Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026693 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18405 Dátum: 2010.12.20 12:02:51 »
Azért a korrektség miatt hozzá kell tenni, hogy szinkronizált 1-esről beszélünk, tehát be kell, hogy vegye. Én időnként használom is, és ezzel pont nincs gondom a váltóval. Az egyes nekem inkább álló helyzetben veszi nehezen. Nem gyakran, de előfordul. De akkor áthúzom a kettes felé és határozott mozdulattal bemegy egybe.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18406 Dátum: 2010.12.20 12:20:12 »
Én eddig szinte egy olyan autót vezettem, ami gurulás közben is lazán vette az egyest: OFF régi Swift.  :ph34r:

Részemről azért a C150-et sem szidom, mert nekem nincs vele bajom, igaz, nem is ütöm-verem, hogy legyen...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18407 Dátum: 2010.12.20 12:24:07 »
Figyu, Ti milyen időközönként mossátok így téli sózás idején az autóitokat? Én már legalább 3 hete tervezem, de mindig jött valami gané idő, azért, meg sajnálom megmosni.
Viszont értelemszerűen azt sem szeretném, ha belekapna valahol a rozsda.  :ph34r:
Szerencsére nem tudok olyan helyről a kasztnin (értsd: nem vettem észre), ami sérült lenne, de nem is akarom, hogy legyen, pláne a só miatt nem.
Szóval, Ti hogy álltok ezzel?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18408 Dátum: 2010.12.20 12:27:45 »
Mivel nálam itthon és a melóban is csillaggarázsos a Cori, nem szoktam lemosatni télen (mivel befagyna reggelre az összes ajtó és zár). Szóba jött most a Cimbi által ajánlott EZwash, mert ők nem vizeznek, hanem tök tudja, hogy csinálják és nem fagy be a kocsi. Őket ki fogom próbálni.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18409 Dátum: 2010.12.20 12:33:53 »
Mondjuk nekem a befagyással nem-igen lenne gondom, mert itt, ahol dolgozok, van gépkarbantartó garázs, ahol szépen megszárad a fűtött helységben a kocsi.
Ezt az EZ-t én is kipróbálnám majd a nyári talin...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18410 Dátum: 2010.12.20 15:22:20 »
Biztos forrásból tudom, hogy akinek 2006-os évjáratú autója van, de 2007-es forgalomba helyezésű, annak nem érdemes sietnie a műszaki vizsgával, mert ígyis-úgyis 2 év érvényességeget fog kapni. Ellenben, akinek 2007-es évjáratú autója van, annak érdemes  felkeresni valamelyik vizsgaállomást még az idén, mert hónapokat tud nyerni vele, mert ők még megkapják a 3 év érvényességet!
Példa: évjárat:2006, forgalomba helyezés 2007 = idén is és jövőre is csak 2 év műszaki érvényességet kap a vas, mert elmúlt 3 éves az autó.
           A szabály tehát az, hogyha 3 éves koráig viszed műszakira, akkor mégegyszer megkapja a 3 évet, ha elmúlt, akkor már csak 2 év lesz.
Csak óvatosan!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18411 Dátum: 2010.12.20 15:24:40 »
A forgalmiban csak a forgalombahelyezés szerepel, teljesen mindegy mikor gyártották...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18412 Dátum: 2010.12.20 17:51:07 »
Biztos forrásból tudom, hogy akinek 2006-os évjáratú autója van, de 2007-es forgalomba helyezésű, annak nem érdemes sietnie a műszaki vizsgával, mert ígyis-úgyis 2 év érvényességeget fog kapni. Ellenben, akinek 2007-es évjáratú autója van, annak érdemes  felkeresni valamelyik vizsgaállomást még az idén, mert hónapokat tud nyerni vele, mert ők még megkapják a 3 év érvényességet!
Példa: évjárat:2006, forgalomba helyezés 2007 = idén is és jövőre is csak 2 év műszaki érvényességet kap a vas, mert elmúlt 3 éves az autó.
           A szabály tehát az, hogyha 3 éves koráig viszed műszakira, akkor mégegyszer megkapja a 3 évet, ha elmúlt, akkor már csak 2 év lesz.

EMBER :excl: :excl: :excl: :excl: :excl:
Hogy a rákba lehetsz ilyen értetlen? Szerinted szórakozásból írkálok ide? 
Ma is levizsgáztattam egy ügyfelem Suzuki Ignisét ami 2006-os gyártású de 2007 január 12-i forgalombahelyezés és 3 :excl: év vizsgát kapott.  Múlt pénteken egy Clio-t ugyanezzel a szituval, mit nem lehet ezen nem érteni?
Holnap viszem a saját kocsimat és az is 3-at fog kapni, és lefényképezem a forgalmimat hogy mennyit kapott, holnap kora este beteszem ide, hogy lásd, nem volt értelme sietni.... [rohog]
A biztos forrásod meg xarjon sünt.

Ugyanitt megkérem valamelyik moderátort hogy törölje :excl: angyalföldi hozzászólását, mert félrevezeti a többi fórumtársat!!
Köszönöm.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18413 Dátum: 2010.12.20 17:54:57 »
A forgalmiban csak a forgalombahelyezés szerepel, teljesen mindegy mikor gyártották...
A gyártási év is szerepel, de csak az év (nekem legalább is) :yes:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18414 Dátum: 2010.12.20 19:51:03 »
Megfigyeltem mostanában, hogy ilyen csúszós az út hogy mikor fékezem és bekapcsol az ABS és utána abba hagyom a fékezést a kocsi fúj egyet, valamint akkor is mikor leállítom ezt nem tudjátok miért van?

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18415 Dátum: 2010.12.20 19:54:34 »
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18416 Dátum: 2010.12.20 20:06:38 »
 [rohog]Valősszínüleg az autodoki is halálra röhögte magát de én nem ilyen bikafúúújásra gondolok, de köszönöm segítséged :D

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18417 Dátum: 2010.12.20 20:28:12 »
Figyu, Ti milyen időközönként mossátok így téli sózás idején az autóitokat? Én már legalább 3 hete tervezem, de mindig jött valami gané idő, azért, meg sajnálom megmosni.
Viszont értelemszerűen azt sem szeretném, ha belekapna valahol a rozsda.  :ph34r:
Szerencsére nem tudok olyan helyről a kasztnin (értsd: nem vettem észre), ami sérült lenne, de nem is akarom, hogy legyen, pláne a só miatt nem.
Szóval, Ti hogy álltok ezzel?

Én gyakran mostam a kocsit, és véletlen fedeztem fel a hátsó kerék fölötti sárvédő külső pereme visszahajtása miatti "árkocskát" ami végig megvan a kerékív mentén. Na innen jó adag odaszáradt sarat mostam ki. Szóval ott ha nincs kitakarítva, akkor gáz lehet, de ebben tapasztalatom nincs. Rozsda az nekem pont itt a hátsó keréknél jött ki, de akkor frissiben le lett festve az a körömnyi rész. (pont akkor lett lefújva a hátsó lökhárító)

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18418 Dátum: 2010.12.21 12:48:25 »
Biztos forrásból tudom, hogy akinek 2006-os évjáratú autója van, de 2007-es forgalomba helyezésű, annak nem érdemes sietnie a műszaki vizsgával, mert ígyis-úgyis 2 év érvényességeget fog kapni. Ellenben, akinek 2007-es évjáratú autója van, annak érdemes  felkeresni valamelyik vizsgaállomást még az idén, mert hónapokat tud nyerni vele, mert ők még megkapják a 3 év érvényességet!
Példa: évjárat:2006, forgalomba helyezés 2007 = idén is és jövőre is csak 2 év műszaki érvényességet kap a vas, mert elmúlt 3 éves az autó.
           A szabály tehát az, hogyha 3 éves koráig viszed műszakira, akkor mégegyszer megkapja a 3 évet, ha elmúlt, akkor már csak 2 év lesz.

EMBER :excl: :excl: :excl: :excl: :excl:
Hogy a rákba lehetsz ilyen értetlen? Szerinted szórakozásból írkálok ide? 
Ma is levizsgáztattam egy ügyfelem Suzuki Ignisét ami 2006-os gyártású de 2007 január 12-i forgalombahelyezés és 3 :excl: év vizsgát kapott.  Múlt pénteken egy Clio-t ugyanezzel a szituval, mit nem lehet ezen nem érteni?
Holnap viszem a saját kocsimat és az is 3-at fog kapni, és lefényképezem a forgalmimat hogy mennyit kapott, holnap kora este beteszem ide, hogy lásd, nem volt értelme sietni.... [rohog]
A biztos forrásod meg xarjon sünt.

Ugyanitt megkérem valamelyik moderátort hogy törölje :excl: angyalföldi hozzászólását, mert félrevezeti a többi fórumtársat!!
Köszönöm.
TZoli
Köszönöm a kioktató szavaid, de akkor sajnos egyes vizsgaállomások sincsenek ezzel tisztában. Személyesen mentem el a Kassák Lajos utcában található szervízbe és kérdeztem meg az ottani főnöktől, aki egyértelműen állította, hogy 2006-os évjáratú autó már nem kaphat 3 év műszakit. Most ezen lehet vitatkozni TZoli, de egy dolog biztos:ha nála vizsgáztatom le, akkor 2 évet kapok. Én nem kételkedem benned, de te se nézz engem hülyének. Azért gondoltam, hogy biztos a forrás, merthát mégiscsak egy vizsgaállomás. Ott azért ilyenekkel tisztába kellene lenni.
Csak óvatosan!

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18419 Dátum: 2010.12.21 12:58:27 »
TZoli!
Nem tudom ,hogy hová hordod az autókat vizsgáztatni, de most beszéltem telefonon egy másik vizsgaállomással és ott is 2 évet adnak, azt mondták, hogy NINCS MÁR 3 ÉV MŰSZAKI! Mindegy, hogy hány éves az autó.Most akkor mi van? Ezt már tényleg nem értem.
Csak óvatosan!