Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6030068 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18285 Dátum: 2010.12.10 11:03:18 »
ha a leendő gyerekem ül hátul, meg biztos, hogy nem fogom ráhúzni az ablakot azért, mert nekem friss levegő kell. Lehúzom résnyire magam mellett, oszt gól. :flowers:),

ne aggódj a gyerek ha kézi az ablak lehúzza az magának  :whistling:
de felhúzni már nem tudja így dől be a hideg
nincs jobb mint 130al a pályán ezen nyűglödni  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18286 Dátum: 2010.12.10 11:04:22 »
elektromos tükör: ha mondjuk valami csoda folytán "összetalálkozol" a Te hibádon kívül egy vadbarommal, aki szabálytalan előzés miatt lesodorja a faxa kis fűtött-elektronyos visszapillantódat, akkor fizetheted a normál alkatrész kb 2,5-3X-át javításra. Mondjuk, hogy korrekt legyek, a fűtött visszapillantó az nagyon hasznos, az kellő dolog.  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18287 Dátum: 2010.12.10 11:05:35 »
ha a leendő gyerekem ül hátul, meg biztos, hogy nem fogom ráhúzni az ablakot azért, mert nekem friss levegő kell. Lehúzom résnyire magam mellett, oszt gól. :flowers:),

ne aggódj a gyerek ha kézi az ablak lehúzza az magának  :whistling:
de felhúzni már nem tudja így dől be a hideg
nincs jobb mint 130al a pályán ezen nyűglödni  :surrender:
Az enyém nem fogja: Csak ránézek és már szugerálódik is le a keze a helyéről.  :ph34r:

Tudom, igazad van!  :flowers: :clap:  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18288 Dátum: 2010.12.10 11:20:16 »
4 villanyablak nekem alap. És nem úgy ösztönöznek nagyobb autóra, hogy a Corollába nem rendelhető, csak ha megredeled már ott van árban mint az Avensis. Ami nem baj, mert ha ekkora autó kell akkor jó, sőt az vesz ilyet, akinek tényleg ez kell.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18289 Dátum: 2010.12.10 11:51:14 »
Na, akkor itt egy pici ellentmondásba keveredtél, de értem, amit mondani akarsz. Viszont én úgy látom, hogy miért vennék Avét, amikor az nekem nagy, nincs mire kihasználjam a nagyobb méretét. Nekem a Cori méret elég, nincs szükségem Avéra (Dehogynem! Ide vele! 2,0d-4d SOL SW!!!Fehérben). Viszont van pár olyan - szerintem - felesleges kütyü, amiről lemondanék. Pl. a gyári ablaksötétítés, a hátsó elektromos ablak (engem nem zavar, ha magam mellett engedem le, nem vagyok huzat érzékeny, ha a leendő gyerekem ül hátul, meg biztos, hogy nem fogom ráhúzni az ablakot azért, mert nekem friss levegő kell. Lehúzom résnyire magam mellett, oszt gól. :flowers:), az elektromosan behajtható tükör... ezek mind szép dolgok, de összehasonlíthatatlanok mondjuk a fejlégzsákok, első ködlámpák, VSC fontosságával. Főleg, ha az - leendő - utódaim is mögöttem utaznak.

Összefoglalva: Azért NEM fogok Avét venni, mert abban alap a VSC, meg nagyobb. Ha nekem a Cori a megfelelő méretű autó, akkor én arra leszek vevő és elvárnám, hogy 5 Millió Ft felett már a fejlégzsákok és a VSC alapfelszereltség legyen.  :innocent:  ;)
Nincsen itt semmi ellentmondás. Egy magasabb kategóriájú típusban alap a VSC, az alacsonyabban nem, csak magasabb felszereltségi szinthez jár. Mondom, összerakták okosan. Számodra felesleges dolgokat vetetnek meg veled egy-egy fontos extráért.. Értem én, hogy mindenki szeretné a legalacsonyabb (=legolcsóbb) felszereltségű autóba tudni a számára legértékesebb extrákat, de ez nem kívánság műsor, hanem sok pénz az autógyárnak. De azért a vásárlók kegyeibe is kellene járni ugye és így lavíroznak e két dolog között.

Természetesen nem úgy értettem a hátsó ablakos szellőztetést, hogy hátul ülnek a gyerekek, remélem ezt nem feltételezted rólam. Vagy Te mindig full családdal használod az autót, egyedül soha sem? ;)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18290 Dátum: 2010.12.10 13:28:05 »
Tegnap nálunk esett minden (hó, eső) a hőmérséklet 10 fokról egy óra alatt 0 fokra esett vissza emiatt a kocsi olyan szinten bepárásodott, hogy a klima se tudta azonnal lenyomni a párát, de a hátsó ablakokról nem is sikerült csak nagyon soká (hátsó utas oldali).Ki kellet tolatnom egy elék forgalmas útra ahol még kb. 70 éves nyugdijas mamák is ralliztak a szakadó hóesésben az elektromos binyikliükkel. A két első ülés között hátranyulva tudtam csak letekerni az ablakot mert a pára miatt nem láttam ki (az elsőüvegen meg azért nem mert parkolóban voltam és álltak melettem :D ) na ilyenkor jó lett volna egy hátsó elektromos abalak.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18291 Dátum: 2010.12.10 13:35:49 »
Nincsen itt semmi ellentmondás. Egy magasabb kategóriájú típusban alap a VSC, az alacsonyabban nem, csak magasabb felszereltségi szinthez jár. Mondom, összerakták okosan. Számodra felesleges dolgokat vetetnek meg veled egy-egy fontos extráért.. Értem én, hogy mindenki szeretné a legalacsonyabb (=legolcsóbb) felszereltségű autóba tudni a számára legértékesebb extrákat, de ez nem kívánság műsor, hanem sok pénz az autógyárnak. De azért a vásárlók kegyeibe is kellene járni ugye és így lavíroznak e két dolog között.

Természetesen nem úgy értettem a hátsó ablakos szellőztetést, hogy hátul ülnek a gyerekek, remélem ezt nem feltételezted rólam. Vagy Te mindig full családdal használod az autót, egyedül soha sem? ;)

1. Igazából nem az alapváltozatokra gondolok, amikor az általam említett fontos extrákról írok. Ugye a dolog a belinkelt E15 faceliftes Corolla 1,4d-4d Luna tesztjéről volt szó. Az autó úgy kerül 5.250.000-be, hogy még nincs benne VSC, ami plusz 160.000. Nekem ez a gondom. Nem egy tuskó-gazdaságos autóról van szó, mint pl Nissan Tiida, vagy Suzuki SX4, hanem egy normális igényesnek mondott (és évtizedek óta) elismert típusról, ami konkurál a szintén nagy nevű, de pl német, vagy francia kocsikkal, amikben már inkább benne van az ESP alapáron, mint, hogy ne lenne. Nem mindben, de asszem az új OFF Mégane-ben igen, a Golfban igen, az Astrára most nem tenném a nyakam, de sanszos, hogy abban is. ON Ha valóban okosan mérné fel a Toyota a piaci igényeket, akkor nem spórolna a valóban fontos extrákon, ezzel is növelendő a terméke használati értékét.
Nyilván nem egyforma az emberek ízlése, ezt nem vitatom, de szerintem, szívesebben venne x összegért az ember egy olyan autót, amiben a biztonságát szolgáló kiegészítők már benne vannak, mint egy olyat, amiben nincsenek, de ugyanannyiba kerül.
Ráadásul a Toyota alapból nincs könnyű helyzetben, hiszen rendkívül erős az európai konkurencia mindenféle tekintetben, és nem úgy látszik, mintha tenni akarna azért, hogy növelje az részesedését az új autó piacon. Ez számomra probléma. Hibás stratégia. Tény, hogy jó kocsikat gyárt a Toyo, meg én is elfogult vagyok iránta, de nem vak.  :yes:

...és tulajdonképpen már vissza is térhetünk a Corolla kombi hiányára, vagy az Ave Liftback hiányára. Mi ez, he nem hibás stratégia?!  :ph34r:

2. Persze, én sem mindig full családdal utazok az autómmal, és önmagában jó a hátsó elektromos ablak, csak, van olyan említett - számomra - fontosabb dolog, amit kihagyva megpróbálják azt helyettesíteni egy-két - számomra - kevésbé fontos dologgal. Jó, mondjuk nálam a biztonság a legelső (légzsákok, felügyelő rendszerek, elektrokromatikus tükör, ködlámpa, gerinctámasz, aktyv fejtámla, stb...) ::)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.10 13:38:21 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18292 Dátum: 2010.12.10 13:36:55 »
Tegnap nálunk esett minden (hó, eső) a hőmérséklet 10 fokról egy óra alatt 0 fokra esett vissza emiatt a kocsi olyan szinten bepárásodott, hogy a klima se tudta azonnal lenyomni a párát, de a hátsó ablakokról nem is sikerült csak nagyon soká (hátsó utas oldali).Ki kellet tolatnom egy elék forgalmas útra ahol még kb. 70 éves nyugdijas mamák is ralliztak a szakadó hóesésben az elektromos binyikliükkel. A két első ülés között hátranyulva tudtam csak letekerni az ablakot mert a pára miatt nem láttam ki (az elsőüvegen meg azért nem mert parkolóban voltam és álltak melettem :D ) na ilyenkor jó lett volna egy hátsó elektromos abalak.
Ez tény, hogy ilyenkor segít a villanyablak...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18293 Dátum: 2010.12.10 21:58:22 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a neten lehet-e találni olyan oldalt, vagy van-e valami más lehetőség arra hogy kiderüljön, a Toyotákban gyárilag milyen alkatrészek vannak? Pl. milyen márkájú a gyertya, motorolaj, fékbetét stb? Ez azért érdekelne, mert nem a márkakereskedésben szeretném szervizeltetni az autót, viszont gyári minőségű alkatrészeket szeretnék venni bele. Sajnos nem találok ezzel kapcsolatban semmit, még azt sem, hogy milyen olajjal töltik fel az motort. Egy 2006-os évjáratú 1.4 benzines Corollám van.

Köszönöm a segítséget !
Csak óvatosan!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18294 Dátum: 2010.12.10 22:05:11 »
Ha esetleg megvan a kocsi kezelésije, abban pontos infókat találsz.
Olajból egyébként jófajta 5w30as olajat fognak itt javasolni.
Gyertya: Denso: K16R-U11 vagy Bosch FR8KCU
Egyébként kértél ajánlatot márkaszerviztől? Lehet, hogy nem lenne olyan vészes.
Ha pedig mégse oda mennél, és Pest környéki vagy, esetleg rákérdezhetnél TZolira...
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18295 Dátum: 2010.12.11 00:11:00 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a neten lehet-e találni olyan oldalt, vagy van-e valami más lehetőség arra hogy kiderüljön, a Toyotákban gyárilag milyen alkatrészek vannak? Pl. milyen márkájú a gyertya, motorolaj, fékbetét stb? Ez azért érdekelne, mert nem a márkakereskedésben szeretném szervizeltetni az autót, viszont gyári minőségű alkatrészeket szeretnék venni bele. Sajnos nem találok ezzel kapcsolatban semmit, még azt sem, hogy milyen olajjal töltik fel az motort. Egy 2006-os évjáratú 1.4 benzines Corollám van.
Köszönöm a segítséget !
Lehet tippelgetni, hogy melyik alkatrész melyik beszállítótól van, ezek általában az ismertebb alkatrészgyártó márkák termékei, és a Toyoták típusától, gyártási idejüktől, helyüktől függően változhat a beszállítói márka tudtommal.
Szerintem, ha nem is szakszervizbe akarod javíttatni, érdemes bemenni egy Toyota Márkakereskedésbe, és az olajszűrőt, levegőszűrőt ott megvenni, vagy ami pont kell. Sok esetben kimondottan olcsóbb egy egy gyári toyota szervizanyag, mint egy unix/láng stb helyen megvett ismertebb és jobb márka által legyártott. Na meg van, ami jóval olcsóbb, pl. ablaktörlő lapát pár (Optifit Toyota) a márkaszervizben megvéve talán valami 2800-3000Ft körül volt, mig egy Bosch vagy Valeo akár 5ezer Ft is megvan simán.
Én a sajátomon ezeket alkalmazom:
olajszűrő, levegőszűrő, gyertya = gyári
olaj = Mobil1 Esp 5w30
aktívszenes pollenszűrő = vasco filters
féktárcsa, fékbetét = jakoparts (legközelebb jobbat veszek, pl ATE, ami akár lehet gyári beszállító is több esetben)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18296 Dátum: 2010.12.11 08:51:03 »
Kuplung szettről tudok nyilatkozni, mert megejtettem tavasszal:

Gyári beszállító:
1. LUK
2. Aisin Asko (nekem ez lett beletéve, de autóalkatrész boltban vásároltam.)

Gyújtógyertyát már valaki írta típusszám szerint, a gyárban úgy tudom, a DENSO-t rakják bele, nekem is ez került bele nyáron.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Toyota gyári alkatrészek
« Válasz #18297 Dátum: 2010.12.11 15:23:31 »
Köszi a választ!
 A márkakereskedésben kb. 55-60 ezer körül lenne a szerviz(ez egy 60 ezres szerviz, amiről beszélünk) úgy, hogy ebből le van vonva a toyotás szervízkuponom(10 e Ft). Márkafüggetlen szerviben 40-45 ezer( a Speedy-t kérdeztem) de itt nem tudom, hogy milyen minőségű alkatrészekkel dolgoznak. Ezért gondoltam erre a megoldásra, hogy beszerzem a gyári alkatrészeket és elviszem valahová, de már a legelején megbuktam, mert nem találok sehol Toyota gyári alkatrész listát(lehet, hogy nincs is ilyen). Az ember ott próbál spórolni, ahol tud, de lehet, hogy végül mégis szakszerviz lesz belőle. Eddig csak a Toyota Super-be hordtam és semmi rosszat nem tudok róluk mondani, sőt!!! Csak hát az ár...
Csak óvatosan!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18298 Dátum: 2010.12.11 15:33:50 »
Kérj ajánlatot más márkakereskedésekből. Veszprémbe és Kiskőrösre nagyon sokan járnak Pestről, mert még úgy is megéri. Egyre nagyon figyelj, hogy milyen olaj kerül az autódba! Arra érdemes előre rákérdezni vagy vinni.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Toyota gyári alkatrészek
« Válasz #18299 Dátum: 2010.12.11 16:17:22 »
Köszi a választ!
 A márkakereskedésben kb. 55-60 ezer körül lenne a szerviz(ez egy 60 ezres szerviz, amiről beszélünk) úgy, hogy ebből le van vonva a toyotás szervízkuponom(10 e Ft). Márkafüggetlen szerviben 40-45 ezer( a Speedy-t kérdeztem) de itt nem tudom, hogy milyen minőségű alkatrészekkel dolgoznak. Ezért gondoltam erre a megoldásra, hogy beszerzem a gyári alkatrészeket és elviszem valahová, de már a legelején megbuktam, mert nem találok sehol Toyota gyári alkatrész listát(lehet, hogy nincs is ilyen). Az ember ott próbál spórolni, ahol tud, de lehet, hogy végül mégis szakszerviz lesz belőle. Eddig csak a Toyota Super-be hordtam és semmi rosszat nem tudok róluk mondani, sőt!!! Csak hát az ár...
Én a helyedben a következőt tenném. Ha már végig vezetett szk-s a kocsid, lehet nem érné megy 10-20ezer miatt ezt elbukni.
Elvinném márkaszervizbe, de vinnék olajat, a Mobil1 Esp 5w30 4liter 12 000 Ft körül van webshop-okban.
Emellett felhasználnám a kedvezményes kupont, ez mínusz 10 000Ft kb.
Továbbá a pollenszűrőt vennék valami olcsóbbat, és azt is vinném a szervizbe.
Én is így csináltam. A jobb egy ülésen hagyom zacskóban az olajat, meg a pollenszűrőt, és megmondom a munkafelvevőnek, hogy azokat hoztam.