Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026195 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1200 Dátum: 2004.08.13 09:29:18 »
1.4-es Corolla is megy olyan gyorsan mint az 1.6-csak nem gyorsul úgy. Tehát ha már úton vagyok teljesen mind1 melyik gépel megyek.
Nekem vitte az autó pályán 5 főfel a 190-et persze mire felgyorsult az jó sok idő volt, de ment.
Nem vonz az 1.6 kicsit se főleg, hogy nem nagyon vagyok mostanság gyorsulós típus. Az első évben még nyomtam a gázt, de rájöttem annyira fölösleges. Ha már tényleg bika autó kell akkor TS semmi más. Főleg azért elég nekem az 1.4 mert a legtöbb autó 1.6-al ad le ekkora lóerőt így ugyan ott vagyok mégis kissebb motorral.

Persze én nem akarok senkit se meggyőzni csak én anyagilag úgy áltam, hogy az a plusz pénz máshova jobban el tudtam költeni szívfálydalom nélkül.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1201 Dátum: 2004.08.13 10:19:29 »
Idézetet írta: "jlovas"
Köszönöm a türelmeteket és a válaszokat, a döntés már kikristályosodott bennem: 1.6


Hatchback 3-5 ajtó, sedan vagy combi esetleg Cabrio? JA az nincs. Tényleg miért nincs cabriója a Toyotának? Ezt csak úgy mindenkitől kérdem?

Hogy állsz a többi döntéssel? AC? Felszereltség? Extrák? Felni? Bőr ez az? Spoiler? Köd? Mitudomén? Szín?

Csak azért kérdem, hogy megismerjünk, ha látunk valahol egy szép autót.
Üdv: Kishaver 74

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1202 Dátum: 2004.08.13 10:22:09 »
Sol felszereltségűt vesz ezt már az elején írta.
Szóval az sok mindent tartalmaz.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1203 Dátum: 2004.08.13 10:23:32 »
Tényleg a szín nem mind1.

Nekem a legjobban a piros, fehér és a grafitszürke tetszik. Ebben a sorrendben.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

KoMi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1204 Dátum: 2004.08.13 11:27:50 »
Idézetet írta: "Random_"

1.4-es Corolla is megy olyan gyorsan mint az 1.6-csak nem gyorsul úgy.

Hát ezaz! Az átlagember viszonylag ritkán megy 180-at (16 literes fogyasztással), viszont az a nyomatékkülönbség jól jön sima országúton/városban is. Én azt mondom aki kiad ~4MFt-ot autóra, annak nem jelenthet komoly gondot évi néhány tízezer plussz, amit adóra/biztosításra fizet ki....  :pimp:

Idézetet írta: "Random_"
Tényleg a szín nem mind1.

Nekem a legjobban a piros, fehér és a grafitszürke tetszik. Ebben a sorrendben.

Pedig az ezüst is megy olyan gyorsan, mint a piros, csak nem kell annyit mosni!  [smilie=sm43.gif]  (csak vicc volt nem kötözködni akarok!)

jlovas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1205 Dátum: 2004.08.13 11:29:00 »
A SOL csomagon kívül semmi extra. Egy váltózárat akarok még beletetni (leginkább csak kabalából).
A színe? Hát ami leghamarabb jön. Valószínűleg ezüst lesz. (A piros nekem is nagyon tetszik, csak nem tudom magam elképzelni benne, meg nem is menne az ingeimhez  :wink:
Extrából van valami olyan, amit ajánlanátok (bár sok pénzem nem fog maradni, de legalább tudok róla) ?
04 Corolla HB 1.6 SOL

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1206 Dátum: 2004.08.13 17:10:07 »
És hol tervezed venni? Merthogy 4,5 milliós autónál 1% kedvezmény 45 eFt.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

jlovas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1207 Dátum: 2004.08.13 18:00:09 »
Idézetet írta: "laczi"
És hol tervezed venni? Merthogy 4,5 milliós autónál 1% kedvezmény 45 eFt.


Sakuránál Óbudán. A mostani kocsimra mondtak egy árat, ami úgy 150kval kevesebb az általam tervezettnél. Amikor a szalonban jártam, ott is mondtak egyet, de a kettő közötti különbségnek 2m kéne lennie és még nem az. Holnap kimegyek hozzájuk és meglátjuk mi lesz, valamelyik ár csak elmozdul a kedvező irányba.
04 Corolla HB 1.6 SOL

jlovas

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1208 Dátum: 2004.08.14 12:49:32 »
Aláírtam. Köszönöm a segítségeteket!
04 Corolla HB 1.6 SOL

ZedIzDead

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1209 Dátum: 2004.08.16 02:35:04 »
Felfedeztem egy apró sérülést az autón :-( És fogalmam sincs, mikor és hogyan kerülhetett oda. A motorháztető legelején, a "csúcsán" kb. fél centi szélességben görbült le a lemez. Mivel a motorháztető vége vagy húsz centivel hátrébb van, mint az autó orra, no meg a lemezhajlás dőlésszöge is olyan, egyértelmű, hogy ez a sérülés csak a motorháztető felnyitásakor, a mennyezethez való odacsapódásakor kelethezhetett. Ilyet viszont én nem követtem el, hiszen mindenki tudja, hogy a Corolla motorházát legfeljebb ablakmosóvíz-utántöltés esetén kell kinyitni...utoljára kinyitva még júniusban volt, a Toyota Kovácsnál, a 15 ezres átvizsgáláson. A sebet viszont csak most vettem észre. Szóval fura. És rossz :-( Érdemes egy ekkora sérülést javíttatni? Mibe kerülhet? Fizetni kéne érte, mert 2 hónappal az említett szervizelés után már nem mehetek vissza, hogy nézzék már meg, mit tettek a kocsimmal...

[ZedIzDead]
Toyota Corolla 1.4 HB3a Terra 2003, más néven Becky :-) 9

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1210 Dátum: 2004.08.16 08:23:50 »
Nem tudom pontosan egy helyre gondolunk-e, de nekem is van egy horpadásom a motorház elején középen ahol a kicsúcsosodik. Többször is néztem, de nem nagyon tudom megállapítani, hogy tényleg horpadás vagy valami fura fény tükröződés. Mindenesetre lefotózom mert az első évben nem tűnt fel ott semmi.

A hétvégén mostam a kocsit és felfedeztem pát helyet ahol lepattogzott a festék valószínűleg kavicsnak köszönhetően.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1211 Dátum: 2004.08.16 08:29:44 »
Idézetet írta: "jlovas"
Aláírtam. Köszönöm a segítségeteket!


Gratula :lol:  :lol:

Olyan irigy vagyok rád, te dög :mrgreen:

Mikor jön a verda?
Üdv: Kishaver 74

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1212 Dátum: 2004.08.16 08:51:11 »
Idézetet írta: "Random_"
Nem tudom pontosan egy helyre gondolunk-e, de nekem is van egy horpadásom a motorház elején középen ahol a kicsúcsosodik. Többször is néztem, de nem nagyon tudom megállapítani, hogy tényleg horpadás vagy valami fura fény tükröződés. Mindenesetre lefotózom mert az első évben nem tűnt fel ott semmi.


Ne én is megnézem, hátha valami rejtélyes dolog, és mindegyiken fellelhető  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1213 Dátum: 2004.08.16 09:05:18 »
Idézetet írta: "jlovas"
Aláírtam. Köszönöm a segítségeteket!

Gratula! Bár kicsit lemaradtam a véleménnyel, de az 1,6 akkor lesz érezhetően jobb, ha mondjuk egy erősebb emelkedőhöz érsz, vagy jól meg van pakolva a kocsi, vagy szűkebb helyen kell majd előznöd. Ilyen helyzetekben jól jön majd az a 13 plusz ló.  :)
A szabadság alatt tapasztaltam az osztrák oldalon, hogy egy jó hosszú, alattomos emelkedőn ötödikben 110-ről szépen esett a sebesség, majd 95 körül vissza negyedikbe, de ott sem bírta tartani, visszaesett olyan 80-85 közé. Aztán vége lett az emelkedőnek. Mindez az 1.4-esre igaz, gondolom az 1.6-os jobban bírja az ilyesmit.  8)
Viszont egy Rover 200-ast sikerült lesprintelni. Sokáig ment előttem 95-100 körül tartva, ez engem zavart, mert én 105-110-zel akartam (volna) menni. Megelőzni nem tudtam a forgalom és a Kresz miatt. Aztán egy kereszteződésből együtt fordultunk, ahol épp nem jöttek szembe, úgyhogy padló és tűz. De ő is vette a lapot, szintén nyomta neki. Valahol 120 környékén sikerült elé kerülnöm, de ha nem lett volna leszabályzás másodikban, akkor hamarabb megelőzöm, így viszont váltani kellett  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1214 Dátum: 2004.08.16 09:13:21 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Random_"
Nem tudom pontosan egy helyre gondolunk-e, de nekem is van egy horpadásom a motorház elején középen ahol a kicsúcsosodik. Többször is néztem, de nem nagyon tudom megállapítani, hogy tényleg horpadás vagy valami fura fény tükröződés. Mindenesetre lefotózom mert az első évben nem tűnt fel ott semmi.


Ne én is megnézem, hátha valami rejtélyes dolog, és mindegyiken fellelhető  :roll:


Sajnos nekem van az autó tetején egy tuti horpadásom amit kedves haverom okozott mikor ittasan ráült a tetejére. :) :(

Lemegyek a kocsihoz és megnézem az orrát most. :)
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]