Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6031058 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18150 Dátum: 2010.11.19 14:48:42 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bal3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • Corolla HB 1.4 Sport 2004
    • Corolla blog -- Milédi a kis piros élete, autózás, kalandok, tesztek, leírások, az élet.
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18151 Dátum: 2010.11.19 15:02:18 »
  Hát észrevettem valamit a kocsi tetején. Van egy pici, modjuk a régi egy forintos nagyságú kis javítás a bal hátsó ajtóhoz közel, a kocsi tetején. Ilyet ők nem kaptak a kocsimról, ezért lefényképezte ezt a kis részt a tetején, és azt mondja elküldi a vezérképviseletnek, talán adnak valami kis pénzt vissza. .

Áve! Nyáron voltam Mayernél Budakeszin és sokadszorra bejelentettem, hogy pattog le a fényezés. Alig látható módon, de több helyen. A motorháztetőre értelemszerűen azt gondoltam kavics felverődés, az ajtó élére, hogy kedvesem rányitotta valamire, de a csomagtér fedél belső oldalára nem volt ötletem. Mayerben kedvesek voltak, de ők nem tehetnek semmit, loftózták, elküldték a TMH-nek, hogy majd értesítenek és kijön egy szakértőjük, megnézi ő. Majd értesítenek... Nemrég volt nyár, türelmes vagyok, majd az új tulaj elviszi, akinek eladtam, most, egyszer vagy soha.
Értem én, hogy a vizes bázisú festék meg sem közelíti a régieket, és elfogadom, hogy "azért narancsos, mert környezetbarát" de olyan rossz érzés látni, hogy apósom 20 éves Kadettjén gyári a fény (garázs szumma 72.000 km:-) az Auris meg lepattogzik. Milyen lesz 10 év múlva? Remélem csak az enyém volt ilyen széria.
Üdv! Bal3 - Toyota Corolla HB 1,4 Sport - 2004 -- corollablog.wordpress.com/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18152 Dátum: 2010.11.19 15:03:52 »
sziasztok!
1 érdekesség: http://www.origo.hu/auto/20101118-teligumiteszt.html
Még tegnap betettem a Gumik és felnik topicba. :winkiss:
         

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18153 Dátum: 2010.11.19 17:50:52 »
Jut eszembe, volt Gyöngyösön egy Fiat kereskedő. Cimboráméktól vette át a szalont, szörnyű pali volt azon túl is, hogy hangos galambokat eregetett az ügyféltérben. Egyszer egy jégkáros Albeán csak a motorháztetőt és a csomagtérajtót cserélte ki, majd eladta a pöttyös tetejű autót egy 150 centis bácsikának, aki nyilvánvalóan nem volt elég magas ahhoz, hogy rálásson az autó tetejére.  :innocent:
Ebben az országban ezt marketing - nek hívják.

Angolszász országokban meg urban legend-nek  ;)

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18154 Dátum: 2010.11.19 21:32:58 »
hulye kerdes kovetkezik:
E12 gyari fejegyseg vilagitasat le lehet e kapcsolni fixen, de csak a kijelzojet, tudom a jobb gombbal le lehet de en pont a "negativjat" szeretnem, tehat alapbol nincs vilagitas, ha meg megis kell akkor majd en jobb gombbal felkapcsolom

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18155 Dátum: 2010.11.19 22:26:38 »
Volt ma nálam egy 2000-es évjáratú E11-es  Corolla 4E-FE motorral 350.000km-rel, eléggé lelakott, elhanyagolt autó, költeni se akarnak rá
Első féke nyikorgott, kb. 40.000km-el ezelőtt kapott  Jakoparts féktárcsát és fékbetéteket.
Ezalatt a betét szinte semmit nem kopott, kemény mint a vídia, gagyi
http://www.kephost.com/view3.php?filename=ckgd39r4xyclscc1sive.jpg

A programomban beazonosítottam a fékbetétet ami E11-nél elég macerás, de sikerült hamar megtalálnom méret alapján ami kell bele, Ferodo Service Line (ez a legolcsóbbik fajta Ferodo), valamint Jakoparts lett volna még a gyorsan elérhető kínálat, így Ferodo lett.
Meg az első futómű stabilizátor lekötői kopogtak mint az állat, azokat is kicseréltem.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=dxlftcogmawaa0jt1pxe.jpg

A fékbetét is frankó lett csendben teszi a dolgát, mentem egy nagy kört a kocsival, meg se nyikkant.
http://www.kephost.com/view3.php?filename=mf3ixqjdum57tu7q29pd.jpg



A Japanparts sem kopik. Nálam a következő a már bevált Ferodo Premier lesz.

A stabilizátor karokat mennyiből lehet kicserélni. Nálam is kotyognak elől-hátul, de csak 112e van a kocsimban. Ki kell cserélni azokat újra. Meg a szilenteim is oda vannak sajnos.

Amúgy szerinted az mitől lehet, hogy 120-nál rázkódik a kormány? A fék elvileg most nem üt, a kerék centírja OK és 2 gumival és két felnivel is próbáltam már... Elvileg a stabkarok és a szilentek rosszak, de a többi futóműelem OK. Lehet ezektől?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18156 Dátum: 2010.11.19 23:29:25 »
Elképzelhető, hogy a hajtáslánc rezonál be valahogy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18157 Dátum: 2010.11.20 10:34:23 »
Ez az emberke csúsz :D Próbáltatok már bal lábbal fékezni?? Nekem az első alkalommal majdnem sikerült lefejelni a kormányt :)
Nagyon OFF már, de egyszer rávitt az élet. 15 éve, Trabant (nem saját), amivel úgy parkoltam le, hogy égve hagytam a lámpát (Pécsen ráadásul, idegen helyen). Elindulni persze már nem tudtam, szerencsére jött két srác, és betoltak, de az első 10-20 km-en nagyon figyelnem kellett, nehogy lefulladjak, mert akkor vége :-) Így aztán piros lámpához úgy érkeztem, hogy ki üresbe, jobbal folyamatos gázadás, ballal fékez. Hát tényleg megfeszült a biztonsági öv, pedig csak enyhén akartam fékezni :-)

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18158 Dátum: 2010.11.20 12:24:56 »
Trabantnál: jobb láb sarokkal fékez, lábujjal gázt pumpál, bal láb kuplungot kezel.  :tt2: ;)

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18159 Dátum: 2010.11.20 12:47:20 »
B.S.!

Stabilizátor karok minőségtől függően 5-10K/db.  Ezektől nem rázhat a kormány. Ha nem fékezéskor ráz hanem normál haladáskor azt okozhatja lógó kerékagycsapágy, vagy régebbi esetleges balesetből adódó kerékagy sérülés.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18160 Dátum: 2010.11.20 12:59:51 »
Szétszedem majd a kerékcsapágyat akkor.

zeetown

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18161 Dátum: 2010.11.20 14:00:34 »
http://www.expressz.hu/ruhazat/ferfi/polo/hirdetes-23514765/

Akit esetleg érdekel a zeeinc@freemail.hu e-mail címen érdeklődhet
2000-Corolla Sedan 1.4 VVTI

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18162 Dátum: 2010.11.20 14:23:47 »
sziasztok!
1 érdekesség: http://www.origo.hu/auto/20101118-teligumiteszt.html
Még tegnap betettem a Gumik és felnik topicba. :winkiss:

:) bocsi,nem olvastam....nah, itt ismét látszik,h csak 3-4naponta tudok gépről netezni...telorol olvasgatom az emileket,de az nem elég ugylátszik:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18163 Dátum: 2010.11.20 14:57:36 »
Nem is tudtam, hogy E11 faceliftből volt 2.0 D4D. Sőt nem is hittem el idáig, ameddig ma nem láttam. Egy haveromé, aki Németországba jár dolgozni, most itthonvan és voltam nála. E11 facelift kombija van Linea Sol felszereltséggel gyönyörű állapotban. Talán a nyáron vette, de azóta nem láttam. Az kocsiban egyébként 230 ezer km van, és nagyon pöpec még az egész, belseje sincs leélve stb.

(elképzelhető, hogy magyar piacon nem volt ilyen -- mondom, én nem tudtam róla --, Szlovákiában vette használtan).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18164 Dátum: 2010.11.20 17:47:28 »
Nem is tudtam, hogy E11 faceliftből volt 2.0 D4D. Sőt nem is hittem el idáig, ameddig ma nem láttam. Egy haveromé, aki Németországba jár dolgozni, most itthonvan és voltam nála. E11 facelift kombija van Linea Sol felszereltséggel gyönyörű állapotban. Talán a nyáron vette, de azóta nem láttam. Az kocsiban egyébként 230 ezer km van, és nagyon pöpec még az egész, belseje sincs leélve stb.
Ja, volt ilyen. Bár csak korlátozott ideig, és nem is minden piacon. A 2000-es kiadású német autókatalógusban pl. még nincs benne (amúgy ebben már a faceliftes E11 szerepel); a 2001-esben már benne van, de csak a HB és LB karosszériákhoz írják, a kombihoz nem. Szóval ez piacfüggő lehetett. Amúgy a 90 lovas változata volt ez a 2.0 D-4D-nek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )