Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6030075 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18270 Dátum: 2010.12.09 11:13:12 »
Jól néz ki! Értenek hozzá, hogymi a minimum, amitől már faceliftesnek lehessen nevezni :D
Nyáron láttam egyet a szervizben: kétszer is körbejártam, hogye ez most más mint az enyém vagy mégse?
Az eleje ennek is szép, de most  teljesen Avensis like lett, az előző  egy kicsit egyedibb volt.

Mikey Bük

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18271 Dátum: 2010.12.09 12:12:40 »
Helló!
Én az 1.6 Valvematic Luna modellt próbáltam

Első teszt a modellfrissített Toyota Corollán - Tesztautó: Toyota Corolla 1.6 Valvematic Luna   Oct 30, '10 5:58
Frissült a Corolla előlről és hátulról némileg felszereltségi módosításokkal és irányjelző a tükörbe helyezésével.Az autó előlről kapott krómot kapott tükörbe integrált irány jelzőket.Az első lökhárítókat is érintették a tervezői kezek.A lámpáknál beugrással tették hangsúlyosabbá és elegánssá.A kocsi sziluettje oldalról nem változott ugyanaz maradt mint amikor 2007 ben bemutatkozott.A hátsó traktus a lámpák újraálmodásával és a csomagtartón lévő króm csíkkal és a lökhárítókba integrált új formájú fényvisszaverőkkel lett teljes.Optikailag szélesíti az autót.Amire nem tudtam még rájönni,hogy a csomagtartó fedélnél lévő lámpák alatt van két hosszú ledes lámpákra hasonlító dupla csík ami nem világított.Ennyi az újdonság kívülről,a motortér változatlan maradt a motorok ugyanazok az utastér változtatásai kezdésként a D alakú kormány ami jó fogású a műszerfal megvilágítása változott fehér és borostyánsárga színűre.Okos ötlet volt a hamutartó helyére tenni az USB/AUX csatlakozót.Ami viszont szerintem kellett volna az ,hogy ami tetszett a modellfrissített Aurisban a kormány bőr alapban és a hifi vezérlése valamint a fedélzeti számítógép kezelésére szolgáló DISP nyomógomb.Na azt a Corollában ne keressük.A függönylégzsák és a térdlégzsák a Solban található meg a Luna modellben nincs.Az elektromos tükörbehajtás viszont a Luna modellben is megtalálható.A digitális autómata klíma is megtalálható a Luna modellben.
Néhány gondolat a kocsi vezetéséről. Az hibátlan,minden ugyanolyan mint amit a Corollától elvár a tulajdonosa.A kocsi kulcsában is van újdonság mégpedig a csomagtér ajtó nyitógombja.Újabb piros pont a Corollának. Az elektromos ablakemelőknél a vezető oldali autómata a többi nem.
Felszereltségi szintek : Corolla ( alap) Luna, Sol a VSC kipörgésgátló és járműstabilizáló rendszer megvásárolható ha nem lenne benne az alapszereltségben ennek felára 160.000Ft
az 1.33 Dual VVTi és 1.4 D4D az 1.6 Valvematic motorral szerelt Corolla és Luna modelleknél választható.
Árak: 4.430.000Ft az alap Corolla 1.33 as Dual VVTi a Luna 4.800.000Ft szintén 1.33 Dual VVTi motorral. Metálfelár :115.000Ft
Az általam próbált modell Corolla Luna 1.6 Valvematic Sedan fekete metál színben
Ára: 5.265.000Ft
Összegzés: Toyota Corolla 1.6 Valvematic Luna modellfrissített. Vezetése még mindig etalon a kategóriában.Kifejezetten ajánlott autóvásárláskor számításba venni mert olyan értékeket nyújt a tulajdonosának,hogy mindig büszke lehet az autójára.Azt a néhány kivett tételt ha visszakapná mint a függönylégzsák és térdlégzsák és a volánra szerelt fedélzeti számítógép vezérlő gombja felkerülne mint az Aurisban egyszerűen verhetetlen lenne.Nem lehetne fogást találni rajta.1.6 os Valvematic Luna esetén egy tempomat még jobban eladhatóvá tenné.
Teszt: AUTÓFÓKUSZ KFT Szombathely 9700 Kőszegi út. Tel : 0694/514-880

Mikey Bük

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18272 Dátum: 2010.12.09 12:16:17 »
Íme az E15 rendőr ruhában.
Budapesten lehet látni.

[a csatolmányt egy admin törölte]

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18273 Dátum: 2010.12.09 12:57:17 »
Faceliftnel kivettek a Lunabol a fuggony es terdlegzsakot?  :eek: Erdekes politika  :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18274 Dátum: 2010.12.09 13:09:26 »
Budapesten láttam több Corolla taxit is :szemez:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18275 Dátum: 2010.12.09 19:46:48 »
Szereltem ilyet:


[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18276 Dátum: 2010.12.09 20:52:28 »
és megéri,milyen minöségbe zenél

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18277 Dátum: 2010.12.09 21:52:22 »
és megéri,milyen minöségbe zenél
Nem hallgattam, szereltem  :D

Amúgy korrekt kis készülék. Gyári kinézet, marad a gyári kormánytávvezérlő, de DVD, USB, Bluetooth kihangosító van benne...
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18278 Dátum: 2010.12.09 21:59:48 »
És azt meg lehet kérdezni mibe kerül egy ilyen készülék?
Gondolom T25-ös Avensishez is van valami hasonló, e-bay-en látok sok hirdetést. Azokban tolatókamerától a Navin át a digitális TV-ig minden van.
Gondolkodom rajta, hogy kicsit modernizálni kellene édesapám Avensisében a gyári kazettás-1 Cd-s (mp3-at nem játszó) fejegységet, csak sajnos az anyagiak picit behatárolják az akciót.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18279 Dátum: 2010.12.09 22:14:30 »
Visszatérve az "új" Corollához, a felszereltség tekintetében van 1-2 kellemes csalódás, és persze 1-2 számomra érthetetlen lépés is.
Korábban a Luna teljes légzsák-arzenállal rendelkezett, ezt szerintem elég buta lépés volt "lebutítani".
Nem volt korábban, most végre van elektromosan behajtható külső tükör.  :clap:
Eltűnt az Executive felszereltség, igaz továbbra sem széria, de legalább a most fullnak nevezett Sol megkapja a VSC-TRC-t. Eltűnt a Xenon (tudom ezt sokan nem hiányolják majd, illetve elenyésző volt eddig is a Exe részaránya a piacon). Amióta van ez a probléma a korábbi Avensisek Xenonjával (és mi is érintettek vagyunk benne) kicsit csökkent a lelkesedésem irántuk.
Én személy szerint hiányolom a hagyományos Aut váltót, vezettem több MMT-s illetve MM-es Toyotát, sajnos nem tudtak levenni a lábamról. Az Avensis 5 gangos automatájához képest komfortban lenne még mit fejlődni. Persze ez én vagyok, tudom.  ;)

Azt hiszem dióhéjban ennyi.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18280 Dátum: 2010.12.10 08:47:45 »
Személy szerint én a VSC-t minde Coriba alapfelszerelésnek tenném, a Lunától felfelé meg két zónás digit légkondit raknék bele. A hátsó elektromos ablakot kidobnám, mert 1. hátul nem ülök, hogy huzigáljam le-fel, a gyerek meg ne játszom vele. 2. Felesleges hiba faktor. És így megcéloznám az 5 Milliós árat vételárnak. Ez így úgy gondolom, korrekt biznisz lenne az 1,4 d-4d mocival.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.10 08:49:37 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18281 Dátum: 2010.12.10 09:15:34 »
Budapesten láttam több Corolla taxit is :szemez:

Nincs túl sok. Corolla Verso taxi van néhány, illetve sok Avensis. E12-es Kombiból is kevés van, vidéken többet láttam taxiként.
Brüsszelben viszont gyakorlatilag minden harmadik taxi Corolla Verso, illetve Verso volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18282 Dátum: 2010.12.10 09:22:18 »
A hátsó elektromos ablakot kidobnám, mert 1. hátul nem ülök, hogy huzigáljam le-fel, a gyerek meg ne játszom vele. 2. Felesleges hiba faktor.
1. le tudod kapcsolni, éppen ilyen okok miatt 2. a leghülyébb indok (így visszaülhetnénk a Trabantba vagy a szekérre)
A hátsó villany ablak jó dolog: hosszabb utakon, főleg télen, 15 mp-re lehúzom menet közben és klasszul felfrissíti a levegőt a kocsiban és mégsem mellettem süvít a szélorkán  :otlet:  (pont a napokban tárgyaltuk ezt valamelyik topikban)

Személy szerint én a VSC-t minde Coriba alapfelszerelésnek tenném
Az Avensisben mindegyikben alap, azt akarják, hogy vegyél Avensist.

Nagyon is tudatosan állítják össze a felszereltségi szinteket. Cél: minél magasabb felszereltségre "kényszerítsék" a vásárlót. Ezért vannak inkább csomagok és ritkább az egyesével rendelhető extra. Nem jótékonysági intézmény egy autógyár.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18283 Dátum: 2010.12.10 09:38:09 »
minél magasabb felszereltségre "kényszerítsék" a vásárlót. Ezért vannak inkább csomagok és ritkább az egyesével rendelhető extra. Nem jótékonysági intézmény egy autógyár.

 :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18284 Dátum: 2010.12.10 10:59:42 »
A hátsó elektromos ablakot kidobnám, mert 1. hátul nem ülök, hogy huzigáljam le-fel, a gyerek meg ne játszom vele. 2. Felesleges hiba faktor.
Az Avensisben mindegyikben alap, azt akarják, hogy vegyél Avensist.
Nagyon is tudatosan állítják össze a felszereltségi szinteket. Cél: minél magasabb felszereltségre "kényszerítsék" a vásárlót.
Na, akkor itt egy pici ellentmondásba keveredtél, de értem, amit mondani akarsz. Viszont én úgy látom, hogy miért vennék Avét, amikor az nekem nagy, nincs mire kihasználjam a nagyobb méretét. Nekem a Cori méret elég, nincs szükségem Avéra (Dehogynem! Ide vele! 2,0d-4d SOL SW!!!Fehérben). Viszont van pár olyan - szerintem - felesleges kütyü, amiről lemondanék. Pl. a gyári ablaksötétítés, a hátsó elektromos ablak (engem nem zavar, ha magam mellett engedem le, nem vagyok huzat érzékeny, ha a leendő gyerekem ül hátul, meg biztos, hogy nem fogom ráhúzni az ablakot azért, mert nekem friss levegő kell. Lehúzom résnyire magam mellett, oszt gól. :flowers:), az elektromosan behajtható tükör... ezek mind szép dolgok, de összehasonlíthatatlanok mondjuk a fejlégzsákok, első ködlámpák, VSC fontosságával. Főleg, ha az - leendő - utódaim is mögöttem utaznak.

Összefoglalva: Azért NEM fogok Avét venni, mert abban alap a VSC, meg nagyobb. Ha nekem a Cori a megfelelő méretű autó, akkor én arra leszek vevő és elvárnám, hogy 5 Millió Ft felett már a fejlégzsákok és a VSC alapfelszereltség legyen.  :innocent:  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i