Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039760 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

botond187

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20190 Dátum: 2011.09.27 15:33:12 »
Nekem is csökkent a hűtőfolyadék szintje még a min fölött van, de valahol sztem szivárog. Lehet, hogy egyik bilics a bűnös mert az rozsdás.

Majd feltöltöm, de a kocsi alatt sincs semmi.

Lehet h ennyi párologna, ha jól látom nyitott az E12 rendszere.

Nekem 1 hét alatt a fele elment(most ugye a min és a max között van félúton), szerintem ez több mint párolgás, no meg elvileg 4 évente kéne a leírás szerint cserélni a hűtővizet.
2004 Toyota corolla 1,4 VVTI HB

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20191 Dátum: 2011.09.27 15:58:48 »
Lehet, h a vízpumpánál szivárog. Nálam kb. 1 dl/3000 km megy el ott. Látszik, hogy ott köpi ki. Előbb-utóbb cserélni kell.

botond187

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20192 Dátum: 2011.09.27 16:55:58 »
Direkt ma megnéztem hogy hol van esetleg víztócsa, de sehol sem láttam, igaz tegnap óta ált a kocsi és látszólag nem fogyott semmi sem a szintből. Lehet hogy menet közbe folyik? hm, autószerelő azt mondta, hogy szagról is meg tudja mondani ha folyik.
2004 Toyota corolla 1,4 VVTI HB

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20193 Dátum: 2011.09.27 16:57:40 »
Ha már tócsa van alatta, akkor nagy a baj és akkor a szintnek is észrevehetően kell csökkenie. Nekem cserélni kellett a vízpumpát, de csak szivárogott, igaz a bordásszíjra. De sem tócsa nem volt, sem észrevehetően nem csökkent a szint.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20194 Dátum: 2011.09.27 18:57:39 »
Tudtam követni, majd azért megkérdezem a szerelőt is ,hogy mit mond rá.
Neked mennyire ment le a hűtőfolyadék szint?Elment volna az egész egy idő után vajon? Nekem(mint már írtam) minimumig ment le kb, és ott 2 hónapig meg se mozdult.
Max szintről a közepéig kb.Nemtudom lehet.  :hmmmm:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20195 Dátum: 2011.09.27 19:01:03 »
Direkt ma megnéztem hogy hol van esetleg víztócsa, de sehol sem láttam, igaz tegnap óta ált a kocsi és látszólag nem fogyott semmi sem a szintből. Lehet hogy menet közbe folyik? hm, autószerelő azt mondta, hogy szagról is meg tudja mondani ha folyik.
Ha véletlenül "eszi" a vizet annak több jele is lehet.
Pl: 1:hamar melegszik a víz sűrűn kapcsol be a hűtőventilátor.
     2: ugye kopok a hűtővíz.
     3. ellenőrízni ugy is lehet hogy az olaj nyílásnál ( felül ahol betöltöd az olajat) ha leveszed a kupakot és fehér a belseje a kupaknak ( ilyen habos trutyis valami van ott )

Ebben az esetben lehet hogy hengerfejes a kocsi vagy esetleg gátrepedéses de nemhiszem.

 

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20196 Dátum: 2011.09.27 19:04:12 »
Botond.
Még annyi hogy nemrégiben összetört a családi Ignis és hát új hűtő meg minden.Lényeg a lényegben azt mondta a szerelő hogy ne a kiegyenlítő tartájjal törődjek hanem a hűtő kupakját csavarjam le ( Persze csak is leállított motornál mert a nyomás úgy az arcodba lövi a kupakot hogy csuda) és ott nézzem meg a hűtófolyadék szintjét mivel hogy a kiegyenlítő tartáj mint a nevében van a nyomást egyenlíti ki.
Tehát ugye ahogy tágul a víz mennyisége oda tolja be a többlet vizet majd ahogy hűl a gravitálció segítségével szében visszafolyaik.
Remélem segítettem.

botond187

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 159
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20197 Dátum: 2011.09.27 19:47:35 »
Direkt ma megnéztem hogy hol van esetleg víztócsa, de sehol sem láttam, igaz tegnap óta ált a kocsi és látszólag nem fogyott semmi sem a szintből. Lehet hogy menet közbe folyik? hm, autószerelő azt mondta, hogy szagról is meg tudja mondani ha folyik.
Ha véletlenül "eszi" a vizet annak több jele is lehet.
Pl: 1:hamar melegszik a víz sűrűn kapcsol be a hűtőventilátor.
     2: ugye kopok a hűtővíz.
     3. ellenőrízni ugy is lehet hogy az olaj nyílásnál ( felül ahol betöltöd az olajat) ha leveszed a kupakot és fehér a belseje a kupaknak ( ilyen habos trutyis valami van ott )

Ebben az esetben lehet hogy hengerfejes a kocsi vagy esetleg gátrepedéses de nemhiszem.

 

Hogy hamar melegszik-e a víz ezt nem tudom, ahhoz hallgatózni kellene menet közbe, ezt nem tettem eddig.
a 2.-est nem nagyon értettem, kopog?? semmi furcsát nem észleltem a kocsin, semmi extra zaj nincs.
barátnőm apja mondta ezt a kupakos dolgot, levettem ma, belenéztem, van benne egy lap is, az alá nem láttam, de a kupakon nincs semmi. olajszinten se látok változást, annyi mint amikor kicserélték(se plusz, se minusz).
olajcsere 2011. július 5.-én volt, ekkor volt a hűtőfolyadék csere is, rögtön ezután mentünk nyaralni kb 3e km-t, már akkor lejjebb volt a szint(minimumnál), most 1 hete feltöltöttük újra maxig, most mentünk prágába, ez kb 1100km, és most van a min-max között félúton.
tócsát meg úgy értettem hogy valahol folyás, vagy ahol össze tud gyűlni a víz, de persze nem nagyra gondolok. sehol nem láttam a tartály körül folyást se, ahol szivárogna esetleg és meglátszódna a koszon.
na majd holnap DU meglátom hogy ment le a szintből esetleg, meg hogy mit mond az autószerelő is.
2004 Toyota corolla 1,4 VVTI HB

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20198 Dátum: 2011.09.27 19:49:08 »
Lényeg a lényegben azt mondta a szerelő hogy ne a kiegyenlítő tartájjal törődjek hanem a hűtő kupakját csavarjam le ( Persze csak is leállított motornál mert a nyomás úgy az arcodba lövi a kupakot hogy csuda) és ott nézzem meg a hűtófolyadék szintjét mivel hogy a kiegyenlítő tartáj mint a nevében van a nyomást egyenlíti ki.
A túlfolyó tartályban (nem kiegyenlítő, mert nyomást nem egyenlít ki), fontos, hogy min fölött legyen a víz, mert különben nem ér bele a cső és levegőt szív vissza hűlés közben. Járó motornál valóban nem érdemes levenni a kupakoz, de nem repül sehova, csak a forró víz megégethet.
Tehát ugye ahogy tágul a víz mennyisége oda tolja be a többlet vizet majd ahogy hűl a gravitálció segítségével szében visszafolyaik.
Nem a gravitáció, hanem a hűlés közben keletkezett vákuum szívja ki a vizet.

A többit jól tudta  a szerelő.  :D

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20199 Dátum: 2011.09.27 19:57:53 »
Ha véletlenül "eszi" a vizet annak több jele is lehet.
Pl: 1:hamar melegszik a víz sűrűn kapcsol be a hűtőventilátor.
     2: ugye kopok a hűtővíz.
     3. ellenőrízni ugy is lehet hogy az olaj nyílásnál ( felül ahol betöltöd az olajat) ha leveszed a kupakot és fehér a belseje a kupaknak ( ilyen habos trutyis valami van ott )
Ebben az esetben lehet hogy hengerfejes a kocsi vagy esetleg gátrepedéses de nemhiszem.

1. Ha lefogy a víz, az érzékelő bele se ér, egyáltalán nem kapcsol be a ventilátor. (nincs összefüggés)
2. Nem minden vízpumpahiba jár hanggal, de a vízpumpa körül foltnak kell lenni. Ha a folt édes, az hűtővíz.
3. Ilyen magától is képződik.

Remélem segítettem.  :D

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20200 Dátum: 2011.09.27 20:39:54 »
1 nem a komplett elfogyásra gondoltam hanem amikor csak el kezd fogyagatni tehát még az érzékelő beleér.
2 ha a vízpumpa ereszt azt csak meglátja az ember mert ahogy írtad annak van nyoma és ha az egyszer bakaklik akkor az nem javul meg magától
3. én még csak olyan kocsiba láttam ilyet ami eszi a vizet ( jó persze valamiennyi kelekzetik magától is mivel hogy a motortérben is van lecssapódás)
4 negyedik nincs :D

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20201 Dátum: 2011.09.27 21:14:16 »
Értem, csak azért írtam szegény Cartárs nehogy megijedjen.  :surrender:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20202 Dátum: 2011.09.27 22:22:45 »
Most olvasom az előző hozászólásomban a 2.es pont a  kopok az kopik lett volna. :wub:
SORRRY

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20203 Dátum: 2011.09.29 19:25:35 »
Amikor nekem nemrégen ki kellett cserélni a vízpumpát, nálam sem jeletkezett tócsa, de még cseppenés sem, csak a rózsaszínes kiválás. Meg természetesen a hűtőfolyadék szintjének radikális csökkenése. De amit te írtál, hogy annyi idő alatt ment le fél alá, az már biztos, hogy nem normális mértékű csökkenés, mert ekkora veszteség szivárgás nélkül nem lehetséges.

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20204 Dátum: 2011.09.29 20:09:30 »
ma voltam vízpumpacserén, 36 ezrest hagytam a márkaszervizben

jó olcsó!
1.4 sol 2004