Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6057239 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Janzsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
használt corolla
« Válasz #1605 Dátum: 2004.09.13 12:21:44 »
Sziasztok,
a segítségeteket szertném kérni, egy 86-os corollát néztem ki első kocsimnak és érdekelne ezzel kapcsolatban tulajdonképpen minden :D .
Mennyit fogyaszt,típushibák, stb.
Nagyon hálás lennék.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1606 Dátum: 2004.09.13 13:17:00 »
Idézetet írta: "laczi"
Én meg mernék esküdni, hogy addig még soha nem kapcsoltam be az utastér lámpát. A lámpa ugye az ajtó bezárása után egy ideig még ég, azután elalszik. Kérdeztem, nem lehetett-e, hogy az automatika volt rossz, szerintük nem.

Én ezt úgy szoktam ellenőrizni, hogy amikor távvirgáccsal lezárom az ajtókat, akkor a lámpa is szépen elalszik. Persze nekem könnyű, mert teremgarázsban nincs nagyon világos, így látszik, hogy ég-e vagy sem... :roll: Ha meg napközben zárom le valahol, akkor reménykedem, hogy a pár óra parkolás alatt nem fogyaszt annyit az a kis izzó  :shock:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1607 Dátum: 2004.09.13 13:25:02 »
Nekem a kisebbik fiam szokott mindent elkapcsolgatni a kocsiban, és a múltkor bekapcsolva maradt a két belső lámpa, ami a belső tükör fölött van, de reggel pöccre indult a kocsi. Azért szerintem néhány nap biztos kell neki, hogy annyira leszívja az akksit, hogy ne induljon be.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1608 Dátum: 2004.09.13 20:23:05 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "laczi"
Én meg mernék esküdni, hogy addig még soha nem kapcsoltam be az utastér lámpát. A lámpa ugye az ajtó bezárása után egy ideig még ég, azután elalszik. Kérdeztem, nem lehetett-e, hogy az automatika volt rossz, szerintük nem.

Én ezt úgy szoktam ellenőrizni, hogy amikor távvirgáccsal lezárom az ajtókat, akkor a lámpa is szépen elalszik. Persze nekem könnyű, mert teremgarázsban nincs nagyon világos, így látszik, hogy ég-e vagy sem... :roll: Ha meg napközben zárom le valahol, akkor reménykedem, hogy a pár óra parkolás alatt nem fogyaszt annyit az a kis izzó  :shock:

Az ominózus eset óta én is mindig figyelem a lámpát.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1609 Dátum: 2004.09.13 20:29:46 »
Idézetet írta: "veze"
Nekem a kisebbik fiam szokott mindent elkapcsolgatni a kocsiban, és a múltkor bekapcsolva maradt a két belső lámpa, ami a belső tükör fölött van, de reggel pöccre indult a kocsi. Azért szerintem néhány nap biztos kell neki, hogy annyira leszívja az akksit, hogy ne induljon be.

Az én fiam már 12 éves, és szerencsére kinőtt a kapcsolgatós korszakából.
Egyébként pont úgy történt a lemerülés, hogy péntek délelőtt jártam az autóval, utána hétvégén otthon voltam és csak kedden reggel akartam bemenni a céghez. Ez bizony már közel 4 nap, ez már sokmindenre elég.
Az érdekes az volt, hogy az akku feszültség lement 0 V-ra (megmértem). Ilyet még nem láttam. Nem hogy nem indult be, de meg se pöccent. Volt már nekem lemerült akkum korábbi autóban, de az legalább 10V-ot még leadott.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1610 Dátum: 2004.09.13 20:30:43 »
A belső világítást elvileg kb 2 napig kell bírnia az aksinak, persze akkor már nem biztos, hogy önerőből indul ( 10W  izzó, 44Ah aksi)

Ha nem mindennap jár vele az ember, érdemes alaposan megnézni kiszálláskor, nehogy úgy maradjon!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
elektromos ablakemelő
« Válasz #1611 Dátum: 2004.09.14 17:31:06 »
Üdv!

Mibe kerülne utólagosan beszerelni egy 98-as corollába az elektromos ablakemelőket? Anyagköltség, munkadíj?

köszi.
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: elektromos ablakemelő
« Válasz #1612 Dátum: 2004.09.14 18:27:21 »
Idézetet írta: "Gábor"
Üdv!Mibe kerülne utólagosan beszerelni egy 98-as corollába az elektromos ablakemelőket? Anyagköltség, munkadíj?köszi.

Az attól függ, milyen gyártmány. Létezik 30 ezer alatt is, de az esetleg nem lesz örökéletű...
Meg az is kérdés, hogy 2, vagy 4 ablak legyen elektromos.
Az én kocsimba az első tulaj tetetett bele első elektromos ablakot, meg központi zárat, és cakumpakk volt 55 ezer, de ez 7 éve volt.
music     

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
Re: elektromos ablakemelő
« Válasz #1613 Dátum: 2004.09.14 18:33:56 »
Idézetet írta: "music"

Az attól függ, milyen gyártmány. Létezik 30 ezer alatt is, de az esetleg nem lesz örökéletű...
Meg az is kérdés, hogy 2, vagy 4 ablak legyen elektromos.
Az én kocsimba az első tulaj tetetett bele első elektromos ablakot, meg központi zárat, és cakumpakk volt 55 ezer, de ez 7 éve volt.


csak két ablak jöhet szóba :)
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Re: elektromos ablakemelő
« Válasz #1614 Dátum: 2004.09.14 18:40:55 »
Idézetet írta: "Gábor"
csak két ablak jöhet szóba :)

Ez olcsósítja a dolgot. Árakról ezt az egy adatot tudom, nem igazán vagyok jártas a dologban. Egy biztos, a gyárinál van olcsóbb megoldás...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: használt corolla
« Válasz #1615 Dátum: 2004.09.14 22:07:45 »
Idézetet írta: "Janzsa"
Sziasztok,
a segítségeteket szertném kérni, egy 86-os corollát néztem ki első kocsimnak és érdekelne ezzel kapcsolatban tulajdonképpen minden :D .
Mennyit fogyaszt,típushibák, stb.
Nagyon hálás lennék.


Ennyi idős kocsin már mindent meg kell nézni . Amúgy persze ez egy megbízható autó , legalábbis a korosztályán belül mindenképpen . Ami típushiba így hirtelen eszembe jut : elég sokfelől hallottam már , hogy ezeknek a Corolláknak a karburátorával szokott gond lenni (valami elkopik benne) , ami egyre nagyobb fogyasztásban nyilvánul meg . Ha ez rendben van , 8 literrel városban is el lehet mozgatni a kocsit (az 1.3-asról beszélek végig) , országúton meg nem gond a 6 liter .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: elektromos ablakemelő
« Válasz #1616 Dátum: 2004.09.14 22:11:17 »
Idézetet írta: "Gábor"
Üdv!

Mibe kerülne utólagosan beszerelni egy 98-as corollába az elektromos ablakemelőket? Anyagköltség, munkadíj?

köszi.


Autóriasztókkal és ilyesmikkel foglalkozó műhelyek forgalmaznak és be is szerelnek ilyet . Saccperkábé a két első ablakra beszereléssel 50-esből szerintem tutira meg lehet úszni , de lehet , hogy olcsóbban is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1617 Dátum: 2004.09.15 09:19:46 »
Sziasztok!
Mia véleményetek az új Corolla reklámról? Szerintem rémes. Vagy épp ez a lényeg?
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1618 Dátum: 2004.09.15 12:19:59 »
Idézetet írta: "baconka"
Mi a véleményetek az új Corolla reklámról? Szerintem rémes. Vagy épp ez a lényeg?
Persze, így megmarad mindenkiben.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1619 Dátum: 2004.09.15 13:40:19 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!
Mia véleményetek az új Corolla reklámról? Szerintem rémes. Vagy épp ez a lényeg?


Amelyikben az alienek vagy mi a francok ostromolják a kocsit ? Szerintem nagyon nagy poén  :D

Mondjuk , azt csendben megjegyezném , hogy ilyen típusú reklámot a Mercedes csinált először , jópár évvel ezelőtt : férj munka után kicsapong kissé , ergo későn ér haza . Asszony dühödten várja . Férj magyarázkodik , hogy útközben lerobbant az autó . Mire asszony lekever neki egy nagy pofont : "Lerobbant ? Egy MERCEDES ?!?"  :wink:

Szóval az ötlet nem új ... De persze a Merci nem védette le , egyébként pedig ma jobban is illik a Toyotára , mint rá  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )