Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027208 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19545 Dátum: 2011.07.10 15:57:56 »
sok kocsi megérné, ha az lenne, ami írva lenne :censored:
1.4 sol 2004

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19546 Dátum: 2011.07.10 16:08:00 »
egyik kollégám is corollát akar max 1.4milláért...pont ezt a kocsit linkelte be nekem skypon kb 20perce. ugylátom kelendő ez az auto. no és ha valoban az,aminek irva van,akkor megérné megvenni.
Jól felszerelt, küllemre szép, jó ez az ezüst szín is, ha valóban végig a Reáészisztémánál szervizelték akkor nem egy kispórolt autó, na meg akkor valós a km, ami nem sok futás ugye,
és ezzel az 1,6os motorral meg jól is megy, szóval ha a kollégád felhívja, írd már le a fejleményeket légyszi, mert kíváncsi vagyok rá....

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19547 Dátum: 2011.07.10 16:12:30 »
eleje parkolás miatt javítva van, a lökhárító "műanyagozva", a motorház is kicsit benyomódott, de kijavították. tanksapka alatt kis horpadás, de amúgy szép állítólag.

most beszéltem a kereskedővel
1.4 sol 2004

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19548 Dátum: 2011.07.10 16:26:21 »
eleje parkolás miatt javítva van, a lökhárító "műanyagozva", a motorház is kicsit benyomódott, de kijavították. tanksapka alatt kis horpadás, de amúgy szép állítólag.

most beszéltem a kereskedővel
Ezek szerint nem magánember hirdeti? Ez akkor kereskedő, vagy egy egyszerű nepper, háttér, infrastruktúra nélkül?
Akkor itt az a sarkalatos kérdés, hogy az eleje mennyire volt megtörve: fútómű kapott bármilyen behatást, lufik nyíltak e stb.... de parkolásnál azért nem szokott az eleje úgy megsérülni,
hogy a motorház is benyomódjon általában...  :whistling:
Na ezért nem adom el az autómat, nincs ehhez türelmem most..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19549 Dátum: 2011.07.10 17:13:45 »
egyik kollégám is corollát akar max 1.4milláért...pont ezt a kocsit linkelte be nekem skypon kb 20perce. ugylátom kelendő ez az auto. no és ha valoban az,aminek irva van,akkor megérné megvenni.
Jól felszerelt, küllemre szép, jó ez az ezüst szín is, ha valóban végig a Reáészisztémánál szervizelték akkor nem egy kispórolt autó, na meg akkor valós a km, ami nem sok futás ugye,
és ezzel az 1,6os motorral meg jól is megy, szóval ha a kollégád felhívja, írd már le a fejleményeket légyszi, mert kíváncsi vagyok rá....

ok,leirom,elvileg holnap reggel/délelőtt megy megnézni,lehet el is megyek vele.  attol függ milyen vészes lesz a napom.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19550 Dátum: 2011.07.10 18:28:56 »
tényleg más, a hb-nek jobban húzott a szeme:)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_magyaro.__vezetett_szervizkon-4916742
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_linea_terra-4112407

van olyan E12-es aminek padlóba dönthető a hátsó ülése?

A kombinak a csomagtere literre kisebb mint a sedan-é mivel alul van egy kb 5-6 cm -es rakodótér ( kevés szerszám, háromszög, izzőkészlet... ) és ennek a teteje a lehajtott ülésekkel síkban van, a fejtámlák is eldughatók a hátsó sor lábterében. - egész jól pakolható. ( Bár a Hilux mellett nem tudom, hogy fértünk el benne :) ) - Viszont rendesen megpakolva kell neki az 1,6-os motor, vagy a dizel, tehát ha sok cuccolás lesz, akkor ezeket is érdemes nézni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19551 Dátum: 2011.07.10 18:59:24 »
ok,leirom,elvileg holnap reggel/délelőtt megy megnézni,lehet el is megyek vele.  attol függ milyen vészes lesz a napom.
OK, várom a beszámolót! Arra azért vigyázzatok, hogy mások is olvassák a fórumot, és amit Ti kikapartok, nehogy más vigye el.... vagyis ha OK az autó = megveszitek, inkább semmit ne írjatok...

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19552 Dátum: 2011.07.10 19:33:59 »
nyilván:)

attól függően hogy a kollega hogy döntött, privátban szívesen várom az infót én is a kocsiról  :flowers:
1.4 sol 2004

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19553 Dátum: 2011.07.10 20:09:54 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_magyaro.__vezetett_szervizkon-4916742
Ez egész jónak tűnik.... feltéve ha valóban benne van a 7 vagy 8 reálos pecsét, és számla. Ha nem volt ronggyá törve, vagy egyéb finomság, szerintem érdemes lehet megnézni.
Azon azért nem csodálkoznék, ha nem lenne benne ESP meg xenon, és légzsákból is csak 4 lenne.  :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19554 Dátum: 2011.07.10 20:16:04 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_magyaro.__vezetett_szervizkon-4916742
Ez egész jónak tűnik.... feltéve ha valóban benne van a 7 vagy 8 reálos pecsét, és számla. Ha nem volt ronggyá törve, vagy egyéb finomság, szerintem érdemes lehet megnézni.
Azon azért nem csodálkoznék, ha nem lenne benne ESP meg xenon, és légzsákból is csak 4 lenne.  :hmmmm:
Persze, hogy nincs... max. utólagos xenon esetleg..... de hűthető kesztyűtartó, és fényre sötétedő tükör sincs benne..  :lol:

dalatt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19555 Dátum: 2011.07.10 21:32:18 »
Egyébként azt honnan lehet tudni hogy már kinyílott-e a légzsák? Ha a légzsák visszajelző elalszik az azt jelenti hogy minden rendben a légzsák rendszerrel vagy azt is lehet manipulálni.

Lenne még két kérdésem:
1: az lehet hogy vvt-i-s autóban (2002 Corolla E12 1.6 vvt-i) az autó úgy áll le hogy a vezérlés rossz helyen áll meg? Arra gondolok hogy most 2 hétig állta az autó és amikor beindítottam akkor egy erős rekedtes kopogó hangot adott addig amíg be nem indult kb 1 másodperc.
2: a klíma folyamatosan megy vagy időnként a mágneskapcsoló szétold? Álló autónál bekapcsoltam  a klímát és amikor a mágneskapcsoló összekapcsolt akkor elindult a hűtő ventilátor is illetve mikor a hűtőventilátor leállt akkor a mágneskapcsoló szétkapcsolt és nem ment a klíma? Ez normális? Valami takarékossági dolog?
És még egy a klíma kapcsoló visszajelző lámpája nálatok is halványabb lesz ha égnek a tompított fényszórók?

És egy tapasztalat: több mint 1000 km mentem mióta két csavarral megcsináltam kb 50 forintól a nagyon csúnyán zörgő szívosort. Azóta a hang 100%-ban eltűnt és nem is jött vissza.
2002 Corolla 1.6 vvt-i E12

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19556 Dátum: 2011.07.10 21:41:31 »
2: a klíma folyamatosan megy vagy időnként a mágneskapcsoló szétold? Álló autónál bekapcsoltam  a klímát és amikor a mágneskapcsoló összekapcsolt akkor elindult a hűtő ventilátor is illetve mikor a hűtőventilátor leállt akkor a mágneskapcsoló szétkapcsolt és nem ment a klíma? Ez normális? Valami takarékossági dolog?
És még egy a klíma kapcsoló visszajelző lámpája nálatok is halványabb lesz ha égnek a tompított fényszórók?

Nekem automata klímám van, de ha nem kapcsolom be az automatát akkor is van olyan, hogy álló helyzetben időnként megáll és újraindul. Ilyenkor lehet hallani, ahogy kattan. A ventillátort nem néztem közben.
Klímakapcsoló világítása lehet. még nem néztem, de simán elképzelhető. Ha a műszerfal világításod is lentebb van véve az is akkor lesz halványabb, ha felkapcsolod a világítást (legalábbis az optitronnál így van).

Szívósor király, akkor ezzel sokan elég rendesen tudnak majd spórolni.  :clap: :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19557 Dátum: 2011.07.10 21:46:05 »
1: az lehet hogy vvt-i-s autóban (2002 Corolla E12 1.6 vvt-i) az autó úgy áll le hogy a vezérlés rossz helyen áll meg? Arra gondolok hogy most 2 hétig állta az autó és amikor beindítottam akkor egy erős rekedtes kopogó hangot adott addig amíg be nem indult kb 1 másodperc.

Nem.  :no:

dalatt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19558 Dátum: 2011.07.10 21:53:12 »
1: az lehet hogy vvt-i-s autóban (2002 Corolla E12 1.6 vvt-i) az autó úgy áll le hogy a vezérlés rossz helyen áll meg? Arra gondolok hogy most 2 hétig állta az autó és amikor beindítottam akkor egy erős rekedtes kopogó hangot adott addig amíg be nem indult kb 1 másodperc.

Nem.  :no:

Akkor ezek szerint kezdhetek aggódni.
2002 Corolla 1.6 vvt-i E12

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19559 Dátum: 2011.07.10 21:59:11 »
Mikor volt olaj cserélve és milyen olaj ment bele? Lehet, nem jut megfelelő olajnyomás a megfelelő helyekre? Esetleg az önidító?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...