Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029216 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1290 Dátum: 2004.08.22 16:04:28 »
Más. Kiszámoltam az olasz út fogyiját: 94 liter benzint sikerült elégetni 1520 km alatt. Ez 6.18-as átlagot jelent. Nagyrészt ótópálya (persze néhány osztrák részen építkezések miatt 80-as korlátozással, illetve Veszprémtől Fürstenfeldig országút; végig légkondi. Mivel másik kocsival voltunk, ezért néztem a fed.compot igen sűrűn, és nem volt számottevő különbség (max. 3 deci) a 8-as út, illetve az autópálya közt. Sebesség 130, illetve 110. Többre számítottam, úgyhogy meg vagyok elégedve.
Ja, ez VVTi motoros (1.4) ikerlámpás Corolla volt, liftback.
music     

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1291 Dátum: 2004.08.22 16:11:42 »
Hali,

szvsz 1,6-ossal csak akkor éri meg kompakt autót venni, ha sokszor használja országúton az ember, ahol az előzéseknél jól jöhet a nagyobb nyomaték.

Én pl. a 75 lovas Corollámat zömmel városban és környékén használom, ahová tökéletesen elég.

Voltam vele a múlt héten Krakkóban, átlagban 5,8-at evett 4 személlyel és csomaggal megtömve.

Nem voltam vele útakadály, de azért az emelkedőkön kigyorsításokkor volt olyan, hogy egy 55 lovas Seicento bepróbálkozott. Ott pl. kifejezetten örültem volna a 13 LE plusznak, amit az erősebb motor jelent, ami pörgetéskor kijött volna. Viszont ha ez a +13 LE nagyobb kötelező biztosítást is eredményezne, tutira nem vennék olyat, arra az évi 1-2 nyaralásra, ahová megyek, hiszen annyival ott sem lettem volna gyorsabb  + LE-k ide-vagy oda, viszont azt az évi 50 ezer Ft-ot másra is el tudom költeni.

Egyenesben teljesen kellemesen suhant az autó, nem éreztem különösebben zavarónak a relatív kevés LE-t. (a jelenlegi 97 lovas Corolla kb. úgy mehet mint az enyém a végsebességet leszámítva, a LE/tömeg arány kb. egyforma (+ 250 kg súly +22LE).

Így szvsz teljesen kellemes lehet főleg városi használatra egy 1,4-es Corolla, a néha (szvsz ritkán) hiányzó lovakért kárpótol a jóval kisebb KGFB és a szvsz fennálló könnyebb eladhatóság.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1292 Dátum: 2004.08.22 16:25:59 »
Idézetet írta: "jlovas"
Köszönöm a türelmeteket és a válaszokat, a döntés már kikristályosodott bennem: 1.6

Ha szabad szembedícsérni ezen fórum hozzászólóit (igy az összes, 48 oldalnyi  üzenet átolvasása után), olyan baratságos és segítőkész mindenki, hogy nem sok hasonlóval találkoztam, pedig már vagy 8 éve lógok a neten.   :o


Jól döntöttél  :!:

Minden autótípus esetében létezik egy olyan fogalom , hogy "harmonikus motorizáció" . Ezt elég nehéz definiálni , de valami olyasmit jelent , hogy harmonikusnak tekinthető az a motor , amely már úgy tudja vinni a karosszériát , hogy nem kell komoly kompromisszumokat kötni , nem kell "Ha..." kezdetű mondatokban előre gondolkodni . Az 1.4-es motor ELÉG ebbe a Corollába , de nincsenek TARTALÉKAI . Szép és jó , amíg egy-két fő vigyorog benne - de ha benn ülnek négyen-öten , tele a csomagtartó , megy a klíma , emelkedik az út , és előzni kell (most összeírtam mindent , de ezek már vagylagosan is gondot okozhatnak!) - akkor bizony jön a nyögvenyelés . Az 1.6-osban pont annyi plusz van , hogy élét vegye az ilyen kellemetlen helyzeteknek .

Ezért kijelenthetjük , hogy ennek a Corollának a harmonikus motorizáltságához minimum az 1.6-os motorra van szükség . Ami ezalatt van , az már néha kompromisszum ; ami fölötte , az luxus  :wink:  ...

