Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6030601 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19650 Dátum: 2011.07.19 20:08:54 »
Egy fogós kérdés.....

Ki milyen védelmet tart a legjobbnak egy Coriban?
Többnyire nagy általánosságban mindenki a váltózárat említi, kinek milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban?
Gondoltam esetleg extra  indításgátlóra és hozzá esetleg rejtett kapcsolóra, ha erre még egy váltózárat is rakatok, akkor gondolom már biztosan hagyhatom az autót 2 órára egy pláza parkolójában Pesten.
Jelenleg még nem érzem nyugodtnak magam, ha ismeretlen területen kell őrizetlenül hagynom, bár igaz ez nem egy drága kocsi, én mégis féltem, elvégre az én kezem kopott érte, és nem a banké hála az égnek....
Amúgy mintha azt irogatták volna korábban a neten, hogy a tolvajok inkább a Yaris-t kedvelik.....
Auris HSD TS 2015.12

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19651 Dátum: 2011.07.19 20:11:37 »
Hoszbordásszíjnak milyen márkát ajánlatok?
Ha cserélem a szíjjat illik a hosszbordásszíj feszítő csapácsat is cserélni? Bár gondolom nem.
GATES, Bosch, Mitsubishi. Mást ne, ha lehet. A Gates nagyon jó minőségű, nekem is az van, de Neked biztos, hogy az enyémtől eltérő kell (nem a 6PK1840, ami 1840mm hosszú és nekem 6000Ft alatt megállt vételkor.). Neked ez kb olyan 5000-5500Ft lehet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kelpo888

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19652 Dátum: 2011.07.19 20:18:07 »
Na sziasztok!

Írtam a corolla elektromos problémájával kapcsolatban, és ugye itt arra jutottunk hogy gyújtáskapcsoló betét a hibás, nos kb 1 hete ki is lett cserélve szuper volt minden, most indítottam volna be, és ugyanúgy nem indult, ugyanaz a hiba. Szóval tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a probléma, várom a további ötleteket :banging:

Ja és hozzáteszem hogy megitn dögmeleg van, tehár erős a gyanúm hogy összefüggésben van a meleggel a dolog, milyen dolog okozhat nagymelegben ilyet?

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19653 Dátum: 2011.07.19 20:48:18 »
Hoszbordásszíjnak milyen márkát ajánlatok?
Ha cserélem a szíjjat illik a hosszbordásszíj feszítő csapácsat is cserélni? Bár gondolom nem.
GATES, Bosch, Mitsubishi. Mást ne, ha lehet. A Gates nagyon jó minőségű, nekem is az van, de Neked biztos, hogy az enyémtől eltérő kell (nem a 6PK1840, ami 1840mm hosszú és nekem 6000Ft alatt megállt vételkor.). Neked ez kb olyan 5000-5500Ft lehet.

Biztos vagyok benne hogy nem azonos.Az unix oldalán a  Jakoparts-ot néztem ami jónak tűn árba is ( úgy se én rendeltetem meg mert nincs kedvezményem de ismerősnek van.) A jakoparts szerintetek milyen?A kocsiban most van 110.000 km és a szervízkönyv ha jól emlékszem 105.000 km.-nél írja a cserét.Nemsokása indulok vele a Balcsira kb.:360 km onnan meg összevissza mászkálás Pécs stb. nem merek így nekiindúlni hogy nincs kicserélve.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.19 20:49:54 írta feryoo7 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19654 Dátum: 2011.07.19 21:24:10 »
Szerintem van a no name gagyi, vannak a márkás és a gyári alkatrészek, és a kettő között lehet valahol a jakoparts.
Egy gates szíjat gondolom 8ezer körül megkapsz, a gyárit meg 12körül.
Egyébként én az ékszíjamat már 60-70ezer körül cseréltettem.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19655 Dátum: 2011.07.19 21:37:30 »
Én 103.000 el vettem a kocsit nem tom hogy előtte cserélték e vagy nem.
Akkor te milyen márkát ajánlanál? Én személy szerint nem sajnálok 8000Ft kiadni érte.És a kézi könyv is úgy írja hogy 15.000 km ellenőrízni kel de szerintem csere ráér sokkal később is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19656 Dátum: 2011.07.19 22:07:44 »
Én 103.000 el vettem a kocsit nem tom hogy előtte cserélték e vagy nem.
Akkor te milyen márkát ajánlanál? Én személy szerint nem sajnálok 8000Ft kiadni érte.És a kézi könyv is úgy írja hogy 15.000 km ellenőrízni kel de szerintem csere ráér sokkal később is.
Én megkérdezném mennyi a gyári, de a Gates szíjakat ajánlja itt mindenki, így ha az olcsóbb a gyárinál, akkor talán azt venném. De a jakoparts-al sem lesz bajod, bátran beletenném
a kocsimba a jakoparts szűrőket, meg egyéb alkatrészeket...mint ahogy a fékbetéteket bele is tettem ettől a márkától (igaz, nem áll távol tőlük a csikorgás néha, de hát olcsó volt legalább).
Szóval, én Gates-t venném ha több ezerrel olcsóbb a gyárinál.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19657 Dátum: 2011.07.19 22:14:07 »
Utána érdeklődök a gyárinak de szerintem Gates lessz a vége.Kösy

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19658 Dátum: 2011.07.19 22:33:19 »
Hoszbordásszíjnak milyen márkát ajánlatok?
Ha cserélem a szíjjat illik a hosszbordásszíj feszítő csapácsat is cserélni? Bár gondolom nem.
GATES, Bosch, Mitsubishi. Mást ne, ha lehet. A Gates nagyon jó minőségű, nekem is az van, de Neked biztos, hogy az enyémtől eltérő kell (nem a 6PK1840, ami 1840mm hosszú és nekem 6000Ft alatt megállt vételkor.). Neked ez kb olyan 5000-5500Ft lehet.

Biztos vagyok benne hogy nem azonos.Az unix oldalán a  Jakoparts-ot néztem ami jónak tűn árba is ( úgy se én rendeltetem meg mert nincs kedvezményem de ismerősnek van.) A jakoparts szerintetek milyen?A kocsiban most van 110.000 km és a szervízkönyv ha jól emlékszem 105.000 km.-nél írja a cserét.Nemsokása indulok vele a Balcsira kb.:360 km onnan meg összevissza mászkálás Pécs stb. nem merek így nekiindúlni hogy nincs kicserélve.
Hosszbordásszíjból felejtsd el a Jacoparts-ot. Abból csak márkásat, vagy gyárit!!! :excl: Nem véletlenül javasoltam az említett 3-at.  :flowers: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kelpo888

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19659 Dátum: 2011.07.19 22:40:06 »
Na sziasztok!

Írtam a corolla elektromos problémájával kapcsolatban, és ugye itt arra jutottunk hogy gyújtáskapcsoló betét a hibás, nos kb 1 hete ki is lett cserélve szuper volt minden, most indítottam volna be, és ugyanúgy nem indult, ugyanaz a hiba. Szóval tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a probléma, várom a további ötleteket :banging:

Ja és hozzáteszem hogy megitn dögmeleg van, tehár erős a gyanúm hogy összefüggésben van a meleggel a dolog, milyen dolog okozhat nagymelegben ilyet?

Na most megpróbáltam megint, hogy már hűvösebb van, és beindult :wacko: valakinek valami ötlet, hogy milyen alkatrészre lehet ilyen hatással a nagy meleg ami miatt nem indul és nem is teker az önindító? ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19660 Dátum: 2011.07.19 22:44:31 »
Lehet, hogy hülyekérdés, de a kábelcsatlakozások rendben vannak? Nem lehet valami érintkezési dolog?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kelpo888

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19661 Dátum: 2011.07.19 22:51:50 »
Lehet, hogy hülyekérdés, de a kábelcsatlakozások rendben vannak? Nem lehet valami érintkezési dolog?

Hát már igazából mindenre gondoltunk, először ugye önindító, de most nem is lett mozdítva a kocsi délután óta és mégis beindult, felmerült ilyen hogy cellazárlatos az akksi, de világítás, rádió minden megy szépen, hát akksi csatik rendben vannak meg is lettek csiszolva, önindító csatijaihoz nem nagyon férek hozzá, gyújtáskapcsoló betét ki lett cserélve, onnan esetleg ami megy kábel az önindítóba nem tudom hogy az lehet e ludas, esetleg valami hőszenzor ami túl melegszik és nem engedi beindítani a kocsit, nem tudom hogy van e ilyen.
Önindítónál lehet meleg hatására valami zárlat vagy a fene tudja akármi?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19662 Dátum: 2011.07.20 12:04:10 »
Egy fogós kérdés.....

Ki milyen védelmet tart a legjobbnak egy Coriban?
Többnyire nagy általánosságban mindenki a váltózárat említi, kinek milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban?
Gondoltam esetleg extra  indításgátlóra és hozzá esetleg rejtett kapcsolóra, ha erre még egy váltózárat is rakatok, akkor gondolom már biztosan hagyhatom az autót 2 órára egy pláza parkolójában Pesten.
Jelenleg még nem érzem nyugodtnak magam, ha ismeretlen területen kell őrizetlenül hagynom, bár igaz ez nem egy drága kocsi, én mégis féltem, elvégre az én kezem kopott érte, és nem a banké hála az égnek....
Amúgy mintha azt irogatták volna korábban a neten, hogy a tolvajok inkább a Yaris-t kedvelik.....

Legjobb védelem a garázsod 5cm vastag tölgy/vaslemez ajtóval + egy ***ott nagy lakattal...:)  meg egy 2napja éheztetett harci eb a lakatra kötve:)

az irások sajnos igazak...kedvesem kis yarisát tavasszal lopták el...kb 1 honapja volt nála és meg is fujták bp.20kerből.  azért linkeltem a corollát akarok venni topicba pár olcsobb vasat!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19663 Dátum: 2011.07.20 21:50:08 »
Hoszbordásszíjnak milyen márkát ajánlatok?
Ha cserélem a szíjjat illik a hosszbordásszíj feszítő csapácsat is cserélni? Bár gondolom nem.
GATES, Bosch, Mitsubishi. Mást ne, ha lehet. A Gates nagyon jó minőségű, nekem is az van, de Neked biztos, hogy az enyémtől eltérő kell (nem a 6PK1840, ami 1840mm hosszú és nekem 6000Ft alatt megállt vételkor.). Neked ez kb olyan 5000-5500Ft lehet.

Biztos vagyok benne hogy nem azonos.Az unix oldalán a  Jakoparts-ot néztem ami jónak tűn árba is ( úgy se én rendeltetem meg mert nincs kedvezményem de ismerősnek van.) A jakoparts szerintetek milyen?A kocsiban most van 110.000 km és a szervízkönyv ha jól emlékszem 105.000 km.-nél írja a cserét.Nemsokása indulok vele a Balcsira kb.:360 km onnan meg összevissza mászkálás Pécs stb. nem merek így nekiindúlni hogy nincs kicserélve.
Hosszbordásszíjból felejtsd el a Jacoparts-ot. Abból csak márkásat, vagy gyárit!!! :excl: Nem véletlenül javasoltam az említett 3-at.  :flowers: ;)
Köszi.Nem tudod véletlenül a gyári mennyi AFA nélkül :P ??

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19664 Dátum: 2011.07.20 22:14:26 »
Nem tudom, sajna, de tartom saccra a Gates esetén a kb 5000Ft-ot...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i