Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6041744 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12870 Dátum: 2009.03.26 19:09:47 »
Módosítok. Az autó nem megy a céges parkolóból sehova, csak szervizbe... És remélhetőleg még a saját lábán eljut odáig, nem kuszálja össze a vezérműlánc a motort...  :surrender: :no: :censored:
         

rastlin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12871 Dátum: 2009.03.26 20:27:56 »
Sziasztok !
 Segítségeteket kérném 1 fontos döntésben. A 88-as carinámat lecserélném 1 (2000)Toyota Corolla.1.4.VVTI.16V -re csak a kiszemelt autoval egy problémám van a kilóméterórája 200 ezret mutat . Ha valakinek van tapasztalata (pozitiv , negatív) ennyít futott corollával megköszöném ha megosztaná velem. (rastlin@citromail.hu)
 
elöre is köszönök minden választ.
toyota mindenek felett .......

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12872 Dátum: 2009.03.26 20:30:41 »
Hát ha nem volt rommá törve és tényleg gondos volt az előző gazdája, akkor nem lehet vele gond szerintem. Átvizsgálni tetőtől talpig egy hozzáértővel, szerelővel, rétegvastagságmérővel!
Feletted olvashatod, hogy kolleganőmnek is ilyenje van, vezérműlánc most megadta magát - ami amúgy élettartam garis - mivel előtte nem igazán cseréltek benne olajat valszeg és nem is megfelelőt raktak bele (5W30 való bele, ebbe meg úgy emlékszem 10W40-et rakott az előző két tulaj).  :wacko:
Szóval ennyit számít egy gondos tulajdonos. Amúgy megölhetetlen ez a motor is, bár wolfman tudna mesélni a vvti-s kálváriájáról...
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.26 20:41:10 írta kleingy »
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12873 Dátum: 2009.03.26 20:48:26 »
Én 200 ezerrel adtam el a sajátomat. nekem is jutott némi olajfogyi, meg akkortájt kezdték magukat megadni bizonyos futóműalkatrészek (kotyogás) Ettől eltekintve egy kiváló autó, a mai napig visszasírom és bármikor visszaülnék egy keveset futott példányba.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12874 Dátum: 2009.03.26 21:26:30 »
Módosítok. Az autó nem megy a céges parkolóból sehova, csak szervizbe... És remélhetőleg még a saját lábán eljut odáig, nem kuszálja össze a vezérműlánc a motort...  :surrender: :no: :censored:

Inkább vontassátok :excl: Ha jól tudom, ebben már összeérnek a szelepek a dugókkal, ha elszáll a vezérlés. És az nagyon drága lenne  :wacko:

De egyébként hogy jött ilyen derült égből ez a dolog?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12875 Dátum: 2009.03.26 21:29:09 »
Sziasztok !
 Segítségeteket kérném 1 fontos döntésben. A 88-as carinámat lecserélném 1 (2000)Toyota Corolla.1.4.VVTI.16V -re csak a kiszemelt autoval egy problémám van a kilóméterórája 200 ezret mutat . Ha valakinek van tapasztalata (pozitiv , negatív) ennyít futott corollával megköszöném ha megosztaná velem. (rastlin@citromail.hu)
 
elöre is köszönök minden választ.

Ha a műszaki állapota és a karosszéria is jó, na és persze ha megfelelő áron adják, akkor a 200 ezer km szvsz semmiképp nem kizáró ok egy kilenc éves autónál. Nagyon sokat árulnak visszatekert számlálóval - jobb az ismert, valós 200 ezres futás, mint teszem azt a 250 ezerről 120 ezerre visszatekert. Mennyit kérnek a Corolláért?

A Carinád amúgy pontosan milyen? Mi a szándékod vele?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12876 Dátum: 2009.03.26 21:29:26 »
Hát múlt hét pénteken szólt kolleganőm, hogy kattog, csattog az autó, de nem görcsölt rajta nagyon, így csak ma mentem ki megnézni. Azzal a lendülettel vittem gyerekkori autószerelő barátomhoz, közölte, hogy vezérműlánc csere... Alapjáraton is nagyon gáz hangja van, de ha még gázt is adok...  :wacko: Csattog-csörög leginkább.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12877 Dátum: 2009.03.26 21:49:40 »
Hát múlt hét pénteken szólt kolleganőm, hogy kattog, csattog az autó, de nem görcsölt rajta nagyon, így csak ma mentem ki megnézni. Azzal a lendülettel vittem gyerekkori autószerelő barátomhoz, közölte, hogy vezérműlánc csere... Alapjáraton is nagyon gáz hangja van, de ha még gázt is adok...  :wacko: Csattog-csörög leginkább.

Jó, de mitől szállt el a lánc? Könnyen lehet, hogy inkább a láncfeszítővel lesz a gond. Sajnos nem vagyok tisztában a pontos mechanizmussal, de rémlik valami, hogy mintha az olajnyomásnak szerepe lenne a dologban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12878 Dátum: 2009.03.26 21:53:36 »
Nézd, egyelőre jár a motor, megy az autó (menne, ha hagynánk). Igen, a teljes vezérműlánc-szettet kell cserélni mindennel együtt. És ahogy írtam az előző oldalon, valszeg komoly gondok lehettek annak az autónak az olajcseréjéve. Az egyik szerelő azt mondta, szerinte ebben tényleg betartották a gyár ajánlását, a 30 ezrenkénti olajcserét.  :censored: Plusz ugye vvti-be képesek voltak 10w40-et tenni az 5W30 helyett!!! Nem csodálom, hogy az autó megadta magát. Kolleginánál 4 hónapja van, 2-3 hónapja vezeti.
A plusz rossz, hogy ehhez célszerszám kell, tehát márkaszervizbe tudja csak vinni, ott meg számolhat egyfajta óradíjjal. Nem is beszélve az anyagárról. Hát így is járhat valaki egy használt autóval.  :no:
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12879 Dátum: 2009.03.26 21:57:51 »
Ja, csere 30 ezrenként...Inkább az ölte meg, mint a 10w40
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12880 Dátum: 2009.03.26 22:00:19 »
Ez nyilván tipp volt, nem kérdeztem rá, hogy miből gondolja. A nívópálcát húzta csak ki, de hát nemrég kapott ugye friss olajat.
Akkor derül ki, hogy pontosan mi van vele, ha szétkapják. A Sakurába viszik elvileg. Ha nem, akkor a Superbe.
És a saját lábán lesz kénytelen odamenni valószínűleg. Azért Törökbálintról elvontatni Óbudára vagy a XIII. kerületbe...  :helpsmilie:
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12881 Dátum: 2009.03.26 22:05:07 »
Én nem gyilkolnék egy hallhatóan beteg motort... :surrender:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12882 Dátum: 2009.03.26 22:09:33 »
Mi se akarjuk!  :cry: Meglátjuk, mit tehetünk az ügy érdekében (vontatunk vagy nem, és ha igen, ki vontat és ki ül a vontatott autóban. vagy adjon kölcsön valaki egy merev vontatórudat és gond megoldva).
Egyelőre kollegina saját magát és a férjét próbálja felmosni a földről a hír hallatán, hogy az egy misis autó 2 hónap után konyec filma.
És nekik sincs zsebből 150 rongyuk egy ilyen mókára... Szóval lehet, hogy egy darabig csak hever majd a céges parkolóban az autó. Egyelőre passzolom.  :no:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12883 Dátum: 2009.03.26 22:10:00 »
Nézd, egyelőre jár a motor, megy az autó (menne, ha hagynánk). Igen, a teljes vezérműlánc-szettet kell cserélni mindennel együtt. És ahogy írtam az előző oldalon, valszeg komoly gondok lehettek annak az autónak az olajcseréjéve. Az egyik szerelő azt mondta, szerinte ebben tényleg betartották a gyár ajánlását, a 30 ezrenkénti olajcserét.  :censored: Plusz ugye vvti-be képesek voltak 10w40-et tenni az 5W30 helyett!!!

Bizony gáz! De azért aligha ez okozta a galibát. A 10 W-40 azért mégsem a "kenőcs" kategória - ilyen nyilvánvaló, hirtelen meghibásodást nem fog okozni. "Csak" gyorsabb kopást (a gyűrűknél, hengerfalakon stb). De ettől nem szállhat el a vezérlés. Az azért csúnya lenne.

A 30 ezrenkénti cserétől persze már inkább  :no: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12884 Dátum: 2009.03.26 22:12:01 »
Mi se akarjuk!  :cry: Meglátjuk, mit tehetünk az ügy érdekében (vontatunk vagy nem, és ha igen, ki vontat és ki ül a vontatott autóban. vagy adjon kölcsön valaki egy merev vontatórudat és gond megoldva).
Egyelőre kollegina saját magát és a férjét próbálja felmosni a földről a hír hallatán, hogy az egy misis autó 2 hónap után konyec filma.
És nekik sincs zsebből 150 rongyuk egy ilyen mókára... Szóval lehet, hogy egy darabig csak hever majd a céges parkolóban az autó. Egyelőre passzolom.  :no:

Én csak annyit írok, még egyszer: ha nem akarja, hogy 450 ezer legyen a 150 ezerből, akkor NE menjen többet egy métert sem az autóval. Bármelyik másodpercben kinyiffanhat a vezérlés. És AKKOR aztán tényleg lemegy a függöny. Akárhogy is, de oldjátok meg azt a vontatást. Nekem van vonórudam. Kedden lesz egy utam BP-re. Ha kell, tudok segíteni. Mondjuk vezetem az egyik autót, és persze tudjuk használni a rudat. Van gyakorlatom az ilyesmiben (pl. tavaly márciusban Pécs-Aszód vontatás). Csak ne a Camry legyen a vontató, ha egy mód van rá.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.26 22:14:12 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )