Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6041738 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12855 Dátum: 2009.03.23 08:29:30 »
A barátom E11-ében még szétnyitható fém ék is van gyárilag a kerékcseréhez. Meg ott is vannak még valamiféle szerszámok. Bezzeg az angol gyártásból ezt is kifelejtették....  :cry:

Most ezt nem mondod komolyan, hogy szerinted ez az angol gyártás miatt van  :sorcerer: ? Azért tényleg jó, ha van egy bűnbak, amire mindent rá lehet fogni  ;) ...
ű

Nem gondolnám, hogy az autó előző - egyben első - tulaja tette volna el magának. Hiszen egy másik Corollát hozott ki a kereskedésből az enyém helyett, és ennek még a rádió IR távirányítója is megvan...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12856 Dátum: 2009.03.23 12:39:03 »
Nem gondolnám, hogy az autó előző - egyben első - tulaja tette volna el magának. Hiszen egy másik Corollát hozott ki a kereskedésből az enyém helyett, és ennek még a rádió IR távirányítója is megvan...

Azt én sem gondolnám - ugyanis gyárilag nem adtak hozzá. Nyilván volt egy pont, ahol a Toyota úgy döntött, hogy mostantól elég az autóhoz az emelő meg a kerékkulcs. De ennek semmi köze ahhoz, hogy hol gyártották a kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12857 Dátum: 2009.03.23 12:52:23 »
Nem gondolnám, hogy az autó előző - egyben első - tulaja tette volna el magának. Hiszen egy másik Corollát hozott ki a kereskedésből az enyém helyett, és ennek még a rádió IR távirányítója is megvan...

Azt én sem gondolnám - ugyanis gyárilag nem adtak hozzá. Nyilván volt egy pont, ahol a Toyota úgy döntött, hogy mostantól elég az autóhoz az emelő meg a kerékkulcs. De ennek semmi köze ahhoz, hogy hol gyártották a kocsit.

Az enyémhez adtak csavarhúzót, meg egy fogót.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12858 Dátum: 2009.03.23 15:46:13 »
Na nesze.  :eek:

Pedig az enyém akkoriban kifutó modell lehetett, sőt, lehet, hogy utolsó szériás Terra, hiszen 2002 februárjában helyezték forgalomba. Ilyenkor szokták megrakni őket extrával.
De a haveromé nagyjából ugyanakkor készült, ugyanúgy Terra felszereltségű, ugyanúgy itthon helyezték először forgalomba, de kicsit később, mert nekem HZZ, neki IBJ a rendszáma. Neki van csvarkulcsa, meg fogója, meg éke, nekem meg nincs. Neki négajytós, Japánban gyártott, nekem ánglius. Ezért gondoltam, hogy a gyártás helye meghatározhatja az autóhoz adott motyók mennyiségét...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12859 Dátum: 2009.03.23 16:28:35 »
Ezért gondoltam, hogy a gyártás helye meghatározhatja az autóhoz adott motyók mennyiségét...

Szerintem meg nem. De mindegy, ez már csak pingpong  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12860 Dátum: 2009.03.23 20:11:56 »
De mindegy, ez már csak pingpong  :)

Neeem, az nem lehet. Az kínai, ez meg japán.....  :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12861 Dátum: 2009.03.24 19:16:30 »
Ehhez képest én kaptam egy emelőt...

Az hogy mi jár az autóhoz és hogy mit kapunk az autóhoz: két különböző kategória :flowers:
[rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] ...persze, szalonban, vagy csak egy normális kereskedésben/előző tulajtól én se ennyit kaptam volna...

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12862 Dátum: 2009.03.24 21:58:21 »
Na nesze.  :eek:

Pedig az enyém akkoriban kifutó modell lehetett, sőt, lehet, hogy utolsó szériás Terra, hiszen 2002 februárjában helyezték forgalomba. Ilyenkor szokták megrakni őket extrával.
De a haveromé nagyjából ugyanakkor készült, ugyanúgy Terra felszereltségű, ugyanúgy itthon helyezték először forgalomba, de kicsit később, mert nekem HZZ, neki IBJ a rendszáma.....
Na, ez az, ami nem számít! :winkiss: A rendszám az - a forgalomba helyező általi - előzetes megrendelés és nem pedig a tényleges forgalomba helyezés kérdése... :sleeping:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12863 Dátum: 2009.03.24 22:38:06 »
Na, ez az, ami nem számít! :winkiss: A rendszám az - a forgalomba helyező általi - előzetes megrendelés és nem pedig a tényleges forgalomba helyezés kérdése... :sleeping:

Rendszámot akkor kap az autó, amikor forgalomba helyezik. Annak a jelenségnek, hogy a rendszámok kiadási sorrendje nem felel meg pontosan az időrendiségnek (hogy pl. lehet LKM-es rendszám egy 2008 decemberi kocsin, és lehet LJV-s egy 2009 januárin), abban keresendő, hogy az okmányirodák "adagokban", kontingensekben kapják a kiadható rendszámokat - így aztán van, ahol előbb elfogy a készlet, és van, ahol később. Ez a magyarázata annak is, hogy egy bizonyos betűkombinációt jellemzően egy adott helyen (és környékén) lehet a leginkább látni - pl. itt Pécsett és környékén sok a JVW rendszámú autó, hogy csak egy példát mondjak.

Az persze stimmel, hogy pl. a márkakereskedések jellemzően egész rendszám-sorozatokat kapnak az okmányirodáktól, megrendelés alapján; ez nyilván még tovább torzítja az alfabetikus & numerikus és az időrendi sorrend közötti viszonyt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.24 22:40:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12864 Dátum: 2009.03.25 09:45:23 »
Rendszámot nem adnak ki előre a kereskedésnek, azt akkor kapja meg, amikor átíratják az autót.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12865 Dátum: 2009.03.25 13:54:30 »
Az persze stimmel, hogy pl. a márkakereskedések jellemzően egész rendszám-sorozatokat kapnak az okmányirodáktól, megrendelés alapján; ez nyilván még tovább torzítja az alfabetikus & numerikus és az időrendi sorrend közötti viszonyt.

Pont nem azt írtam... "A rendszám az - a forgalomba helyező általi - előzetes megrendelés és nem pedig a tényleges forgalomba helyezés kérdése..."  Forgalomba helyező=okmányiroda.
Na, mindegy. Így is eléggé túl lett ragozva (mint mindig). :sleeping:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12866 Dátum: 2009.03.25 15:13:18 »
OK, OK, rosszul írtam. Valóban nem rendelik meg előre. Hanem egyszerre sok autót íratnak át, ezért kapnak összefüggő sorozatokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12867 Dátum: 2009.03.25 15:41:14 »
Máshol nem tudom, hogy hogy van, de nálunk naponta megy az ügyintéző az okmányirodába.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12868 Dátum: 2009.03.25 20:31:12 »
Azért van rá lehetőség, h válogass a rendszámok között.:)

És lehet pihentetni a rendszámot is ami neked tetszik persze kifizeted a díját de nem rakod fel és ott marad, de ezeket csak bennfentesek tudják elintézni, erre is láttam példát.

Nekünk anno sikerült minden Actros rendszámához uolyan számú pótkocsi rendszámot párosítani. Röpke egy hét volt a forgalombahelyezés:)
Konrád

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12869 Dátum: 2009.03.26 15:12:58 »
A pénteki mekis "hangpróbára" kollegina autója is jön. Úgy néz ki, a vezérlésnek annyi (vezérműlánc konyec filma). Meg kéne hallgatni, addig nem megy a kocsi sehova...  :no: