Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6023542 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19440 Dátum: 2011.07.02 13:47:23 »
a c oszlopa nem zavarja a kilátást tolatásnál?

Nem. Tolatni pont a szedánnal rosszabb.

A csomagtartó-kérdést meg majd eldöntöd: méret vs. pakolhatóság, a kettő együtt csak a kombiban van meg. Az átlagember számára a legjobb E12 az 1.4 dízel kombi sol/luna.
Skoda Favoritról váltottam sedan e11-re, a favorit/ 5 ajtós / után még 3 év után sem érzem a sedan seggét tolatásnál / pedig peugeot boxer-t vezetek egész nap / , amikor tolatok , és úgy érzem  nincs tovább , még mindig mehetnék  kb 1 métert. Mivel meguntam ezt a kínlódást,  beszereltem egy tolatóradart...

Ez a legeygszerűb megoldás így biztos nem zúzod le se a saját se más kocsiját.A tolatóradarod amúgy mennyire pontos?(meyire lehet vele centizni?

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19441 Dátum: 2011.07.02 19:55:45 »
Pontos, tökéletesen működik, kicsit túl érzékeny is, 2,5m-30cm-ig mér, még az útpadkát is jelzi, ha nem vennéd észre, ez magas padka esetén előnyös ,nem akasztod fel a hátsó lököst-hátsódobot. Mióta beszereltem nyugodtabban tolatok bárhova, főleg sötétben nagyon hasznos , otthon 4 autó áll egymás mögött, egymásra rá kell állnunk hogy mindenki beférjen, így közelebb tudok menni a mögöttem lévő kocsihoz, anélkül hogy ki kellene szállnom megnézni, mennyi hely van még  a Cori  mögött.Inkább drágább típust vettem , ez megbízhatóbban működik. Beszerelés előtt színre fújtam az érzékelőket.  Az alábbi linken lévőt választottam , mindenkinek ajánlom, nagyon szuper!

http://www.smpower.hu/cikkek?f=adatlap&cikk=96&tcs_onename=SPY%20LP019%20-%20Tolat%C3%B3radar

&feature=related
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.02 20:01:32 írta Csazso »
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19442 Dátum: 2011.07.02 20:16:46 »
Nagyon jó! 30 cm után becsukja a szemét ;)

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19443 Dátum: 2011.07.02 20:51:47 »
Nagyon jó! 30 cm után becsukja a szemét ;)

Akkor kapcsol be, ha lükibe teszed, felnyílik a kijelző, csinál egy működési tesztet / nem veszed észre /, és azonnal mér.  Addig mutatja a távolságot, amíg hátramenetben van a váltó, ha innen kiveszed, lezáródik . A vezérlése a tolatólámpáról indul,  de külön kellett  tápfeszt. vinnem neki, a kijelző lezárás miatt./ ha kiveszed lükiből már nem kap 12v-ot ,és nem hajtaná le a motor a kijelzőt /
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19444 Dátum: 2011.07.02 20:57:46 »
Nem is sok érte. Fel is szerelik?  A Felszerelés alatt más van :1eye:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19445 Dátum: 2011.07.02 21:16:35 »
&feature=related
Nagyon frankó! Köszönöm a hasznos infókat! A feleségem autójába tetetünk is rövidesen! ;)
hazard

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19446 Dátum: 2011.07.02 22:30:47 »
Nem is sok érte. Fel is szerelik?  A Felszerelés alatt más van :1eye:

17-18 ezerért tudtok web áruházból rendelni/ én az extreme digitaltól rendeltem , ingyen házhoz hozzák 15e ft fölött / én magamnak szereltem be, de bármelyik autóvillamossági szerelő berakja,/ garancia csak a második esetben működik /
http://www.edigital.hu/Tolatoradar_tolatokamera/SPY_LP019_tolatoradar_LCD_kijelzovel-p58785.html


Van a dobozában bekötési rajz, lyukfúró a lököshöz, nekem rutin nélkül kb. 1.5 óra volt a szerelés.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.02 22:43:35 írta Csazso »
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19447 Dátum: 2011.07.02 23:03:20 »
Néztem a vállasztékot, a többi  nem olyan jó?
A kamerás nem egyszerübb? Plána szerelésileg?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19448 Dátum: 2011.07.03 00:33:43 »
Tolatóradart csakis kijelzővel együtt szabad venni, nekem volt ismerősöm, aki sajnálta a kijelző felárát (2003 környékén még nem volt akkora divat a dolog), és ugyan csipogni csipogott, de nagyon oda kellett figyelni a változó intenzitásra (illetve értelemszerűen a rádiót is le kellett halkítania).
Azóta már okosodott az illető , és modernizálta a kütyüt.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19449 Dátum: 2011.07.03 09:03:55 »
Egyáltalán nem jelent problémát, hogy csak hangot ad (gyári rendszer).
Nézni úgyis a tükröket nézem, nem bízom 100%an rá magam, a szenzor csak segítség.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19450 Dátum: 2011.07.03 10:05:07 »
Egyáltalán nem jelent problémát, hogy csak hangot ad (gyári rendszer).
Nézni úgyis a tükröket nézem, nem bízom 100%an rá magam, a szenzor csak segítség.
Persze kijelző nélkülivel is lehet tolatni, úgy is ha kb. félméterre közelítesz meg valamit elkezd csipogni / ez az általam beszerelt típusra is igaz / utána gyorsabb lesz ahogy még közelebb mész, és 30cm-nél már csak folyamatos síp. Készülékenként változik a közelségi határ, van olyan amelyik csak 40cm-ig mér, de van ami 20cm-ig / átlag a 30 cm érzékenység /. A kijelző azért lehet fontos, mert a csipogásból nem derül ki az akadály iránya, van amelyik kijelzős / az olcsóbbak / csak a jobb -bal oldalt különböztetik meg, a jobbak ,már külön a 4 szenzor képét is mutatják/ pl. szűk kapubejáróba való tolatáskor nekem is csipog, de a kijelzőn látom, hogy a szélső szenzornál van akadály / kapu-tok /és nem fogok neki menni.Egyébként, én is csipogás alapján tolatok, és rá pillantok a kijelzőre.Viszont a céges peugeot boxerembem  kijelző nélküli radar van, és bizony sok esetben lett volna jó tudni, hogy melyik szenzor lát valamit. Kétszer jártam úgy , hogy gyalogosok beszélgettek a kocsi mögött, én nem láttam őket, ha nincs a radar rájuk tolatok. A radar egyszeri költség, de ha kiszámoljuk, mennyi lenne  a lökhárító javítása ,fényezése ,cseréje, + a más kocsijában okozott kár, megéri beszerelni, én nagyon hasznos dolognak tartom.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19451 Dátum: 2011.07.03 10:24:33 »
Néztem a vállasztékot, a többi  nem olyan jó?
A kamerás nem egyszerübb? Plána szerelésileg?
Biztos hogy a többi is jó, én az általam beszerelt típust javasolni tudom.A kijelzőt nehéz esztétikusan beszerelni , ha napon áll a kocsid érheti a kijelzőt   a nap , eldeformálódik , ha felrakod a műszerfalra elrontja beltér képét, én az óracsoport elé raktam,  a kormányon keresztül látom, alapesetben lehajtva van, így nem lóg bele a fordulatszámmérő-sebességmérő párosba.A kamerást inkább nagyobb autókba raknám, ahol nagyobb a holttér, vagy kis áruszállítóba. Na meg persze ki mennyit  áldoz a dologra .Lehet olyat is venni, ahol a kijelző rádiókapcsolatban van a fő egységgel , de mivel rádiófrekvenciát használ ,bizonyos dolgok megzavarhatják , én nem vennék ilyet / egyébként ezzel a rendszerrel csak 1 vezetéket lehet megspórolni /
23 ezer körül van 8 szenzoros / első-hátsó/ szett is.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19452 Dátum: 2011.07.03 10:26:56 »
A kijelzővel nekem egy problémám van: nem szeretem a + felaggatott dolgokat a szépen megtervezett műszerfalon (nem is beszélve arról, hogy azt rögzíteni is kell, ami eltávolítás után nyomot hagyhat). Ha a gyári LCD kijelzőt használja, az OK.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19453 Dátum: 2011.07.03 12:19:24 »
Íme az enyém...

[a csatolmányt egy admin törölte]
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19454 Dátum: 2011.07.03 12:28:08 »
A kijelzővel nekem egy problémám van: nem szeretem a + felaggatott dolgokat a szépen megtervezett műszerfalon (nem is beszélve arról, hogy azt rögzíteni is kell, ami eltávolítás után nyomot hagyhat). Ha a gyári LCD kijelzőt használja, az OK.
Így gondolom én is, szerencsére alapból a kijelzőm alja 2 oldalú ragasztócsíkos ,ez később leszedhető, de van rajta 2 furat is csavaros rögzítéshez , na az bizony nyomot hagyna maga után.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.03 12:36:42 írta Csazso »
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!