---------------------

Példa egy másik modellből : nekünk ugye Carina E-nk van . 1.6-os motorral . Ez a motor ebbe a kocsiba elegendő - de nem mennék odáig , hogy harmonikusnak nevezzem , mert ha az autó meg van terhelve , neki kell állnod máshogy vezetni (jobban nyomni , jobban pörgetni , korábban visszakapcsolni stb) ahhoz , hogy megoldj bizonyos helyzeteket . Kompromisszumot igényel tőled az autó . És csak azért , mert a miénk , nem fogok nekiállni megmagyarázni magamnak , hogy voltaképpen nem is kell ennél több . Mert néha kéne . Úgy körülbelül az 1.8-as az a motor , amivel a Carina E már harmonikusan motorizáltnak tekinthető .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1293 Dátum: 2004.08.22 16:28:48 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
másfél évtizeddel ezelőtt még teljesen normális dolog volt egy ötvenvalahány lovas szívódízel egy kompakt autóban  :roll:  ...

Ez bizony igaz, az A Vectrában még volt 57 lovas dízel 20mp-es gyorsulással, sőt a 20 évvel ezelőtti Passatban volt 54 lóerős, 22 mp-es gyorsulással, 140 végsebességgel...


Az első gömbölyű Audi 80-asban is volt 1.6 D 54 lóval - volt alkalmam vezetni , mint egy ráérős teve  :lol:

És akkor még nem is beszéltünk a jó öreg vándordűne dízel Mercikről - hogyaszondja W123 200 D , 55 (később 60) LE , vmax 130 kmh , gyorsulás 34 mp - egy Kispolákkal le lehet nyomni  [smilie=sm39.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: 1.4 D-4D fogyasztás
« Válasz #1294 Dátum: 2004.08.22 16:31:12 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nézz utána , mennyit eszik a 150 lovas ;) :o  ...

Az nem 2.0, mert az egy másik motor lenne?
és természetesen nem a gyári adatokra gondolok...


Nem-nem . Volt/van 150 lovas 1.9 TDI . Pl. a Golf IV-esben , vagy a jelenlegi Ibizában . Megy mint a veszett disznó (220 körüli vég , 8 mp körüli gyorsulás) , rugalmas mint egy sportkocsi (80-120 legmagasabb fokozatban 10 mp-en belül) , és legutóbb az Ibizában 5.7 volt a tesztfogyasztása  [smilie=sm38.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1295 Dátum: 2004.08.22 16:36:00 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Így szvsz teljesen kellemes lehet főleg városi használatra egy 1,4-es Corolla


Hozzáfűzve ahhoz , amit az előbb írtam : harmonikusan motorizált autó esetében értelmét veszti ilyesmiben gondolkodni , hogy "főleg ilyen-olyan használatra"  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: 1.4 D-4D fogyasztás
« Válasz #1296 Dátum: 2004.08.22 16:42:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem-nem . Volt/van 150 lovas 1.9 TDI . Pl. a Golf IV-esben , vagy a jelenlegi Ibizában . Megy mint a veszett disznó (220 körüli vég , 8 mp körüli gyorsulás) , rugalmas mint egy sportkocsi (80-120 legmagasabb fokozatban 10 mp-en belül) , és legutóbb az Ibizában 5.7 volt a tesztfogyasztása  [smilie=sm38.gif]

Na jó, az Ibizában. :arrow:  De a 90 LEs a Passatban evett 5-t, sőt még az egyes Octaviában is 5.2-t, pedig abban minden motor iszákosnak tűnik...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1297 Dátum: 2004.08.22 16:43:45 »
Idézetet írta: "ZedIzDead"
Felfedeztem egy apró sérülést az autón :-( És fogalmam sincs, mikor és hogyan kerülhetett oda. A motorháztető legelején, a "csúcsán" kb. fél centi szélességben görbült le a lemez. Mivel a motorháztető vége vagy húsz centivel hátrébb van, mint az autó orra, no meg a lemezhajlás dőlésszöge is olyan, egyértelmű, hogy ez a sérülés csak a motorháztető felnyitásakor, a mennyezethez való odacsapódásakor kelethezhetett. Ilyet viszont én nem követtem el, hiszen mindenki tudja, hogy a Corolla motorházát legfeljebb ablakmosóvíz-utántöltés esetén kell kinyitni...utoljára kinyitva még júniusban volt, a Toyota Kovácsnál, a 15 ezres átvizsgáláson. A sebet viszont csak most vettem észre. Szóval fura. És rossz :-( Érdemes egy ekkora sérülést javíttatni? Mibe kerülhet? Fizetni kéne érte, mert 2 hónappal az említett szervizelés után már nem mehetek vissza, hogy nézzék már meg, mit tettek a kocsimmal...

[ZedIzDead]


Egy elég valószínű megoldás : a szervízben úgy emelték föl a kocsit , hogy nyitva volt a motorháztető (szokták...) , és eközben qródott neki valaminek a mennyezeten  :x  ... Aztán persze "elfelejtettek" szólni  :disgusted:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1298 Dátum: 2004.08.22 16:44:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És akkor még nem is beszéltünk a jó öreg vándordűne dízel Mercikről - hogyaszondja W123 200 D , 55 (később 60) LE , vmax 130 kmh , gyorsulás 34 mp - egy Kispolákkal le lehet nyomni  [smilie=sm39.gif]

Na, most kifelé menet Klagenfurt után egy nagy lejtőn vitézkedett egy ilyen 130-cal, aztán el is tűnt a következő hegyen, mármint a visszapillantóban... :lol:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: 1.4 D-4D fogyasztás
« Válasz #1299 Dátum: 2004.08.22 16:46:28 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem-nem . Volt/van 150 lovas 1.9 TDI . Pl. a Golf IV-esben , vagy a jelenlegi Ibizában . Megy mint a veszett disznó (220 körüli vég , 8 mp körüli gyorsulás) , rugalmas mint egy sportkocsi (80-120 legmagasabb fokozatban 10 mp-en belül) , és legutóbb az Ibizában 5.7 volt a tesztfogyasztása  [smilie=sm38.gif]

Na jó, az Ibizában. :arrow:  De a 90 LEs a Passatban evett 5-t, sőt még az egyes Octaviában is 5.2-t, pedig abban minden motor iszákosnak tűnik...


90 LE Passat TDI tesztfogyasztás 5.0  :?:  Én nem emlékszem ilyenre ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1300 Dátum: 2004.08.22 16:47:23 »
Közben megtudtam, hogy a mi Corollánk is rendesen volt használva: 843 km-t ment 52 liter benzinből, fele autópályán 150-160-nal. (Persze légkondi nélkül). Ha jól számolom, ez is 6.18...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: 1.4 D-4D fogyasztás
« Válasz #1301 Dátum: 2004.08.22 16:48:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
90 LE Passat TDI tesztfogyasztás 5.0  :?:  Én nem emlékszem ilyenre ...

Na, akkor már 2 dolgot kell visszakeresnem, az automata váltós adatokat, meg ezt...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1302 Dátum: 2004.08.22 16:54:46 »
Idézetet írta: "Lotto"
Köszi a választ.....de:

Ezt mondták már több helyen.
Ugyankkor az Emil Frey-nél , mivel ott vettem és jónéhány összeszerelési hiba miatt késöbb vissza kellett vinnem, az európai (török, angol) gyártásra hivatkozva szabadkoztak.
Ezenkívül ha J-vel kezdodik az alvázszám miért van a szokásos kis gyári alulemezen: Toyota Manufactering & Engineering SA Europe ?

Lotto


Ez csak egy ötlet , de nem lehetséges , hogy csak magát az üres kasztnit gyártották Japánban , majd az összeszerelés már Európában történt ? Ez megmagyarázná az egymásnak ellentmondó alvázszámot és plakettet .

Persze nem tudom , csinálnak-e ilyet ... De elvben elképzelhető , főleg manapság , amikor többezer km-es körzetből gereblyézik össze az alkatrészeket , amelyek aztán egy és ugyanazon autóba kerülnek beépítésre .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: 1.4 D-4D fogyasztás
« Válasz #1303 Dátum: 2004.08.22 16:56:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
90 LE Passat TDI tesztfogyasztás 5.0  :?:  Én nem emlékszem ilyenre ...

Na, akkor már 2 dolgot kell visszakeresnem, az automata váltós adatokat, meg ezt...


Hát ha találsz olyan tesztet , amelyben egy középkategóriás , 90 lóerős dízel autó 5 literes átlagra jött ki , akkor gratulálni fogok ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: 1.4 D-4D fogyasztás
« Válasz #1304 Dátum: 2004.08.22 17:00:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát ha találsz olyan tesztet , amelyben egy középkategóriás , 90 lóerős dízel autó 5 literes átlagra jött ki , akkor gratulálni fogok ;) ...

Na, már csak ezért is megéri megkeresni... :wink:
music