Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039907 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1485 Dátum: 2004.08.30 07:59:05 »
No, akkor az 1.4-1.6 dilemmához kis adalék "1.4 szemmel": a hétvégén fullterheléssel (4 személy+az összes lehetséges helyen csomagok) üzemelt a Corolla. Viszonyalg nyugis tempóban lehetett haladni, klímával az átlagfogyi 6,9 lett (698km átlaga, ebből kétszázegynéhány km város, 175 pálya, többi országút - több-kevesebb előzéssel).
Megpakolva, klímával eléggé érezni, hogy csökken a lovak ereje, főleg előzésnél és emelkedőn. Érdekes módon a fogyasztás nem ugrik meg jelentősen.  :roll:
Estefelé jöttem a hármason, és mivel tartottam az álmoságtól, ezért kénytelen voltam izgalmasra venni az autózást: többször ütötte az óra a 180-at, de elég sokat mutatott a 160-as vonásra is, amúgy igyekeztem (volna) a 140-et tartani.  :wink:
Egy kis Kalos próbált vagánykodni, úgy 140 körül előztem, ő mögöttem, majd próbált kitolni egy kis gyorsításal (addig ő sem jöttt mögöttem gyorsabban). Úgy 160-165-ig szorosan mögöttem volt, 170-nél már kezdett távolodni, 180-nál meg teljesen eltűnt  :wink:  Az átlagfogyasztásom így is 7,1 lett a visszaúton  :D
 :idea: Konklúzió: Aki gyakran pakolja tele a kocsiját és így utazik nagy távolságokra, annak mindenképpen megéri az 1.6-os, aki csak egy évben 2x (mint én), annak elegendő az 1.4 is.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1486 Dátum: 2004.08.30 08:04:06 »
Kellemetlen élmény, hogy valaki egy jó 20cm-es helyen egy vékony csíkban leszedte a festéket a hátsó lámpa mellett :evil:  és egy parkolóba bemenetkor a kiváló járdakialakításnak köszönhetően középtájon leért a kocsi alja.  :(  Majd egyszer felemeltetem és megnézem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1487 Dátum: 2004.08.30 09:27:58 »
Idézetet írta: "whis"
Aki gyakran pakolja tele a kocsiját és így utazik nagy távolságokra, annak mindenképpen megéri az 1.6-os, aki csak egy évben 2x (mint én), annak elegendő az 1.4 is.  8)

Pontosan, ezt fogalmaztam meg úgy, hogy normál körülmények közt elég.
Megpakolva sem vall szégyent, csak érezni a különbséget.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1488 Dátum: 2004.08.30 18:20:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A németeknél nem szempont az üzembentartási költség  :shock:  ? Hát , sorry , de ezek szerint te nem ismered a németeket  :wink:  ... .

Persze, csak a sorrend így néz ki: Legyen meg a napi söröm, a wurstom, és a nagy seggemet tudjam hova tenni, oszt utána spórolhatunk. Mit csináljak, ha a nagy seggemnek egy 1.8-as motor kell, nem pedig egy 1.4-es? :wink:
Szóval csak egy szinten felül spórolnak. Tekintettel a két ország életszinvonala közti különbségre...folytassam?


Az 1.4-1.6 vitát tényleg nem áll szándékomban folytatni , mert már mindannyian elmondtunk minden érvet  :o  ... De abban , amit itt írtál , tévedsz . A németek eszeveszett spórolók . Elvből spórolnak , akkor is és azok is , amikor és akik nem szorulnának rá . Náluk a "költségmegtakarítás" szent szó . Nem tudom , a skótok mennyire spórolnak valójában - de hogy a németek nagyon , az biztos .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1489 Dátum: 2004.08.30 18:23:18 »
Idézetet írta: "music"
Abban van a különbség, hogy szerintem ma Magyarországon felelőtlenség nagy sebességgel utazni, leszámítva az autópályákat (bár néha ott is), mert olyanok a körülmények. Nem azt mondom, hogy soha nem lehet, de általában nem.


Ehhez csak annyit , hogy amerre jellemzően én autózok (Dél-Dunántúl) ott majdnem mindig lehet sietni . Bár tény , hogy néha jól jön(ne) hozzá egy erősebb motor ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1490 Dátum: 2004.08.30 22:23:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ehhez csak annyit , hogy amerre jellemzően én autózok (Dél-Dunántúl) ott majdnem mindig lehet sietni . Bár tény , hogy néha jól jön(ne) hozzá egy erősebb motor ;) ...

Meg egy-két légzsák...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1491 Dátum: 2004.08.30 22:29:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A németek eszeveszett spórolók . Elvből spórolnak , akkor is és azok is , amikor és akik nem szorulnának rá . Náluk a "költségmegtakarítás" szent szó . Nem tudom , a skótok mennyire spórolnak valójában - de hogy a németek nagyon , az biztos .

Értem én, csak arra próbáltam rámutatni, hogy a spórolással nem mennek egy bizonyos életnívó alá. Nem láttam arrafelé (sem), hogy az emberek többsége 3L Lupoval rohangálna, vagy hogy ne lennének erősen túlsúlyosak, stb.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1492 Dátum: 2004.08.30 23:28:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ehhez csak annyit , hogy amerre jellemzően én autózok (Dél-Dunántúl) ott majdnem mindig lehet sietni . Bár tény , hogy néha jól jön(ne) hozzá egy erősebb motor ;) ...

Meg egy-két légzsák...


Ne bosszants már  [smilie=sm58.gif]  ... Én elég rendszeresen szoktam 130-140-el közlekedni országúton kis hazánkban , de ez egyáltalán nem jelenti azt , hogy felelőtlenül , a baleset-okozás határán egyensúlyozva közlekednék . Lehet , hogy nehéz elhinni , de az a három dolog , hogy "magyar országút" , "130-140-es utazósebesség" és "biztonságos közlekedés" - NEM zárják ki egymást  :idea:  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1493 Dátum: 2004.08.30 23:33:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A németek eszeveszett spórolók . Elvből spórolnak , akkor is és azok is , amikor és akik nem szorulnának rá . Náluk a "költségmegtakarítás" szent szó . Nem tudom , a skótok mennyire spórolnak valójában - de hogy a németek nagyon , az biztos .

Értem én, csak arra próbáltam rámutatni, hogy a spórolással nem mennek egy bizonyos életnívó alá. Nem láttam arrafelé (sem), hogy az emberek többsége 3L Lupoval rohangálna, vagy hogy ne lennének erősen túlsúlyosak, stb.


Ez így igaz , persze . Valahol tényleg vicces az a fajta spórolás , amikor a hombre , spórolási megfontolásokból , dízelmotorral veszi a vadiúj Mercedes S-Klasséját (ezzel nem azt akarom persze mondani , hogy bármi baj lenne a dízel S-Klassékkal)  :lol: ... De tény , hogy a fogukhoz verik a garast .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1494 Dátum: 2004.08.31 01:51:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne bosszants már  [smilie=sm58.gif]  ... Én elég rendszeresen szoktam 130-140-el közlekedni országúton kis hazánkban, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy felelőtlenül, a baleset-okozás határán egyensúlyozva közlekednék.

Úgy látszik még mindig nem vagyok elég világos. Nem az a baj, ha Te 130-140-nel mész, mert Te normálisan vezetsz. Abból van a baj, ha valaki
1. olyan helyen megy gyorsan, ahol rövidebb a belátható útszakasz, mint amit a sebessége megenged; (ezt egyébként a KRESZ is relatív gyorshajtásnak nevezi :!: )
2. ha sötétben kivilágítatlan biciklivel, egyéb lassú, széles, kiszámíthatatlan mozgású járművel közlekedik, és ezzel találkozol össze a 130-140-es tempóddal. Ugyanis ezzel a sebességgel drasztikusan sokkal kisebb eséllyel tudod kivédeni a másik sofőr hülyeségét. (És valljuk be, ilyenekkel könnyen összefuthat az ember.) Tehát többnyire akkor van baj, ha - és most ne bántódj meg, de a 130 tényleg az - 2 szabálytalankodó összetalálkozik. Ha Temagad nem vagy az, már segítettél a dolgon.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1495 Dátum: 2004.08.31 01:55:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Valahol tényleg vicces az a fajta spórolás , amikor a hombre , spórolási megfontolásokból , dízelmotorral veszi a vadiúj Mercedes S-Klasséját.

Aztán 2 év múlva cseréli a legújabbra. Ne viccelj már, ez nem spórolás. A skandinávok akkor már jobban spórolnak, ott csak akkor dobnak ki valamit, ha az már tényleg nem javítható.
music     

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1496 Dátum: 2004.08.31 07:13:36 »
Ez a gyorsan vezetek, de biztonságosan vita nagyon ősi már más fórumon is felvetődött és ott se lett soha megegyezés a vége.

Én is osztom azt a véleményt, hogy manapság 130-140-el országúton nem lehet biztonságosan vezetni. Lehet NEKEM akármilyen csúcs autóm van telepakolva biztonsági felszerelésekkel ha az úton velem szemben szabályosan közlekedő MÁSIK autósnak csak egy alacsony felszereltségű részletre vett Suzuki Swift-re vagy Dévú Matiz-ra futotta. Általában mindig a vétlen vezető hal meg a balesetekben.
Ugyanis számításba kell venni, hogy akármikor kikanyarodhat elénk egy lassú jármű amit csak akkor észlelünk mikor a kocsisor elöttünk blokkol vagy előzés közben a szembe sávra kihajt ami amúgy szíve joga.

Szóval szerintem az, hogy valakinek erős biztonságos autója van még nem jogosítja fel arra, hogy gyorsan is vezessen.

Palaczk ezzel nem rád gondoltam mert más az ha valaki ért az autókhoz és más ha rászakad a bank és vesz egy sok lóerős csodagépet. Mindenesetre nem tudom elfogadni az érveidet.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1497 Dátum: 2004.08.31 08:53:57 »
Idézetet írta: "Random_"
Általában mindig a vétlen vezető hal meg a balesetekben.

Mi következik ebből? Folyamatosan ámokfutót kell játszani az utakon és akkor nem eshet bántódásod  :twisted:

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1498 Dátum: 2004.08.31 09:34:08 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Random_"
Általában mindig a vétlen vezető hal meg a balesetekben.

Mi következik ebből? Folyamatosan ámokfutót kell játszani az utakon és akkor nem eshet bántódásod  :twisted:


De eshet csak nem halsz bele mert te vagy a vétkes. :)
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1499 Dátum: 2004.08.31 09:44:51 »
Én is rendszeresen közlekedek országúton 130-140-nel, és nem érzem veszélyesnek, mert ott megyek ennyivel, ahol lehet. Azaz, ahol tisztán belátom az utat, és fizikailag nem kerülhet az utamba semmi, ami előtt ne tudnék megállni. Nyilván, ha jön egy lassú kocsisor, vagy kereszteződés, ott nem ennyivel megyek. A dolog kulcsa, hogy ésszel kell csinálni, és ezt most nem nagyarcúskodásnak szánom.