Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5863354 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #180 Dátum: 2004.03.27 18:42:51 »
Idézetet írta: "GabeeRS"

Music: a budakeszi Mayert azért ajánlod, mert te is ott vetted az autód? Mi is ott vettük, de annyira nem lopta be magát a szívünkbe. Két azonos árú és futásteljesítményu Corolla állt benn náluk, egy kék és a fehér. Menetpróba, a kék hajszállal jobbnak tunt, majd mondtuk hogy két nap múlva visszajövünk. Mire visszamentünk, a kéket már eladta. Azért a fehéret megvettük, de nem esett jól. Írtam már korábban, hogy mennyi gányolás volt benne, hát az se esett jól, hogy néhányra nekünk kellett rájönni. Szerintem tipikus használtautó-kereskedo...


Nem, csak azért, mert ott mindig elég sok jó adatokkal rendelkezo Corolla van, közvetlen tapasztalatom nincs. Amúgy én a Kerepesi-Szentmihályi sarkon lévo Auto-Fort nevu helyen vettem, és buktam egy vízpumpacserét, 60 rongyért. (le volt mosva a motor, és nem látszott a szivárgás...)
music     

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #181 Dátum: 2004.03.27 21:02:48 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Ha már erre járok:

átrakattam tegnapa  nyárira, kapott szép alupapucsaokat a masina, hétfőn megy a műanyagoshoz a nyuszi által leamortizált lökhátító, meg amíg meg lesz bontva az eleje, beleugrik egy izmosabb légkürt!

utána készítek néhány fotót  :!:  :lol:


Hello!

Arról a légkürtről majd mesélhetnél pár dolgot, mert ami most az autómban van, az nagyon halovány (már-már szánalmas :D ).
Leginkább az ára érdekelne, nomeg az, hogy csak kompresszor+kürt kerül be, vagy van valamilyen nyomástároló tartály a szettben?
(Engem biztosan zavarna, ha megnyomás után nem azonnal szólalna meg a kürt, és azt hallottam, hogy a csak kompresszoros verziónál van egy kb. fél másodperces delay.)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #182 Dátum: 2004.03.27 21:43:23 »
xeri:


kérdezd MiCKEY-t neki már benn van, amit én kinéztem az 6800 pénz, kompresszor + két hoszzú tölcsér, de relézve lesz bekötve, a jelenlegivel párhuzamosan, pont a késés miatt!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

paradeplatz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Klima
« Válasz #183 Dátum: 2004.03.28 13:42:34 »
Sziasztok! Nagy segítség lenne, ha valaki tudná, hogy Budapesten, vagy környékén hol lehet utólag, viszonylag normális áron klímát beszereltetni egy 1998-as Corollába.

Segítségeteket előre is köszönöm.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Klima
« Válasz #184 Dátum: 2004.03.28 18:33:50 »
Idézetet írta: "paradeplatz"
Sziasztok! Nagy segítség lenne, ha valaki tudná, hogy Budapesten, vagy környékén hol lehet utólag, viszonylag normális áron klímát beszereltetni egy 1998-as Corollába.

Segítségeteket elore is köszönöm.


Ha olyasmire gondolsz, hogy esetleg valamelyik Toyota márkakereskedésben, akkor negatív a válasz. Vannak kifejezetten klímabeépítésre szakosodott helyek, de ennél közelebbit nem tudok mondani. Árban biztosan jobban megéri, ha eladod a mostani autódat, és veszel egy klímásat... :roll:
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #185 Dátum: 2004.03.28 18:42:55 »
Meglepetés! Nincs késés a kürtnél! Meglepődtem rendesen, még picit "duddantani" is lehet, és relézve van a gyári duda is, úgyhogy csak rá kellett dugni.

paradeplatz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Klima
« Válasz #186 Dátum: 2004.03.28 19:54:43 »
music: az a gond, hogy az én autómban csak 45 ezer km van, azaz nem érdemes eladni, klíma meg kellene, de max 250 ezret szánnék rá. Kedden viszem Mayerhoz 45 ezres szervizre, ott megpróbálok majd 5letet kérni a gondjaimra:-) :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #187 Dátum: 2004.03.28 20:02:11 »
Vagy itt, vagy még az Index-en lévo topicban volt már errol szó, de nem emlékszem rá, hogy pontosan hol, és mikor. Meg akartalak kímélni ettol az utánaolvasástól, de ezek szerint nem lehet megúszni; bízzunk benne, hátha valaki jobban emlékszik, vagy több infója van a témáról.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #188 Dátum: 2004.03.28 20:08:24 »
Megejtettem a kerékcserét, előtte, Mickey tapasztalatára alapozva, kértem egy centirozást is - nem volt hiába. Mind a 4 keréken kellett súlyozni, 10-40g közöti hiányok voltak  :?
Most, hogy a nyáriak felkerültek, sokkal csendesebb lett a gördülés (ez persze csak 140 fölött számottevő), viszont keményebb a futómű, igaz 2.5-re fújták. Pénteken a télieket is utánfújtam, a kút órája szerint csak 2.0 volt mind a négyben.

Lemostam a kocsi alját, felálltam egy munkagépeknek készült emelvényre, persze a szívbaj kerülgetett közben. Meglepetésemre a Corolla alja teljesen prímán simára van burkolva, mindenütt rozsdamentes lemez. Csak a motortér táján, a benzintank környékén és a futóműveknél van némi zeg-zug. Így elég könnyű volt lemosni.
Viszont a küszöb alatt van valami műa. takarólemez. Na ez és a karoszszéria között iszonyat mennyiségű dzsuva gyűlt fel, győztem kiáztatni.  :roll:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #189 Dátum: 2004.03.29 08:16:25 »
Adatok a benzinkutak keréknyomás-mérőivel kapcsolatban: az otthoni gumis bemérte a városban lévő két kút óráját: amikor ő 2.5-re fújt egy kereket, az az egyik kúton 3.0 lett, a másikon 3.3. Elég durva, nem?

Más: sikerült rekordot döntenem a megszokott távomom (296 km), táblától tábláig 2ó55p.  :roll:  Pedig nem igazán siettem és lakott területen tartottam az 50-et becsülettel.  8)
Egy ismerősnek ugyanez egy A6-tal 2ó15p. Mondjuk erre nem pályázom.
Tegnap egy őrült Mercis lendületből előzgetett, egy kanyarban épp csak befért egy szembejövő kisteher elől, viszont a kisteher kis híján felborult, mert el kellett rántania a kormányt :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ski-Skett

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #190 Dátum: 2004.03.29 10:15:01 »
Idézetet írta: "whis"
Lemostam a kocsi alját, felálltam egy munkagépeknek készült emelvényre, persze a szívbaj kerülgetett közben. Meglepetésemre a Corolla alja teljesen prímán simára van burkolva, mindenütt rozsdamentes lemez. Csak a motortér táján, a benzintank környékén és a futóműveknél van némi zeg-zug. Így elég könnyű volt lemosni.
Viszont a küszöb alatt van valami műa. takarólemez. Na ez és a karoszszéria között iszonyat mennyiségű dzsuva gyűlt fel, győztem kiáztatni.  :roll:
 8)


Szia Whis!

Az alvázmosást hol ejtetted meg, van valami erre szakosodott hely, vagy magán "akció" volt teljesen?
Engem is érdekelne, mert szerintem némi sóbánya van az alvázon :evil:

Üdv
color=darkblue]Ski-Skett
Corolla 1.4 D-4D - 2005
[/color]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #191 Dátum: 2004.03.29 10:55:04 »
Teljesen magán akció volt, egy munkagép állomáson ejtettem meg a dolgot egy betonból megöntött rámpán, ami nem személykocsikra volt méretezve, úgyhogy hol itt hol ott súrolta a betonperem a gumikat :?
Viszont meglepően tiszta volt a kocsi alja :)  csak az említett zugokban volt némi dzsuva.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ZedIzDead

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #192 Dátum: 2004.03.29 11:27:22 »
Idézetet írta: "Ski-Skett"
Gravírozással kapcsolatban érdekelne egy-kéd dolog:
   - általában mennyiért graviroznak és
   - ha valaki tud megbizható "mestert" kérem közölje a paramétereit.

Elöre is kösz


Én a Kopp és Kopp Bt.-nél (http://www.ittvan.hu/cgi-bin/cegnevkeres.cgi?adatlap=1343) gravíroztattam még szeptemberben, korrekt és gyors munka volt, bár nekem kicsit messze vannak, valahol MiCKEY irányába :-) Az egyetlen hiba az, hogy lámpabúrába nem gravíroznak, csak szélvédőbe. Alvázszámot javasolnak alapból, merthogy a rendszám bizonyos körülmények között változhat.

[ZedIzDead]
Toyota Corolla 1.4 HB3a Terra 2003, más néven Becky :-) 9

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #193 Dátum: 2004.03.29 11:31:49 »
Mindenképpen alvázszám (utolsó valahány karakter).
Igaz a rendőrnek ha meg is nézi, biztos nem tűnik fel hogy nem azonos a kocsi alvázszámával. A rendszám talán jobban.
Bár ez nem szempont szerintem :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #194 Dátum: 2004.03.29 11:45:21 »
Nekem a gravírt a szalonban ejtették meg, asszem 2000 HUF volt, és az összes üvegbe és lámpabúrába betették az alváz uccsó 6 karakterét. Kb 10-15 perces meló.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety