Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039816 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1500 Dátum: 2004.08.31 10:50:00 »
Idézetet írta: "veze"
Én is rendszeresen közlekedek országúton 130-140-nel, és nem érzem veszélyesnek, mert ott megyek ennyivel, ahol lehet. Azaz, ahol tisztán belátom az utat, és fizikailag nem kerülhet az utamba semmi, ami előtt ne tudnék megállni. A dolog kulcsa, hogy ésszel kell csinálni, és ezt most nem nagyarcúskodásnak szánom.

Egy durrdefektet ritkán lehet előre látni. 90-100-nál még van esélyed, hogy ne az árokban, vagy egy fán köss ki, 140-nél nincs.
music     

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1501 Dátum: 2004.08.31 10:51:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "veze"
Én is rendszeresen közlekedek országúton 130-140-nel, és nem érzem veszélyesnek, mert ott megyek ennyivel, ahol lehet. Azaz, ahol tisztán belátom az utat, és fizikailag nem kerülhet az utamba semmi, ami előtt ne tudnék megállni. A dolog kulcsa, hogy ésszel kell csinálni, és ezt most nem nagyarcúskodásnak szánom.

Egy durrdefektet ritkán lehet előre látni. 90-100-nál még van esélyed, hogy ne az árokban, vagy egy fán köss ki, 140-nél nincs.


Vagy egy úthiba ami megdobja az autót.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1502 Dátum: 2004.08.31 10:59:22 »
Idézetet írta: "Random_"
Vagy egy úthiba ami megdobja az autót.

Tipikusan ilyen rész a Polgár-Debrecen közti útszakasz. Keskeny is, és a teherautók csináltak egy vájatot, ami még további úthibákkal is van tarkítva. Én már 100-nál azt érzem, hogy nem biztonságos ennél gyorsabban menni, de nem egyszer előznek ott engem 130-140-nel. Fizikailag természetesen lehet ennyivel menni, de elég az, hogy valaki szemben egy kicsit középfelé legyezzen, (kamionok szoktak néha ilyet, vagy szeretik levágni a kanyarokat), emiatt te jobbra rántod egy kicsit a kocsit, a vájat megdobja, és máris az árokban vagy.
music     

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1503 Dátum: 2004.08.31 14:05:43 »
Szoktam arra járni, debreceni vagyok. Az tényleg nagyon gyík. De pont erről beszélek, ha jön szembe a kóválygó kamion, vagy jön egy beláthatatlan kanyar, abba nem 140-nel megyek bele. Egyébként meg végig tele van 60-as táblákkal, ott csak 90-nel szoktam menni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1504 Dátum: 2004.08.31 16:29:24 »
Idézetet írta: "veze"
Szoktam arra járni, debreceni vagyok. Az tényleg nagyon gyík. Egyébként meg végig tele van 60-as táblákkal, ott csak 90-nel szoktam menni.

Hétvégén lemegyek Debrecenbe, most majd jól megnézem, mennyi a biztonságos tempó sztem... :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1505 Dátum: 2004.08.31 21:46:19 »
Idézetet írta: "veze"
Én is rendszeresen közlekedek országúton 130-140-nel, és nem érzem veszélyesnek, mert ott megyek ennyivel, ahol lehet. Azaz, ahol tisztán belátom az utat, és fizikailag nem kerülhet az utamba semmi, ami előtt ne tudnék megállni. Nyilván, ha jön egy lassú kocsisor, vagy kereszteződés, ott nem ennyivel megyek. A dolog kulcsa, hogy ésszel kell csinálni, és ezt most nem nagyarcúskodásnak szánom.


Erről van szó  :!:

Egy ügyetlen , gyakorlatlan , bizonytalankodó sofőr veszélyesebb 90-el , mint egy rutinos , megfontolt , tapasztalt vezető 140-el .

Természetesen én sem úgy értettem , hogy mindig-mindenhol ész nélkül 130-140-el repesztek . Eleve csak akkor megyek ennyivel , ha kimondottan sietek - ez , mondjuk , öt esetből egy . És ilyenkor is tartom magam a fent leírtakhoz . "Alapban" 110-120 között szoktam utazni országúton - és előfordul jóval kevesebb is , ha a viszonyok indokolják , vagy ha épp bumlizós kedvem van  :)  ... De azt fenntartom , hogy nem vagyok közveszély forrása olyankor sem , amikor 130-140 a tempó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1506 Dátum: 2004.08.31 21:48:45 »
Idézetet írta: "music"
Egy durrdefektet ritkán lehet előre látni. 90-100-nál még van esélyed, hogy ne az árokban, vagy egy fán köss ki, 140-nél nincs.


Figyi , Mjúzik , akkor sose menj autópályára  :P  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1507 Dátum: 2004.08.31 21:53:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Valahol tényleg vicces az a fajta spórolás , amikor a hombre , spórolási megfontolásokból , dízelmotorral veszi a vadiúj Mercedes S-Klasséját.

Aztán 2 év múlva cseréli a legújabbra. Ne viccelj már, ez nem spórolás. A skandinávok akkor már jobban spórolnak, ott csak akkor dobnak ki valamit, ha az már tényleg nem javítható.


De hisz én is úgy értettem , hogy ez csakugyan röhejes valahol ;) ... Bár azért úgy általában mindannyiunknak mégsem mindegy , hogy az a luxusautó 16 vagy csak 10 liter üzemanyagot éget el átlagosan 100 kilométeren  :idea:

Egyébként meg lehet valahol érteni azokat az embereket is , akik 1-2 évente cserélik az autójukat (Németországban külön kategória a használt autók között a "Jahreswagen") - ezzel gyakorlatilag kivédik a meghibásodás kockázatát .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1508 Dátum: 2004.08.31 21:57:37 »
Idézetet írta: "Random_"
Ez a gyorsan vezetek, de biztonságosan vita nagyon ősi már más fórumon is felvetődött és ott se lett soha megegyezés a vége.


Ebben teljesen igazad van . Ez a vita valóban parttalan lenne , és nem áll szándékomban beleugrani .

Senkit nem akartam rábeszélni a száguldozásra . Mindenki vezessen olyan sebességgel , amit az adott helyzetben , valamennyi körülmény függvényében biztonságosnak érez .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1509 Dátum: 2004.08.31 22:06:03 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Figyi , Mjúzik , akkor sose menj autópályára  :P  ...

Hát, amióta mondták, hogy repedeznek, fázom is tőle :wink: :lol:  :lol:  :lol:
Egyébként ha már szóba került, autópályán könnyebb kivédeni egy durrdefektet, mert (feltételezvén a jobb sávban haladást) jobbra is, balra is van menekülési tered. Országúton jóval kevesebb van :roll:  :idea:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1510 Dátum: 2004.08.31 22:10:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként meg lehet valahol érteni azokat az embereket is, akik 1-2 évente cserélik az autójukat

Ó, én nagyon szívesen megérteném őket, és átérezném az évenkénti választás súlyos gondját:wink:  :wink:
Idézetet írta: "Palaczk"
(Németországban külön kategória a használt autók között a "Jahreswagen") - ezzel gyakorlatilag kivédik a meghibásodás kockázatát .

Hacsak nem csábulnak el egy Renaultra, vagy olasz kocsira...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1511 Dátum: 2004.08.31 22:13:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Senkit nem akartam rábeszélni a száguldozásra . Mindenki vezessen olyan sebességgel , amit az adott helyzetben , valamennyi körülmény függvényében biztonságosnak érez .

Jó, nyugodtan berekeszthetjük. Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nem elég magadnak jól vezetni, más hülyeségét is ki kell tudni védeni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1512 Dátum: 2004.09.01 08:50:35 »
Idézetet írta: "music"
Egyébként ha már szóba került, autópályán könnyebb kivédeni egy durrdefektet, mert (feltételezvén a jobb sávban haladást) jobbra is, balra is van menekülési tered. Országúton jóval kevesebb van :roll:  :idea:


Ebben nem értek egyet veled , mert a bal sávban melletted igen nagy az esélye annak , hogy épp ott van vagy mindjárt odaár egy másik autó ; jobbra pedig ott a korlát , amelyről szépen visszapattanhat a kocsid ismét csak a mögötted jövők elé  :shock:  ...

Azt viszont hozzá kell tenni , hogy a felmérések szerint a klasszikus durrdefekt manapság már hál'Istennek nagyon-nagyon ritka , és ez a valószínűség is tovább csökken . Tömlős abroncsokkal eleve jóval nagyobb volt ennek az esélye .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1513 Dátum: 2004.09.01 08:53:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Senkit nem akartam rábeszélni a száguldozásra . Mindenki vezessen olyan sebességgel , amit az adott helyzetben , valamennyi körülmény függvényében biztonságosnak érez .

Jó, nyugodtan berekeszthetjük. Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nem elég magadnak jól vezetni, más hülyeségét is ki kell tudni védeni.


Ebben teljesen igazad van - de itt is igen széles a szórás : egy rutinos , ügyes vezető jóval nagyobb sebességnél is ki tudja védeni azt a hirtelen helyzetet , amit egy ügyetlen esetleg jóval kisebb sebességnél sem .

Gondolok itt pl. kitérő manőverre egy hirtelen eléd bukkanó akadály elől . Sajnos az a tapasztalat , hogy az autósok többsége erre azzal reagál , hogy a szemeit az akadályra függeszti , képtelen levenni róla a tekintetét , és vészfékezve , nyílegyenesen belehajt . Holott utólag gyakran nyilvánvaló , hogy ki lehetett volna kerülni  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1514 Dátum: 2004.09.01 09:55:50 »
ha már a hirtelen előbukkano akadálynál tartunk szerintem ma mész x sebességgel és elédugrik egy kutya, ember vagy egyéb akkor nem félrerántani a kormányt és beborulni az árokba, stb hanem igenis el kell ütni...sajnos. fékezni persze ezerrel de ha nincs jó menekülési megoldás csak szakadék stb  akkor  ez van
talán egy szarvasssal nem vitatkoznék
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002