Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5810602 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: corolla
« Válasz #15 Dátum: 2004.03.05 13:38:29 »
http://www.corolla.toyota.com.au/Corolla/HomePage/0,,,00.html

Nagyon jó az oldal :!:  :!:
És rajta vannak a műszaki specifikációk (váltóáttétek stb), le is szedem.  :)  Kár, hogy csak 1.8-tól fölfelé van, meg azt sem tudni, hogy egyformák-e a váltók.  :roll:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

nyomkereso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16 Dátum: 2004.03.05 19:14:21 »
tetszik a forum!Egyeduli regisztralt kulfoldikent nyomulok en is :lol:

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Re: corolla
« Válasz #17 Dátum: 2004.03.05 19:26:13 »
Idézetet írta: "whis"
http://www.corolla.toyota.com.au/Corolla/HomePage/0,,,00.html

Nagyon jó az oldal :!:  :!:
És rajta vannak a műszaki specifikációk (váltóáttétek stb), le is szedem.  :)  Kár, hogy csak 1.8-tól fölfelé van, meg azt sem tudni, hogy egyformák-e a váltók.  :roll:
 8)


Tényleg sok jó cucc van én a kiegészítőket néztem kíváncsi vagyok mi lesz a katalógusban majd, ha felkerül a netre.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18 Dátum: 2004.03.06 00:44:42 »
Helló Nyomkeres?!

Ezek szerint sikerült a vásárlásod?
music     

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #19 Dátum: 2004.03.07 09:49:58 »
Én is...

 Corolla 1,6 Gti / AE 92 / Liftback, 1989 - fehér

Clayton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #20 Dátum: 2004.03.07 20:04:14 »
Szevasztok!
Lassan egy éve hogy Corollázok. Alapvetően jó, de vannak kisebb kellemetlenségek.
1. Utastéri zörejek: a két első ajtóban lévő üveg nyitáskor-csukáskor hallhatóan zörög! Jó nem úgy mintha ki akarna esni de egyértelműen hallhatóan. Rossz úton is hallható a rezonálásuk. A jobb első ajtóban a hangszóró körül is vmi zörög rossz úton. Végül a középkonzol belsejéből is jön vmi sejtelmes mocorgás rossz úton. Utóbbit volt hajlandó egyedül megnézni a márkaszervíz, a többivel nem kivánnak foglalkozni. :)
2. A motor rezonanciája: álló helyzetben alig 600 az alapjárat, lehet ennek tudható be, hogy rezonanciát lehet érezni, a nyitott ajtók szépen remegnek is. De a kormányon, az üléseken sőt a padlón is lehet érezni a finom remegést.
Adjatok tippeket mit lehet csinálni!!!!
Vagy mondjatok egy tuti szervízt amelyik komolyan meg akarja oldani ezt és nem úgy mint a mostani amelyik csak úgy bír dolgozni, hogy a középkonzol megbontását csak a műszerfal összekarcolásával képes megtenni. Ja és a szerelő miközben beült a kocsiba a bal kezében tartott csavarhúzót olyan ügyetlenül húzta maga után, hogy a kormánytól balra csinált egy frankó karcolást. Jó nem életbevágó meg sikerült kicsit eltüntetni, de akkor is vigyázni kéne szerintem.
Szóval kicsit savanyú a szőlő, bár minden másban jó a kocsi.
Szóval köszönöm a figyelmet és kérlek benneteket adjatok tanácsot!
Köszi
           Clayton

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #21 Dátum: 2004.03.07 23:01:32 »
Idézetet írta: "Clayton"

 Utastéri zörejek:  A motor rezonanciája: álló helyzetben alig 600 az alapjárat,


 A zörejekre 2 5letem van  :idea: :

 1.  Törött volt a kocsi és hanyagul rakták össze  :idea:
 
 2. A műszarfalat szétszedték valamilyen okból, és hozzá nem
     értő módon rakták össze..


 Megj : nekem 200 000 van a 15 éves a Corollámban és gyári állaptú
           minden, nem zörög semmi ... :wink:

 A rezonanciára szintén 2 :

 1. Miért 600 az alapjárat , kb. 750-950 között kellene , hogy legyen  :idea:

 2. Motortartó gumibak ceréje szokott segíteni ..
     ( 4 van , meg kell találni, melyik ..)

 Kérdés : milyen motor van a Corollában ?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #22 Dátum: 2004.03.08 00:47:03 »
Idézetet írta: "Clayton"
Szevasztok!
2. A motor rezonanciája: álló helyzetben alig 600 az alapjárat, lehet ennek tudható be, hogy rezonanciát lehet érezni, a nyitott ajtók szépen remegnek is. De a kormányon, az üléseken sot a padlón is lehet érezni a finom remegést.


Elöször is valóban ismerni kéne, melyik motor! Azt tudni kell, hogy az 1997-es modellváltás óta a benzinmotorok két vezérmütengellyel készülnek, ami azt (is) eredményezi, hogy nagyon finom a járásuk. Mi tavaly nyáron kerestünk és vettünk is kocsit, és a keresés közben volt egy hasonló Corolla: a nyitott ajtón szemmel is igencsak látható remegés alapjáraton, hozzáteszem, kb. 800-as fordulaton. Tüzetesebben körbejárva a kocsit a hütörács tetején koccanásra/ütközésre utaló nyomokat találtam.
Szóval nekem is az a véleményem, hogy ez kisebb-nagyobb törésre utal.
A 600-as alapjárat Corolla esetében alacsonynak tünik, valószínüleg az elektronikában van a hiba, amit nem könnyü orvosolni.
Egyébként néha a kormányon nagyon enyhén én is érzem a motor járását - nincs fordulatszámméröm, ezért nem tudom, mennyi fordulatnál van ez.
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #23 Dátum: 2004.03.08 08:45:44 »
Regget mindenkinek! :)

Hétvégén megcsináltam a váltóolaj cserét + szelephézagokat is beállítottam! :))

A váltóval kapcsolatban köszi a segítséget Baranyas mester!  :) Tényleg 17-es a beöntő csavar és 23-as a leeresztő csavar! :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #24 Dátum: 2004.03.08 09:01:58 »
Idézetet írta: "music"
Elöször is valóban ismerni kéne, melyik motor! Azt tudni kell, hogy az 1997-es modellváltás óta a benzinmotorok két vezérmütengellyel készülnek,


  Na ne máááááááááá .... :lol:
  Az enyém 83-as fejlesztésű és 2 van benne ...
  De van 97 előtt pár motor, amiben szintén .. :idea:  :wink:

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #25 Dátum: 2004.03.08 09:04:46 »
Idézetet írta: "Profy"
Hétvégén megcsináltam a váltóolaj cserét + szelephézagokat is beállítottam! :))


   :lol:  :lol:  :lol:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #26 Dátum: 2004.03.08 09:54:58 »
És szerinted normáls az hogy kakószínű volt a leeresztettolaj?  :D
Viszont jó illata volt! :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #27 Dátum: 2004.03.08 10:08:29 »
Alapjárat:, a VVTI motoroknál ~600 körül van, ha így fejből jól emléxem 575-650 közötti érték van megadva. amikor 600 alá esik, akkor egy kicsit nekem is érezhető a motor remegése, de enm vészes - szerencsére 8)

Műszerfalvilágítás:

Tegnap szétkaptam a középkonzolt, a kiégett izzó cseréje végett, kb. 15 perc volt a művelet, hála a belinkelt weblapoknak, ahol nagyon jó leírás, és rajz van a szétszedésről.
Az izzó természetesen más típus -1,2W üvegvégű, mint a mi az előző kocsiból egy zsákkal maradt, íyg a számomra abszolute funkció nélküli hamutartóból szedtem ki az égőt.

összeszerelés 1 perc, próba, a másik nem világít, újabb szétszedés, most már csak 5 perc, a másik is kiégett, újabb izzólelőhely keresése, a szivargyujtó,  foglalatot kipantittottam, az beesett a váltó kulisszába, 5 perc keresgélés, megvan, égő kiszed, átrak, összeszerelés, végülis kb 45 perc alatt megvoltam, legközelebb 10 perc alatt összejön majd 8)

-ja a középkonzolban az általam más világítótestben is sz@r nak tartott Philips izzók voltak, a másik kettőben számomra ismeretlen márka, egyértelműen jobban bírták a terhelést. Remélem a műszerfalvilágítás nem ezekkel van telerakva, mert akkor azt is hamarosan szét kell bontanom.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #28 Dátum: 2004.03.08 16:06:13 »
Alapjarathoz : Nekem is kb 600-700 uzemmeleg motornal de nem rezonal semmi rajta, se bent se kint nem hallani zorejt

ui: 97-99 corolla 1332 cm3
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #29 Dátum: 2004.03.08 16:42:19 »
Akinek 1.4-es VVTi motorja van, tudna írni fogyasztási adatokat? Én nem tudom miért de nagyon nem akar 7 alá menni nekem, igaz még nem is járatódott be teljesen a gép (kb 5000 km ment bele eddig).
Na jöhetnek az adatok.
Esetleg csináljunk ennek külön topicot? Ahova mindenki minden motorral beírhatná, amit mért, és lehetne benne mazsolázni...

Köszi :arrow:
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i