Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6038620 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22470 Dátum: 2012.07.19 22:45:18 »
Én nemértem hogy lehet egy lapon emliteni az alfát egy mazda6-tal vagy avensissel?!
Egy e12 kombi corollát többe  nézek 1alfánál.
Na majd megálmodom,h milesz. Asszony szerint maradjon a corolla és legyen napkollektor.
De tetszik neki az ave,láttam rajta;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22471 Dátum: 2012.07.19 22:47:44 »
Én nemértem hogy lehet egy lapon emliteni az alfát egy mazda6-tal vagy avensissel?!
Egy e12 kombi corollát többe  nézek 1alfánál.
Na majd megálmodom,h milesz. Asszony szerint maradjon a corolla és legyen napkollektor.
De tetszik neki az ave,láttam rajta;)
Asszony monnya = el van döntve :D
Nem lesz Avensised, szokd meg az érzést :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22472 Dátum: 2012.07.20 07:42:00 »
2dolog van tervben.
1, Eladó lesz a corolla(ismét,és ténylegesen) és elkezdem nézegetni ujra az avensis kombikat.
2, a Zasszony leszabályoz megint és marad a corolla és a pénz megy fel a tetőre megújuló energiaforrás formájában. Napkollektor,áram és melegviz vételezés céljára. ;)

Én biztos a 2. lehetőséget választanám, ha egyébként megbízható a Corollád. Az Avensisből soha egy Ft hasznod nem lesz, míg a napenergiából - ha nem is néhány év alatt - biztosan. Ráadásul egy használt autó mindig kockéázatos valamilyen szinten, ha nem ismerőstől veszed.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22473 Dátum: 2012.07.20 08:34:45 »
Én is napkollektort csináltatnék :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22474 Dátum: 2012.07.20 08:49:27 »
OFF A napkollektort is adóztatják, nem olyan egyszerű dolog az, én nem biztos, hogy azt építenék...
Egy E12 kombival kiegyeznék a helyedben a leendő családra gondolva. ON

Amúgy, igen, a használtautó vásárlás mindig lutri bizonyos mértékig, csak ez a mérték nem mindegy mennyi.

Célszerűbbnek tartanám kintről behozni egy autót, Palaczk talán segítene is neked ebben.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22475 Dátum: 2012.07.20 10:53:36 »
OFF A napkollektort is adóztatják, nem olyan egyszerű dolog az, én nem biztos, hogy azt építenék...
Egy E12 kombival kiegyeznék a helyedben a leendő családra gondolva. ON

Amúgy, igen, a használtautó vásárlás mindig lutri bizonyos mértékig, csak ez a mérték nem mindegy mennyi.

Célszerűbbnek tartanám kintről behozni egy autót, Palaczk talán segítene is neked ebben.  ;)

Tudom hogy ez OFF de érdekelne, hogy milyen formában adóztatják a napkollektor rendszereket (az áfát ismerem, de az mindenen van)? Csak mert én napkollektor rendszerek kiviteleztetésével foglalkozom és még nem hallottam róla.

ON szerintem kintről még kockázatosabb behozni, mert azok nem hogy 100, inkább 110% hogy vissza vannak pörgetve, és el vannak használva, mondván a hülye Magyarnak jó lesz az is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22476 Dátum: 2012.07.20 10:58:04 »
Tudom hogy ez OFF de érdekelne, hogy milyen formában adóztatják a napkollektor rendszereket (az áfát ismerem, de az mindenen van)? Csak mert én napkollektor rendszerek kiviteleztetésével foglalkozom és még nem hallottam róla.

ON szerintem kintről még kockázatosabb behozni, mert azok nem hogy 100, inkább 110% hogy vissza vannak pörgetve, és el vannak használva, mondván a hülye Magyarnak jó lesz az is.
Dehogy, pont az itthoni autók nagy részével van visszatekergetős probléma.
A németeknél ilyen valódi börtön jár, ha az ember saját magának hoz be autót, azt megválogathatja, nem itthon kelle a kintről behozottat megvenni.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22477 Dátum: 2012.07.20 11:05:45 »
Tudom hogy ez OFF de érdekelne, hogy milyen formában adóztatják a napkollektor rendszereket (az áfát ismerem, de az mindenen van)? Csak mert én napkollektor rendszerek kiviteleztetésével foglalkozom és még nem hallottam róla.
Igazad van, közben utána néztem és kacsahír volt... Bocs!  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22478 Dátum: 2012.07.20 13:37:20 »
OFF A napkollektort is adóztatják, nem olyan egyszerű dolog az, én nem biztos, hogy azt építenék...
Egy E12 kombival kiegyeznék a helyedben a leendő családra gondolva. ON

Amúgy, igen, a használtautó vásárlás mindig lutri bizonyos mértékig, csak ez a mérték nem mindegy mennyi.

Célszerűbbnek tartanám kintről behozni egy autót, Palaczk talán segítene is neked ebben.  ;)

Hülyeséget irsz Pitykesz! Nem adóztatják a napkollektort! Szomszéd házán is van 6éve kb,de nem adózott még 1fillért se.
Ellenben ha megcsinálná a rendszert,akkor az elműnek betáplálhatna áramot,amit tán ki is fizetnének. De nem akar ilyet.

Zsoooc!
A corollám megbizható,elmegy kenyéren,vízen már majd 2,5éve nálam van. De az ave mindig is izgatta a fantáziámat(meg a mazda6 is)
Az e12 kombi is jó,de már igy e11szedán után kevés nekem,ugyérzem! jóljönne egy tágasabb paripa.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22479 Dátum: 2012.07.20 13:40:30 »
Igazad van, közben utána néztem és kacsahír volt... Bocs!  :surrender:

Na ugye!
Bebaxxxna,ha azt adóztatnák. Söt azt hallottam,h az eu meg az államunk támogat is vmennyivel,ha napelemet csináltatsz!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22480 Dátum: 2012.07.20 13:55:47 »
Igazad van, közben utána néztem és kacsahír volt... Bocs!  :surrender:

Semmi baj. Csak érdekes lett volna ha adózni kell és nem tudok róla.

Hát pedig én pont nem egy német vagy angol behozott autóról hallottam már, hogy durván vissza van pörgetve. Lehet nem kint pörgetik vissza, hanem tényleg már itthon, de hogy ránk sózzák őket az tuti.


Hülyeséget irsz Pitykesz! Nem adóztatják a napkollektort! Szomszéd házán is van 6éve kb,de nem adózott még 1fillért se.
Ellenben ha megcsinálná a rendszert,akkor az elműnek betáplálhatna áramot,amit tán ki is fizetnének. De nem akar ilyet.



A nap kollektor meg a napelem nagyban különbözik :excl: Napkollektor meleg vizet csinál, a napelem meg áramot  ;) De egyik után se kell adózni.

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22481 Dátum: 2012.07.20 13:58:38 »
Na ugye!
Bebaxxxna,ha azt adóztatnák. Söt azt hallottam,h az eu meg az államunk támogat is vmennyivel,ha napelemet csináltatsz!

Igen, vannak rá nagyon jó pályázatok.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22482 Dátum: 2012.07.20 14:02:52 »
Semmi baj. Csak érdekes lett volna ha adózni kell és nem tudok róla.

Hát pedig én pont nem egy német vagy angol behozott autóról hallottam már, hogy durván vissza van pörgetve. Lehet nem kint pörgetik vissza, hanem tényleg már itthon, de hogy ránk sózzák őket az tuti.


A nap kollektor meg a napelem nagyban különbözik :excl: Napkollektor meleg vizet csinál, a napelem meg áramot  ;) De egyik után se kell adózni.
Tudom,én nemis mondtam,h ugyanaz.
Öszinténszólva jólenne nekem kollektor és elem is. De akkor tényleg a corolla maradna még a porondon.
És amugy is előbb a corollát adnám el és utána vennék avét!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22483 Dátum: 2012.07.20 14:15:59 »
Tudom,én nemis mondtam,h ugyanaz.
Öszinténszólva jólenne nekem kollektor és elem is. De akkor tényleg a corolla maradna még a porondon.
És amugy is előbb a corollát adnám el és utána vennék avét!

Bocsi ha félre értettelek, csak teljesen egybe írtad és gondoltam, összekeverted. Nem kételkedem a tudásodban.  :flowers:
Ha gondolod írj privibe ha szeretnél kollektort vagy napelemet, megnézzük hátha van valami jó lehetőség. ;)
Nekem is Corim van, de nem cserélném le Avensisra, bár aláírom az új nagyon tetszik, de nekem a megbízhatóság jobban számít.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22484 Dátum: 2012.07.20 14:26:44 »
Üdv!
Ment pü..
Érdeklödtem már pár helyen,de kiváncsi vok,h te mit mondasz!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки