Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5860330 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
új corollás új tag
« Válasz #135 Dátum: 2004.03.19 15:36:27 »
Sziasztok :D
Csatlakozom az itteniekhez, mint ex-indexes átcsábított tag...

1 hónapja tettem szert új 1.6HB ezüstmetál corollámra (Toyota Vác). Előtte békalámpás sedan 1.4IS honda civic-el jártam, amit nagyon szerettem de idén a 7-ik évébe lépett...

Összehasonlítás a civic-el:

- A civic-nek sokkal jobb volt a váltója és az auto karaktere miatt sportosabb volt a vezetési élmény.
- A civic-nek nagyobb volt a csomagtartója és hátul is volt elektromos ablakemelő.
- A corollában nagyobb a biztoságérzet és biztonsági megoldásokkal jobban felszerelt (4 légzsák, abs, ebd), alapvetően jobb a fék.
- A corolla alacsony fordulatszámon nyomatákosabb és 160 felett jobban megy, viszont hiányzik a 4 ezres fordulat felett jelentkező plusz erő. Furcsa, hogy a teljes fordulatszám tartományon egyenletesen húz, így a vezetési élmény kevésbé sportos.
- A civic-ben alacsonyabban ültem sportosabb volt az érzés, viszont a corolla kényelmesebb - ez pár100 km vezetés után derült ki mert az első tesztúton az ellenkezőjét tapasztaltam.

Eddigi tapasztalataim:
negatív:
- Kicsit akadozó bár határozott váltó.
- Nagyon magas a fogyasztás: városon kívül 8 városban 10L - remélem ez csökkenni fog. Ezzel mi a tapasztalatotok?
- A computer felett néha zörgést hallani.
- A kézifék kiengedett állpotban jobbra-balra mozgatható.
- Zörög a hátsó rendszámtábla - orvosolva.
- A motortér szerintem lehetne alulról jobban burkolt/védett.
- 130 felett brummogó motorzaj.
- Kár, hogy a kormány csak fel-le állítható.

Pozitív:
- A motor nagyon csendes az utastérben egyelőre csak kevés zörej hallható.
- Az egész kocsi nyugalmat sugároz, kellemes vezetni és jól megy.
- Nagyon jó az elektromos kormány.
- Jó fékek

szóval eddig nagyon szeretem a kis corollát

üdv mindenkinek
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: új corollás új tag
« Válasz #136 Dátum: 2004.03.19 17:01:54 »
Nekem is 1,6 van, igaz kombi, így a csomagtérrel nincs gondom, a fogyasztás úgy 2500 Km után csökken, a 4000 fölötti erő, meg úgy 5000 km után megjön, és onnan nagyon megy!
A hátsó elektromos ablak hiánya engem is zavart, viszont a klímája sokkal kevésbé fogja vissza a motort mint az elŐző OFF Vectra ON klímája, és fogyasztásban sem annyira érezhető, így egyenlőre elvagyok hátsó villanyablak nélkül, klímával.

A fogyasztás a téli hidegekben drasztikusan megnőtt nálam is, kb 1l-el több volt mint a nyáron. -Már most ebben a kellemes tavaszi időben is vissza állt az átlag 8l köré, inkább alá, télen nem igazán tudtam 8,5 alá vinni, de inkább a 9-et közelítette.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #137 Dátum: 2004.03.19 23:02:53 »
Idézetet írta: "karesz"
Gratulálok az autódhoz laczi!

Nekem több mint 3 hónapja van meg akocsim (1,4 HB Sol), és még mindig olyan örömmel ülök bele, mint az els? napon. .



Nekem már 7 hónapja, és - pedig használtan vettük - még mindig meg van ez az öröm.
music     

Gabesz Papa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: új corollás új tag
« Válasz #138 Dátum: 2004.03.20 14:06:09 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Sziasztok :D
Csatlakozom az itteniekhez, mint ex-indexes átcsábított tag...
1 hónapja tettem szert új 1.6HB ezüstmetál corollámra (Toyota Vác). Előtte békalámpás sedan 1.4IS honda civic-el jártam, amit nagyon szerettem de idén a 7-ik évébe lépett...


Szia!

Nekünk tökéletesen ugyan ez volt a helyzet(illetve az 1.4es 6 gen civicünk összetört nemsokára lesz kész talán)
Hasonlóak a tapasztalataim,szinte mindenben,bár nekünk a corollaban is 4 elektromos ablak van de a kilma is digit ez nagyon tetszik..
Az viszont igaz hogy a motornak kell idő hogy bekopjon az elején nekem sem tünt túl erősnek de javulni fog...Meg az is buli hogy 1.4essel 100 nál tudok előzni nyomatékból és csak durvánál kell 3 ba visszatolni,civic 5ben semmit nem csinált padlónál 100nál...

Üdv Papa
orolla 1.4 vvti sol

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: új corollás új tag
« Válasz #139 Dátum: 2004.03.20 22:46:11 »
Idézetet írta: "Gabesz Papa"
Idézetet írta: "ovidiu"
Sziasztok :D
Csatlakozom az itteniekhez, mint ex-indexes átcsábított tag...
1 hónapja tettem szert új 1.6HB ezüstmetál corollámra (Toyota Vác). Előtte békalámpás sedan 1.4IS honda civic-el jártam, amit nagyon szerettem de idén a 7-ik évébe lépett...


Szia!

Nekünk tökéletesen ugyan ez volt a helyzet(illetve az 1.4es 6 gen civicünk összetört nemsokára lesz kész talán)
Hasonlóak a tapasztalataim,szinte mindenben,bár nekünk a corollaban is 4 elektromos ablak van de a kilma is digit ez nagyon tetszik..
Az viszont igaz hogy a motornak kell idő hogy bekopjon az elején nekem sem tünt túl erősnek de javulni fog...Meg az is buli hogy 1.4essel 100 nál tudok előzni nyomatékból és csak durvánál kell 3 ba visszatolni,civic 5ben semmit nem csinált padlónál 100nál...

Üdv Papa


Hello Gabesz Papa!

Igen...ismerős volt a nicked a honda topicból. Egy dolog még ami nagy különbség a két tipus között: a corolla-ban sokkal rövidebbek a fokozatok, így amíg a civic 160-nál 4300-t a corolla 4800 körül forog. Talán ennek is tudható be a magasabb fogyasztás. Mivel pályán szívesen haladok 160 körül ezért úgy látom ez a corolla-val ez költségesebb lesz, hacsak nem csökken min. 1,5-2 literrel az átlagfogyasztás. Viszont tényleg dinamikusabb a corolla.
Papa, a Te corollad milyen 1.4,1.6 hb...?

Elnézést a topic társaktól, hogy egy másik (általam nem titkoltan kedvelt) márkával hasonlítom szeretett corollánkat és hogy az OFF-ON-t sem rakom ki. :oops:
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: új corollás új tag
« Válasz #140 Dátum: 2004.03.20 23:06:48 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nekem is 1,6 van, igaz kombi, így a csomagtérrel nincs gondom, a fogyasztás úgy 2500 Km után csökken, a 4000 fölötti erő, meg úgy 5000 km után megjön, és onnan nagyon megy!
A hátsó elektromos ablak hiánya engem is zavart, viszont a klímája sokkal kevésbé fogja vissza a motort mint az elŐző OFF Vectra ON klímája, és fogyasztásban sem annyira érezhető, így egyenlőre elvagyok hátsó villanyablak nélkül, klímával.

A fogyasztás a téli hidegekben drasztikusan megnőtt nálam is, kb 1l-el több volt mint a nyáron. -Már most ebben a kellemes tavaszi időben is vissza állt az átlag 8l köré, inkább alá, télen nem igazán tudtam 8,5 alá vinni, de inkább a 9-et közelítette.



Szia Tamás69!

Kösz a bíztatást, már várom a 2500 és az 5000 Km-t. Most 2200-n áll a tahóméter, de kb 2 hét múlva átlépjük az 5000-t aztán meglátjuk. A klímával kapcsolatban nekem is feltünt, hogy szinte egyáltalán nem lehet érezni a teljesítményen ha bekapcsolom ez nagyon pozitív.
A bejáratás során én kicsit türelmetlenebb voltam, ezért már 1000 KM alatt 160 körül autóztam, remélem ez nem viselte meg szegényt...
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Gabesz Papa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: új corollás új tag
« Válasz #141 Dátum: 2004.03.21 10:49:46 »
Szia Ovidiu!

Nekem is feltünt hogy rövidebbek a fokozatok egy picit,főleg az 5.
A corolla a szüleimé én csak ha otthon vagyok viszem el nehogy nagyon ellustuljon,enyém a honda lesz :oops:  A kocsi 1.4es hb sol felszereltséggel :wink:
szerintem nem probléma az összehasomlítás,rengeteg mindenben hasonlít a két márka,szinte minden ugyanott van,japán kocsik 8)
ja nekem egyébként a corolla sokkal masszívabbnak tűnik,mintha mindenhol több anyag lenne,pedig a honda sem gyenge...
Üdv Papa


Hello Gabesz Papa!

Igen...ismerős volt a nicked a honda topicból. Egy dolog még ami nagy különbség a két tipus között: a corolla-ban sokkal rövidebbek a fokozatok, így amíg a civic 160-nál 4300-t a corolla 4800 körül forog. Talán ennek is tudható be a magasabb fogyasztás. Mivel pályán szívesen haladok 160 körül ezért úgy látom ez a corolla-val ez költségesebb lesz, hacsak nem csökken min. 1,5-2 literrel az átlagfogyasztás. Viszont tényleg dinamikusabb a corolla.
Papa, a Te corollad milyen 1.4,1.6 hb...?

Elnézést a topic társaktól, hogy egy másik (általam nem titkoltan kedvelt) márkával hasonlítom szeretett corollánkat és hogy az OFF-ON-t sem rakom ki. :oops:[/quote]
orolla 1.4 vvti sol

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #142 Dátum: 2004.03.21 15:51:23 »
Olvastátok az autómagazin fogyitesztjét? Nekem kicsit soknak tunik a Corolla 7.0 literje, különösen a többi adathoz képest. Persze a autómagazintól mi mást várjon az ember, mint hogy a VW a legjobb! 8)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #143 Dátum: 2004.03.21 17:02:16 »
Most látom a hasznaltauto.hu-n, hogy Wartburg 311 árulja a kocsiját!
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #144 Dátum: 2004.03.22 07:13:31 »
Idézetet írta: "music"
Olvastátok az autómagazin fogyitesztjét? Nekem kicsit soknak tunik a Corolla 7.0 literje, különösen a többi adathoz képest. Persze a autómagazintól mi mást várjon az ember, mint hogy a VW a legjobb! 8)

Nem olvastam. Ez melyik Corolla volt? Milyen használatban? És a WV milyen volt?
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Az Utolsó Európai

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #145 Dátum: 2004.03.22 12:43:00 »
Sziasztok!

Egy reménybeli corollás vagyok csak egyelőre, a tanácsotokat szeretném kérni.
Nézegetem a 2.5-3 millió Ft közötti Corollákat; 2-3 éves, lehetőleg 1.6-os VVT-i modellt keresek, leginkább ötajtósat, s olyat, ami nem futott sokat (max. 70 ezer km). Az előző generációs Corollák között akadnak ilyenek, bár 1.6-osból elég gyenge a kínálat. Azonban kezdenek feltünedezni a legutolsó generációs használt Corollák is - valamivel 3 millió Ft felett -, így a dilemmám az, hogy érdemes-e az új generációsba invesztálni, vagy spóroljak némi pénzt és maradjak a kiforrott, facelift-es előzőnél? Mire a dolog aktuális lesz, az árak alapján voltaképp bármelyik utat választhatom, ám kissé ódzkodom az első szériás autóktól. A Toyotánál is számolni kell gyermekbetegségekkel az első modellévben? Ti mit javasoltok?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #146 Dátum: 2004.03.22 22:54:09 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Olvastátok az autómagazin fogyitesztjét? Nekem kicsit soknak tunik a Corolla 7.0 literje, különösen a többi adathoz képest. Persze a autómagazintól mi mást várjon az ember, mint hogy a VW a legjobb! 8)

Nem olvastam. Ez melyik Corolla volt? Milyen használatban? És a WV milyen volt?
 8)


Én is csak másodkézböl hallottam - nem adnék 700 Ft-ot érte - de azóta kiderült, hogy 4 autót teszteltek csak, a többinek (köztük a Corollának) 1xüen beírták a gyári átlagfogyit. Ugyan feltüntették, hogy melyik zesztérték, melyik nem, de ez akkor sem egy fairplay-díjas megoldás... :evil:
music     

boszi70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #147 Dátum: 2004.03.23 20:08:42 »
Most látom, hogy a korábbi hozzászólásom vhova eltünt, melyben köszöntem a válaszokat. Egyelőre csak irigykedve olvasom a hozzászólásokat, mert marad a régi márka, mert a beszámítással nem tudtunk megegyezni. Ami biztos, hogy a következő kocsim biztos Toyota lesz-már azt is bánom, hogy e helyett miért nem azt vettem!

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #148 Dátum: 2004.03.24 09:19:01 »
Sziasztok!

Ki tudja, hogy szól a gyári cd-s rádió 4 hangszóróval?
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #149 Dátum: 2004.03.24 13:10:27 »
Idézetet írta: "aved"
Ki tudja, hogy szól a gyári cd-s rádió 4 hangszóróval?

Ha osztályozni kellene, akkor úgy kb.  a középsz@r kategória környékén van (vagy egy fél fokkal jobb).  :?
De lehet rajta javítani  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety