kilométer volt, természetesen probléma nélkül. Ahol lehetett ott pályán, és mindenhol kihasználva a legnagyobb megengedett sebességet.
Fogyasztás 6,7 és 7,4 között volt. Ebben volt minden, autópálya, szerpentin, város. Bracra és Dubrovnikba négyen mentünk, abből az egyik egy 130 kilós fickó (párom angliai barátnőjének a férje). Brac szigeten voltak olyan szerpentinek, hogy szinte végig 2-3 sebesség között mentem. De a legdurvább a Split-Dubrvonik vonal. A pálya után még van 160 kilométer, amit nem lehet 3 óra alatt megtenni. Szűk szerpentinek korlát nélkül stb. Nagyon durva.
Hazafelé a pályán volt olyan erős szél, hogy 40-re korlátozták a sebességet és a nagy autókat/lakókocsikat szabályosan odébtette a szél.
Dubrovnikból hazafelé félútig a párom vezetett és mondja, hogy azért érezni, hogy kicsi a motor, mert a belső sávban meg előzéseknél kevés. Megmutattam neki, hogy nem kevés, csak vissza kell kapcsolni (néha kettőt) és nincs azzal semmi gond
.
Összeségében nagyon jó volt, az autóval nagyon meg vagyok elégedve
.